Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το rsdlite έβγαζε σε μένα συνέχεια fail. Μέχρι και σε συμβατότητα XP το έτρεξα. Μόνο μέσω apfastboot όπως αναφέρεται ποιο πάνω τα κατάφερα

ΜΑ μονο σε apfastboot δουλεθει το RSD ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Το rsdlite έβγαζε σε μένα συνέχεια fail. Μέχρι και σε συμβατότητα XP το έτρεξα. Μόνο μέσω apfastboot όπως αναφέρεται ποιο πάνω τα κατάφερα"

 

τι θελει να πει ο ποιητης? δεν το καταλαβα αυτο.........

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εχουμε το 4.0.4 μπορουμε να βαλουμε στην καρτα μνημης αρχειο βιντεο μεγαλυτερο απο 4 giga οπως ταινιες blueray?
Link to comment
Share on other sites

"Το rsdlite έβγαζε σε μένα συνέχεια fail. Μέχρι και σε συμβατότητα XP το έτρεξα. Μόνο μέσω apfastboot όπως αναφέρεται ποιο πάνω τα κατάφερα"

 

τι θελει να πει ο ποιητης? δεν το καταλαβα αυτο.........

 

τί να σας πω βρε παιδιά. εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1753383 δε λέει τίποτα για apfastboot.

εδώ λέει http://mobilecon.info/flashing-motorola-droid-razr-fastboot.html

εδώ πάλι http://rootzwiki.com/topic/13566-droid-razr-fastboot-file/ λέει αυτό:

NOTE: In order for RSD Lite to recognize your phone, it has to be in AP Fastboot mode or it can just be booted up like normal. If your phone will not boot up, then power it off and put it into AP Fastboot mode by holding the volume up + down + power. Then select the AP Fastboot option. υγ... και σε official

 

μη σας μπερδεύω όμως. ό,τι λένε οι οδηγοί... εγώ δοκίμασα όποια λύση έβρισκα για το failed xml και μετά έκανα αυτά με τις εντολές που υπάρχουν στο modding από frastgr (μέσω apfastboot και extsdupdate)

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εχουμε το 4.0.4 μπορουμε να βαλουμε στην καρτα μνημης αρχειο βιντεο μεγαλυτερο απο 4 giga οπως ταινιες blueray?

 

Όχι. Αυτό οφείλεται στο φορματ του εκάστοτε αποθηκευτικου δίσκου. Ακόμη και σε ένα κοινό usb στικακι δεν μπορείς να περάσεις ένα αρχείο πάνω από 4 γίγα όσο αυτό είναι fat. Σε ntfs περνάει κανονικά αλλά πολύ αμφιβάλλω ότι το razr θα κάνει mount ntfs sd card. Μόνο με custom kernel θα γινόταν αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Αυτό θα σου λύσει όλα τα προβλήματα, αλλά έχε κατά νου ότι θα χάσεις όλες τις ρυθμίσεις σου. Σαν να έχεις το κινητό από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

προσπαθώντας να βάλω την ICS στο Razr μου κατάφερα και το κόλλησα. Το πρόβλημα διορθώνεται αν καταφέρω να το φορτίσω...και για να γίνει αυτό χρειάζομαι το factory cable της Motorola. Το παράγγειλα μέσω ebay ωστόσο θα κάνει κάμποσο καιρό να έρθει...ήδη περιμένω 1.5 βδομάδα. Υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να το έχει..η να μπορεί να φτιάξει (ένα μικρό βραχυκύκλωμα θέλει).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να τσεκάρω ποια έκδοση είχε το Razr μου τώρα που είναι bricked και δε μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις; Edited by bitaris
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε και για την γερμανικη εκδοση του ΧΤ910 RAZR (Vodafone DE) η εκδοση 4.0 (ICS) την οποια και εβαλα ΟΤΑ.

Η εγκατασταση πηρε λιγη ωρα αλλα ηταν επιτυχης. Το προβλημα ειναι ομως οτι τωρα, το κινητο δεν παιζει καθολου ringtones εχει μονο δονηση, οι φωτογραφιες που ειχα τραβηξει στην 2.3.6 εκδοση δεν ανοιγουν απο την SD card.

Επισης πολλες φορες δεν ανοιγουν τα system settings, κολλαει και δειχνει μονο μια μαυρη οθονη. Ολες μου οι ρυθμισεις, apps, επαφες, SMS ειναι εκει δεν εχουν χαθει.

Ομως τελικα φαινεται οτι αυτη η εκδοση ICS για το RAZR, ειναι αρκετα προβληματικη. Εχει τυχει και σε αλλους αυτο?

Επισης τωρα με Android 4 το κινητο βραζει, ειναι πολυ ζεστο λες και δουλευει συνεχεια στο 100%.

Aκομα με διαφορα apps ανοιχτα (skype, facebook, reuters, wi-fi, etc.) η μπαταρια με full φορτηση κραταει μονο 4 ωρες, ενω πριν με 2.3.6 κρατουσε τουλαχιστον μια μερα...

Τι μπορω να κανω, πειτε προτασεις παιδια!

Τα εχω παρει λιγο περιμενοντας τοσο καιρο για να βαλω την official ICS (Android 4.0.4) αλλα αυτη ειναι χωρις καν στοιχοιωδες beta testing... :mad:

Tωρα πλεον εχω εκδοση:

Android 4.0.4

System version: 672.180.41.XT910.Vodafone.en.EU

Build No: 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.6

 

Μηπως αν κανω wipe out - return to default settings να φτιαξει?

Μπορω να ξαναγυρισω σε 2.3.6?

 

YΓ. Τουλαχιστον το UI ειναι καλυτερο και πιο user-friendly, οταν δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες είχα γράψει για ένα πρόβλημα που μου παρουσιάζεται στο κινήτο μετά απο αναβάθμηση σε 4.0.4:

 

Καλησπέρα! Από τότε που έκανα το επίσημο update σε ICS έχω ένα θέμα. Κάποιες φορές πάω να δω βίντεο ή να παίξω ένα mp3 στο κινητό και ο ήχος δεν δουλεύει. Να σημειώσω πως η ένταση είναι στο τέρμα κ το κινητό δεν είναι αθόρυβο. Δείχνει κανονικά ότι παίζει αλλά δεν βγαίνει ήχος απ' το ηχείο. Για να λυθεί αυτό πρόσεξα, πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις, να πάω στους ήχους κλήσεις κ να πατήσω να παίξει ένας ήχος κλήσης, ο οποίος παίζει κανονικότατα. Μετά αν πατήσω βίντεο ή mp3, έχει κανονικά ήχο. Ενημερωτικά, έχω κάνει factory reset μετα την επίσημη αναβάθμιση.

 

Το κάνει αραιά και που κ δεν έχω βρει τι το προκαλεί. Τράβηξα ένα βίντεο για να δείτε τι ακριβώς συμβαίνει.

Πως μπορώ να επικοινωνήσω με μοτορόλα κ να τους στείλω κ το βίντεο να δουν το πρόβλημα; Γνωρίζει κανείς;

http://youtu.be/Q3nkucx4yuI

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε και για την γερμανικη εκδοση του ΧΤ910 RAZR (Vodafone DE) η εκδοση 4.0 (ICS) την οποια και εβαλα ΟΤΑ.

Η εγκατασταση πηρε λιγη ωρα αλλα ηταν επιτυχης. Το προβλημα ειναι ομως οτι τωρα, το κινητο δεν παιζει καθολου ringtones εχει μονο δονηση, οι φωτογραφιες που ειχα τραβηξει στην 2.3.6 εκδοση δεν ανοιγουν απο την SD card.

Επισης πολλες φορες δεν ανοιγουν τα system settings, κολλαει και δειχνει μονο μια μαυρη οθονη. Ολες μου οι ρυθμισεις, apps, επαφες, SMS ειναι εκει δεν εχουν χαθει.

Ομως τελικα φαινεται οτι αυτη η εκδοση ICS για το RAZR, ειναι αρκετα προβληματικη. Εχει τυχει και σε αλλους αυτο?

Επισης τωρα με Android 4 το κινητο βραζει, ειναι πολυ ζεστο λες και δουλευει συνεχεια στο 100%.

Aκομα με διαφορα apps ανοιχτα (skype, facebook, reuters, wi-fi, etc.) η μπαταρια με full φορτηση κραταει μονο 4 ωρες, ενω πριν με 2.3.6 κρατουσε τουλαχιστον μια μερα...

Τι μπορω να κανω, πειτε προτασεις παιδια!

Τα εχω παρει λιγο περιμενοντας τοσο καιρο για να βαλω την official ICS (Android 4.0.4) αλλα αυτη ειναι χωρις καν στοιχοιωδες beta testing... :mad:

Tωρα πλεον εχω εκδοση:

Android 4.0.4

System version: 672.180.41.XT910.Vodafone.en.EU

Build No: 6.7.2-180_SPU-19-TA-11.6

 

Μηπως αν κανω wipe out - return to default settings να φτιαξει?

Μπορω να ξαναγυρισω σε 2.3.6?

 

YΓ. Τουλαχιστον το UI ειναι καλυτερο και πιο user-friendly, οταν δουλευει...

 

φίλε μου πρώτη φορά μπαίνεις σε αυτό το thread; Δεν ρωτάω ειρωνικά, απλά επειδή το έχουμε πει κοντεύει χιλιάδες φορές ότι πριν και μετά την αναβάθμιση χρειάζεται wipe data cache και factory reset διότι με την ICS αλλάζουν πολλά στο κινητό και πρέπει η αναβάθμιση να γίνει όσο πιο ''καθαρή'' γίνεται, έστω κάντο τώρα πολλά πράγματα θα διορθωθούν (αν όχι όλα). Στην 2.3.6 δεν μπορείς να γυρίσεις.!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ μια kingston 16gb class 10 http://www.cosmodata.gr/product/64815/ οι 32αρες πάνε στη διπλάσια τιμή http://www.cosmodata.gr/product/78083/?ref=bestprice.gr

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Αν κάποιος έχει να προτείνει και κάποια άλλη θα με βοηθούσε

 

Πριν λίγες μέρες είχα γράψει για ένα πρόβλημα που μου παρουσιάζεται στο κινήτο μετά απο αναβάθμηση σε 4.0.4:

Το κάνει αραιά και που κ δεν έχω βρει τι το προκαλεί. Τράβηξα ένα βίντεο για να δείτε τι ακριβώς συμβαίνει.

Πως μπορώ να επικοινωνήσω με μοτορόλα κ να τους στείλω κ το βίντεο να δουν το πρόβλημα; Γνωρίζει κανείς;

http://youtu.be/Q3nkucx4yuI

 

Αυτό είναι το τηλέφωνο του service ,Cellcom 2109902582. Πες τι πρόβλημα έχεις και δώσε και το λινκ με το video αν χρειαστεί.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες είχα γράψει για ένα πρόβλημα που μου παρουσιάζεται στο κινήτο μετά απο αναβάθμηση σε 4.0.4:

 

 

 

Το κάνει αραιά και που κ δεν έχω βρει τι το προκαλεί. Τράβηξα ένα βίντεο για να δείτε τι ακριβώς συμβαίνει.

Πως μπορώ να επικοινωνήσω με μοτορόλα κ να τους στείλω κ το βίντεο να δουν το πρόβλημα; Γνωρίζει κανείς;

http://youtu.be/Q3nkucx4yuI

Και σε μένα το κάνει αυτό με τον ήχο, και το παρατήρησα να συμβαίνει με το που εγκατέστησα πρόγραμμα για manager file.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο ειδοποιησης των μηνυματων;; εννοω μπορω να βαλω σαν ηχο ειδοποιησης ενα δικο μου mp3 πχ;

η μονο μπορω να επιλεξω απο αυτους τους ηχους που εχει σαν επιλογες η συσκευη;

Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο ειδοποιησης των μηνυματων;; εννοω μπορω να βαλω σαν ηχο ειδοποιησης ενα δικο μου mp3 πχ;

η μονο μπορω να επιλεξω απο αυτους τους ηχους που εχει σαν επιλογες η συσκευη;

 

Κάνε ένα φάκελο media στην sd. Μέσα σ'αυτόν κάνε ένα φάκελο audio και μέσα στον audio βάλε 3 φακέλους: notifications , ringtones ,alarms. Βάλε τα mp3 που θέλεις στον κατάλληλο φάκελο και θα στα βγάζει στους ήχους συστήματος.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες είχα γράψει για ένα πρόβλημα που μου παρουσιάζεται στο κινήτο μετά απο αναβάθμηση σε 4.0.4:

Το κάνει αραιά και που κ δεν έχω βρει τι το προκαλεί. Τράβηξα ένα βίντεο για να δείτε τι ακριβώς συμβαίνει.

Πως μπορώ να επικοινωνήσω με μοτορόλα κ να τους στείλω κ το βίντεο να δουν το πρόβλημα; Γνωρίζει κανείς;

http://youtu.be/Q3nkucx4yuI

Και σε μένα το κάνει αυτό με τον ήχο, και το παρατήρησα να συμβαίνει με το που εγκατέστησα πρόγραμμα για manager file.

Και εγω με ics εχω το "προβλημα" με τον ηχο, ενω στην gb δεν το ειχα. Θα σου προτεινα να μην ασχοληθεις με το service κανει μπαπ οτι ειναι καποιο bug και οχι θεμα hardware.. Πιστευω οτι σε ολους ετσι ειναι απλα καποιοι δεν το εχουν προσεξει, είτε οτι σχετιζεται με καποιο app... Παντως για τον file manager που λεει ο φιλος πιο πανω εγω εχω τον μαμα μονο, οποτε δεν ειναι αυτο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το εξής ξαφνικό προβλημα !!! Έβαλε απο το μάρκετ 3-4 audio player's για να δω αν παίζουν amr αρχεία ειχα ενα που μου έστειλε ένας φίλος και δεν το διάβαζαν ..

Τούς έσβησα και τώρα έχω μόνο τον μαμά .. Ε το κινητό κόλλησε στο αθορυβο δεν ακούγεται ήχος με την καμιά ούτε απο YouTube ούτε όταν με παίρνουν τηλ ούτε απο την μαμά βιβλιοθήκη player ούτε απο ρυθμισεις ήχους κλπ όταν με παίρνουν τηλ έχει μόνο δόνηση και μιλάω κανονικά αλλά απο ήχο κλησης τίποτα ... Έκανα ρεσταρτ τίποτα ... τώρα τι έγινε τι κάνουμε???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το εξής ξαφνικό προβλημα !!! Έβαλε απο το μάρκετ 3-4 audio player's για να δω αν παίζουν amr αρχεία ειχα ενα που μου έστειλε ένας φίλος και δεν το διάβαζαν ..

Τούς έσβησα και τώρα έχω μόνο τον μαμά .. Ε το κινητό κόλλησε στο αθορυβο δεν ακούγεται ήχος με την καμιά ούτε απο YouTube ούτε όταν με παίρνουν τηλ ούτε απο την μαμά βιβλιοθήκη player ούτε απο ρυθμισεις ήχους κλπ όταν με παίρνουν τηλ έχει μόνο δόνηση και μιλάω κανονικά αλλά απο ήχο κλησης τίποτα ... Έκανα ρεσταρτ τίποτα ... τώρα τι έγινε τι κάνουμε???

 

Εγώ που έχω για file manager τον solid explorer, όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων και μετά επιλογή ήχου, μου δίνει την δυνατότητα να ψάξω ήχο από όποιον φάκελο θέλω, και πηγαίνω σε αυτόν που έχω αποθηκευμένα mp3 και επιλέγω ότι θέλω.

 

Η απάντηση αυτή αφορά την 4647

Edited by ntsimpos
Απάντηση στο 4647
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με ics εχω το "προβλημα" με τον ηχο, ενω στην gb δεν το ειχα. Θα σου προτεινα να μην ασχοληθεις με το service κανει μπαπ οτι ειναι καποιο bug και οχι θεμα hardware.. Πιστευω οτι σε ολους ετσι ειναι απλα καποιοι δεν το εχουν προσεξει, είτε οτι σχετιζεται με καποιο app... Παντως για τον file manager που λεει ο φιλος πιο πανω εγω εχω τον μαμα μονο, οποτε δεν ειναι αυτο :wacko:

Σας είχα ξαναρωτήσει...όταν έχετε το πρόβλημα με τον ήχο, δηλαδή δεν ακούγεται καθόλου ήχος, αν βάλετε το handsfree έχετε ήχο; Αν ναι, όταν βγάλετε το handfree συνεχίζετε να έχετε ήχο κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έχω ένα θέμα , παλαιοτερα ειχα περάσει την ics την ευρωπαϊκή συμφωνα με τιςοδηγίεςτου Ταΰγετος (retail .33 EU). Τελοςπαντων μετα το εκανα ρουτ ,με ενα πρόγραμμα ανρουτ και προχθές μου ηρθε ενημερωση (retail.41EU) Κανω τη ληψη μεχρι εδω ολα οκ και με ρωτάει να την κανει εγκατάσταση λεω ναι ξεκινάει , μπουταρει κανονικά το τηλέφωνο βαζω το πιν και μου γραφει «Η ενημέρωση απετυχε» . Καμια ιδεα;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο ειδοποιησης των μηνυματων;; εννοω μπορω να βαλω σαν ηχο ειδοποιησης ενα δικο μου mp3 πχ;

η μονο μπορω να επιλεξω απο αυτους τους ηχους που εχει σαν επιλογες η συσκευη;

 

Σύμφωνα με τις οδηγίες της Motorola (δεν έχω τωρα εύκαιρο το link), απλά δημιουργείς στην εξωτερική κάρτα sd έναν φάκελο notifications και βάζεις εκει ότι θέλεις. Μετά θα τα βρίσκεις παρέα με τους μανίσιους όταν θα πας ν'αλλάξεις τον ήχο μηνύματος. Μια χαρά μου δούλεψε.

 

Επίσης τον πρόβλημα με τον ήχο έχει συμβεί και σε μένα 2 φορές.

Achillesgk θα το δοκιμάσω αυτό με το hands free και θα σου πώ. Υποψιάζεσαι κάτι και επιμένεις?

 

Και κάτι τελευταίο, μήπως ξέρει κανείς γιατί δεν δουλεύει to GPS TEST? Το Navigon πάντως δουλεύει άψογα, δεν ήταν ποτέ πιο γρήγορο.

Edited by Mak82
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS όποιος μπορεί να βοηθήσει :

Χθες μου έκλεψαν το Razr και δεν γνωρίζω πως μπορώ να αποσυνδέσω τον λογαριασμό μου (gmail)

από την συσκευή και τι κινδύνους διατρέχω..Αν αλλάξει η sim μπορεί να έχει πρόσβαση στον λογαριασμό μου ο άγνωστος ?

Επίσης έιχα ένα μοτίβο σαν προστασία θα ξεκλειδώσει το τηλ μόλις αλλάξει sim ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...