Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

jέρει κάποιος κάποιο τρόπο(ή έστω 3rd party application) που να αντικαθιστά την εφαρμογή "καθολικά εισερχόμενα"?Ήταν ότι πιο χρήσιμο για εμένα...

 

καθολικά εισερχόμενα δεν υπαρχει,ηταν της moto.

τωρα υπαρχει Ηλεκτρονικο ταχ. widget που σου δειχνει τα ιδια με τα¨ καθολικά εισερχόμενα" εκτος τα sms.

ειναι σχεδον το ιδιο

 

Παίδες το widget από τα social networks δεν υπάρχει πλέον ?

 

Αν όχι ποιό προτείνετε ?

δεν υπάρχει πλέον

αυτο σου κανει ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jappka.blingboard&hl=en

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτω από τις ρυθμίσεις/wifi/σύνθετα/Διατήρηση wifi κατά την ανδράνεια μήπως έαν αλλάξεις κάτι στρώσει?

 

Το αλλαξα αλλα παλι τα ιδια κανει. :(

Edited by Erartemis
Link to comment
Share on other sites

καθολικά εισερχόμενα δεν υπαρχει,ηταν της moto.

τωρα υπαρχει Ηλεκτρονικο ταχ. widget που σου δειχνει τα ιδια με τα¨ καθολικά εισερχόμενα" εκτος τα sms.

ειναι σχεδον το ιδιο

 

"σχεδόν", αφού δεν μπορείς να συγχρονίσεις όλους τους λογαριασμούς μαζί με ένα κουμπί, αλλά ένα-ένα και φυσικα δεν έχεις και τα sms μαζί σε μια εφαρμογή.Καλά, αυτό τι πρόβλημα είχε και το βγάλανε?

Link to comment
Share on other sites

"σχεδόν", αφού δεν μπορείς να συγχρονίσεις όλους τους λογαριασμούς μαζί με ένα κουμπί, αλλά ένα-ένα και φυσικα δεν έχεις και τα sms μαζί σε μια εφαρμογή.Καλά, αυτό τι πρόβλημα είχε και το βγάλανε?

Χωρίς να έχω δουλέψει τη συσκευή, χαίρομαι όταν μειώνουν τις παρεμβάσεις τους στο Android.

Φυσικά αυτό δεν αποκλείει το να ήταν εξαιρετικά χρήσιμο αυτό που λες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από τότε που έκανα το επίσημο update σε ICS έχω ένα θέμα. Κάποιες φορές πάω να δω βίντεο ή να παίξω ένα mp3 στο κινητό και ο ήχος δεν δουλεύει. Να σημειώσω πως η ένταση είναι στο τέρμα κ το κινητό δεν είναι αθόρυβο. Δείχνει κανονικά ότι παίζει αλλά δεν βγαίνει ήχος απ' το ηχείο. Για να λυθεί αυτό πρόσεξα, πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις, να πάω στους ήχους κλήσεις κ να πατήσω να παίξει ένας ήχος κλήσης, ο οποίος παίζει κανονικότατα. Μετά αν πατήσω βίντεο ή mp3, έχει κανονικά ήχο. Ενημερωτικά, έχω κάνει factory reset μετα την επίσημη αναβάθμιση.

Παρατηρησα ακριβως το ιδιο κι εγω... και με εφαρμογη για ιντερνετικο ραδιο....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Προσπαθώ να βρω συντόμευση στο ICS για τον τηλεφωνικό κατάλογο και το μόνο που βρίσκω είναι το contacts, που μου εμφανίζει όλες τις επαφές (ακόμη και χωρίς τηλέφωνο). Ξέρει κανείς κάποιον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Προσπαθώ να βρω συντόμευση στο ICS για τον τηλεφωνικό κατάλογο και το μόνο που βρίσκω είναι το contacts, που μου εμφανίζει όλες τις επαφές (ακόμη και χωρίς τηλέφωνο). Ξέρει κανείς κάποιον τρόπο;

 

στη συντόμευση "τηλέφωνο" έχει σαν επιλογή και "τηλεφωνικό κατάλογο". Στο θέμα κάποιων εφαρμογών που υπήρχαν στο 2.3.6 και πρόσφεραν πολλές ευκολίες και αποφάσισαν να τις βγάλουν, τα γ!@#$%^ε λίγο μου φαίνεται...(μου άρεσε που ανυπομονούσα για ics:mad:)

Link to comment
Share on other sites

καθολικά εισερχόμενα δεν υπαρχει,ηταν της moto.

τωρα υπαρχει Ηλεκτρονικο ταχ. widget που σου δειχνει τα ιδια με τα¨ καθολικά εισερχόμενα" εκτος τα sms.

ειναι σχεδον το ιδιο

 

 

δεν υπάρχει πλέον

αυτο σου κανει ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jappka.blingboard&hl=en

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Thanks mate... :)

 

EDIT:

 

Μετά την εγκατάσταση πώς βάζουμε το Widget ? Δεν μου το βγάζει στα Widgets μαζί με όλα τα άλλα...

Edited by justicer
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινετε με αυτη την official ics? διαβαζω οτι πολλοι εχουν καποιο προβλημα η καποιο bug!στην retail που εχω μεχρι στιγμης τουλαχιστον

(να μην το ματιασω :lol: ) δεν εχω καποιο θεμα!

 

εαν αντικαταστησω την retail με την official λετε να μου προκυψουν ολα αυτα τα προβληματα που αναφερουν τα αλλα μελη;;

 

και πειτε μου μια αποψη αξιζει να κανω την διαδικασια να περασω την official?εννοω υπαρχει καμμια διαφορα σε σχεση με την retail 4.0.4 ics? η ειναι ιδιες ακριβως?

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την ics και όλα λειτουργούν κυριολεκτικά άψογα,κάτι κολλήματα που είχα σε μερικά παιχνίδια έπαψαν και το τηλέφωνο ανέβηκε τουλάχιστον ένα επίπεδο επάνω.Πραγματικά άξιζε η αναμονή
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το update δεν γίνεται με τίποτα όλο failed μου γράφει. Λέω να δοκιμάσω τον οδηγό στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1837971, έχω 651.167.21.xt910.NonEFIGSRetail.en.EU. Ακολουθώ την δεύτερη περίπτωση και θα είμαι οκ? If you're on a clean (no root, no modifications to the system partition, stock recovery) 651.167.21.XT910.NonEFIGSRetail.en.EU (GB 2.3.6), drop the update onto your external microSDHC card, go to recovery and proceed with update

 

Εκανα την διαδικασία και μου έβγαλε σφαλμα.. E:error in /tmp/sideload/package.zip

 

Λοιπόν αφού κανείς δεν γνωριζει να σας πω πως έλυσα το πρόβλημά για όσους έχουν το ιδιο,μια είναι η λύση φλας με rsd lite της official gb k ota update σε ICS

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...εχω κολησει στο χρωμα...μαυρο ή ασπρο? πιο πολυ το ασπρο μαρεσει αλλα δεν κανει μεγαλη αντιθεση με τα μαυρα κομματια του κινητου? το μαυρο μου φαινεται πιο "αρμονικο"

 

λεω απο νεξους θα ερθω στην παρεα σας λογω design και μεγεθους πιο πολυ(μιας και με το νεξους ευχαριστημενος ημουν με την ταχυτητα)

 

γρηγορες ερωτησεις

 

1. hd video playback απροβληματιστο ετσι? οπως και greek subs με bsplayer

 

2. καμια σοβαρη custom rom υπαρχει,γιατι εριξα μια ματια και στη μια δε δουλευει η καμερα στην αλλη το hdmi και γενικα δε μου γεμισε καμια το ματι? ή δεν χρειαζεται να βαλω λετε?

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίδες μετά το update και χωρίς να κάνω reset βλέπω την ram μου να κατεβαίνει μερικές φορές κάτω από τα 100 mb....επίσης τρώει σκαλώματα ο browser
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να κανω συγχρονισμο επαφων (απο λογαρασμους ,gmail κλπ) μου βγαζει pop up

process com.google.process.gapps has stopped.

 

factory reset δεν ελυσε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω ενα περιεργο και θελω να ρωτησω,κατω αριστερα στο καπακι καρτας και σιμ εχει ενα ανεπαισθητο φουσκωμα εκει που κλεινει το κουμπωμα απο μερια μπαταριας.το εχει δει κανεις σας αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω ενα περιεργο και θελω να ρωτησω,κατω αριστερα στο καπακι καρτας και σιμ εχει ενα ανεπαισθητο φουσκωμα εκει που κλεινει το κουμπωμα απο μερια μπαταριας.το εχει δει κανεις σας αυτο?

 

Δεν έχω τέτοιο θέμα στο δικό μου τουλάχιστον.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα με τα Ελληνικά στα SMS που ενέφερα έχει ως εξής...

Όταν γράφουμε ένα SMS και το έχουμε ρυθμίσει έτσι ώστε να αποστέλλονται 160 χαρακτήρες, πρέπει να γράφουμε αποκλειστικά με κεφαλαία, αλλιώς ότι έχει τόνο και το τελικό "ς" εμφανίζονται ως κενά στον παραλήπτη. Αυτό φαίνεται να είναι θέμα της ICS καθώς το κάνουν και άλλες δύο διαφορετικές συσκευές που δοκίμασα. Σε Samsung με ISC μάλιστα δεν σε αφήνει να γυρίσεις σε μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες κατά τη αποστολή SMS, κλειδώνει στα κεφαλαία.

Στην 2.3.6 έκανε αυτόματα τη μετατροπη χαρακτήρων, οπότε όπως και να γράφαμε ένα μήνυμα το έστελνε κανονικά.

 

Φιλε μου κ εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εχω..Αλλα οπως θα εχεις ακουσει :

Gingerbread = Windows Xp

ICS = Windows Vista

Jelly Bean = Windows 7...

 

Αν εχεις βρει καποια λυση σ το θεμα αυτο ενημερωσε..ειναι πολυ εκνευριστικο..! ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

1.υπαρχει διαφορα μεταξυ retail ics και οfficial??απαντηστε μου οποιος γνωριζει!

 

2. και επισης στις επαφες σας αναγνωριζει ελληνικη αλφαβητο? για να γινω πιο συγκεκριμενος οταν γραφω τα ονοματα των επαφων μου με λατινικους χαρακτηρες τοτε μου τα βαζει σε αλφαβητικη σειρα με βαση το λατινικο αλφαβητο οταν ομως ειναι με ελληνικα γραμματα τοτε δεν μου τα βαζει σε καποια αλφαβητικη σειρα..ειναι ετσι και σε εσας?

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα σπάσω το τηλέφωνο στον τοιχο μου έχει σπάσει τα @@!!

Λοιπον εχο GPStest βρίσκοι μιά χαρα τους δορυφόρους

το sygic δουλευει αψογα!!!

Το Ndrive το ριμάδια γιατί μετά την αναβαθμιση δέν βρίσκει όυτε έναν????

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω εχω ενα περιεργο και θελω να ρωτησω,κατω αριστερα στο καπακι καρτας και σιμ εχει ενα ανεπαισθητο φουσκωμα εκει που κλεινει το κουμπωμα απο μερια μπαταριας.το εχει δει κανεις σας αυτο?

 

Λοιπον φιλε τωρα που το ειδα το εχει και σε μενα το μεταλλακι του κουμπωματος

εχει και μενα ενα μικρο φουσκωμα...!!! :wacko:

 

2. και επισης στις επαφες σας αναγνωριζει ελληνικη αλφαβητο? για να γινω πιο συγκεκριμενος οταν γραφω τα ονοματα των επαφων μου με λατινικους χαρακτηρες τοτε μου τα βαζει σε αλφαβητικη σειρα με βαση το λατινικο αλφαβητο οταν ομως ειναι με ελληνικα γραμματα τοτε δεν μου τα βαζει σε καποια αλφαβητικη σειρα..ειναι ετσι και σε εσας?

 

Ναι φιλε ετσι ειναι και σε μενα και σε αλλους δεν ξερω γιατι το κανει αλλα

οντως αν ειναι σε λατινικα τοτε πανε στην σειρα...!!! :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα σπάσω το τηλέφωνο στον τοιχο μου έχει σπάσει τα @@!!

Λοιπον εχο GPStest βρίσκοι μιά χαρα τους δορυφόρους

το sygic δουλευει αψογα!!!

Το Ndrive το ριμάδια γιατί μετά την αναβαθμιση δέν βρίσκει όυτε έναν????

 

Θα θελει αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα σπάσω το τηλέφωνο στον τοιχο μου έχει σπάσει τα @@!!

Λοιπον εχο GPStest βρίσκοι μιά χαρα τους δορυφόρους

το sygic δουλευει αψογα!!!

Το Ndrive το ριμάδια γιατί μετά την αναβαθμιση δέν βρίσκει όυτε έναν????

 

Έχω αναφέρει περίπου ένα μήνα πριν ότι το ndrive δεν δουλεύει σωστά ή καθόλου στο razr με ICS. Βάλε igo ή Navigon που κυριολεκτικά ''πετάνε'' πιάνεις δορυφόρους σε κάτι λίγα δευτερόλεπτα ακόμα και σε κλειστό χώρο.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...