Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για εμας που βάλαμε την retail βγηκε το fastboot φιλε της τελικής nonefigs ή πρέπει να κάνουμε την γνωστή ταλαιπωρία;

 

το fastboot δεν έχει βγει και νομίζω ότι μάλλον θα αργήσει, προσωπική άποψη πάντα, μακάρι να βγει γρήγορα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

εν το μεταξυ τώρα που κατέβηκε ο διάολος τώρα έιναι που δέν έχω μπαταρία πολύ!!! Αρε ρουφιάνα μοίρα να θες να δείς ICS και η μπαταρια να σου κάνει πλάκα!!!!!!

 

Και έλεγα το βράδυ να κάνω αναβάθμιση το κινητό μόνος μου!!!

 

Αντε μωρέ όνειρο παμε και για Jelly Bean να γουστάρουμε λεμεεε

Link to comment
Share on other sites

εν το μεταξυ τώρα που κατέβηκε ο διάολος τώρα έιναι που δέν έχω μπαταρία πολύ!!! Αρε ρουφιάνα μοίρα να θες να δείς ICS και η μπαταρια να σου κάνει πλάκα!!!!!!

 

Το ιδιο εχω παθει και το φορτιζω τωρα !!

 

Btw, η επισημη ανακοινωση :

 

Motorola Europe

Hey everyone! The ICS upgrade for Motorola RAZR & Motorola RAZR MAXX is now available for people living in Poland, Turkey, Greece, Romania, Bulagaria and Serbia. To upgrade your smartphone Open ‘Settings’ from the application tray > Select ‘About phone’ > Select ‘System updates’ > Tap on ‘Download’ and voila!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά εγώ έκανα επαναφορά εργοστασιακών και wipe data πρίν το update και με το που το άνοιξα την ξαναβρήκε την αναβάθμιση. Θα κάνω και μια επαναφορά μετά και έτοιμος. Βέβαια μπορεί να ήτανε και τύχη.
Link to comment
Share on other sites

Guys,μολις εκανα wipe data/factory reset απο recovery.Το wipe cache partition τι ειναι?Πρεπει να το κανω κι αυτο?Ας μου απαντησει καποιος,γιατι θελω σαν τρελος να το εκκινησω...Παρεπιπτοντως το qe ειναι τωρα 2/1.Πριν με stock 2.3.6 ηταν 1/1.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα ics retail χτες και απο τοτε δεν μπορω να συνδεθω σε ιντερνετ , ενω εχω τσεκαρισμενο και την ενεργοποιηση δεδομενων και την περιαγωγη δεδομενων. Καμια ιδεα;με wi fi μπαινει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, υπάρχει διαφορά μεταξύ του factory data reset απο ta settings menu με το factory data reset απο recovery? Επίσης μετα από factory data reset χρειάζεται να κάνουμε και wipe cache memory από recovery? Σόρρυ αν είναι χαζές οι ερωτήσεις...
Link to comment
Share on other sites

"εβαλα ics retail χτες και απο τοτε δεν μπορω να συνδεθω σε ιντερνετ , ενω εχω τσεκαρισμενο και την ενεργοποιηση δεδομενων και την περιαγωγη δεδομενων. Καμια ιδεα;με wi fi μπαινει κανονικα"....................

 

 

Κατεβασε το tweakker ics apn beta απο google play store και τρεξτο.

 

Θα σου δημιουργησει στο μενου ''ασυρματο και δικτυα'' /περισσοτερα/δικτυα κινητης/ονοματα σημειων προσβασης 3 καταχωρησεις. Η μια ειναι για ιντερνετ.

 

Μετα το restart θα δουλευει.Το προγραμμα μπορεις να το σβησεις αν θελεις τοτε.

Edited by jannos
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα κάνω back up στο PC ?? και τα note κάνει ?? ολα ολα τις ρυθμίσεις δεν με πολλή ενδιαφέρει
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση του και μόλις πήγα στον bootloader και επέλεξα το το recovery μου εμφανήςε τον ανδροειδες με ανοιγμένο καπάκι και πινακίδα (!), από πάνω Τι παιζει; Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμενα παίδες.....έκανα κανονικά την αναβάθμιση απλά όταν πάω recovery με βγάζει αριστερά από το android, qe 2/1 πριν το update μου είχε 1/1.....πως γίνετε να το κάνω 0/0 η έστω 0/1???????και αν τυχόν δεν γίνετε υπάρχει πρόβλημα στην εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμενα παίδες.....έκανα κανονικά την αναβάθμιση απλά όταν πάω recovery με βγάζει αριστερά από το android, qe 2/1 πριν το update μου είχε 1/1.....πως γίνετε να το κάνω 0/0 η έστω 0/1???????και αν τυχόν δεν γίνετε υπάρχει πρόβλημα στην εγγύηση?

 

παιδιά αυτά που ακούγονται για το qe σε σχέση με το root δεν είναι διασταυρωμένα. Έχω ποστάρει την άποψη μου για το θέμα στο XDA και από ότι φαίνεται δικαιώνομαι. Η άποψή μου είναι ότι το qe αφορά τα φλασαρίσματα προφανώς των stock λογισμικών στο κινητό. δλδ όσοι είχαν την 2.3.5 και πήγανε στην 2.3.6 κανονικά με update τότε το qe από 0/0 έγινε 1/1 και όσοι μετά βάλανε και την ICS όπως εσείς τώρα κανονικά χωρίς οποιαδήποτε μοντιφιά τους βγάζει 2/1.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτά που ακούγονται για το qe σε σχέση με το root δεν είναι διασταυρωμένα. Έχω ποστάρει την άποψη μου για το θέμα στο XDA και από ότι φαίνεται δικαιώνομαι. Η άποψή μου είναι ότι το qe αφορά τα φλασαρίσματα προφανώς των stock λογισμικών στο κινητό. δλδ όσοι είχαν την 2.3.5 και πήγανε στην 2.3.6 κανονικά με update τότε το qe από 0/0 έγινε 1/1 και όσοι μετά βάλανε και την ICS όπως εσείς τώρα κανονικά χωρίς οποιαδήποτε μοντιφιά τους βγάζει 2/1.

 

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.....αλλα εγώ ήμουν 2.3.5 και πήγα κατευθείαν ics.....άσε που έχω δει βιντεάκι που ένας τύπος έχει ics περασμένο και του λέει θε 0/1.....ότι και να είναι αλλάζει βάση της έκδοσης που περνάς!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.....αλλα εγώ ήμουν 2.3.5 και πήγα κατευθείαν ics.....άσε που έχω δει βιντεάκι που ένας τύπος έχει ics περασμένο και του λέει θε 0/1.....ότι και να είναι αλλάζει βάση της έκδοσης που περνάς!

 

φίλε μου μπορείς να βάλεις (ή όποιος πέρασε σήμερα την επίσημη ICS) κάποιο screenshot από τις πληροφορίες του συστήματος για δούμε αν κάποια πράγματα έχουν αλλάξει ή παρέμειναν ίδια με το soak test;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την κατεβάζω τώρα.. Αγορασμένο από Wind..

 

Ελπίζω οι εφαρμογές να λειτουργούν μετά..

 

Τουλάχιστον το Sygic...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...