Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά γιατί συμβαίνουν μόνο εδώ και όχι σε άλλη Ευρωπαϊκή χώρα;

 

Δε θα ήμουν και τόσο σίγουρος για αυτό. Τέτοια πράγματα συμβαίνουν παντού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θα ήμουν και τόσο σίγουρος για αυτό. Τέτοια πράγματα συμβαίνουν παντού.

Μην είσαι τόσο σίγουρος γιατί έχω ζήσει στο εξωτερικό και δη σε Ευρωπαϊκή χώρα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μαλλον οταν στο σερβις λενε οτι ειναι ρουτ, εννοουν οτι εχει περαστει μια ρομ που δεν ειναι η κανονικη. Δεν μπορει να ειναι ρουτ μια συσκευη στην οποια δεν υπαρχει η εφαρμογη superuser και στην οποια δεν δουλευουν εφαρμογες που απαιτουν ρουτ. Απλα στο δερβις γινεται λαθος χρηση της λεξης ρουτ.

 

Μάλλον κάτι τέτοιο παίζει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο παίζει.

 

Δηλαδή αν έχω πρόβλημα με τις κηλίδες στην οθόνη θα φταίει η retail 4.0.4 έκδοση που πέρασα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα εγινα κατοχος motorola razr και παρατηρησα οτι το σχεδιο απο την ζελατινα προστασιας εμεινε πανω στην οθονη(βασικα φαινεται λες και το σχεδιο ερχεται μεσα απο την οθονη).Τι να κανω;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχω πρόβλημα με τις κηλίδες στην οθόνη θα φταίει η retail 4.0.4 έκδοση που πέρασα;;;

 

Εσύ δίκιο έχεις. Το θέμα είναι να καταλάβουμε πως τα βλεπουνε τα πράγματα στο service. Να μην την πατήσει και κανας άλλος.

 

Το πιο βασικό τώρα είναι να βγεί η επίσημη όσο πιο γρήγορα και να κάνουμε ένα θέμα στο xda(αν δεν το κάνει άλλος πρώτα), να μπορέσουν όλοι να έχουν την δυνατότητα να γυρίσουν σε stock.

 

Τι παραπάνω προσφέρει το root ?? μπορείς να πειράξεις το Hardware

 

Αυτό που γράφω πιο πάνω. Δεν έχει σχέση πως το βλέπουμε λογικά το θέμα εγγύηση. Πως είναι τα πράγματα τώρα μας νοιάζει.

 

Το hardware θα μπορούσες να το "πειράξεις" με overclocking αλλά δεν θέλει μόνο root. Είναι και θέμα να το υποστηρίζει και ο kernel.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Το ότι τα τηλέφωνα των δύο φίλων είναι rooted δεν το λένε οι τεχνικοί του service έτσι απλά. Τους το βγάζει το διαγνωστικό πρόγραμμα της μοτορόλα. Δε μπορεί το διαγνωστικό πρόγραμμα να ερμηνεύει ως rooted μία συσκευή και να εννοεί κάτι άλλο (στην προκειμένη περίπτωση το ότι περάστηκε με το rsd lite της motorola μία έκδοση λογισμικού της ίδιας της με όλα τα signatures της κτλ). Το θέμα είναι τι μπορεί να σημαίνει αυτό το rootedtemperingwhitelist που γράφει από κάτω. Φίλε Πάνο για δοκίμασε το root checker να δεις αν είσαι όντως rooted. Επίσης ερώτηση, η rom που έχεις η 4.0.4 είναι η nonEFGIS ή η απλή europe retail? Ο μόνος λόγος που ρωτάω είναι ότι το wifi είναι σαφέστατα βελτιωμένο στην eu retail ειδικά μετά το μικρό update των 35 mb και απλά δεν ξέρω τι γίνεται με το nonEFGIS. Επίσης για δοκίμασε και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=org.wahtod.wififixer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy53YWh0b2Qud2lmaWZpeGVyIl0. είναι πολύ καλό το χρησιμοποιούσα παλιά σε ένα cm9 nighlty του defy που είχε θέμα με το wifi και έκανε μεγάλη δουλειά. Τα flashable radios υπάρχουν και στο eternityproject.com απλά δεν έχω μάθει ακόμη εαν περιέχουν και libs του wifi.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακολουθώ συνεχώς στο forum , καλά όλα αυτά τα θέματα με τα updates και τις νέες εκδόσεις , αλλά θα ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι με την εφαρμογή της Motorola τα Smart Actions , και για να γίνω ποιό συγκεκριμένος θα ήθελα η εφαρμογή να κάνει τα εξής . 'Οταν βρίσκομαι πάνω στο μηχανάκι και οδηγώ , και δεχτώ κλήση στο κινητό , να απαντήση αυτόματα με μύνημα ότι πχ οδηγώ και δεν μπορώ να απαντήσω , και θα καλέσω αργότερα όταν μπορέσω .

Προσοχή είναι λίγο δυσκολάκι , το έχω ψάξει αρκετά , και δεν είναι όπως αυτό που δίνει η motorola "Οδήγηση" . Προσωπικά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη ακόμα , δεν ξέρω αν υπάρχει λύση με αυτήν την εφαρμογή , και επίσης δεν θα ήθελα να πάω σε εφαρμογή τρίτων .

Εάν κάποιος το έχει κάνει , και μπορεί να μας να δώσει τα φώτα του θα με βοηθούσε .

Ξέχασα να σας αναφέρω ότι έχω την έκδοση 4.04 , με έκδοση :676.226.3.XT910.Retail.en.EU

Ευχαριστώ . :O

Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα εγινα κατοχος motorola razr και παρατηρησα οτι το σχεδιο απο την ζελατινα προστασιας εμεινε πανω στην οθονη(βασικα φαινεται λες και το σχεδιο ερχεται μεσα απο την οθονη).Τι να κανω;Ευχαριστω.

Καθαριζεις με ενα βαμβακι βρεγμαενο ελαφρως.

Μην αγχωνεσαι πολυ, καθως η συσκευη ειναι splash resistant και δεν φοβαται το λιγο νερο (και το περισσοτερο μη σου πω, αλλα τελως παντων).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω τι συμβαίνει. Το ότι τα τηλέφωνα των δύο φίλων είναι rooted δεν το λένε οι τεχνικοί του service έτσι απλά. Τους το βγάζει το διαγνωστικό πρόγραμμα της μοτορόλα. Δε μπορεί το διαγνωστικό πρόγραμμα να ερμηνεύει ως rooted μία συσκευή και να εννοεί κάτι άλλο (στην προκειμένη περίπτωση το ότι περάστηκε με το rsd lite της motorola μία έκδοση λογισμικού της ίδιας της με όλα τα signatures της κτλ). Το θέμα είναι τι μπορεί να σημαίνει αυτό το rootedtemperingwhitelist που γράφει από κάτω. Φίλε Πάνο για δοκίμασε το root checker να δεις αν είσαι όντως rooted. Επίσης ερώτηση, η rom που έχεις η 4.0.4 είναι η nonEFGIS ή η απλή europe retail? Ο μόνος λόγος που ρωτάω είναι ότι το wifi είναι σαφέστατα βελτιωμένο στην eu retail ειδικά μετά το μικρό update των 35 mb και απλά δεν ξέρω τι γίνεται με το nonEFGIS. Επίσης για δοκίμασε και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=org.wahtod.wififixer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy53YWh0b2Qud2lmaWZpeGVyIl0. είναι πολύ καλό το χρησιμοποιούσα παλιά σε ένα cm9 nighlty του defy που είχε θέμα με το wifi και έκανε μεγάλη δουλειά. Τα flashable radios υπάρχουν και στο eternityproject.com απλά δεν έχω μάθει ακόμη εαν περιέχουν και libs του wifi.

 

Εχω την ρεταιλ 4.04 περασμενη με rsd lite . Περασα και το update αλλα τα ιδια.Δεν ειμαι ρουτ...

Yπαρχει περιπτωση να υπολειτουργει η κεραια του wifi λογω λογισμικου;

Η να ειναι θεμα hardware;

Αν ειχε χαλασει η κεραια wifi, κανονικα δεν θα πρεπε να μην λειτουργουσε καθολου; Εμενα λειτουργει αλλα ξαφνικα πολυ μειωμενα...

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι τόσο σίγουρος γιατί έχω ζήσει στο εξωτερικό και δη σε Ευρωπαϊκή χώρα.

 

Δεν είσαι ο μόνος που έχει ζήσει στο εξωτερικό και δη σε ευρωπαϊκή χώρα.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως στο εξωτερικό έχω συναντήσει και εξαιρετική υποστήριξη από distributors (στον χώρο του PC hardware) αλλά και πραγματικούς κατασκευαστές "ντουγάνια" που δεν έδιναν καλά-καλά τη νόμιμη εγγύηση των δύο ετών στα προϊόντα τους.

 

Στην Ελλάδα ίσως η αναλογία καλών/κακών εταιρειών στο θέμα υποστήριξης να είναι λιγότερο ευνοϊκή για τον καταναλωτή αλλά αυτό δε σημαίνει ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη όλα είναι ρόδινα και μόνο εδώ έχουμε μπλέξει με κάφρους!

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος που έχει ζήσει στο εξωτερικό και δη σε ευρωπαϊκή χώρα.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως στο εξωτερικό έχω συναντήσει και εξαιρετική υποστήριξη από distributors (στον χώρο του PC hardware) αλλά και πραγματικούς κατασκευαστές "ντουγάνια" που δεν έδιναν καλά-καλά τη νόμιμη εγγύηση των δύο ετών στα προϊόντα τους.

 

Στην Ελλάδα ίσως η αναλογία καλών/κακών εταιρειών στο θέμα υποστήριξης να είναι λιγότερο ευνοϊκή για τον καταναλωτή αλλά αυτό δε σημαίνει ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη όλα είναι ρόδινα και μόνο εδώ έχουμε μπλέξει με κάφρους!

 

Και στην απέναντι όχθη του ατλαντικού έτσι είναι τα πράγματα αλλά δεν άκουγες κανένα να λεεί "Καναδός είναι μωρε έχει την λαμογιά στο αίμα του" .

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος που έχει ζήσει στο εξωτερικό και δη σε ευρωπαϊκή χώρα.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως στο εξωτερικό έχω συναντήσει και εξαιρετική υποστήριξη από distributors (στον χώρο του PC hardware) αλλά και πραγματικούς κατασκευαστές "ντουγάνια" που δεν έδιναν καλά-καλά τη νόμιμη εγγύηση των δύο ετών στα προϊόντα τους.

 

Στην Ελλάδα ίσως η αναλογία καλών/κακών εταιρειών στο θέμα υποστήριξης να είναι λιγότερο ευνοϊκή για τον καταναλωτή αλλά αυτό δε σημαίνει ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη όλα είναι ρόδινα και μόνο εδώ έχουμε μπλέξει με κάφρους!

 

Σου είπε κανείς ότι είμαι ο Μόνος; άλλα λέω άλλα θέλεις να καταλάβεις. Βεβαίως και δεν υπάρχει χώρα-παράδεισος για τον καταναλωτή, άλλα όχι στο σημείο για το οποίο συζητάμε. Τέλος πάντων δεν ασχολούμαι άλλο με το θέμα διότι είναι offtopic, ας με συγχωρήσουν οι moderators.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καθαριζεις με ενα βαμβακι βρεγμαενο ελαφρως.

Μην αγχωνεσαι πολυ, καθως η συσκευη ειναι splash resistant και δεν φοβαται το λιγο νερο (και το περισσοτερο μη σου πω, αλλα τελως παντων).

 

Το δοκιμασα ολα τα δοκιμασα αλλα τιποτα ερχεται μεσα απο την οθονη το σχεδιο υπαρχει περιπτωση να ανοιχτηκε και να το λειτουργησαν με την ζελατινα και να επαθε κατι η οθονη?(γιατι το πηρα απο την wind στην ναουσα και εστειλα coυrier να το παρει γιατι δεν ειμαι απο εκει.Επισης ηταν ανοιχτο αλλα το περιμενα ανοιχτο που ειπε η κοπελα οταν μιλησα μαζι της οτι επρεπε να ανοιχτει για να δεν αν ολα ειναι μεσα..και κατι ακομα εχει και μαυρες κηλιδες σε μαυρο φοντο με χαμηλη φωτεινοτητα)Τι κανω?να το παω στην wind στην πολη μου να στειλουν στην motorola?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα ολα τα δοκιμασα αλλα τιποτα ερχεται μεσα απο την οθονη το σχεδιο υπαρχει περιπτωση να ανοιχτηκε και να το λειτουργησαν με την ζελατινα και να επαθε κατι η οθονη?(γιατι το πηρα απο την wind στην ναουσα και εστειλα coυrier να το παρει γιατι δεν ειμαι απο εκει.Επισης ηταν ανοιχτο αλλα το περιμενα ανοιχτο που ειπε η κοπελα οταν μιλησα μαζι της οτι επρεπε να ανοιχτει για να δεν αν ολα ειναι μεσα..και κατι ακομα εχει και μαυρες κηλιδες σε μαυρο φοντο με χαμηλη φωτεινοτητα)Τι κανω?να το παω στην wind στην πολη μου να στειλουν στην motorola?

Ευχαριστω.

 

Οι μαυρες κηλιδες ειναι φυσιολογικο φαινομενο σε αυτες τις οθονες. Για τη δικαιολογια οτι το ανοιγω για να δω αν ειναι ολα μεσα, ριναι εντελως αστεια. Καταρχην, οι περιςοτερες πιθανοτητες να ΜΗΝ ειναι ολα μεσα, ειναι οταν ειναι.... ανοιχτη η συσκευασια. Δευτερον, ο ελεγχος αυτος γινεται με το ζυγισμα της συσκευασιας. Ετσι τουλαχιστον μπυ ειχε πει καποτε καποιος εργαζομενος στη βονταφον.

Τριτον, εκτος απο νερο, δομιμασες και με λιγο οινοπνευμα? λιγο ομως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι μαυρες κηλιδες ειναι φυσιολογικο φαινομενο σε αυτες τις οθονες. Για τη δικαιολογια οτι το ανοιγω για να δω αν ειναι ολα μεσα, ριναι εντελως αστεια. Καταρχην, οι περιςοτερες πιθανοτητες να ΜΗΝ ειναι ολα μεσα, ειναι οταν ειναι.... ανοιχτη η συσκευασια. Δευτερον, ο ελεγχος αυτος γινεται με το ζυγισμα της συσκευασιας. Ετσι τουλαχιστον μπυ ειχε πει καποτε καποιος εργαζομενος στη βονταφον.

Τριτον, εκτος απο νερο, δομιμασες και με λιγο οινοπνευμα? λιγο ομως.

 

Ναι δοκιμασα προσεκτικα αλλα τιποτα,πηρα τηλεφωνο το τμημα εξυπηρετησης και μου ειπαν οτι ειναι για αντικατασταση.Τωρα αν οντως θα μου το αντικαταστησουν δεν ξερω.Παιζει να μαι ο μονος μ'αυτο το προβλημα στον πλανητη ομως :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καθαριζεις με ενα βαμβακι βρεγμαενο ελαφρως.

Μην αγχωνεσαι πολυ, καθως η συσκευη ειναι splash resistant και δεν φοβαται το λιγο νερο (και το περισσοτερο μη σου πω, αλλα τελως παντων).

 

Έλα βρε ας βάλει λίγο διαλυτικό θα γίνει μπόμπα !! :lol:

 

Αυτό το splash resistant δεν το έχω χωνέψει ακόμα , δηλαδή αν μου πέσει στην λεκάνη και το βγάλω θα δουλεύει άλλα το νερό θα φύγει ??? και πως στεγνώνει μετά θα αρχίσω να βλέπω να βγάζει ατμούς :lol: γιατί να το ανοίξω είναι λίγο κουλό δεν είναι τα Νοκια που έκανες αποσυναρμολόγηση λες και ήταν περίστροφο

 

Και απορία ειδα στο task manag. οτι cpu1 είναι offline τι παίζει ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε ας βάλει λίγο διαλυτικό θα γίνει μπόμπα !! :lol:

 

Αυτό το splash resistant δεν το έχω χωνέψει ακόμα , δηλαδή αν μου πέσει στην λεκάνη και το βγάλω θα δουλεύει άλλα το νερό θα φύγει ??? και πως στεγνώνει μετά θα αρχίσω να βλέπω να βγάζει ατμούς :lol: γιατί να το ανοίξω είναι λίγο κουλό δεν είναι τα Νοκια που έκανες αποσυναρμολόγηση λες και ήταν περίστροφο

 

Και απορία ειδα στο task manag. οτι cpu1 είναι offline τι παίζει ??

 

Τι δεν καταλαβαίνεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνεις?

 

αυτά άντεχαν και τα προηγούμενα μου εγώ λέω για ολοκληρωτική βουτιά

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αυτά άντεχαν και τα προηγούμενα μου εγώ λέω για ολοκληρωτική βουτιά

 

Δεν έχω εμπειρία απο βουτιά razr, αλλά αφού το s2 βγήκε αλώβητο απο βουτιά σε λεκάνη η συσκευή μας πρέπει να αντέχει και μακροβούτι. :p

 

Είπα στον φίλο μου με το s2 να το κλείσει και να το βάλει σε ρύζι, ίσως να το έσωσε και αυτο...

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Bάλε βρε σύ λίγο Αjax σε ένα βαμβάκι και τρίψτο γερά! Μην ψαρώνεις! :lol: Εγώ όλα έτσι τα καθαρίζω!

 

ΥΓ: Τώρα που το θυμήθηκα, μήπως αναφέρεσαι σε κάτι ρομβοειδή σχήματα που μένουν όταν αφαιρέσεις τη ζελατίνα; Tα δικά μου τέτοια είχαν. Τρίψτα όπως προανέφερα.

 

Για τις μαύρες σκιές έχουν γραφτεί εδώ μέσα άπειρα πόστς. Ετσι είναι. Εξ' άλλου τέτοια οθονάρα δεν την κρατάμε σε χαμηλή φωτεινότητα. Δωσ΄της γκάζια!

 

Ειναι μεσα απο την οθονη δεν ειναι πανω στην οθονη τα δοκιμασα ολα. :( Τρελη ξενερα για καινουργιο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το φορτιστή από άλλο κινητό π.χ. HTC ο οποίος είναι 1000mA καθώς και αυτοκινήτου που είναι 1mA. Το ρωτάω γιατί είδα ότι ο φορτιστής του Razr είναι 850mA και δε θέλω να κάνω καμιά ζημιά ούτε και να μειώσω τη διάρκεια της μπαταρίας καθώς δεν αλλάζει. Και οι δύο φορτιστές είναι 5V οπότε το μόνο που αλλάζει είναι τα mA. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας:

 

1) έχω την 2.3.5 γιατί δεν παίρνω την 2.3.6;

2) έχω κάνει root με unlockroot.com πριν κάνω όποια αναβάθμιση να κάνω unroot ή ξαναφλασάρεται η rom και δεν έχω θέμα με εγγύηση;

3) glonass και λοιπές λειτουργίες που δεν μπορώ να δω είναι κλειδωμένες ενώ αναφέρονται στο site της μοτο και γκρινιάζουν για το root;

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...