Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπαίνεις στη χρήση δεδομένων και πατάς το "Μενού" για τη συγκεκριμένη σελίδα.

 

Ευχαριστώ :)

Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμα με την ics έλιωνα στις παραλίες το Σ/Κ :p

Edited by taigetos
Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαθέσιμη για φλασάρισμα είναι μόνο η έκδοση Retail.EU και όχι η nonEFIGS.Retail.EU που είναι περασμένη στις "Ελληνικές" συσκευές. Οι διαφορές είναι μάλλον γλωσσικές. Εγώ την έχω περάσει.

 

επι της ουσιας τι σημαινει αυτο? Καλυπτει η εγγυηση ή οχι? Επισης αν ειναι expansys π.χ αγορασμενο με ποιο απο τα 2 ερχεται εγκατεστημενο?

Link to comment
Share on other sites

επι της ουσιας τι σημαινει αυτο? Καλυπτει η εγγυηση ή οχι? Επισης αν ειναι expansys π.χ αγορασμενο με ποιο απο τα 2 ερχεται εγκατεστημενο?

Καλύπτει. γιατί να μην καλύπτει? επίσημη ρομ είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

σε καινούργιο Razr xt 910 αντιμετωπίζω πρόβλημα με το search στα contacts, όταν ψάχνω με ελληνικά δεν μου εμφανίζονται αποτελέσματα, μόλις κάνω εναλλαγή στις γλώσσες αγγλικά και πάλι ελληνικά και ξαναπροσπαθήσω τότε δουλεύει . (είναι αρκετά εκνευριστικό και άβολο)

 

Είναι κάποιος που το έχει συναντήσει ξανά και έχει βρει λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει. γιατί να μην καλύπτει? επίσημη ρομ είναι.

 

Επίσημη Ελληνική ρομ είναι μόνο η gb. Επίσημη ics δεν υπάρχει ακόμα για Ελληνικές συσκευές.Και απότι ξέρω δεν μπορείς να βάλεις ότι επίσημη θέλεις, παρα μόνο την επίσημη της χώρας σου. Δεν νομίζω να σε καλύπτει η εγγύηση.Αν τώρα ο τεχνικός έχει κέφια και δεν το ψάξει,οκ.

 

Το κακό με την "επίσημη" ics που κυκλοφορεί στο xda, είναι ότι δεν μπορείς να γυρίσεις σε gb(και να πας την συσκευή με προβλεπόμενο λειτουργικό για service).

 

Μακάρι να κάνω λάθος, αν και δεν το νομίζω.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το να γράφει επάνω αριστερά μονίμως τον πάροχο, είναι σπαστικό.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσουμε? Το έχει ψάξει κανείς?

 

Φίλε housa σε εσένα βασίζομαι.

Επίσης θα περάσω και το script της μπαταρίας, δείξε και ένα τρόπο για root, όταν βρεις χρόνο.

Φοράω την .33 Retail ICS και έχω κάνει το update με ένα μικρό leak που είχε βγει.

Link to comment
Share on other sites

Πω φίλε και εμένα μου την σπάει τρέλα και ειλικρινά είναι απίστευτα άχρηστο αν υπάρχει τρόπος πραγματικά ας τον πει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

τρεχω την εκδοση 2.3.5. εκτος απο τα force closed που ειναι συνηθησμενο στο ραζρ ειναι οτι μερικες φορες το τηλεφωνο δεν ανταποκρινετε.πατω στην οθονη και δεν δουλευει το touch.για να ξεμπλοκαριστει πατω αρκετες φορες το power button και αν δεν κανει με χιλια ζορια να το κανω ρεσταρτ.αλλα την επομενη παλι θα μαγκωσει.εχει φορες αν το πατησω μια φορα το power button του περνα αλλα εχει φορες που με ζοριζει αρκετα.

 

Εμενα τωρα το προβλημα ειναι πως θα το κανω το ξυραφι μου να μην μπλοκαρει ξανα?το προβλημα ειναι οτι τρεχω το 2.3.5? διαβασα αρκετες ιστοσελιδες οτι εχει πολλα προβληματα το 2.3.5.

Edited by andreasrazr
Link to comment
Share on other sites

Motorola ICS UI review: this isn't the Blur we used to know

 

Παιδιά αυτές τις ημέρες που είναι πιο αυξημένη η θερμοκρασία περιβάλλοντος έχετε δει αλλαγές στην απόδοση της μπαταρίας ?

Κάτι μου λέει ότι τελειώνει πιο γρήγορα..

 

Εσείς τί λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Το να γράφει επάνω αριστερά μονίμως τον πάροχο, είναι σπαστικό.

Υπάρχει τρόπος να το αφαιρέσουμε? Το έχει ψάξει κανείς?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=901865

Μπορείς με αυτό το προγραμματάκι να γράψεις ότι εσύ θέλεις ή να βάλεις μία τελίτσα ας πούμε αντί για το όνομα του παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

θα προσπαθησω το βραδυ. τα Menu και Search εχουν το θεμα. εχουν διαφορετικη αποχρωση απο τα μεσαια. δε ξερω πως αλλιως να το θεσω. δε φωτιζουν το ιδιο οπως τα αλλα 2 δηλαδη καπως ετσι :wacko:

 

Εμένα δεν είναι έτσι. Όλα έχουν την ίδια φωτεινότητα, απλώς αν φέρεις το κινητό σε μια απόσταση 10 εκατοστών, παρατηρείς πως το τέρμα δεξιά κ το τέρμα αριστερά, ο φωτισμός τους είναι σαν μικρές τελίτσες. Προσπάθησα να βγάλω φώτο αλλά είναι τόσο μικρά κ φωτεινά που δεν φαίνονται. Προσωπικά δεν μ' ενοχλεί γιατί όπως είπα έχουν όλα την ίδια φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη Ελληνική ρομ είναι μόνο η gb. Επίσημη ics δεν υπάρχει ακόμα για Ελληνικές συσκευές.Και απότι ξέρω δεν μπορείς να βάλεις ότι επίσημη θέλεις, παρα μόνο την επίσημη της χώρας σου. Δεν νομίζω να σε καλύπτει η εγγύηση.Αν τώρα ο τεχνικός έχει κέφια και δεν το ψάξει,οκ.

 

Το κακό με την "επίσημη" ics που κυκλοφορεί στο xda, είναι ότι δεν μπορείς να γυρίσεις σε gb(και να πας την συσκευή με προβλεπόμενο λειτουργικό για service).

 

Μακάρι να κάνω λάθος, αν και δεν το νομίζω.

Τι εννοείς την επίσημη της χώρας σου? θα μου ζητήσει διαβατήριο? :p

Εγώ αγόρασα τη συσκευή σε ένα ταξίδι μου στο Παρίσι. (λέμε τώρα). Τι ζόρια τραβάει ο τεχνικός? (που δεν τραβάει κανένα ζόρι, διότι το σέρβις της μότο είναι πολύ καλό και ξηγιέται μια χαρά, από την μέχρι τώρα εμπειρία μου).

Τώρα, για την ics που λές, πόσα παιδιά έχουν φύγει από το σέρβις της μότο με Ics, ξέρεις?:rolleyes:

Το επίσημο σέρβις σου κάνει μια αναβάθμιση, που αμέσως μετά σου έρχεται ota update για την ics. (κουλό??)

Αυτή η Ics διαφέρει από το Leak? Δεν νομίζω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς την επίσημη της χώρας σου? θα μου ζητήσει διαβατήριο? :p

Εγώ αγόρασα τη συσκευή σε ένα ταξίδι μου στο Παρίσι. (λέμε τώρα). Τι ζόρια τραβάει ο τεχνικός? (που δεν τραβάει κανένα ζόρι, διότι το σέρβις της μότο είναι πολύ καλό και ξηγιέται μια χαρά, από την μέχρι τώρα εμπειρία μου).

Τώρα, για την ics που λές, πόσα παιδιά έχουν φύγει από το σέρβις της μότο με Ics, ξέρεις?:rolleyes:

Το επίσημο σέρβις σου κάνει μια αναβάθμιση, που αμέσως μετά σου έρχεται ota update για την ics. (κουλό??)

Αυτή η Ics διαφέρει από το Leak? Δεν νομίζω.:)

 

Από προσωπική εμπειρία. Το κινητό είναι από expansys. Μου ήρθε με την nonEFIGS. Φλάσαρα έκδοση retail.eu και το πήγα στο σερβις γιατί είχα ένα θέμα με το καπάκι της μπαταρίας. Ενώ έλενξαν το software δεν υπήρξε πρόβλημα γιατί δεν είχε γίνει root.

Link to comment
Share on other sites

τρεχω την εκδοση 2.3.5. εκτος απο τα force closed που ειναι συνηθησμενο στο ραζρ ειναι οτι μερικες φορες το τηλεφωνο δεν ανταποκρινετε.πατω στην οθονη και δεν δουλευει το touch.για να ξεμπλοκαριστει πατω αρκετες φορες το power button και αν δεν κανει με χιλια ζορια να το κανω ρεσταρτ.αλλα την επομενη παλι θα μαγκωσει.εχει φορες αν το πατησω μια φορα το power button του περνα αλλα εχει φορες που με ζοριζει αρκετα.

 

Εμενα τωρα το προβλημα ειναι πως θα το κανω το ξυραφι μου να μην μπλοκαρει ξανα?το προβλημα ειναι οτι τρεχω το 2.3.5? διαβασα αρκετες ιστοσελιδες οτι εχει πολλα προβληματα το 2.3.5.

 

Συνονοματε και εγω τη 2.3.5 εχω και το κινητο ειναι 7 μηνων και δεν εχω κανενα προβλημα

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφέρεται το τελευταίο μισάωρο δοκιμάζω cdma roms με το τελευταίο gsm fix. Έχω καταφέρει να bootάρω μόνο στην pure aokp σαν xt912 και με ατνικατάσταση του build.prop και apns-conf.xml είδα και σήμα και full data. Παρόλαυτά στα επόμενο reboots δεν είδα κάν bootanimation. Έχω δοκιμάσει επίσης koa και infection και εκεί βλέπω κανονικά boot animation αλλά τίποτα αλλο μετα ... προφανώς επειδή προσπαθεί στο boot να κάνει activate το δίκτυο και δε μπορεί. Αν βρω κάτι καινούργιο θα ενημερώσω. Αν κάποιος προσπαθήσει κάτι ανάλογο ΠΡΟΣΟΧΗ μη το δοκιμάσει με το cwm touch που κυκλοφορεί στο xda καθώς αυτό δουλεύει μονο σαν εφαρμογή κάνοντας reboot μέσω αυτής. Δηλαδή αν κάτι στραβώσει δε θα μπορείτε με restart να μπείτε σε custom recovery οπότε ο μόνος δρομος θα είναι rsd fastboot. Οπότε για την ώρα δοκιμές μόνο με το bootmenu.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς την επίσημη της χώρας σου? θα μου ζητήσει διαβατήριο? :p

Εγώ αγόρασα τη συσκευή σε ένα ταξίδι μου στο Παρίσι. (λέμε τώρα). Τι ζόρια τραβάει ο τεχνικός? (που δεν τραβάει κανένα ζόρι, διότι το σέρβις της μότο είναι πολύ καλό και ξηγιέται μια χαρά, από την μέχρι τώρα εμπειρία μου).

Τώρα, για την ics που λές, πόσα παιδιά έχουν φύγει από το σέρβις της μότο με Ics, ξέρεις?:rolleyes:

Το επίσημο σέρβις σου κάνει μια αναβάθμιση, που αμέσως μετά σου έρχεται ota update για την ics. (κουλό??)

Αυτή η Ics διαφέρει από το Leak? Δεν νομίζω.:)

 

Από προσωπική εμπειρία. Το κινητό είναι από expansys. Μου ήρθε με την nonEFIGS. Φλάσαρα έκδοση retail.eu και το πήγα στο σερβις γιατί είχα ένα θέμα με το καπάκι της μπαταρίας. Ενώ έλενξαν το software δεν υπήρξε πρόβλημα γιατί δεν είχε γίνει root.

 

Όπως είπα, μακάρι να είναι έτσι. Στο service από αυτά που διάβασα gb βάζουνε, αναβαθμίσημη(άμεσα;) σε ICS(που δεν νομίζω πως είναι η τελική,μιας που έχει πάνω από μήνα που πρωτοδόθηκε και ακόμα την δουλεύουνε- ή μας δουλεύουνε αλλιώς :p). Δεν ξέρω αν θα είναι ίδιες εκδόσεις ICS. Με το imei πάντως ξέρουνε τις λεπτομέρειες της εκάστοτε συσκευής, αν θέλουνε να το ψυρίσουνε το θέμα.

 

Χάρηκα πάντως που είναι χαλαροί. Δεν έχω εμπειρία με το service της Moto(και ουτε θα ήθελα να έχω :lol:),αλλά μπράβο αν λειτουργούν έτσι.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

μιλησα πριν λιγο με media markt.τα ξυραφια τελος και αποοτι μου ειπε η κοπελα δεν θα ξαναφερουν.

 

παιδια καλησπερα.Ειμαι και εγω κατοχος ενος razr απο προχτες.Τι ειχα δει και εγω στα 279 στα media.Στο καταστημα στην αμφιθεα ειχε το σαββατο 22 κομματια λευκα.

Το παραξενο ειναι ομως οτι περνωντας απο τον Κοτσοβολο στην θηβων εκει που ειναι το carrefour κα τα media.. και ρωτωντας για πλακα το ειχε 252!!!!!!!! ναι καλα βλεπετε .Και ειχε ενα τελευταιο σε λευκο.Και ενοειται οτι το πηρα.Το Σαββατο ειχε αλλα 2 κομματια παντως σε ενα αλλο καταστημα δεν θυμαμαι ποιο μου ειπαν.Το ειχε πολλες μερες αυτη την τιμη απλα δεν το ειχε ανακοινωσει.

Ειναι το upgated με ημερομηνια πανω στο κουτι Φεβρουαριος 2012 με 2.3.6 λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας και εγώ, για το Official Παγωτάκι... :p

 

Κάποια πρόταση για μια σχετικά ποιοτική (οχι πλαστικούρια el-cheepo universal κινεζιά - 2Euro - με φορτιστή δώρο) βάση για αυτοκίνητο?

 

Χαιρετισμούς

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στα ΜΜ στο περιστερι φερανε και θηκες puro με 10 ευρω, διαφανες..

και απο το ιδιο καταστημα που το ειχα παρει πριν περιπου 3 βδομαδες μου ελεγε η πωλητρια πως δεν φερνουν γιατι ειναι ανθεκτικη η συσκευη και πως δεν θα βρω..!!!!:mad: χαιρω πολυ τωρα που ηδη περιμενω μαυρη θηκουλα απο ebay με ενα ταλιρο..! ελπιζω τουλαχιστον να ειναι καλη, γιατι δεν ειναι puro...

παιδια ξερει κανεις απο που μπορω να του βρω μια οικονομικη καρτα μνημης 16αρα χωρις να λαγγαρει? δηλαδη class 10 υποθετω..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η επίσημη OTA update για την Ινδία!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28530026#post28530026

 

Ελπίζω σύντομα να έρθει και η σειρά μας!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η επίσημη OTA update για την Ινδία!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28530026#post28530026

 

Ελπίζω σύντομα να έρθει και η σειρά μας!

τι λετε να φταιει που δινονται με τοσο μεγαλη χρονικη διαφορα τα updates?

λετε να το δινουν πχ ινδια..και να περιμενουν να δουν αναφορες bugs απτην περιοχη και να εστιαζουν μονο εκει και αφου τελειωσουν να δινουν σε αλλη περιοχη? δεν ξερω πολυ χαζο μου φαινεται να υπαρχει τοοοσο μεγαλη διαφορα

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει σε μαυρο υπαρχει στον κοτσωβολο στο μενιδι με μολις 503 ευρω!!!

Απορω πως το πηρανε μερικοι τοσο φτηνα στον κωτσοβολο εγω σε δυο που ρωτησα μου ειπαν την ιδια τιμη

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει την πλακα μου με το τελευταιο leak! 50 ωρες stand by με: 65 λεπτα κλησης,10 sms,40 λεπτα wifi και ειμαι στο 40%!!!!!!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...