Jump to content

[Επίσημο] Nokia 603


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 603

(RM-779)

 

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-603-2.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

13 Οκτωβρίου 2011

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia 603 is a powerful smartphone with Symbian Belle software. The device features compact design with 3.5" ClearBlack TFT capacitive touch display, 5 megapixel Full Focus camera, NFC, internal Radio antenna, On Demand WebTV and A-GPS with Nokia Maps. Developer interfaces include Qt 4.7, Java Runtime 2.3, Bluetooth 3.0 and Flash Lite 4.0.

______________________________________

 

Αρχικό λειτουργικό σύστημα:

Symbian^3 PR3 "Belle"

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

113.010.1506 (Nokia Belle, Feature Pack 2)

 

Δείκτης SAR:

0,98 W/Kg

 

Ελληνικό product code:

059K2Q6 (black) / 059K3J4 (white)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά (GSMArena)

Φωτογραφίες (GSMArena)

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by Alex_tz

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αναρτήθηκε ο οδηγός χρήσης της συσκευής σε κάποιες γλώσσες, όχι όμως στα ελληνικά.

Υπάρχει κάποια πληροφορία, για το αν η συσκευή εισαχθεί στην Ελλάδα?

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στον οδηγο χρησης δεν αναφερεται τιποτα για εσωτερικη κεραια ραδιοφωνου αλλα στο developer site

http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/603/

 

αναφερει κατω απο την κατηγορια multimedia οτι εχει Internal FM radio antenna

 

Αντε τωρα να βρεις τι ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η τιμη που εχει ανακοινωθει απο την ΝΟΚΙΑ ειναι 200 ευρω προ φορων.

 

Νομιζω max θα κανει 230 τελικη τιμη (προσωπικη εκτιμηση).

 

Το θεμα ειναι ποτε θα ερθει. Συντομα κοντα σας λεει στο Ελληνικο site της ΝΟΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

απο voda cosmo wind αν ειναι 200 προ φορων μαλλον 250 ευκολα θα το πανε .... θα δουμε

Για αυτο υπαρχουν και τα eshops. Νομιζω οτι γυρω στα 220 θα παιξει στα ιντερνετομαγαζα.

 

Ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αν η ποιότητα κατασκευής παίζει στα επίπεδα του 5800, πιστεύω θα είναι μια τιμιότατη πρόταση
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

τίποτα νεότερο ακόμα
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν γνωρίζουν. Ευελπιστούν πως θα έχει έρθει μέσα στο Νοέμβριο
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οδηγός χρήσης στα ελληνικά

 

Video review από

με αρκετά καλά λόγια.

http://www.phonearena.com/images/reviews/105339-image/Nokia-603-Review-Design-07.jpg

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
289? Αν είναι έτσι, τότε το xperia neo v με 199 μου κλείνει το μάτι, και δεν έχει να ζηλέψει και τίποτα. Νομίζω;
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Πήρα χθες από τον Κωτσόβολο το κινητό στα 174ευρώ! ΑΨΟΓΗ κατασκευή με πολύ καλή ποιότητα στα πλαστικά που ομολογώ δεν έχω δει σε πολλά κινητά! Δεν κολλάει σε σχέση με android που είχα(Ειδικά στο angry bird).Κατέβασα την τελευταία έκδοση BELLE FP1 και το μενού κυλλάει ομαλά. Ηχείο δυνατό με βάθος και σαν ακουστικό πολύ δυνατό.Η οθόνη απεικονίζει πραγματικό μαύρο με αποτέλεσμα να έχει και ζωηρά χρώματα χωρίς κιτρινίλα στην οθόνη. Δεν περίμενα οτι θα είναι τόσο ποιοτικό γιατί δεν το είχα πιάσει στα χέρια μου παρα μόνο όταν το αγόρασα. Το είχα δει μόνο στο you tube και πιστέψτε με, το κινητό αξίζει και με το παραπάνω. Μειονέκτημα για όσους βγάζουν φωτό είναι οτι δεν έχει φλας.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έκανα αναβάθμιση σε fp2 και έχω μια απορία.Όταν είμαι στην κάμερα δεν έχει επιλογή έξοδος ή εγώ δεν την βρίσκω;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έκανα αναβάθμιση σε fp2 και έχω μια απορία.Όταν είμαι στην κάμερα δεν έχει επιλογή έξοδος ή εγώ δεν την βρίσκω;

 

υποθετω οτι εσυ δεν την βρισκεις:p...στις επιλογες που σου εχει,στο μενου της καμερας,υποτιθεται οτι πρεπει να υπαρχει ενα βελακι προς τα αριστερα....

By the way,ωντας αναμεσα στο 603 και 701,μαλλον θα παω προς το 603 καθως μου αρεσει πιο πολυ ο σχεδιασμος του σε σχεση με το 703....Οποτε, @snapp, ξεκινα να μου λες εντυπωσεις:p

Edited by colton128
Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι εσυ δεν την βρισκεις:p...στις επιλογες που σου εχει,στο μενου της καμερας,υποτιθεται οτι πρεπει να υπαρχει ενα βελακι προς τα αριστερα....

By the way,ωντας αναμεσα στο 603 και 701,μαλλον θα παω προς το 603 καθως μου αρεσει πιο πολυ ο σχεδιασμος του σε σχεση με το 703....Οποτε, @snapp, ξεκινα να μου λες εντυπωσεις:p

 

Όπως έγραψα και παραπάνω μιλάμε για μια ποιοτική κατασκευαστικά συσκευή που σου αφήνει μια ωραία αίσθηση στον χέρι. Κάνει τα πάντα απροβλημάτιστα και η μπαταρία με βαριά χρήση άνετα κρατάει 2 μέρες αλλιώς αν το αφήσεις να ξεκουραστεί λίγο τις 3 μέρες τις έχεις σίγουρα. Η αναβάθμιση σε FP2 επιβάλεται κυρίως για τα sms που έχει πλέον πλήκτρο άμμεσης αλλαγής γλώσσας!!!Μειονέκτημα δεν έχει πολλαπλή επιλογή στην έκθεση και όντως δεν υπάρχει ''εξοδος'' όταν είσαι στην κάμερα.Από σήμα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ηχείο δυνατό με βαθύ ήχο όταν ακουμπάει σε επιφάνεια.Μεγάλο πλεονέκτημα το δυνατό WIFI που πιάνει τα περισσότερα δικτυα από όποιο κινητό έχω συγκρίνει. Στην δουλειά μου είναι όλα κλειδωμένα και πιάνω ένα ελεύθερο που οι συνάδελφοι μου δεν το πιάνουν και καταλαβαίνετε ''γκρίνια'':lol: Στα public το έχει στα 179ευρώ αν δεν κάνω λάθος και έχει διαφανή θήκη και μεμβράνη αν θέλεις να πάρεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και παραπάνω μιλάμε για μια ποιοτική κατασκευαστικά συσκευή που σου αφήνει μια ωραία αίσθηση στον χέρι. Κάνει τα πάντα απροβλημάτιστα και η μπαταρία με βαριά χρήση άνετα κρατάει 2 μέρες αλλιώς αν το αφήσεις να ξεκουραστεί λίγο τις 3 μέρες τις έχεις σίγουρα. Η αναβάθμιση σε FP2 επιβάλεται κυρίως για τα sms που έχει πλέον πλήκτρο άμμεσης αλλαγής γλώσσας!!!Μειονέκτημα δεν έχει πολλαπλή επιλογή στην έκθεση και όντως δεν υπάρχει ''εξοδος'' όταν είσαι στην κάμερα.Από σήμα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ηχείο δυνατό με βαθύ ήχο όταν ακουμπάει σε επιφάνεια.Μεγάλο πλεονέκτημα το δυνατό WIFI που πιάνει τα περισσότερα δικτυα από όποιο κινητό έχω συγκρίνει. Στην δουλειά μου είναι όλα κλειδωμένα και πιάνω ένα ελεύθερο που οι συνάδελφοι μου δεν το πιάνουν και καταλαβαίνετε ''γκρίνια'':lol: Στα public το έχει στα 179ευρώ αν δεν κάνω λάθος και έχει διαφανή θήκη και μεμβράνη αν θέλεις να πάρεις.

 

οντως,το εχει το public αλλα εχτος του οτι ειναι περιορισμενης διαθεσημοτητας,ειναι σε μαυρο....εγω το θελω σε ασπρο(δειχνει πιο ωραιο βρε παιδι μου!)Χαιρομαι για την διαρκεια της μπαταριας,το ειχα διαβασει και στο ιντερνετ αλλα ηθελα να το ακουσω και απο καποιον που το εχει,αφου το δικο μου με συνεχωμενο wifi κραταει περιπου 4,5 ωρες...:(.Οταν λες δυνατο wifi και το συγκρινεις με αλλα τηλεφωνα,ποια ακριβως?

Σε ασπρο το εχω βρει εδω(απο σκρουτζ):http://www.birdphone.gr/gr/prdid/4dd82c8bd32a4970ad526439bc72f915/productinfo.aspx

κουκλι δεν ειναι:p?

Link to comment
Share on other sites

οντως,το εχει το public αλλα εχτος του οτι ειναι περιορισμενης διαθεσημοτητας,ειναι σε μαυρο....εγω το θελω σε ασπρο(δειχνει πιο ωραιο βρε παιδι μου!)Χαιρομαι για την διαρκεια της μπαταριας,το ειχα διαβασει και στο ιντερνετ αλλα ηθελα να το ακουσω και απο καποιον που το εχει,αφου το δικο μου με συνεχωμενο wifi κραταει περιπου 4,5 ωρες...:(.Οταν λες δυνατο wifi και το συγκρινεις με αλλα τηλεφωνα,ποια ακριβως?

Σε ασπρο το εχω βρει εδω(απο σκρουτζ):http://www.birdphone.gr/gr/prdid/4dd82c8bd32a4970ad526439bc72f915/productinfo.aspx

κουκλι δεν ειναι:p?

 

Το WIFI το σύγκρινα με sony xperia mini, sony neoV, ALCATEL 990, samsung galaxy pocket και κάποια άλλα samsung που δεν γνωρίζω μοντέλα.Ανώτερο σε λήψη. Μόνο το iphone4 έπιανε ακριβώς τα ίδια και το NOKIA 500.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξέρει κανείς πώς στέλνουμε φωτό μέσω NFC; Μετά την αναβάθμηση σε FP2 και την αφαίρεση την πολλαπλής επιλογής στην έκθεση πως θα επιλέξω τι θέλω να στείλω; Αντίθετα στα ΒΙΝΤΕΟ που έχει κανονικά πολλαπλή επιλογή στέλνω κανονικά. Κάνω κάτι λάθος; :blink:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του 603!

Είναι το πρώτο μου smartphone, δεν είχα ανάλογη εμπειρία στο παρελθόν. Προς το παρόν, είμαι πολύ ικανοποιημένος! :)

Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1. Πώς μπορώ να επιλέξω στο κινητό να μην συνδέεται ΠΟΤΕ στο δίκτυο μέσω της κινητής τηλεφωνίας αλλά μόνο μέσω wifi;

2. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μερικά καλά apps; Πήγα στο σχετικό νήμα με τις προτάσεις για εφαρμογές (για Symbian ^3) αλλά δεν κατάλαβα ποιες από αυτές είναι συμβατές με το 603.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ νέος κάτοχος του 603!

Είναι το πρώτο μου smartphone, δεν είχα ανάλογη εμπειρία στο παρελθόν. Προς το παρόν, είμαι πολύ ικανοποιημένος! :)

Θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα:

1. Πώς μπορώ να επιλέξω στο κινητό να μην συνδέεται ΠΟΤΕ στο δίκτυο μέσω της κινητής τηλεφωνίας αλλά μόνο μέσω wifi;

2. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μερικά καλά apps; Πήγα στο σχετικό νήμα με τις προτάσεις για εφαρμογές (για Symbian ^3) αλλά δεν κατάλαβα ποιες από αυτές είναι συμβατές με το 603.

 

1.Σερνεις κάτω την οθόνη και απενεργοποιεις την σύνδεση δεδομένων.Για το 2 το μόνο που χρειάστηκα να περάσω είναι το nokia battery monitor 3.1 από το κατάστημα της nokia δωρεάν.Επίσης μην ξεχάσεις να πας στο μένου λογισμικό και να κάνεις ενημέρωση για να έχεις την τελευταία έκδοση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...