Jump to content

[Επίσημο] Nokia 603


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!

Το κινητό φοράει ήδη την τελευταία έκδοση, είμαι οκ σε αυτό.

Βασικά, από εφαρμογές, ψάχνω μια καλύτερη εφαρμογή για το ημερολόγιο, για τον music player, κι έναν καλύτερο file explorer. Τα υπόλοιπα νομίζω ότι είναι μια χαρά.

Εσύ το έχεις το κινητό αρκετό καιρό; Τι γνώμη έχεις; Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος, αλλά είπαμε, είναι το πρώτο μου smartphone. :lol:

Έχεις να δώσεις καμιά καλή συμβουλή ή να προτείνεις κάτι σχετικά με την χρήση του; (βάσει της εμπειρίας σου)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!

Το κινητό φοράει ήδη την τελευταία έκδοση, είμαι οκ σε αυτό.

Βασικά, από εφαρμογές, ψάχνω μια καλύτερη εφαρμογή για το ημερολόγιο, για τον music player, κι έναν καλύτερο file explorer. Τα υπόλοιπα νομίζω ότι είναι μια χαρά.

Εσύ το έχεις το κινητό αρκετό καιρό; Τι γνώμη έχεις; Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος, αλλά είπαμε, είναι το πρώτο μου smartphone. :lol:

Έχεις να δώσεις καμιά καλή συμβουλή ή να προτείνεις κάτι σχετικά με την χρήση του; (βάσει της εμπειρίας σου)

 

Η γνώμη μου για το κινητό είναι πολλή καλή! Τα κάνει όλα απροβλημάτιστα.Θα το δεις και εσύ αυτό. Δεν υπάρχει κάτι που να με χαλάει στο κινητό. Αυτό που με εντυπωσίασε είναι η ποιότητα βίντεο η οποία συγκρίνεται με κινητά μεγαλύτερης κατηγορίας και η ποιότητα της μουσικής.Βάλε του και μια θήκη και θα είσαι μια χαρά.Επίσης δεν έχω δει κανέναν να κρατάει το ίδιο κινητό με μένα.Πάντα θα ξεχωρίζεις και θα σε ρωτάνε όλοι ποιο κινητό είναι αυτό:lol::lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την "μοναδικότητα" του κινητού το έχω ήδη αντιληφθεί!Χαχα!

Από θήκη δεν έχω βρει κάτι ακόμα, εσύ ποια χρησιμοποιείς;

Γενικά πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος, το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει έχει να κάνει με το GPS. Όταν του ζητάω να εντοπίσει τη θέση μου μόνο με τη χρήση δορυφόρων, χωρίς καμία άλλη υποβοήθηση, αργεί αρκετά (τόσο δηλαδή που στο τέλος το κλείνω). Και δεν ξέρω αν αυτό είναι πρόβλημα του κινητού (hardware) ή έχει να κάνει με τις καιρικές συνθήκες (συννεφιά, κλπ). Δεν έχω επιμείνει ιδιαίτερα για να καταλήξω αλλά νομίζω ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα εκεί. Αντίθετα, όταν το υποβοηθάω και με τη χρήση του wifi, τότε κλειδώνει πολύ γρήγορα (συνήθως σε μισό λεπτό περίπου).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την "μοναδικότητα" του κινητού το έχω ήδη αντιληφθεί!Χαχα!

Από θήκη δεν έχω βρει κάτι ακόμα, εσύ ποια χρησιμοποιείς;

Γενικά πάντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος, το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει έχει να κάνει με το GPS. Όταν του ζητάω να εντοπίσει τη θέση μου μόνο με τη χρήση δορυφόρων, χωρίς καμία άλλη υποβοήθηση, αργεί αρκετά (τόσο δηλαδή που στο τέλος το κλείνω). Και δεν ξέρω αν αυτό είναι πρόβλημα του κινητού (hardware) ή έχει να κάνει με τις καιρικές συνθήκες (συννεφιά, κλπ). Δεν έχω επιμείνει ιδιαίτερα για να καταλήξω αλλά νομίζω ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα εκεί. Αντίθετα, όταν το υποβοηθάω και με τη χρήση του wifi, τότε κλειδώνει πολύ γρήγορα (συνήθως σε μισό λεπτό περίπου).

 

Θήκη πήρα από τα public και προστατευτική μεμβράνη. Το GPS ίσως είναι η μοναδική λειτουργία που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ στο κινητό μου. Δεν γνωρίζω αν λειτουργεί σωστά στο 603.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Οκ, σ' ευχαριστώ!

Αν έχεις να προτείνεις και τίποτα άλλο για το κινητό, είμαι όλος αυτιά! :)

 

Τα ακουστικά του μετά από λίγο μου χάλασαν. Έχω πάρει τα παρακάτω τα οποία έχουν κορυφαία ποιότητα και εκτελείς ΟΛΕΣ τις λειτουργίες της μουσικής και των κλήσεων από το καλώδιο και όχι από το κινητό σε περίπτωση που το έχεις σε τσαντάκι ή τσέπη. Αυτό δεν το κάνει κανένα κινητό εκτός του symbian!!!

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.011943

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Οκ, thanx για τη συμβουλή!

Η αλήθεια είναι ότι τα ακουστικά που έχει από την μάνα του δεν είναι και ό,τι καλύτερο υπάρχει στην αγορά...

Θα την έχω υπόψη μου την πρότασή σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Βοηθήστε ρε παιδιά!

Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω ένα τεράστιο πρόβλημα στο κινητό (603 FP2).

Κάθε φορά που συνδέομαι στο email για να τσεκάρω τα νέα mails, αφού τα δω/διαβάσω, κλπ επιλέγώ αυτά που δεν θέλω και τα σβήνω.

Διαπίστωσα λοιπόν, μετά λύπης μου, ότι αυτά τα emails σβήνονται οριστικά από τον λογαριασμό μου, όχι δηλαδή μόνο από την μνήμη του κινητού. Παλαιότερα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Το αποτέλεσμα είναι το εξής:

1. Είτε θα πρέπει να συμβιβαστώ με αυτή την ιδέα, ότι δηλαδή θα χάνω οριστικά τα emails μου

2. Είτε, για να μην τα χάσω, να τα αφήνω στην μνήμη του κινητού, με συνέπεια να μειώνεται απελπιστικά η μνήμη.

 

Το έχει αντιμετωπίσει κι άλλος το πρόβλημα αυτό;

Δεν μπορεί να μην υπάρχει λύση για αυτό...δεν ξέρω αν έχω πειράξει κατά λάθος κάτι στις ρυθμίσεις...

 

Βοηθήστε ρε παιδιά γιατί δεν την παλεύω άλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...