Jump to content

[S II] Υγρασία στη συσκευή


alexanderth81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή πιστεύεις οτι αυτό θα μου λύσει όλα τα προβλήματα? η μπαταρία μου που δεν κρατάει ούτε μισή μέρα θα βελτιωθεί καθόλου? αυτό είναι και το μεγαλύτερο μου πρόβλημα τώρα...

 

Μάντης δεν είμαι.

Αλλά τα συμπτώματα σου είναι από υγρασία.

Μπορεί και η μπαταρία πλέον να έχει πέσει, μπορεί και μια εφαρμογή να σου πίνει την μπαταρία, μπορεί, μπορεί μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάντης δεν είμαι.

Αλλά τα συμπτώματα σου είναι από υγρασία.

Μπορεί και η μπαταρία πλέον να έχει πέσει, μπορεί και μια εφαρμογή να σου πίνει την μπαταρία, μπορεί, μπορεί μπορεί.

 

Είχα αγοράσει μία μπαταρία από το ebay και φαίνεται 100% ίδια με την original, τα συμπτώματα που έχω εμφανίστηκαν μερικές μέρες αφού χρησιμοποίησα αυτή την μπαταρία, μπορώ κάπως να δω οτι είναι καλή αυτή η μπαταρία ? γιατί πλέων φοβάμαι να την βάλω στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
@Zontal

 

Δε ξέρω αν έχεις ταλέντο στην επισκευή του κινητού, αλλά μια φορά στη συγγραφή τό 'χεις :D

Πάντως δε νομίζω ότι γλυτώνεις την αλλαγή μητρικής.

Σε έχω συμπεριλάβει στην τελευταία πρόταση εδώ

 

Καταρχάς να απολογηθώ για την γαϊδουριά της ετεροχρονισμένης μου απάντησης και κυρίως για την απουσία των απεριόριστων ευχαριστώ σε όσα παιδιά πρόστρεξαν να συνεισφέρουν με μια γνωμοδότηση και συμβουλή. Συγχωρήστε μου την ανερμάτιστη σκέψη, αλλά όσο γράφω, έχω και δυο θηλυκές συναδέλφους να εκφράζουν την αγανάκτησή τους για την χθεσινή συμπεριφορά του Σουλεϊμάν...

 

Ο κάτοχος του κινητού (μια αιθέρια ύπαρξη που συνδυάζει συχνοουρία με ασταθή χέρια) έκανε την καρδιά της πέτρα και το διατήρησε ως έχει μέχρι σήμερα, ανεχόμενη την απουσία home button και sim card. Την έθεσα όμως προ των ευθυνών του 3g πακέτου που έχει μείνει αναξιοποίητο και βρισκόμαστε στα πρόθυρα ανάληψης δράσης. Σύντομα ερωτήματα, για την απάντηση των οποίων θα είμαι ευγνώμων και πάλι:

 

(μίνι ιστορικό: το κινητό βαπτίσθηκε στην τουαλέτα κι από τότε home button και sim πάπαλα)

 

* Αν τσιμπήσουμε ένα home button (bit.ly/WKCTr7) κι έναν νέο sim card reader (bit.ly/W16boI) θα το σώσουμε ή πρέπει να στραφώ σε ολική αλλαγή πλακέτας. Ψιλοαντιλαμβάνομαι πως το ερώτημα απαιτεί να μυρίσετε νύχια, για να καταλάβετε αν το πρόβλημα "σκουριάς" είναι εκτός πλακέτας ή όχι, αλλά η όποια εμπειρία θα ήταν χρήσιμη. Φυσικά στο πλαίσιο εξοικονόμησης δίφραγκων για να δοθούν στην WWF instead.

 

* Αυτά τα ρημάδια εγκαθίστανται εύκολα από αρχάριο ή χρειάζεται να έχω πτυχίο μηχανολόγου/ηλεκτρολόγου και προϋπηρεσία στη NASA;

 

* Σε περίπτωση που τα άνωθεν εμπίπτουν στην κατηγορία "δεν", παίζει κανένα κατάστημα εμπιστοσύνης για αγορά πλακέτας έστω και μεταχειρισμένης; Μην πάμε για πλακέτα και μας κάνουν πλάκα!

 

Και πάλι ευχαριστώ παιδιά για τις όποιες συμβουλές σας.

Edited by Zontal
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε ενα φιλαρακι μου που εχει το κινητο εχει απο χθες σταματήσει να δουλευει το home button..

το πατας και τιποτα!

υποψιάζομαι υγρασια!

εχει συμβει σε κανενα αλλο?

ειναι χοντρη ζημια? (και αποψη κόστους..)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

παιδια καλημερα!!μια βοηθεια αν γνωριζει καποιος

Χθες το βραδυ το κινητο ξαφνικα σταματησε να λειτουργει παταω το κουμπι για να το ανοιξω και μου ζηταει εναν περιεργο κωδικο (ηταν μαυρο φοντο σε ενα πλαισιο με πρασινη γραμμη) δυστηχως δεν θυμαμαι τι εγραφε!!!!!νομιζα οτι ηταν ο κωδικος για το κινητο αλλα δεν ηταν δεν μπορουσα να το ανοιξω μ αποτελεσμα να προσπαθω να το κλεισω αλλα τιποτα......βγαζω την μπαταρια και με το που το ανοιξα και μετα κολλησε στην εισαγωγη(εδειχνε ολο το σημα της εταιριας).ξαναεβγαλα μπαταρια και το τηλεφωνο δεν ανοιγει καθολου απο τοτε...και στην φορτιση δεν υπαρχει καμια ενδειξη

Μας αφησε χρονους ?θα αξιζει να το φτιαξω η να παω για κατι αλλο ευχαριστω πολυ

επισης υπαρχει σερωιψε κοντα στον πειραια ???το ειχα παρει απο κωτσοβολο

Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Υγρασία στη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...