Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Σημερα εγινα κατοχος ενος Qtek 8500.Εκανα εγκατασταση το ActiveSync και οταν ξεκιναει για να κανει συνχρονισμο τα windows xp pro service pack 2 κανουν επανεκινηση.Υπαρχει λυση?ευχαριστω.

 

Έχει γραφτεί κατά καιρούς ότι αυτό το παθαίνουν όσοι έχουν Kapersky antivirus. Αν το έχεις απενεργοποίησέ το. Αν δεν το έχεις... δεν μπορώ να βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα wm5 δεν ισχυει αυτο

Σε εμένα στο 9100 hard reset κάνει κρατώντας πατημένα τα: Connection Manager + Voice Dial, και μετά το reset. ΠΡΟΣΟΧΗ: τα κουμπιά (εκτός από το reset), τα κρατάς πατημένα έως ότου εμφανιστεί η οθόνη προτροπής για hard reset.

Link to comment
Share on other sites

kalispera exw to mio p550 kai tou perasa to resco keyboard 4.20

molis teliose h egatastash kai mou zitise reset tou ekana kai apo tote

den anigei ksekinaei kanonika me ta gramata to p550 kai prin fortosoun ta windows i othoni pagonei menei aspri kai den kanei tipota.

tou ekana hard reset opos leei to cd (klisimo sto off to afinw 1 lepto kai meta on)

alla tipota exei kaneis kamia lisi ti na epathe?

YG. egatastimeno exw mono to pn kai to resco explorer.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει την embedded Visual Basic για να φτοιάξω μια εφαρμογή στο Fujitsou Siemens N560 αλλά δεν ξέρω πώς να την περάσω (αφού τη φτοιάξω) στο PPC.Στην Visual Basic 6.0 που έχω στο pc μου,όταν προγραμματίζω μια εφαρμογή υπάρχει επιλογή για να την κάνω exe αρχείο.Δηλαδή εκτελέσιμο.Στη Embedded Visual δεν έχει κάτι αντίστοιχο.Ξέρει κανείς να μου πεί τον τρόπο?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω το εξής πρόβλημα.Κατέβασα το λεξικό Slovoed αλλά δεν ξέρω πώς να το εγκαταστήσω.Έχει μόνο αρχεία με κατάληξη sis.Ξέρει κανείς πώς γίνεται η εγκατάσταση?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μη χτυπάνε τα notifications του ημερολογίου;

Κάθε μέρα μου χτυπάει τα ξημερώματα τις γιορτές, όχι οτι το ακούω, αλλά μου ξοδεύει μπαταρία!:p

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις σε κάθε not και βγάζεις την ειδοποίηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις σε κάθε not και βγάζεις την ειδοποίηση...

Xαίρω πολύ.

Θα κάθομαι να βγάζω τις ειδοποιήσεις από 300 nots;

Μπορεί να είναι και περισσότερα.

Έλεγα αν υπάρχει κάποια ρύθμιση τουλάχιστον να μη χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Xαίρω πολύ.

Θα κάθομαι να βγάζω τις ειδοποιήσεις από 300 nots;

Μπορεί να είναι και περισσότερα.

Έλεγα αν υπάρχει κάποια ρύθμιση τουλάχιστον να μη χτυπάει.

 

Μπορεις να απενργοποιησεις τους ηχους για ειδοποιησεις αλλα νομιζω δεν θα χτυπαει το ξυπνητηρι σου μετα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα γίνει...

Ούτε το τηλέφωνο δεν θα παίζει(χτυπάει) αν σε πάρει κάποιος τηλέφωνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, επειγοντως βοηθειααα ! Πηρα ενα mitac mio P550 και ολα ζαχαρη... ωσπου εντελως ξαφνικα η οθονη με τα κυριο password δεν ανταποκρινοταν στην ειααγωγη αριθμων. Μετα απο προσπαθειες βγαζει μηνυμα οτι επειτα απο αποτυχημενες προσπαθειες πρεπει να αντιγραψω ενα μικρο κειμενο για επιβεβαιωση(A1B2C3). Το input text δεν αποκρινεται, δεν γραφει τιποτε. Εκανα soft / hard reset τζιφος. Ακομη αποσυνδεσα και την μπαταρια χωρις αποτελεσμα. Δεν με ενδιαφερει αν χαθουν αρχεια μου.Το πηρα απο eBay και ειμαι σε απογνωση. Κανενας ειδικος για φαεινη, αποτελεσματικη ιδεα? To ActiveSync δουλευει περιστασιακα. Kατι πρεπει να εχει σχεση με την χρονοκαθυστερηση καθε αποπειρας ειαγωγης του PIN? Μηπως εχει χαλασει η 'αφη' στην οθονη?Αν μη τι αλλο υπαρχει service στην Ελλαδα? Ηρακλειο μερια? Ειμαι σε απελπισια εντελως ... Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Σάμο!!

Θα ήθελα να παρακαλέσω να μου γνωρίσετε πως είναι δυνατόν '' να τρέξω '' αρχεία Divx σε ένα YAKUMO που έχω. Ο ενσωματομένος Player των Windows Mobile δεν μπορεί....!!!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Μανώλης Σανδαλής

ΣΑΜΟΣ:)

Link to comment
Share on other sites

Smartmovie... αφού τα μετατρέψεις στο PC ή TCPMP...

Στα γνωστά μέρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν rss reader και διαβαζω τα νεα που εχω επιλεξει οταν ειμαι εξω.

το προβλημα ειναι οτι μου τα εχει περιληπτικα και την επιλογη view online αν θελω να διαβασω ολο το αρθρο,πραγμα που σημαινει οτι χρειαζομαι ιντερνετ συνδεση.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται με καποιον rss reader να μου κατεβαζει εκτος της περιληψεως και το αρθρο εξαρχης. με το avant go ειχα προβληματα με την γλωσσα οποια εκδοση και αν δοκιμασα και δεν θα το θελα

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν rss reader και διαβαζω τα νεα που εχω επιλεξει οταν ειμαι εξω.

το προβλημα ειναι οτι μου τα εχει περιληπτικα και την επιλογη view online αν θελω να διαβασω ολο το αρθρο,πραγμα που σημαινει οτι χρειαζομαι ιντερνετ συνδεση.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται με καποιον rss reader να μου κατεβαζει εκτος της περιληψεως και το αρθρο εξαρχης. με το avant go ειχα προβληματα με την γλωσσα οποια εκδοση και αν δοκιμασα και δεν θα το θελα

Το Egress μπορεί να κατεβάσει και ολόκληρο το άρθρο.

y4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Σάμο!!

Θα ήθελα να παρακαλέσω να μου γνωρίσετε πως είναι δυνατόν '' να τρέξω '' αρχεία Divx σε ένα YAKUMO που έχω. Ο ενσωματομένος Player των Windows Mobile δεν μπορεί....!!!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Μανώλης Σανδαλής

ΣΑΜΟΣ:)

VEMODE για το PC για μετατροπη (free) και TCPMP για player ppc (free)

Link to comment
Share on other sites

Το Egress μπορεί να κατεβάσει και ολόκληρο το άρθρο.

Που ακριβώς είναι αυτή η επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Στο κεντρικό root της συσκευής σου θα έχει δημιουργηθεί ένας φάκελος με όνομα "Themes". Τα βάζεις εκεί μέσα (πρέπει να έχουν κατάληξη .skin για να δουλέψουν) και μετά κλικάροντας συνεχόμενα στην επιφάνεια του WAD πας στο "Theme Manager" και διαλέγεις όποιο theme θες.

Οι περισσότεροι skin releasers όμως δεν προσφέρουν έτσι έτοιμο ένα theme για το WAD. Αυτό που κάνουν είναι ότι σου δίνουν icons για να φτιάξεις εσύ όπως θες το theme.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι αυτή η επιλογή;

Μόλις είδα την ερώτηση. Δυστυχώς δεν το έχω βάλει μετά την πρόσφατη αναβάθμιση ROM που έκανα για να σου πω ακριβώς που να πας. Αλλά έχει επιλογή να σώζει τα links του άρθρου και μάλιστα όσο ‘βαθιά' διαλέξεις τους συνδέσμους.

 

EDIT: Μόλις έβαλα την νέα έκδοση του egress (3.0.1). Από ότι βλέπω είναι λίγο διαφορετικό από πριν και δεν το έχω ψάξει πολύ. Πάντως στο ‘Manage Caching’ έχει την επιλογή που έλεγα (Automatically cache web content).

Επίσης μόλις προσθέτεις ένα νέο κανάλι έχει την επιλογή ‘Automatically cache enclosures’.

y4
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...