Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε 71SPYROS μάλλον και σε μένα το egress τα κανε μαντάρα. Τη δεύτερη φορά έγινε ακριβώς αυτό που είπες. Με ρώτησε κάτι για φάκελο κ πάτησα storage card.

Τώρα, την πρώτη φορά δεν είχα ακόμη ανακαλύψει το egress, άρα κάτι άλλο έφταιγε. Κ μάλλον πρέπει να ήταν το ότι πέρασα τον Pocket Informant στην κάρτα. Εξ ου κ τη δεύτερη φορά μου έδειχνε την κάρτα εντελώς άδεια. Την πρώτη φορά απλώς κάτι μπλόκαρε, είτε λόγω Pocket Informant, είτε λόγω κάρτας.

Επομένως, ξεχνάω το egress κ για RSS news περιμένω μέχρι να βάλει plug-in το Spb Insight.

Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακου τι εχω κανει εγω

εχω εγκαταστησει το egress στην storage

μετα εφτιαξα στην storage ενα φακελο και τον ονομασα egress

μετα τρεχω την εφαρμογη και οταν με ρωτα για τους φακελους σου λεει οτι αν εσυ θελεις να ορισεις φακελο να πατησεις no αν θυμαμαι καλα

πατας no και μετα σε ρωτα που θες, και εσυ του λες storage/φακελο που εφτιαξες και εισαι οκ, δεν πειραζεται τιποτα ετσι,

στα ειπα ολα αυτα γιατι θεωρω παρα πολυ καλο προγραμμα το egress και ειναι κριμα να μην το βαλεις

αν τελικα το φτιαξεις παρε και ετοιμα chanels (στην ερτ μονο ειναι 5-6 φορες τα ιδια οποτε σβησε τα περιττα), για εγκατασταση πας manage chanels-επιλεγεις τον root folder-opml-import-και μετα επιλεγεις τα channels που επισυναπτω

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτό που μου είπες για το egress κ τελικά δούλεψε. Το σαββατοκύριακο θα περάσω κ τα υπόλοιπα προγράμματα κ ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.

Σ' ευχάριστώ πολύ και για τα κανάλια. Πολύ χρήσιμος κατάλογος.

Link to comment
Share on other sites

1.οταν κανεις backup με το spb θα κανεις custom backup και εκει που σου λεει τι θες να κανεις backup θα επιλεγεις την storage card και μετα θα πατας τα options και θα τσεκαρεις οτι θελεις, πραγμα που σημαινει οτι θα σου κρατα backup και την storage card και την storage αν την επιλεξεις και αυτη. αρα το backup που θα εχεις θα ειναι πληρες, που σημαινει πληρη επαναφορα των παντων στην κακια στιγμη που μπορει να προκυψει

2.ειχα παθει το ιδιο με το egress οπου οταν με ρωτησε αν θελω να χρησιμοποιησω τον default φακελο ή να δημιουργησω νεο, εγω επελεξα νεο στην storage card και αυτο απο οτι καταλαβα θεωρησε δικο του τον χωρο, καθαρισε τα παντα (3,4 giga!):w00t: και μου εφτιαξε τον δικο του φακελο. 30 εγκεφαλικα επαθα.:dizzy: απο τοτε φουλ backup me spb αλλα τα στανταρ αρχεια της storage card οπως μουσικη βιντεο τα αντιγραφω σε φακελο στο pc. αρα δες αν σου δημιουργει προβλημα με συγκεκριμενο προγραμμα μονο.

3.αν σου το κανει τυχαια με διαφορα προγραμματα, τοτε αφου αλλαξες και καρτα δεν μπορω να σκεφτω κατι διαφορετικο απο προβλημα κινητου

 

εμενα στο custom back up γιατι δεν εμφανιζει ως επιλογη την storage card?

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

μολις παρατηρησα οτι δεν μου βγαζει το default προγραμμα για να βαζω φωτογραφιες στις επαφες, και οταν παω απο επαφες-εργαλεια δεν μου βγαζει τις επιλογες για να αντιστοιχισω φωτογραφιες σε επαφες, τι συμβαινει? αν ξερει καποιος ας βοηθησει. δεν θελω το εξτρα προγραμμα photocontact αλλα αυτο που ειχε,τι εγινε?:(

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σπυρο

εμενα μου εμφανιζει κανονικα κανει την αντιστοιχιση σωστα και στο preview

αλλα οταν ερχεται η ωρα της κρίσης τοτε .. οποτε θέλει εμφανιζει το profil Που εχω ορίσει αλλα συνηθως μου βγαζει τα deafault profil

μαλλον οφειλετε οτι εχω ta idia contacts apo to outlook και απο την sim

to photocontact to exei sta contacts - tools

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

μολις παρατηρησα οτι δεν μου βγαζει το default προγραμμα για να βαζω φωτογραφιες στις επαφες, και οταν παω απο επαφες-εργαλεια δεν μου βγαζει τις επιλογες για να αντιστοιχισω φωτογραφιες σε επαφες, τι συμβαινει? αν ξερει καποιος ας βοηθησει. δεν θελω το εξτρα προγραμμα photocontact αλλα αυτο που ειχε,τι εγινε?:(

 

μετα απο πολυ ψαξιμο διαπιστωσα οτι το προβλημα οφειλεται παντα σε οποιδηποτε εξτρα προγραμμα που αφορα την διαχειριση κλησεων

οτιδηποτε τσεκαρει την εισερχομενη κληση αποτελει λογο για να μπλοκαρει ή και να χαθει το default προγραμμα του κινητου που αφορα το caller id. το δοκιμασα πχ με kg power toys και με το που το εβαλα εχασα την φωτογραφια και ηχο που ειχα αντιστοιχισει στην επαφη με το default προγραμμα, με το που το εβγαλα ολα παλι μια χαρα!

δυστυχως δεν πανε μαζι:( ή το ενα ή το αλλο

και επελεξα default προγραμμα οπου μπορω να οριζω οτι ηχο και φωτογραφια θελω

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1.οταν κανεις backup με το spb θα κανεις custom backup και εκει που σου λεει τι θες να κανεις backup θα επιλεγεις την storage card και μετα θα πατας τα options και θα τσεκαρεις οτι θελεις, πραγμα που σημαινει οτι θα σου κρατα backup και την storage card και την storage αν την επιλεξεις και αυτη.

 

Δε μου βγάζει επιλογή για να κάνω backup την κάρτα.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου βγάζει επιλογή για να κάνω backup την κάρτα.:blink:

 

εχω την 1.5.0,build 2421 εκδοση και οταν επιλεξω custom backup μου βγαζει ενα πινακα οπου μπορω να επιλεξω επαφες, emails, my documents, systems data, storage card, storage.

εσενα τα εχει αυτα? γινε πιο αναλυτικος

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω την 1.5.0,build 2421 εκδοση και οταν επιλεξω custom backup μου βγαζει ενα πινακα οπου μπορω να επιλεξω επαφες, emails, my documents, systems data, storage card, storage.

εσενα τα εχει αυτα? γινε πιο αναλυτικος

 

τελικα ειναι θεμα εκδοσης γιατι και εμενα με την 1.1.0 1990δεν βγαζει ως επιλογη την καρτα μνημης...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Κάποιος που να έχει το GPS TUNER μπορεί να μου πει αν του δείχνει Ελληνικά στο menu

Εγώ όταν επιλέγω απο το settings-other-language-Greek δεν εμφανίζει εττικέτες στα menu (κενό)

Δεν δουλεύει στα Ελληνικά η έχω κάνει κάτι λάθος

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετετρεπει τις επαφες απο μόνο του σε φωνητικες επαφες.Κατι αντιστοιχο εχουν τα symbian αν καταλαβατε τι εννοω.
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα Μια Βοήθεια

Το DESTINATOR 6.1 δεν μου βρίσκει το BT GPS (HAICOM HAI405 III) στο S200 ενω το μπλέ λεντάκι στο gps ανάβει σταθερά που σημαίνει οτι συνδέθηκε.

Αυτό γίνεται μετά από hard reset που έκανα ενω πριν δούλευε κανονικά.

Δεν θυμάμαι όμως τις ρυθμίσεις που είχα κάνει.

Μπορεί κάποιος να μου πεί βήμα - βήμα τις ρυθμίσεις του ΒΤ να να συνδεθώ Εκανα δοκιμή και με ένα FORTUNA SLIM ενός φίλου αλλά ούτε αυτό το βρίσκει

Καμμιά ιδέα

Και μην μου πείτε οτι το gps πάει για πέταμα

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετετρεπει τις επαφες απο μόνο του σε φωνητικες επαφες.Κατι αντιστοιχο εχουν τα symbian αν καταλαβατε τι εννοω.

 

Υπάρχει το Microsoft Voice Command αλλά μην περιμένεις να "διαβάσει" και να "καταλάβει" ελληνικά! :lol:

Από όσο έχω διαβάσει, στα αγγλικά τα πάει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πρόσφατα αγόρασα το Qtek g100, θέτοντας λοιπόν σε λειτουργία τη συσκευή διαπίστωσα ότι τα Win Mob 2005 είναι στα ελληνικά. Μετά από hard reset της συσκευής το μόνο που βλέπω με ελληνικούς χαρακτήρες είναι η ημερομηνία, ούτε το πληκτρολόγιο πλεον εμφανίζει ελληνικούς χαρακτήρες, ενώ πριν τους έβλεπα κανονικά.

 

Πως μπορώ να επαναφέρω τα ελληνικά WM 2005;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα καποια προγραμματα και εχουν ας πουμε την εξης ονομασια..

000flash.001

000setup.999

ACTIVE~1.000

τι στο καλο ειναι αυτα?πως τα τρεχω?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να μου πείτε ποιοι τρόποι υπάρχουν για να μεταφέρω τραγούδια και έγγραφα μέσα στο IPAQ 1950.

Για την ακρίβεια προσπάθησα να μεταφέρω αλλά στο άνοιγμα μου βγάζει λάθος..οτι δεν μπορεί να το αναγνωρίσει δηλαδή.

Τι έκανα λάθος?

υπ'όψη οτι πρόσπάθησα να τα περάσω μέσω flash driver στη κάρτα που έχω στο ppc

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα ήθελα να μου πείτε ποιοι τρόποι υπάρχουν για να μεταφέρω τραγούδια και έγγραφα μέσα στο IPAQ 1950.

Για την ακρίβεια προσπάθησα να μεταφέρω αλλά στο άνοιγμα μου βγάζει λάθος..οτι δεν μπορεί να το αναγνωρίσει δηλαδή.

Τι έκανα λάθος?

υπ'όψη οτι πρόσπάθησα να τα περάσω μέσω flash driver στη κάρτα που έχω στο ppc

 

Έχεις τα κατάλληλα προγράμματα για να τα ανοίξεις?

Γιατί δεν δοκιμάζεις με το καλώδιο μεταφοράς?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα με καλώδιο αλλα είμαι περίεργος να δώ αν υπάρχει τρόπος μεσω storage card..

οσο για το πρόγραμμα έχει το Media Player Mobile 10.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα με καλώδιο αλλα είμαι περίεργος να δώ αν υπάρχει τρόπος μεσω storage card..

οσο για το πρόγραμμα έχει το Media Player Mobile 10.

 

Έχει τον mp10.

Ναι, σωστά...

Κοίτα, είχα και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα με το 1710 όταν το είχα πάρει.

Μετά λύθηκε μόνο του:blink:

Δεν ξέρω πώς, δεν είχα κάνει κάτι...

 

Αφού τα πέρασες στην κάρτα έκανες μετά soft reset?

Μπορεί να χρειάζεται(κανονικά όχι, αλλά ίσως κάνοντάς το να τα αναγνωρίσει)

 

Αν δεν έχεις αποτελέσματα, αυτό που θα σου πρότεινα είναι να χρησιμοποιήσεις ένα άλλο πρόγραμμα για Mp3(πχ τον beta player).

Αυτό το πρόγραμμα έχει στις επιλογές να ρυθμίσεις το file association.

Όπότε δεν παίζει να μην τα διαβάσει.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος και πολλες αποριες.Μια απ'αυτες,κατεβαζω προγραμματα,οπως το Wisbar και οταν το περναω στο ππσι μου βγαζει εφαρμογη μη συμβατη με ππσι. τι κανω λα8ος???παρουσιαζεται και με αλλες εφαρμογες

 

που μπορω να βρω το resco file explorer και spb weather,ή αν εχεις καποιος την καλοσυνη να μου τα στειλει

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...