Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Den uparxei re ante mpes msn na teleiwnoume...

ta grafeis kiolas...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:p :p :p :p :lol: :pig:

Ok το προβλημα λυθηκε, οποιος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα απλα ας προσθεσει με το mem maid ενα notification με το ονομα repllog.exe οταν γινεται γινεται RS232 συνδεση.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exω το S100 εχω παρει και ενα BT της motorola το Η700 το πολυ καινουργιο και το πολυ ακριβο επισης.

Εχω το εξης προβλημα ενω το bt δουλευει κανονικα δλδ οταν πχ ειναι ενεργοποιημενο το βτ ακουστικο και εχω εισερχομενη κληση μιλαω κανονικα ανοιγω κλεινω την γραμμη απο το ακουστικο.

Οταν ειναι σε κατασταση αναμονης και το κλεισω το S100 το αντιλαβανεται και επισης οταν ειναι σε αναμονη και το ανοιξω επισης το s100 το αντιλαβανεται και το χρησιμοποιει σαν hands free.

Το προβλημα ειναι το εξης αμα το ΒΤ ειναι κλειστο και εχω μια εισερχομενη κληση και ανοιξω εκεινη την στιγμη το ΒΤ με σκοπο να μιλησω με ΒΤ το S100 δεν το μεταφερει οση ωρα και να περασει με αποτελεσμα να πρεπει να μιλησω απο το τηλεφωνο.

Με αυτον τον τροπο ειμαι υποχρεομενος να εχω συνεχεια ανοικτο το BT HF και να τελειωνει η μπαταρια.

Το εχω δοκιμασει σε αλλο τηλεφωνο motorola και δουλευει κανονικα οταν δλδ εχω εισερχομενη κληση και το ανοιξω εκεινη την στιγμη η κληση μεταφερετε στο ΒΤ.

Υπαρχει κανενας τροπος να γινει και στο S100?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα mio 168, στα προγράμματα έχει media player 9 for ppc. Μετέφερα από το pc μου μερικά βίντεο που είχα (στο pc έχω media player 10). Μεταφέρθηκαν κανονικά. Πάω να ανοίξω ένα και ...γιοκ.Τα έχει μεταφέρει ως xxx.mpg

Ξέρει κανείς κάτι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε στα χέρια μου ένα ipaq 1710 αμεταχειρηστο αλλα μετα το aligment της οθόνης ( το οποίο πρέπει να γίνει 10 φορες) μου βγάζει την παρουσίαση με τα taps και τα λοιπά και στην δεύτερη οθόνη κολλάει. Εχω κάνει δεκα φοράς soft και hard reset αλλά τίποτα, τα ίδια. Κάποια βοήθεια?

Και... μήπως υπάρχει flash για αυτό? Στο σιτε της ΗΡ έχει για όλα εκτός από αυτό. Η τουλαχιστόν να βάλω ξανά τα windows pocket pc pro 2003.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα που εχω ειναι οτι ενω αντιγραφω αρχεια απο το pc στο ppc

δεν μπορω το αντιστροφο,αντιγραφεται π.χ ενας φακελος αλλα μετα στο pc φαινεται αδειος...καμμια ιδεα???

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia molis prin ligi ora agorasa to 2020i ( poli kalo to 2020 ala den exi Wi-Fi :( krima giati to exo parapoli kairo kai to agapisa ) o logos pou pira to 2020i ine mono to Wi-Fi ( thelo na kano setup ADSL router meso Wi-fi) to thema ine pos eno exo 3 diaforetika router kai kano connect mazitous (perno net sto PDA) den mporo na do to Web interfese tou router

kamia idea kanis?

Exo dokimasi IE (auton pou exoun to W2003 kai o monos pou zitise login ston router) to NetFront arnite katigorimatika na ani3i to interfese (bgazi cannot read page type:Unknown)

Ebala ton ThunderHawkII (pistebo pos kati tha ekane) ala den mporo na peraso ti othoni tou register :( tin gkatemniamou simera

Help plz!!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedia molis prin ligi ora agorasa to 2020i ( poli kalo to 2020 ala den exi Wi-Fi :( krima giati to exo parapoli kairo kai to agapisa ) o logos pou pira to 2020i ine mono to Wi-Fi ( thelo na kano setup ADSL router meso Wi-fi) to thema ine pos eno exo 3 diaforetika router kai kano connect mazitous (perno net sto PDA) den mporo na do to Web interfese tou router

kamia idea kanis?

Exo dokimasi IE (auton pou exoun to W2003 kai o monos pou zitise login ston router) to NetFront arnite katigorimatika na ani3i to interfese (bgazi cannot read page type:Unknown)

Ebala ton ThunderHawkII (pistebo pos kati tha ekane) ala den mporo na peraso ti othoni tou register :( tin gkatemniamou simera

Help plz!!

 

Ανοιγω κανονικα με τον IE των wm5.0, το WI του router.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω κανονικα με τον IE των wm5.0, το WI του router.

To thema ine pos ta wm5 den ta exi to 2020i kanenas kamia boithia ?

Stin xiroteri tha ta peraso mesa ean ine na kano tin douliamou ( tora to pos tha to kano auto ine alo thema :X den exi idea pos tha mporousa na ala3o to litourgiko)

Opote as doume ti exoun na mas pou kai ta ala pedia

Pantos thx toulaxiston ematha pos doulebi me kati esto kai wm5.0 (kapia stigmi psiloapelpistika giati to PDA to exo liges ores kai to mono pou kano ine dokimes me oti browser mporite na fantastite to exo sabouriasi to kaimeno kai ine oron

Link to comment
Share on other sites

To thema ine pos ta wm5 den ta exi to 2020i kanenas kamia boithia ?

Stin xiroteri tha ta peraso mesa ean ine na kano tin douliamou ( tora to pos tha to kano auto ine alo thema :X den exi idea pos tha mporousa na ala3o to litourgiko)

Opote as doume ti exoun na mas pou kai ta ala pedia

Pantos thx toulaxiston ematha pos doulebi me kati esto kai wm5.0 (kapia stigmi psiloapelpistika giati to PDA to exo liges ores kai to mono pou kano ine dokimes me oti browser mporite na fantastite to exo sabouriasi to kaimeno kai ine oron

 

Οπως σου ειπα και στο pm, ο IE των Wm5.0 ανοιγει το web interface ακομα και σε wm5.0 for smartphones.

Τωρα μενει να βρεις τα wm5.0, δεν μπορει καποιος θα τα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

είμαι νέος στο φόρουμ και η προσοχή μου έπεσε στην εφαρμογή KG's Power Toys.

Δυστυχώς δεν κατάφερα να την εγκαταστήσω όπως θα έπρεπε σ' ένα s100. Έτσι ενώ εμφανίζει στην επιφάνεια εργασίας του ppc τους μετρητές, δεν υπάρχει ορατό κάπου το πρόγραμμα επιλογών χρεώσεις κλπ. όπως αυτά μέσα απο το φόρουμ περιγράφονται.

Επειδή θα ήταν κρίμα μιά τόσο αξιόλογη και χρήσιμη εφαρμογή να μην μπορέσω να την αξιοποιήσω, θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

foks

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και στο pm, ο IE των Wm5.0 ανοιγει το web interface ακομα και σε wm5.0 for smartphones.

Τωρα μενει να βρεις τα wm5.0, δεν μπορει καποιος θα τα εχει?

 

Pedia kanena neo gia to sigkekrimeno problima ton 2003+web interfece apo router exi di kanenas to interfece tou router me 2003 kai ean nai me pio filometriti?

den thelo na paro to 9100 (den exi to hardware pou thelo kai to 9000g bgeni kanena 800)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

είμαι νέος στο φόρουμ και η προσοχή μου έπεσε στην εφαρμογή KG's Power Toys.

Δυστυχώς δεν κατάφερα να την εγκαταστήσω όπως θα έπρεπε σ' ένα s100. Έτσι ενώ εμφανίζει στην επιφάνεια εργασίας του ppc τους μετρητές, δεν υπάρχει ορατό κάπου το πρόγραμμα επιλογών χρεώσεις κλπ. όπως αυτά μέσα απο το φόρουμ περιγράφονται.

Επειδή θα ήταν κρίμα μιά τόσο αξιόλογη και χρήσιμη εφαρμογή να μην μπορέσω να την αξιοποιήσω, θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

foks

pistebo pos ine thema rithmisis giati ean den sou egine sosta setup tote den tha litourgouse des tis rithmisis kai fisika des kai sto site tis eterias ean exi simbatotita me to s100 (tpt telika den doulebi me tin proti otan exis na kanis me tin Microsoft :X )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

είμαι νέος στο φόρουμ και η προσοχή μου έπεσε στην εφαρμογή KG's Power Toys.

Δυστυχώς δεν κατάφερα να την εγκαταστήσω όπως θα έπρεπε σ' ένα s100. Έτσι ενώ εμφανίζει στην επιφάνεια εργασίας του ppc τους μετρητές, δεν υπάρχει ορατό κάπου το πρόγραμμα επιλογών χρεώσεις κλπ. όπως αυτά μέσα απο το φόρουμ περιγράφονται.

Επειδή θα ήταν κρίμα μιά τόσο αξιόλογη και χρήσιμη εφαρμογή να μην μπορέσω να την αξιοποιήσω, θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθειά σας.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

foks

 

Κάνε ένα tap με τη γραφίδα πάνω στο πρόγραμμα, όπως το βλέπεις στην επιφάνεια εργασίας του S100 σου, και θα ανοίξει η οθόνη των ρυθμίσεών του.

 

@ dimokrates

Το πρόγραμμα είναι πλήρως συμβατό με το S100 και δεν υπάρχει "εταιρεία" για να συμβουλευτεί ο φίλος μας αφού το KG's Power Toys είναι ευγενική προσφορά του χρήστη kounadisk

Μία επίσκεψη στο αντίστοιχο θέμα θα είναι διαφωτιστική.

(Αμέσως να τα χώσεις στην κακομοίρα τη Μικρομαλακή!... :p )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Δυστυχώς, ενώ κάνω tap πάνω στο πρόγραμμα όπωσ αυτό εμφανίζεται στην επιφάνεια εργασίας, δεν ανταποκρίνεται.

Πρίν ζητήσω την βοήθειά σας επανεγκατέστησα αρκετές φορές το πρόγραμμα αλλά τίποτε. Την οθόνη των ρυθμήσεών του δεν την είδα ποτέ.

Παρ' όλα αυτά χίλια ευχαριστώ.

 

foks

Link to comment
Share on other sites

@ dimokrates

Το πρόγραμμα είναι πλήρως συμβατό με το S100 και δεν υπάρχει "εταιρεία" για να συμβουλευτεί ο φίλος μας αφού το KG's Power Toys είναι ευγενική προσφορά του χρήστη

(Αμέσως να τα χώσεις στην κακομοίρα τη Μικρομαλακή!... :p )

Oupss :lol: sorry ala den to exo dokimasi akoma ean kai kapou to exo katebasi ala sigoura ine thema rithmisis :p tespan

Me to themamou plz kanena neotero mipos exi kani kanis kanena update ton IE tou 2003 apo Wm5? i kapio alo browzer den 3ero ean ston Cosmote mou to ala3oun me to 9100

Link to comment
Share on other sites

@ stavros_f

Eγκαθιστάς τo 2003SE cab αρχείο; Αυτό είναι το σωστό για το S100, όχι το 2003 σκέτο.

Φίλε zoo,

εγκαθιστώ το 2003SE δεν μπόρεσα να καταλάβω τι συμβαίνει.

Ίσως πρέπει να ξαναδοκιμάσω όταν κάποια στιγμή κάνω hard reset.

Ευχαριστώ πολύ για την διάθεσή σου.

 

foks

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό (για μένα τουλάχιστον) για ένα Pocket PC Phone είναι να υπάρχει υπενθύμιση λεπτού κατά την διάρκεια μιας συνομιλίας, που να σου υπενθυμίζει με κάποιον ήχο ανά λεπτό (ή άλλο ορισμένο διάστημα που να καθορίζεις εσύ) ότι έχεις μιλήσει τόσα λεπτά (κλείσε το τηλ. επιτέλους!). Μinute reminder λέγεται στα αγγλικά και είναι δυνατότητα που έχουν ακόμα και τα φτηνιάρικα απλά κινητά τηλέφωνα.

Η ερώτηση μου είναι: ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ POCKET PC PHONE? Όσο κι αν το έψαξα δεν το βρήκα στο δικό μου (Qtek 9090)

ούτε στο internet μπόρεσα να βρω κάποιο utility που να κάνει αυτή τη συγκεκριμένη δουλειά! Μπορεί κανείς να βοηθήσει please? Απελπίστικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Telika molis ekana tin alagi apo 2020i se 9100 (wm5) kai ekana kanonika setup routeraki mesa apo wi-fi

Krima omos giati protimousa katapoli tin othoni tou 2020i :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια περασα wm5 στο 2020, τα ψαχνω εδω και 2 μερες κοντα, αλλα αυτο που δεν εχω βρει ειναι πως κανουμε hard reset:angry: . Εχω δοκιμασει τα παντα on-off κουμπι + soft reset, αυτο με το κουμπι της καμερας και της φωνητικης εγγραφης + soft reset, εχω μπει σε bootloader menu και soft reset παλι (λειτουργουσε παλια τουλαχιστον) αλλα αυτο το πραγμα δεν λεει να κανει hard reset. :rocket:

 

 

ΑΚΥΡΟ το βρηκα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια περασα wm5 στο 2020, τα ψαχνω εδω και 2 μερες κοντα, αλλα αυτο που δεν εχω βρει ειναι πως κανουμε hard reset:angry: . Εχω δοκιμασει τα παντα on-off κουμπι + soft reset, αυτο με το κουμπι της καμερας και της φωνητικης εγγραφης + soft reset, εχω μπει σε bootloader menu και soft reset παλι (λειτουργουσε παλια τουλαχιστον) αλλα αυτο το πραγμα δεν λεει να κανει hard reset. :rocket:

 

 

ΑΚΥΡΟ το βρηκα

apoti diabasa sto enxiridio to 9100 (wm5.0) hard reset kani me ro epano aristero epano de3i kai reset tautoxrona dld milame gia sindiasmo 3 pliktron mazi kai oxi 2 opos itan ta win2003

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στο 2020 ειναι να το βαλεις σε bootloader και μετα πληκτρο καμερας+σημειωσεων και soft reset μεχρι να βγουν τα boot options.

Επισης δεν καταλαβαινω γιατι μου δινει 90mb για προγραμματα και 4mb για αποθηκευση στην μνημη του ppc. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, από ότι ξέρω στα WM 5 δεν μπορείς να κάνεις Hard Reset. Ειναι θέμα διαχείρησης μνήμης.

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...