Jump to content

Help Desk: Προβλήματα και λύσεις για software+hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω αν εχει συζητηθει, αλλα πως τα πανε τα ppc σας με τις ταινιες βιντεο;

 

συμπιεσα καποια κλιπακια σε h.264 (πολυ καλυτερη ποιοτητα απο divx-xvid), τα επαιξα στο s100 με τον tcpmp, και τα αποτελεσματα ηταν αριστα. σε αναλυση 320x240 δε χανει καρε

 

τωρα, 2 ερωτησεις μου ερχονται στο νου

1. μπορουμε να παιξουμε ταινιουλες απο sony psp (επισης σε h.264), που κυκλοφορουν χμ... ευρέως;

2. τα καινουρια ppc με τους 200αρηδες ΟΜΑΡ παιζουν βιντεο ή ειναι για πεταμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα. εχει παρατηρησει κανεις στο vpa compact κολλημα στο ξυπνητηρι? δηλαδη να μην βγαζει απο πουθενα την επιλογη dismiss/snooze? εμενα το κανει συνεχεια με αποτελεσμα να μην μπορω να απενεργοποιησω το ξυπνητηρι ουτε κ με soft reset. ξερει κανεις τιποτα ? ακομα κ οταν παω να δω μεσω μνημης αν τρεχει το ξυπνητηρι δεν το δειχνει. ουτε κ με to spb pocket plus δειχνει να τρεχει η εφαρογη ξυπνητητιου. αν δεν υπαρχει τροπος να φτιαξει αυτο υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να το κλεινω π.χ. μεσω καποιου manager ???

 

ευχαριστω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει συζητηθει, αλλα πως τα πανε τα ppc σας με τις ταινιες βιντεο;

 

συμπιεσα καποια κλιπακια σε h.264 (πολυ καλυτερη ποιοτητα απο divx-xvid), τα επαιξα στο s100 με τον tcpmp, και τα αποτελεσματα ηταν αριστα. σε αναλυση 320x240 δε χανει καρε

 

τωρα, 2 ερωτησεις μου ερχονται στο νου

1. μπορουμε να παιξουμε ταινιουλες απο sony psp (επισης σε h.264), που κυκλοφορουν χμ... ευρέως;

2. τα καινουρια ppc με τους 200αρηδες ΟΜΑΡ παιζουν βιντεο ή ειναι για πεταμα;

 

Εγώ πάντως που έκανα μερικά με το Pocket DVD Studio (video clips κυρίως) μόνο για πέταμα δεν ήταν :) Τέλεια έπαιξαν από άποψη ήχου/εικόνας.

Τώρα δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί στην περίπτωση ολόκληρης ταινίας, αλλά δε νομίζω να έχει κάποια σημαντική διαφορά..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Eχω στο PPC μια κάρτα SD 2GB και ενώ δεν δίχνει τίποτα στα περιεχόμενα δείχνει ότι είναι κατειλημένα τα 1,5 GB!!Μήπως έχει ιδέα κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

-Mέσω ενός card reader στο desktop pc

-Με κάποιο πρόγραμμα που να σου επιτρέπει τη διαχείρηση κάρτας στο ppc.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

-Mέσω ενός card reader στο desktop pc

-Με κάποιο πρόγραμμα που να σου επιτρέπει τη διαχείρηση κάρτας στο ppc.

1.Δεν έχω card reader.

2.Που θα βρώ ένα τέτοιο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι: Δεν παίζει ρόλο η εγκατάσταση στην κάρτα. Όπως γράφουμε σε κάθε χρήστη P2P που κατεβάζει σπασμένο Destinator (αλλά δεν διαβάζει το αντίστοιχο νήμα όπου το πρόβλημα της (αν)ακρίβειας αναφοράς της τρέχουσας θέσης έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές (είστε και πολλοί, τρομάρα σας)) :p , αν έχεις σπασμένη έκδοση (όπως είπες ότι έχεις στο αντίστοιχο νήμα) είναι φυσιολογικό να σε βγάζει σε δίπλα στενό από αυτό που βρίσκεσαι...

 

Αν σε εξυπηρετεί το πρόγραμμα και θέλεις ακρίβεια θέσης, αγόρασέ το. Αν θέλεις να το χρησιμοποιείς περιστασιακά για χαβαλέ, ρίξε νερό στο κρασί σου... :)

 

ΥΓ - Δέκα λεπτά πριν κάνεις αυτό το ποστ σου απάντησε ο elteo στο αντίστοιχο thread... :confused: δε σε έπεισε, ε; :rolleyes: :p

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το γνωστο προβλημα. το Jamin με WM5 δεν κανει sync με bluetooth:wacko:

 

εχω δοκιμασει τα παντα που λεει και η διαφημιση. εβαλα SP2 στο pc, το jamin αναγνωριζεται απο το BT decives στο PC, κανω partnership στο ppc παταω sync, δειχνει οτι παει να συνδεθει αλλα τπτ! ναι, εχω βαλει το σωστο com port στο ppc και στα connection settings του activesync στο pc αλλα τζιφος.

 

το μονο που δεν εχω δοκιμασει ειναι κατι αλλοι drivers που διαβασα καποιες αρκετες σελιδες πισω...:( :help:

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι: Δεν παίζει ρόλο η εγκατάσταση στην κάρτα. Όπως γράφουμε σε κάθε χρήστη P2P που κατεβάζει σπασμένο Destinator (αλλά δεν διαβάζει το αντίστοιχο νήμα όπου το πρόβλημα της (αν)ακρίβειας αναφοράς της τρέχουσας θέσης έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές (είστε και πολλοί, τρομάρα σας)) :p , αν έχεις σπασμένη έκδοση (όπως είπες ότι έχεις στο αντίστοιχο νήμα) είναι φυσιολογικό να σε βγάζει σε δίπλα στενό από αυτό που βρίσκεσαι...

 

Αν σε εξυπηρετεί το πρόγραμμα και θέλεις ακρίβεια θέσης, αγόρασέ το. Αν θέλεις να το χρησιμοποιείς περιστασιακά για χαβαλέ, ρίξε νερό στο κρασί σου... :)

 

ΥΓ - Δέκα λεπτά πριν κάνεις αυτό το ποστ σου απάντησε ο elteo στο αντίστοιχο thread... :confused: δε σε έπεισε, ε; :rolleyes: :p

 

Zoo χωρίς να θέλω να γίνω κουραστικός (που μάλλον γίνομαι:p ) προσπαθώ να καταλάβω πιο είναι το πρόβλημα στο σπασμένο αφού ο χάρτης είναι original από φίλο, απλά μονό έχουμε πειράξει μονό το κλείδωμα του προγράμματος thanks

Link to comment
Share on other sites

Zoo χωρίς να θέλω να γίνω κουραστικός (που μάλλον γίνομαι:p ) προσπαθώ να καταλάβω πιο είναι το πρόβλημα στο σπασμένο αφού ο χάρτης είναι original από φίλο, απλά μονό έχουμε πειράξει μονό το κλείδωμα του προγράμματος thanks
Το πρόβλημα είναι στο σπασμένο, δεν έχει σχέση με τον νέο χάρτη, απλά το κατάλαβες τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το Forum μιας και μολις σήμερα αγόρα το PDA μου (Asus MyPal A636).

Αν και έκανα ένα search δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό. Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής. Επειδή το PDA το αγόρασα από το εξωτερικό (Ιταλία), το λειτουργικό του είναι στα ιταλικά. Υπάρχει δυνατότητα να το αλλάξω με το αγγλικό (αν υπάρχει και ελληνικό ακόμα καλύτερα) και αν ναι πως.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε αυτό το Forum μιας και μολις σήμερα αγόρα το PDA μου (Asus MyPal A636).

Αν και έκανα ένα search δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό. Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής. Επειδή το PDA το αγόρασα από το εξωτερικό (Ιταλία), το λειτουργικό του είναι στα ιταλικά. Υπάρχει δυνατότητα να το αλλάξω με το αγγλικό (αν υπάρχει και ελληνικό ακόμα καλύτερα) και αν ναι πως.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Άμα το πας στην αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

Άμα το πας στην αντιπροσωπεία;

 

Εδώ στην Ιταλία? Δεν νομίζω να μπορούν να μου κάνουν τίποτα!

Έστειλα ένα mail στο helpdesk της ASUS και να η απάντηση:

''Dear Mr. ............, we regret to annuce that we are not authorized to change Operative System's language''

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις το Leng?

 

Αυτό είναι(χωρίς να ειμαι σίγουρος) για να γράφεις και ελληνικά. Εγώ θέλω να αλλάξω το λειτουργικό να είναι στα αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Ιταλία? Δεν νομίζω να μπορούν να μου κάνουν τίποτα!

Έστειλα ένα mail στο helpdesk της ASUS και να η απάντηση:

''Dear Mr. ............, we regret to annuce that we are not authorized to change Operative System's language''

 

 

Αφού έφαγες πόρτα:vava: από την Asus είναι δύσκολα τα πράγματα.

Υπήρχαν κάποια προγράμματα που άλλαζαν το περιβάλλον. Είχα δοκιμάσει ένα που "εξελλήνιζε" το μενού, αλλά τα αποτελέσματα ήταν κωμικοτραγικά (με έμφαση στο κωμικό) με αρκετές ασυμβατότητες και κολλήματα.

 

Γνώμη μου, κράτα το όπως είναι αν ξέρεις βασικά ιταλικά.

Τα προγράμματα που θα εγκαταστήσεις θα είναι σχεδόν όλα στα αγγλικά, οπότε το μόνο που θα μένει στα ιταλικά θα είναι τα αντίστοιχα yes/no, save και το βασικό μενού.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι(χωρίς να ειμαι σίγουρος) για να γράφεις και ελληνικά. Εγώ θέλω να αλλάξω το λειτουργικό να είναι στα αγγλικά

 

οχι ειναι για να αλλαζει το περιβαλλον των windows αλλα μονο στην ολοκληρωμενη version και οχι την free την οποια κυκλοφορει

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis giati to outlook otan sindeo to ppc mou den kanei receive email? Moy vgazei error se oloys toys logariasmoys. Sto ppc exo mono ena logariasmo na pernei email opote tha to katalavena an den ekane receive mono aftos sto outlook. Ela omos pou kanenas logariasmos apo toys 8 poy exo den kanei receive otan einai sindedemeno to ppc.

 

Otan to ksesindeo ola ok!!!

 

Exei kaneis kamia idea giati?

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι για να αλλαζει το περιβαλλον των windows αλλα μονο στην ολοκληρωμενη version και οχι την free την οποια κυκλοφορει

 

Υπάρχει δηλαδή και άλλη εκδοση των windows mobile 5.0? Ποια η διαφορά της? Μπορώ να την βρω κάπου και να την αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ψάχνοντας για κάποιο IRC client, αποφάσισα να δοκιμάσω το wmirc το οποίο μου πρότεινε κ ο troublefun. Όμως αντί δεν μου εμφανίζεται η περιοχή που γράφουμε. Συγκεκριμένα αυτή είναι η εικόνα του σαίτ http://www.wmirc.com/i/s_ppc1.gif κ αυτή είναι η δικιά μου http://img99.imageshack.us/img99/4859/pccapture56dj.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ψάχνοντας για κάποιο IRC client, αποφάσισα να δοκιμάσω το wmirc το οποίο μου πρότεινε κ ο troublefun. Όμως αντί δεν μου εμφανίζεται η περιοχή που γράφουμε....

 

γιατί δεν σου αρέσει ρεεεε?

Και τα δύο κόκκινα είναι. Μοιάζουν!:tease:

 

Δοκίμασες να πειράξεις τις αναλύσεις ή να απενεργοποιήσεις το advanced desktop?

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...