Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια σε δυο βδομαδες παρουσιαζομε Αυλωνα (σημερα πηρα το χαρτι :mad: ) Και δεν εχω ιδεα τι να περιμενω.Τωρα αρχιζω να συλλεγω πληροφοριες π.χ αυτο http://www.ellinikos-stratos.com/ σε πρωτη φαση νομζιω θα μου φανει αρκετα χρησιμο . Εχω πολλες ερωτησεις. Αλλα θελω να μου πειτε εσεις πρωτα "τι και πως " για καποιον ασχετο με το θεμα στρατος,οπως εγω! Δηλαδη Σε Γενικες γραμμες Τι πρεπει να προσεξω τι να αποφυγω και τι πρεπει να κανω για αρχη ?

 

ποσο χρονων εισαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ντροπη ειναι να πεις την ηλικια σου?

 

σαφως και ειναι διαφορετικο να εισαι 18, 25 ή 30 οταν μπαινεις στρατό.

οσο για το τι να προσεξεις, κοιτα το θεμα , εχουν απαντηθει ολα αυτα.

 

επισης ρωτα και κανενα γνωστο/φιλο που εχει παει

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε δυο βδομαδες παρουσιαζομε Αυλωνα (σημερα πηρα το χαρτι :mad: ) Και δεν εχω ιδεα τι να περιμενω.Τωρα αρχιζω να συλλεγω πληροφοριες π.χ αυτο http://www.ellinikos-stratos.com/ σε πρωτη φαση νομζιω θα μου φανει αρκετα χρησιμο . Εχω πολλες ερωτησεις. Αλλα θελω να μου πειτε εσεις πρωτα "τι και πως " για καποιον ασχετο με το θεμα στρατος,οπως εγω! Δηλαδη Σε Γενικες γραμμες Τι πρεπει να προσεξω τι να αποφυγω και τι πρεπει να κανω για αρχη ?

 

Μια συμβουλη απο ενα ..παλιο αλλα διαχρονικη

 

Πισω απο το κοντο μαλι και ξυρισμενο μουτρακι και το χακι μπορει να κρυβεται το καλυτερο αλλα και το χειροτερο παιδι.Δουλεια σου να το ψαξεις πριν ανοιχτεις σε καποιον.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!θελω να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις!!τον αυγουστο ειχα σκοπο να μπω φανταρος αλλα τον οκτωβριο ειχα ενα τροχαιο με αποτελεσμα μια λαμα στο δεξι χερι&μεχρι στιγμης καποιες δυσκολιες κινησης δαχτυλων-καρπου λογω τραυματισμενου νευρου!!η ερωτηση μου ειναι η εξης γνωριζετε αν θα με βγαλουν Ι4 ή αν θα μου δωσουν αναβολη???γιατι θελω να κοψω&την σχολη τωρα αρχες μαρτιου...:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ι4 βγαλανε φιλο μου που ειχε παθει διαστρεμματα στα ποδια πριν 7 χρονια! Οτι να ναι δηλαδη... οποτε και συ για ι4 πας, λογικα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ι3 η Ι4 θα πας σιγουρα. Εκτος και αν πας αργοτερα φανταρος που θα εισαι καλυτερα.

 

Λοιπον εγω ενα μηνα εκλεισα στο στρατο πλεον, τελικα την εβγαλα με το nokia 3510i και sony ericsson w302. Τελικα μυθος οι καμερες στα κινητα εκτος απο την πρωτη μερα που σου ψαχουλευουν τον σακο με τα πραγματα σου. Τσεπες δεν ψαχνουν, μονο σε ρωτανε και τους δειχνεις αυτο που θελουν να δουν,,και καλα. Απο την δευτερη βδομαδα οσοι ειχαν κυκλοφορουσαν κινητα με καμερα, μεχρι και iphone 4s ειχε ενας και το μοστραρε κιολας συνεχως. Υπηρχαν και καποιοι ανοητοι και στην δικια μου σειρα που τελικα.. ΕΣΠΑΣΑΝ τις καμερες των κινητων τους:wacko:! Πλεον θα παω σε μοναδα και θα παρω σιγουρα το w995 μου, δεν ειναι ουτε καλο ουτε αχρηστο με τα δεδομενα του σημερα.

 

Οσον αφορα τις ηλικιες που διαβασα σε προηγουμενα ποστ, αυτο που καταλαβα ειναι οτι απο 18- 26 χρονων τα μυαλα ειναι λιγο εως πολυ τα ιδια. Σιγουρα οι μικρες ηλικιες το παιζουν και λιγο μαγκια στο στρατο, αλλα ειναι και αναλογως τον ανθρωπο. Κακομαθημενος μπορει να ειναι και ενας 30αρης. Ολοι μεσα στο στρατο, και ιδιως στο κεντρο ειμαστε το ιδιο, εχουμε τα ιδια προβληματα διαβιωσης.

Εγω ευτυχως βρεθηκα σε καλο θαλαμο με πολυ καλα παιδια, οι περισσοτεροι στην ηλικια μου /24/.

Πλεον φοβαμαι για την μοναδα ,που θα συναντησω και παλιους..:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ι3 η Ι4 θα πας σιγουρα. Εκτος και αν πας αργοτερα φανταρος που θα εισαι καλυτερα.

 

Λοιπον εγω ενα μηνα εκλεισα στο στρατο πλεον, τελικα την εβγαλα με το nokia 3510i και sony ericsson w302. Τελικα μυθος οι καμερες στα κινητα εκτος απο την πρωτη μερα που σου ψαχουλευουν τον σακο με τα πραγματα σου. Τσεπες δεν ψαχνουν, μονο σε ρωτανε και τους δειχνεις αυτο που θελουν να δουν,,και καλα. Απο την δευτερη βδομαδα οσοι ειχαν κυκλοφορουσαν κινητα με καμερα, μεχρι και iphone 4s ειχε ενας και το μοστραρε κιολας συνεχως. Υπηρχαν και καποιοι ανοητοι και στην δικια μου σειρα που τελικα.. ΕΣΠΑΣΑΝ τις καμερες των κινητων τους:wacko:! Πλεον θα παω σε μοναδα και θα παρω σιγουρα το w995 μου, δεν ειναι ουτε καλο ουτε αχρηστο με τα δεδομενα του σημερα.

 

Οσον αφορα τις ηλικιες που διαβασα σε προηγουμενα ποστ, αυτο που καταλαβα ειναι οτι απο 18- 26 χρονων τα μυαλα ειναι λιγο εως πολυ τα ιδια. Σιγουρα οι μικρες ηλικιες το παιζουν και λιγο μαγκια στο στρατο, αλλα ειναι και αναλογως τον ανθρωπο. Κακομαθημενος μπορει να ειναι και ενας 30αρης. Ολοι μεσα στο στρατο, και ιδιως στο κεντρο ειμαστε το ιδιο, εχουμε τα ιδια προβληματα διαβιωσης.

Εγω ευτυχως βρεθηκα σε καλο θαλαμο με πολυ καλα παιδια, οι περισσοτεροι στην ηλικια μου /24/.

Πλεον φοβαμαι για την μοναδα ,που θα συναντησω και παλιους..:ninja:

 

Οταβ η θητεια ειναι ολη κι ολη εννεα μηνες, το παλιος ειναι αστειο...

 

Θα πας, το πιθανοτερο ειναι να κανετε για μια περιοδο περισσοτερες υπηρεσιες και τελος...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ι4 βγαλανε φιλο μου που ειχε παθει διαστρεμματα στα ποδια πριν 7 χρονια! Οτι να ναι δηλαδη... οποτε και συ για ι4 πας, λογικα.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Ι3 η Ι4 θα πας σιγουρα. Εκτος και αν πας αργοτερα φανταρος που θα εισαι καλυτερα.

 

οποτε θα το ρισκαρω!!οκ ευχαριστω,απλα φοβομΟυν τις αναβολες&το Ι5 γιατι δεν θελω να μου δωσουν 3 αναβολες&Να βγω μετα Ι5 αλλαα ουτε&να παω αργοτερα φανταρος;)

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,τον μαιο μπαινω αεροπορία και θα κανω 9μηνο ξερετε ποτε πρεπει να παραδωσω τα χαρτια μου για το 9μηνο?επισης δικαιουμαι κατ'εξαιρεση μετάθεση?και ποτε πρεπει να κανω τα χαρτια μου?εκει που θα με καταταξουν μετα την εκπαιδευση ποσο καιρο πρεπει να κατσω?θα εχω εστω και τυπικα προτιμηση για που θελω?επισης με τις ειδικοτητες τι παιζει?πχ οταν παρω ειδικοτητα δεν θα μπορω μετα να καταταχθω με την μεταθεση σε ολες τις μοναδες λογω της ειδικοτητας?
"ἡ ἐπίσκεψις εἰς ἕναν οἰκίσκον τῶν Ἀθηνῶν ἀποτελεῖ τὴν καλυτέραν ἐπένδυσιν τῶν 20 € παγκοσμίως."
Link to comment
Share on other sites

κρίμα και είναι το μόνο σώμα που γουστάρω να πάω... :(

 

Άμα μας ρωτάγαν, όλοι ναυτικό θα λέγαμε! :p Πήγαινε τώρα να τελειώνεις, μη το αφήνεις...

Link to comment
Share on other sites

και επειδη σε λιιιγο καιρο θα παω και γω θελω να ρωτησω αααααν υπαρχει καποιο smartphone, οποιασδοιποτε εταιριας με οτι OS να ναι, χωρις καμερα... μιας που κ καλα απαγορευεται..?
Link to comment
Share on other sites

και επειδη σε λιιιγο καιρο θα παω και γω θελω να ρωτησω αααααν υπαρχει καποιο smartphone, οποιασδοιποτε εταιριας με οτι OS να ναι, χωρις καμερα... μιας που κ καλα απαγορευεται..?

 

Γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Έχεις λεφτά για πέταμα; Πάρε εκεί ένα φτηνό κινητό 20-30 ευρώ χωρίς κάμερα και με την πρώτη έξοδο ή αν σε επισκεφτεί κάποιος δικός σου μπορεί να σου φέρει και iPhone που λέει ο λόγος!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου; Έχεις λεφτά για πέταμα; Πάρε εκεί ένα φτηνό κινητό 20-30 ευρώ χωρίς κάμερα και με την πρώτη έξοδο ή αν σε επισκεφτεί κάποιος δικός σου μπορεί να σου φέρει και iPhone που λέει ο λόγος!

 

Ετσι ακριβως...Κι ο γιος μου με ενα τετοιο μπηκε και μετα του πηγα ενα galaxy S

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κανενας για αεροπορια τον μαιο?
"ἡ ἐπίσκεψις εἰς ἕναν οἰκίσκον τῶν Ἀθηνῶν ἀποτελεῖ τὴν καλυτέραν ἐπένδυσιν τῶν 20 € παγκοσμίως."
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θα μπουν Αυλωνα. Το φαι να ξερετε ειναι χαλια. 1 μηνα εκει εφαγα μονο 5-6 φορες. Δεν παλευεται. Δυστυχως ο Στεργιου ειναι η μονη λυση. Μετα απο λιγο καιρο θα σας επιτρεπουν και να παραγγελνετε απ εξω. Μη ντρεπεστε. Ζητηστε αδεια να πατε μεχρι την πυλη να τα παρετε. Και ταπεινη μου αποψη, οχι απο αυτον που ειναι απ εξω. Εχει ενα παρα πολυ καλο στον Αυλωνα που τα φερνει, κερναει και κοκα κολα τα φανταρακια παντα!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν πας και κάνεις αυτό με τη στρατολόγηση/απογραφή εμπρόθεσμα και καταχωρηθείς στο σύστημα ως απογραφείς, αλλά ξεχάσεις να πας το αποδεικτικό χαρτί ότι προσήλθες και έκανες τη διαδικασία σχολείο τι γίνεται; Συμπλήρωσα κανονικά το δελτίο στις 27 Ιανουαρίου, καταχωρήθηκα, αλλά ξέχασα να πάω σχολείο το χαρτί πού λέει ότι έκανα τη διαδικασία και φοβάμαι μην έχω προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για οσους θα μπουν Αυλωνα. Το φαι να ξερετε ειναι χαλια. 1 μηνα εκει εφαγα μονο 5-6 φορες. Δεν παλευεται. Δυστυχως ο Στεργιου ειναι η μονη λυση. Μετα απο λιγο καιρο θα σας επιτρεπουν και να παραγγελνετε απ εξω. Μη ντρεπεστε. Ζητηστε αδεια να πατε μεχρι την πυλη να τα παρετε. Και ταπεινη μου αποψη, οχι απο αυτον που ειναι απ εξω. Εχει ενα παρα πολυ καλο στον Αυλωνα που τα φερνει, κερναει και κοκα κολα τα φανταρακια παντα!

 

εκτος αμα μπειτε ΥΕΑ που εκει το φαι ΤΑ ΣΠΑΕΙ

 

επισης η καντινα απεξω ακριβως απο την πυλη λες? η αληθεια ειναι οτι δεν ητανοτι καλυτερο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει αναβολη λογω σπουδων μεχρι και το 2013. θελω να μπω στρατο το νοεμβριο ποτε να παω να τη διακοψω? ειχα υπολογισει να παω ιουλιο να τη διακοψω αλλα καπου διαβασα οτι παιρνουν 6 σειρες φετος και δεν ξερω τι γινεται τωρα....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σε ολους θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις τι παιζει στο 228 μηχανοκινητο στη χιο παιρνει μεταθεση ο αδερφος μ εκει ειναι καλα η θα μαυρισει?

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θα μπουν Αυλωνα. Το φαι να ξερετε ειναι χαλια. 1 μηνα εκει εφαγα μονο 5-6 φορες. Δεν παλευεται. Δυστυχως ο Στεργιου ειναι η μονη λυση. Μετα απο λιγο καιρο θα σας επιτρεπουν και να παραγγελνετε απ εξω. Μη ντρεπεστε. Ζητηστε αδεια να πατε μεχρι την πυλη να τα παρετε. Και ταπεινη μου αποψη, οχι απο αυτον που ειναι απ εξω. Εχει ενα παρα πολυ καλο στον Αυλωνα που τα φερνει, κερναει και κοκα κολα τα φανταρακια παντα!

 

φιλε μου και γω αυλωνα ημουν 2012 α εσσο. Ναι οντως χαλια το φαγητο αλλα απο το τιποτα τι να κανεις. Και τζαμπα κιολας. Παντως απο μια υπηρεσια που εκανα στα μαγειρια θα μου μεινει το.. ποσο φαγητο παει χαμενο οταν συνανθρωποι μας δεν εχουν να φανε. Θυμαμαι πεταξαμε εκεινη τη μερα ολοκληρο ταψι με φαγητο στα σκουπιδια- οταν καλιστα θα μπορουσαν πχ να το πανε να το φανε αστεγοι κτλ. Ο στρατος γενικα περα απο τη πλακα χαλαει παρα πολλα λεφτα για τους στρατιωτες. Φαγητο, ενδυση, νερο, απο στεγη δε ξερω, σφαιρες (απο τις τζαμπα και χωρις λογο πιστευω για μενα πολλες βολες που κανουμε), και αλλα.:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...