Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά τώρα, τα ρωτάν αυτά?

 

:lol::lol::lol::lol:

 

ελληνοφρενεια :respect:

 

Πραγματικα η μονη χρησιμη περιοδος της θητειας ηταν το 3μηνο της εκπαιδευσης (πρωην σκαπανεας μχ) .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολίτης! :happy:

 

Η 305 πρέπει να ήταν η πιο γκαντεμοσειρά πάντως. Ούτε μία μέρα μείωση και δύο εκλογές :lol:

Εγώ έφαγα και δυό αλλαγές Ταξιάρχων, επισκέψη Ταξίαρχου, Στρατηγού και ΑΣΔΕΝάρχη τον ίδιο μήνα και mini εμπλοκή 15 μέρες πριν την απόλυση λόγω παρελάσεων της 28ης :D

 

Καλή συνέχεια στην 306 (από τις καλύτερες σειρές) :)

 

οι επιθεωρησεις δεν ειναι τιποτα..αρκει να ειναι νορμαλ αυτος που ερχεται ..

εγω σε 2 μηνες εχω δει 3 φορες ταξιαρχο 1 διευθυντη σωματος 1 τον ΜΕΡΥΠ 1 ταξιαρχο ΔΑΚ αεροποριας !

 

307..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

οι επιθεωρησεις δεν ειναι τιποτα..αρκει να ειναι νορμαλ αυτος που ερχεται ..

εγω σε 2 μηνες εχω δει 3 φορες ταξιαρχο 1 διευθυντη σωματος 1 τον ΜΕΡΥΠ 1 ταξιαρχο ΔΑΚ αεροποριας !

 

307..

 

αυτο και αν ειναι ατυχια!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο και αν ειναι ατυχια!!

 

αν εξαιρεσεις την επισκεψη του διευθυντη οι αλλες ηταν πιο χαλαρες ..

αλλα στον διευθυντη ειχαμε πηξει !

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

οι επιθεωρησεις δεν ειναι τιποτα..αρκει να ειναι νορμαλ αυτος που ερχεται ..

εγω σε 2 μηνες εχω δει 3 φορες ταξιαρχο 1 διευθυντη σωματος 1 τον ΜΕΡΥΠ 1 ταξιαρχο ΔΑΚ αεροποριας !

 

307..

Δε θα το 'λεγα :p

Ανεξαρτήτως αυτού που έρχεται, επιθεωρήσεις = ατελείωτη αγγαρεία :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το 'λεγα :p

Ανεξαρτήτως αυτού που έρχεται, επιθεωρήσεις = ατελείωτη αγγαρεία :cry:

 

Και αρκετους μηνες πριν ατελειωτη προεργασια και ταλαιπωρια...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρουσιάζομαι μεθαύριο 3ο ΤΥΠ/ΛΥΠ Καβύλη με ειδικότητα Τεχνικός Γραφέας - Χειριστής Η/Υ.

Ξέρει κανείς πληροφορίες για το στρατόπεδο? Την ειδικότητά μου θα την κάνω η θα βαράω σκοπιές?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο πάνω απ τις Φέρρες είναι το στρατόπεδο κανά μισάωρο μακριά απ την Αλεξανδρούπολη.

Ένας φίλος μου υπηρέτησε στο ΤΥΠ/ΛΥΠ και πέρασε πάρα πολύ καλά.

 

EDIT

 

Γράψε λάθος.Μπερδεύτηκα με Καβησσό

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει στην 72ΜΕ (Χαϊδάρι);

 

Παίρνω μετάθεση την άλλη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει στην 72ΜΕ (Χαϊδάρι);

 

Παίρνω μετάθεση την άλλη βδομάδα.

 

χαλαρα..παρεα με τους κομμενους τσολιαδες αν δεν κανω λαθος θα σαι. Εχει κ διαφορους αλλους βεβαια. Ειχα και σειρα τεθωρα που πηγε εκει.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζομαι μεθαύριο 3ο ΤΥΠ/ΛΥΠ Καβύλη με ειδικότητα Τεχνικός Γραφέας - Χειριστής Η/Υ.

Ξέρει κανείς πληροφορίες για το στρατόπεδο? Την ειδικότητά μου θα την κάνω η θα βαράω σκοπιές?

 

Για αγγαρειομαχο σε βλεπω. Στο 3ο Τυπ πηρα την ειδικοτητα μου πριν απο 6 μηνες περιπου.

Το στρατοπεδο απο οτι θυμαμαι ηταν λιγο προβλεπομενο κ αρκετα παλιο.

Την ειδικοτητα σου δεν πιστευω να την κανεις. (οπως εξαλλου συμβαινει σε ολες τις ειδικοτητες του ΥΠ).

Το καλο ειναι οτι η καβυλη ανηκει στην Ορεστιαδα, οποτε στις εξοδους θα εχεις καπου να πας με περισσοτερο κοσμο.

 

Α! κ ντυσου ζεστα....!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαλαρα..παρεα με τους κομμενους τσολιαδες αν δεν κανω λαθος θα σαι. Εχει κ διαφορους αλλους βεβαια. Ειχα και σειρα τεθωρα που πηγε εκει.

 

Κι εγώ μαύρος είμαι. Η πρώτη μου μετάθεση ήταν στο Λαγό Έβρου.

 

Η μονάδα επιστράτευσης τι είναι; Πεζικό;

Αν δε κάνω λάθος το Χαϊδάρι έχει μόνο πεζικό (ΚΕΒΟΠ) και διαβιβάσεις (ΚΕΔ).

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζομαι μεθαύριο 3ο ΤΥΠ/ΛΥΠ Καβύλη με ειδικότητα Τεχνικός Γραφέας - Χειριστής Η/Υ.

Ξέρει κανείς πληροφορίες για το στρατόπεδο? Την ειδικότητά μου θα την κάνω η θα βαράω σκοπιές?

Οτι ειδικότητα και να έχεις οι σκοπιές είναι δεδομένες. Πρακτικά μόνο οι γιατροί/ψυχολόγοι κτλ τη γλιτώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μαύρος είμαι. Η πρώτη μου μετάθεση ήταν στο Λαγό Έβρου.

 

Η μονάδα επιστράτευσης τι είναι; Πεζικό;

Αν δε κάνω λάθος το Χαϊδάρι έχει μόνο πεζικό (ΚΕΒΟΠ) και διαβιβάσεις (ΚΕΔ).

 

Eλα ρε φιλε!! Και γω Λαγο. Στο 30τυπ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

κουφοβουνο ξερει κανεις τι παιζει ;;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μαύρος είμαι. Η πρώτη μου μετάθεση ήταν στο Λαγό Έβρου.

 

Η μονάδα επιστράτευσης τι είναι; Πεζικό;

Αν δε κάνω λάθος το Χαϊδάρι έχει μόνο πεζικό (ΚΕΒΟΠ) και διαβιβάσεις (ΚΕΔ).

Oι ΜΕ παίρνουν πρακτικά φαντάρους από όλα τα Σώματα (ΠΖ, ΤΘ, ΔΒ κλπ)

Στο Χαϊδάρι υπάρχει το Στρατόπεδο Α' (όπου υπάρχουν πλέον μόνο οι ΔΕΑ των Διαβιβαστών) και το Στρατόπεδο Β' με τις 72ΜΕ & 75ΜΕ, το ΜΛΑΤ & τη ΜΦΑΤ.

Τα ΚΕΒΟΠ & ΚΕΔ έχουν φύγει πια από το Χαϊδάρι.

Link to comment
Share on other sites

Oι ΜΕ παίρνουν πρακτικά φαντάρους από όλα τα Σώματα (ΠΖ, ΤΘ, ΔΒ κλπ)

Στο Χαϊδάρι υπάρχει το Στρατόπεδο Α' (όπου υπάρχουν πλέον μόνο οι ΔΕΑ των Διαβιβαστών) και το Στρατόπεδο Β' με τις 72ΜΕ & 75ΜΕ, το ΜΛΑΤ & τη ΜΦΑΤ.

Τα ΚΕΒΟΠ & ΚΕΔ έχουν φύγει πια από το Χαϊδάρι.

 

Ευχαριστώ. Δεν ήμουν καλά ενημερωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Oι ΜΕ παίρνουν πρακτικά φαντάρους από όλα τα Σώματα (ΠΖ, ΤΘ, ΔΒ κλπ)

Στο Χαϊδάρι υπάρχει το Στρατόπεδο Α' (όπου υπάρχουν πλέον μόνο οι ΔΕΑ των Διαβιβαστών) και το Στρατόπεδο Β' με τις 72ΜΕ & 75ΜΕ, το ΜΛΑΤ & τη ΜΦΑΤ.

Τα ΚΕΒΟΠ & ΚΕΔ έχουν φύγει πια από το Χαϊδάρι.

 

Στο Στρατόπεδο Α' υπάρχει και ό λόχος διοικήσεως,ενας κανονικός λόχος διαβιβάσεων (ο 13ος),δύναμη διαβιβασεων ειδικων δυνάμεων (έχει και απλούς διαβιβαστές) που εξυπηρετουν Ασπροπυργο,η σχολή αξιωματικών διαβιβάσων, και γίνονται και 1-2 ειδικότητες σε στρατεύσιμους .

Συνολικά 200-500 ατομα κυκλοφορούν ακόμα μόνιμα στο στρατόπεδο ανα περίοδο.

 

Στο Στρατόπεδο Β' υπάρχει ακόμα και το Στρατιωτικό ταχυδρομείο που ήταν παλιά στο Ρουφ.

ΜΛΑΤ & ΜΦΑΤ έχουν κατά καιρούς και προσωπικο και από άλλα όπλα.Και εκεί μια από τα ίδια από συνολικό προσωπικό ανα περίοδο.

 

EDIT :Πιθανόν να παραμένει στο Στρατόπεδο Α' και η ΜΕ των διαβιβάσεων.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουσει κανεις να πηγαινει επιστρατος καποιος απο αεροπορια;

 

Εαν ναι τι ειδικοτητα;

 

Με πηραν στο ΚΙΝΗΤΟ (φαρσα μαλλον) και μου ειπαν οτι παω επιστρατος στην Σαμοθρακη! ΛοΛ

Η μοναδα επιστρατευσεως μου ειναι αλλη ομως.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ειμαι τοπογραφος μηχανικος τωρα τελειωσα και λεω να κοψω την αναβολη και να παω και γω αν και δεν εχω καθολου ορεξη οντας προσφατα χωρισμενος απο 4ετη σχεση.ειμαι ο πρωτος απο τρια αδελφια ολα αγορια αληθευει πως θα υπηρετησω μονο αθηνα θεσσαλονικη και σε αλλα μεγαλα αστικα κεντρα χωρις καθολου παραμεθοριο??
Link to comment
Share on other sites

Στο Στρατόπεδο Α' υπάρχει και ό λόχος διοικήσεως,ενας κανονικός λόχος διαβιβάσεων (ο 13ος),δύναμη διαβιβασεων ειδικων δυνάμεων (έχει και απλούς διαβιβαστές) που εξυπηρετουν Ασπροπυργο,η σχολή αξιωματικών διαβιβάσων, και γίνονται και 1-2 ειδικότητες σε στρατεύσιμους .

Συνολικά 200-500 ατομα κυκλοφορούν ακόμα μόνιμα στο στρατόπεδο ανα περίοδο.

 

Στο Στρατόπεδο Β' υπάρχει ακόμα και το Στρατιωτικό ταχυδρομείο που ήταν παλιά στο Ρουφ.

ΜΛΑΤ & ΜΦΑΤ έχουν κατά καιρούς και προσωπικο και από άλλα όπλα.Και εκεί μια από τα ίδια από συνολικό προσωπικό ανα περίοδο.

 

EDIT :Πιθανόν να παραμένει στο Στρατόπεδο Α' και η ΜΕ των διαβιβάσεων.

 

Μήπως ξέρεις σε ποιο από τα δύο στρατόπεδα είναι η 72ΜΕ;

200 ή 500 άτομα που αναφέρεις μου φαίνονται λίγα για ένα τόσο μεγάλο στρατόπεδο.

 

να ρωτησω κατι?ειμαι τοπογραφος μηχανικος τωρα τελειωσα και λεω να κοψω την αναβολη και να παω και γω αν και δεν εχω καθολου ορεξη οντας προσφατα χωρισμενος απο 4ετη σχεση.ειμαι ο πρωτος απο τρια αδελφια ολα αγορια αληθευει πως θα υπηρετησω μονο αθηνα θεσσαλονικη και σε αλλα μεγαλα αστικα κεντρα χωρις καθολου παραμεθοριο??

 

Θα πας παραμεθόριο κανονικά.

Δε ξέρω αν δικαιούσαι κατ'εξαίρεση μετάθεση ή μειωμένη θητεία γι' αυτό το λόγο.

Σου προτείνω να προχωρήσεις και να κόψεις την αναβολή παρά την έλλειψη όρεξης.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?ειμαι τοπογραφος μηχανικος τωρα τελειωσα και λεω να κοψω την αναβολη και να παω και γω αν και δεν εχω καθολου ορεξη οντας προσφατα χωρισμενος απο 4ετη σχεση.ειμαι ο πρωτος απο τρια αδελφια ολα αγορια αληθευει πως θα υπηρετησω μονο αθηνα θεσσαλονικη και σε αλλα μεγαλα αστικα κεντρα χωρις καθολου παραμεθοριο??

 

Θα υπηρετήσεις σύνολο 8 μήνες εκ των οποίων οι 4 πρώτοι θα είναι κέντρο+παραμεθώριος και οι άλλοι 4 κάπου κοντά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...