Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μπαινουν και σε μαχιμα πλοια οπως οι φρεγατες και πανε οπου παει το πλοιο ως πληρωμα αυτου. Καμια διακριση λοιπον...
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αληθεια ξερετε αν η Γ.ΕΣΣΟ στο ναυτικο θα πανε στον Πορο για εκπαιδευση ή θα μεινουν Παλασκα??

27-29 Αυγουστου μπαινουν...

Link to comment
Share on other sites

Εχει γυναίκες αλλα οχι πολλές. Πόρο θα πάνε όλοι εκτός από τα άτυχα 100 με 200 άτομα που κάθονται παλάσκα για τις αγγαρείες του στρατοπέδοθ.
Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατι ξερω οτι το καλοκαιρι συνηθως μενουν ολοι παλασκα λογο τουριστικης περιοδου στον πορο.Απλα αναρωτιεμαι αν τελικα μπαινει τοσο αργα τον αυγουστο για αυτο ακριβως τον λογο η γ.εσσο κ παει τελικα πορο...
Link to comment
Share on other sites

τι όχι πολλές; σε όλες τις φρεγάτες υπάρχουν γυναίκες; σε άλλα πλοία; σκέφτομαι να δηλώσω..

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει στην 24η ταξιαρχια Τεθωρακισμενων στο Λιτοχωρο? εχει παει κανεις εκει? πηρε μεταθεση ενα φιλαρακι... καλα θα ειναι η θα πηξει? any infos???

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει καλά λόγια είν η αλήθεια... Αλλά έχει σημασία η ειδικότητα και η μονάδα...
People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει στην 24η ταξιαρχια Τεθωρακισμενων στο Λιτοχωρο? εχει παει κανεις εκει? πηρε μεταθεση ενα φιλαρακι... καλα θα ειναι η θα πηξει? any infos???

 

Δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα! :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok παιδια ευχαριστω.. αυτα τα εχετε μαθει απο φιλους που πηγαν εκει?

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω (αντωνη!!)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι οι πολυτεκννοι κανουν 9μηνο....επισης εχω χασει καπιο μελος της οικογενιας...(πατερας).....επισης ειμαι και προστατης...ποια θα ειναι η θητεια μου?
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι οι πολυτεκννοι κανουν 9μηνο....επισης εχω χασει καπιο μελος της οικογενιας...(πατερας).....επισης ειμαι και προστατης...ποια θα ειναι η θητεια μου?

 

Δεν πάει αθροιστικά η μείωση θητείας. 9μηνο θα πας.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει αθροιστικά η μείωση θητείας. 9μηνο θα πας.

 

ολα τα μελη τωνπαιδιων μιας οικογενιας που ειναι πολυτεκνοι πανε 9μηνο...η μονο ο προστατης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περιλαμβάνεται στην βασική εκπαίδευση? :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ολα τα μελη τωνπαιδιων μιας οικογενιας που ειναι πολυτεκνοι πανε 9μηνο...η μονο ο προστατης

Μόνο ένα παιδί από τους πολύτεκνους (ή 3τεκνους).

Πρέπει να πας τα απαραίτητα χαρτία από το ΚΕΠ στο στρατολογικό σου γραφείο πριν παρουσιαστείς για να κάνεις σίγουρα 9μηνο.

Βέβαια μπορείς και αφού παρουσιαστείς, αλλά θα τρώς χρόνο από την πολύτιμη και ολιγοήμερη άδειά σου.

Time is what keeps everything from happening at once.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ένα παιδί από τους πολύτεκνους (ή 3τεκνους).

Πρέπει να πας τα απαραίτητα χαρτία από το ΚΕΠ στο στρατολογικό σου γραφείο πριν παρουσιαστείς για να κάνεις σίγουρα 9μηνο.

Βέβαια μπορείς και αφού παρουσιαστείς, αλλά θα τρώς χρόνο από την πολύτιμη και ολιγοήμερη άδειά σου.

 

Καλύτερα αφού παρουσιαστεί και μάλιστα καλύτερα αφού πρώτα πάρει την μετάθεση από την παραμεθώριο:D:p:shifty:(γιατί κανονικά τα 9μηνα είναι αμετάθετα και απολύονται από τα σύνορα).

Είναι ένα κολπάκι που συνηθίζεται, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πιάνει:ninja:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για να γίνω δόκιμος τι χρειάζετε??επίσης τι παραπάνω ανέσεις έχουνε οι δόκιμοι??

 

Χρειάζεται να έχεις ένδειξη ΥΕΑ στο χαρτί κατατάξεώς σου και να είσαι Ι1 (α, και να περάσεις κάτι αστείες(πραγματικά αστείες) αθλητικές δοκιμασίες στο Κέντρο:p)

 

Οι ΥΕΑ κάνουν 5 μήνες επιπλέον θητεία και περνούν μια αρκετά δύσκολη εκπαίδευση που διαρκεί συνολικά 5 μήνες, μέχρι να γίνουν από υποψήφιοι δόκιμοι--->δόκιμοι(χωρίς άδειες αν δεν κάνω λάθος)Μετά, αφού γίνουν δόκιμοι, πληρώνονται 620 ευρώ το μήνα και αν δεν έχουν υπηρεσία στις 2μιση πάνε σπίτι τους.

Α, επίσης τους αποκαλούν όλοι "κύριε δόκιμε" και τον τελευταίο μήνα της θητείας τους γίνονται ανθυπολοχαγοί.

Γενικά, μετά το πρώτο 5μηνο της εκπαίδευσής τους περνάνε ζωή και κότα, αλλά κάνουν 5 μήνες επιπλέον θητεία(17μηνο) και η εκπαίδευσή τους για να γίνουν δόκιμοι είναι πακέτο.

 

Αν δεν έχεις οικονομική ανάγκη ή κανένα κόλλημα να σε φωνάζουν κύριο δόκιμο και να φοράς το τζόκει με τη δάφνη γύρω από το εθνόσημο δεν θα σου το πρότεινα, γιατί όταν εσύ θα είσαι πλέον πολίτης και θα πίνεις τον καφέ σου, αυτός θα μετράει ακόμα 5 μήνες=150 μέρες που είναι (πίστεψέ με) πολλές:X

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...