Jump to content

Φανταριλίκια και λοιπά στρατιωτικά


PrivateeR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά δεν ξέρω αν το ξαναρώτηαα αλλά θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις. όμως εχω μυωπία 5 βαθμούς. υπάρχει κάποιος τρόπος να με πάρουνε? ο αθλητισμός είναι η ζωή μου! :(

 

κάποιος μου είπε να μην δηλώσω ειδικές δυνάμεις όταν κόψω την αναβολή μου γιατι θα με κόψουν στις εξετάσεις μετά. αλλά να πάω κανονικά πεζικό, και μετά από εκεί έρχεται κλιμάκιο κάποια στιγμή στο κέντρο εκπέδευσης και διαλέγουνε άτομα. ξέρει κάποιος να μου πει τι να κάνω? αμάν αυτή η μυωπία πια

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μπεις ΕΔ πρεπει να εισαι Ι1,εσυ εισαι στην κατηγορια Ι2 οποτε δεν πας.Λογικα θα δουν το βιβλιαριο υγειας σου αλλα και να μην το δουν θα σε εξετασουν και φυσικα θα σε κοψουν.Τωρα αμα πας με φακους δεν ξερω,εγω παντως δε θα το ρισκαρα γιατι αν σε περασουν και κατα της εκπαιδευσης χασεις κανεναν δε μπορω να φανταστω τι δικαιολογια θα τους πεις για το οτι δεν βλεπεις.

Οντως η μυωπια πολυ βασανο,και γω ετσι δεν θα μπω ΔΕΑ,6.5 εχω.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις ΕΔ πρεπει να εισαι Ι1,εσυ εισαι στην κατηγορια Ι2 οποτε δεν πας.Λογικα θα δουν το βιβλιαριο υγειας σου αλλα και να μην το δουν θα σε εξετασουν και φυσικα θα σε κοψουν.Τωρα αμα πας με φακους δεν ξερω,εγω παντως δε θα το ρισκαρα γιατι αν σε περασουν και κατα της εκπαιδευσης χασεις κανεναν δε μπορω να φανταστω τι δικαιολογια θα τους πεις για το οτι δεν βλεπεις.

Οντως η μυωπια πολυ βασανο,και γω ετσι δεν θα μπω ΔΕΑ,6.5 εχω.:(

 

φτουυυ.... μέχρι 4.50 δεν είναι το όριο; εεε τωρα να πάω να δωσω 3000 ευρώ να πάω να κάνω λέιζερ δεν λέει...κρίμα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις ΕΔ πρεπει να εισαι Ι1,εσυ εισαι στην κατηγορια Ι2 οποτε δεν πας.Λογικα θα δουν το βιβλιαριο υγειας σου αλλα και να μην το δουν θα σε εξετασουν και φυσικα θα σε κοψουν.Τωρα αμα πας με φακους δεν ξερω,εγω παντως δε θα το ρισκαρα γιατι αν σε περασουν και κατα της εκπαιδευσης χασεις κανεναν δε μπορω να φανταστω τι δικαιολογια θα τους πεις για το οτι δεν βλεπεις.

Οντως η μυωπια πολυ βασανο,και γω ετσι δεν θα μπω ΔΕΑ,6.5 εχω.:(

 

Kαλά άσε το τι πάνε για ΔΕΑ...Δήλωσε ότι θες να πας και επέμεινε και θα σε πάρουν αν θες....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, άνετα θα ξανάμπαινα για ένα τριμηνάκι:happy::happy:.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δώσεις 3.000€ για την επέμβαση αλλά θα έχεις και τα μόρια για το μέλλον. Ασε που αν πας δόκιμος θα τα κάνεις απόσβεση.
Link to comment
Share on other sites

Kαλά άσε το τι πάνε για ΔΕΑ...Δήλωσε ότι θες να πας και επέμεινε και θα σε πάρουν αν θες....

 

Σοβαρα???Θελω πολυ να παω αλλα τι θα τους πω οταν με εξετασουν,δεν ειναι μικρος ο βαθμος της μυωπιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eδώ για ΥΕΑ έχουν πάει άτομα που δεν είχαν καν ένδειξη...Για να πας πρέπει να έχεις τελειώσει το Ενιαίο με κάποιο βαθμό θεωρητικά και ξέρω παιδί από ΕΠΑΛ με 11 Μ.Ο. Επίσης υποτίθεται ότι περνάς κάποια αγωνίσματα αλλά από την στιγμή που είχαν δηλώσει ότι ενδιαφέρονταν να συνεχίσουν 40 άτομα και οι ανάγκες ήταν για 80 τους πήραν όλους...

 

Τώρα με την κρίση πάει περισσότερος κόσμος και μπορεί να έχει ανέβει ο αριθμός των ενδιαφερόμενων. Μην το δένεις κόμπο αλλά αν πας κυνηγησέ το και μάλλον θα σου κάτσει...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, άνετα θα ξανάμπαινα για ένα τριμηνάκι:happy::happy:.

 

Ευκολα...!

 

Αλλα με τις σειρες σου και οντας παλιος. Δηλαδη να σερνεσαι απο δω και απο εκει:D

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Eδώ για ΥΕΑ έχουν πάει άτομα που δεν είχαν καν ένδειξη...Για να πας πρέπει να έχεις τελειώσει το Ενιαίο με κάποιο βαθμό θεωρητικά και ξέρω παιδί από ΕΠΑΛ με 11 Μ.Ο. Επίσης υποτίθεται ότι περνάς κάποια αγωνίσματα αλλά από την στιγμή που είχαν δηλώσει ότι ενδιαφέρονταν να συνεχίσουν 40 άτομα και οι ανάγκες ήταν για 80 τους πήραν όλους...

 

Τώρα με την κρίση πάει περισσότερος κόσμος και μπορεί να έχει ανέβει ο αριθμός των ενδιαφερόμενων. Μην το δένεις κόμπο αλλά αν πας κυνηγησέ το και μάλλον θα σου κάτσει...

 

Οταν περνούσαμε τα αγωνίσματα μας βάζανε αυξημένες επιδόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση εκ μέρους ενός φίλου

Το παιδί έδωσε περισυ πανελλήνιες και έβγαλε γύρω στα 17.000. Μπορεί φέτος να δηλώσει με το 10% για Ευελπίδων και να κάνει φέτος τα αγωνίσματα; (δεν έκανε περσυ αγωνίσματα) Η λογική νομίζω λέει όχι αλλά θέλω επιβεβαίωση.

 

Sent from my Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω αν το ξαναρώτηαα αλλά θέλω να πάω ειδικές δυνάμεις. όμως εχω μυωπία 5 βαθμούς. υπάρχει κάποιος τρόπος να με πάρουνε? ο αθλητισμός είναι η ζωή μου! :(

 

κάποιος μου είπε να μην δηλώσω ειδικές δυνάμεις όταν κόψω την αναβολή μου γιατι θα με κόψουν στις εξετάσεις μετά. αλλά να πάω κανονικά πεζικό, και μετά από εκεί έρχεται κλιμάκιο κάποια στιγμή στο κέντρο εκπέδευσης και διαλέγουνε άτομα. ξέρει κάποιος να μου πει τι να κάνω? αμάν αυτή η μυωπία πια

Ο "κάποιος" στο ξαναλέει:πάνε κανονικά πεζικάριος,πέρνα τις ιατρικές που θα σας ξεπετάξουν λόγο φόρτου να βγεις Ι1 και όταν θα έρθει το κλιμάκιο Ε.Δ. τότε δήλωσε ότι θες να πας.

Το πολύ-πολύ να το παίξεις ανήξερος και να αναφέρεις -αν σε ρωτήσουν- ότι έχεις μυωπία 1,5 βαθμό.

Σιγά μην εξετάζουν ξεχωριστά κάθε ψάρακα για μυωπία,όταν έχουν να εξετάσουν 500-600....

Τους Δόκιμους και τα Αλεξίπτωτα εξετάζουν εξονυχιστικά-εσύ μη φοβάσαι.

 

Άντε,ευκαιρία να χάσεις και κανένα κιλό χοντρέ:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγώ παρουσιάζομαι Αυλώνα Πέμπτη να ρωτήσω 2-3 πράγματα:

1) Από ρούχα εξόδου να πάρω ένα τζιν ακόμα από αυτό που θα φοράω, ένα ακόμα φούτερ και tshirt;;; Ουσιαστικά ρούχα για την επόμενη έξοδο;;;

2) Η πρώτη έξοδος μετά από τί διάστημα είναι; Προηγείται η ορκομωσία;

3) Εσώρουχα;;; Boxer και κάλτσες για τα παπούτσια μου και τις αρβύλες;;; Μπορώ να πάρω δικές μου κάλτσες για τις αρβύλες; Υπάρχει δυνατότητα να πλένεις τα εσώρουχα σου;

4) Έχω ακούσει πως είναι καλύτερα να πάρω μεγαλύτερο νούμερο να μην με χτυπήσουν. Ισχύει; (φοράω 44 κανονικά μην είμαι και σαν το goofy!) Επίσης, να πάρω πάτους;; Νούμερο 44 που φοράω να είναι ο πάτος ή 45 αν πάρω μεγαλύτερες αρβύλες;;; Τίποτα ακόμα για αρβύλες που θα χρειαστώ;

5) Σκούρη κλωστή και βελόνα; Ή ******* μένδολες;;;

6) Κινητό απλό χωρίς κάμερα μπορώ να πάρω από την αρχή; Μπορώ να πάρω το E55 μου;

7) Ο σάκος που θα πάω να παρουσιαστώ θα μου τον κρατήσουν; Θα μου το δώσουν στην έξοδο; Ή θα το πάρω μόλις φύγω από το στρατόπεδο;

8) Έχω ακούσει πως επειδή τρως από καραβάνα καλό είναι να έχεις ζελατίνα μαζί σου για να μην πλένεις συνέχεια! Ισχύει;

9) Για ύπνο το βράδυ θα πρέπει να έχω δικά μου ρούχα; Δεν εννοώ πυτζαμάκια αλλά κανά λευκό tshirt και καμιά φόρμα...

10) Να πάρω μαζί μου κατευθείαν sleepy-bag;; Θα μου το επιτρέψουν;; Ή μόλις μάθω σε ποιο στρατόπεδα θα με στείλουν;;

11) Να πάρω 2-3 λουκετάκια για το λουκάνικο;; Μην πέσει καμιά ψείρα;;

 

Γενικά από λεφτά και τέτοια τί να πάρω μαζί μου;; Πορτοφόλι μπορώ να έχω;; Γυαλιά ηλίου;; Να πάρω και ρολόι χειρός για καλό και κακό;;

Δώστε και άλλα tips αν έχετε πάει πρόσφατα! Χρειάζομαι άμεσα απάντηση διότι είχα αλλάξει διεύθυνση και ήρθε μες στο Πάσχα το χαρτάκι!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγώ παρουσιάζομαι Αυλώνα Πέμπτη να ρωτήσω 2-3 πράγματα:

1) Από ρούχα εξόδου να πάρω ένα τζιν ακόμα από αυτό που θα φοράω, ένα ακόμα φούτερ και tshirt;;; Ουσιαστικά ρούχα για την επόμενη έξοδο;;;

2) Η πρώτη έξοδος μετά από τί διάστημα είναι; Προηγείται η ορκομωσία;

3) Εσώρουχα;;; Boxer και κάλτσες για τα παπούτσια μου και τις αρβύλες;;; Μπορώ να πάρω δικές μου κάλτσες για τις αρβύλες; Υπάρχει δυνατότητα να πλένεις τα εσώρουχα σου;

4) Έχω ακούσει πως είναι καλύτερα να πάρω μεγαλύτερο νούμερο να μην με χτυπήσουν. Ισχύει; (φοράω 44 κανονικά μην είμαι και σαν το goofy!) Επίσης, να πάρω πάτους;; Νούμερο 44 που φοράω να είναι ο πάτος ή 45 αν πάρω μεγαλύτερες αρβύλες;;; Τίποτα ακόμα για αρβύλες που θα χρειαστώ;

5) Σκούρη κλωστή και βελόνα; Ή ******* μένδολες;;;

6) Κινητό απλό χωρίς κάμερα μπορώ να πάρω από την αρχή; Μπορώ να πάρω το E55 μου;

7) Ο σάκος που θα πάω να παρουσιαστώ θα μου τον κρατήσουν; Θα μου το δώσουν στην έξοδο; Ή θα το πάρω μόλις φύγω από το στρατόπεδο;

8) Έχω ακούσει πως επειδή τρως από καραβάνα καλό είναι να έχεις ζελατίνα μαζί σου για να μην πλένεις συνέχεια! Ισχύει;

9) Για ύπνο το βράδυ θα πρέπει να έχω δικά μου ρούχα; Δεν εννοώ πυτζαμάκια αλλά κανά λευκό tshirt και καμιά φόρμα...

10) Να πάρω μαζί μου κατευθείαν sleepy-bag;; Θα μου το επιτρέψουν;; Ή μόλις μάθω σε ποιο στρατόπεδα θα με στείλουν;;

11) Να πάρω 2-3 λουκετάκια για το λουκάνικο;; Μην πέσει καμιά ψείρα;;

 

Γενικά από λεφτά και τέτοια τί να πάρω μαζί μου;; Πορτοφόλι μπορώ να έχω;; Γυαλιά ηλίου;; Να πάρω και ρολόι χειρός για καλό και κακό;;

Δώστε και άλλα tips αν έχετε πάει πρόσφατα! Χρειάζομαι άμεσα απάντηση διότι είχα αλλάξει διεύθυνση και ήρθε μες στο Πάσχα το χαρτάκι!

1-2.Νωρίτερα από την ορκομωσία δεν θα βγείτε, οπότε μπορείς να πάρεις ένα ακόμα παντελόνι και μπλούζα,ώστε να φορέσεις κάτι καθαρό φεύγοντας με την άδεια ορκομωσίας.

3-4. Φυσικά θα πάρεις εσώρουχα, και μπορείς να πάρεις και δικές σου κάλτσες, αλλά στο πράσινο/στρατιωτικό χρώμα, καθώς μόνο αυτές είναι προβλεπόμενες. Καλό θα είναι να πάρεις πάτους στο νούμερό σου. Όσο για τις αρβύλες, θα σας μετρήσουν και θα σας δώσουν το νούμερο που σας κάνει. Oύτως ή άλλως τις φοράς επί τόπου. Στη σειρά μου κανείς δεν παραπονέθηκε για στενές ή φαρδιές αρβύλες.

5. Υπάρχει δυνατότητα να σας ράψουν εκεί τα σήματα στη στολή. Καλό θα είναι να έχεις μαζί σου βελόνα/κλωστή σε σκούρο χρώμα, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

6. Κινητό χωρίς κάμερα μπορείς να πάρεις.

7. Ο σάκος παραμένει δικός σου, μαζί με άλλους δύο που θα σας δώσουν: ένα στρατιωτικό σακίδιο ακόμα, και το λουκάνικο.

8. Δεν τρως από καραβάνα στο Κέντρο Εκπαίδευσης, οπότε δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο.

9. Για ύπνο μπορείς να πάρεις να φοράς κάτι δικό σου.

10. Sleeping bag στον Αυλώνα μέχρι πριν από λίγα χρόνια τουλάχιστον, επέτρεπαν. Αλλά δεν σου εγγυώμαι αν θα σας αφήσουν. Είναι ανάλογα με τον διοικητή.

11. Εννοείται λουκέτα! Νομίζω δίνουν ένα ή δύο λουκέτα, αλλά θα πρέπει να έχεις και δικά σου για τον φοριαμό, το όπλο, τα υπόλοιπα σακίδια που θα έχεις...

 

Από χρήματα, θα σε βολέψει να έχεις ψιλά για το ΚΨΜ και -κυρίως- για τα αυτόματα μηχανήματα για νερό/αναψυκτικά/καφέδες κλπ, τα οποία φυσικά μπορείς να έχεις σε πορτοφόλι. Γυαλιά ηλιου εάν πάρεις, θα μπορέσεις να τα φορέσεις μόνο στην έξοδο ορκομωσίας... Ρολόι δεν θυμάμαι να απαγορεύεται.

 

Τώρα, ελπίζω όλο και κάποιος άλλος να σκεφτεί κάτι που ξέχασα για να συμπληρώσει...

 

Καλή θητεία!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα υπάρχει πρόβλημα με το ρολόι. Γενικά κινητό, πορτοφόλι, ρολόι, κλειδάκια για τα λουκέτα καλό είναι να τα έχεις πάντα πάνω σου (ακόμη και στην τουαλέτα, ακόμη και στο μπάνιο) και να μην τα πολυδείχνεις.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση εκ μέρους ενός φίλου

Το παιδί έδωσε περισυ πανελλήνιες και έβγαλε γύρω στα 17.000. Μπορεί φέτος να δηλώσει με το 10% για Ευελπίδων και να κάνει φέτος τα αγωνίσματα; (δεν έκανε περσυ αγωνίσματα) Η λογική νομίζω λέει όχι αλλά θέλω επιβεβαίωση.

 

Sent from my Blade using Tapatalk

 

Έπρεπε να πάει σε ένα Λύκειο από 10 μέχρι 25 Φεβρουαρίου και να είχε κάνει αίτηση ότι επιθυμεί να λάβει μέρος με το 10% για εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές. Αν δεν το έκανε έχασε. Από του χρόνου θα καταργηθεί το 10%

Link to comment
Share on other sites

..

Καλή θητεία!

 

Να 'σαι καλά για το ενδιαφέρον! Σε ευχαριστώ.

ΟΔΕΡΠΑΣ μπαίνω από οτι κατάλαβα οδηγός κτλ

Οπότε να έχω σίγουρα μαζί μου το δίπλωμα;

 

Ή να μην πάρω δίπλωμα μήπως το γλιτώσω και μπω αλλού;

Γενικά τί παίζει υπέρ ή κατά η ειδικότητα;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Θελω να σας κανω μια ερωτηση. Ο αδερφος μου εκοψε την αναβολη και θα μπει στην αεροπορια τον Δεκεμβριο. Εγω ειμαι πεζικο και σκεφτομαι να μπω Φεβρουαριου του 2012 λογω καποιων υποχρεωσεων με τη σχολη. Καπου ακουσα οτι αμα ειναι και τα δυο αδερφια στο στρατο(2 ειμαστε, ο αδερφος μου ειναι μεγαλυτερος κατα 2 χρονια) αυτος που θα μπει δευτερος μενει στην πολη που μενουν κι οι γονεις του για ολη τη θητεια του, προκειμενη περιπτωση Αθηνα. Αυτο ισχυει ή ειναι ραδιο αρβυλα? Επισης πριν απο δυο χρονια ειχε γινει ενα μπερδεμα με την αναβολη μου και μου ειχε ερθει το χαρτι στρατολογιας και ηταν να παρουσιαστω στους μαυρους, Αυλωνα, αλλα τελικα την εκοψα με αναβολη απο το πανεπιστημιο. Τωρα αμα κοψω αναβολη θα παρουσιαστω Αυλωνα ή αυτο παιζεται και δεν εχει καμια σχεση απο που την ειχα κοψει?

 

Συγνψμη αμα σας ζαλισα αλλα δεν τα γνωριζω τα θεματα αυτα. :O

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι αρβυλα μπορεις να κανεις τα χαρτια σου για συνυπηρετουντα αδερφο, δεν ξερω ποιος απο τους 2 εχει το δικαιωμα να ερθει κοντα. Αλλα και να μην το εχεις εσυ γινεται με μια υπευθυνη δηλωση που σου παραχωρει το δικαιωμα. Απλα κοιτα να την κανεις οσο το δυνατον γρηγοροτερα οταν μπεις για να γλυτωσεις τον παραπανω καιρο στην παραμεθωριο.

Οσο για την Αυλωνα δεν εχει σχεση, εμενα το πρωτο χαρτι μου ειχε ερθει για πυροβολικο θηβα και τον νοεμβρη που μπηκα με εβαλαν τεθωρακισμενα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγώ είμαι δόκιμος αξιωματικός και στις 20 μαίου παίρνω μετάθεση για το ΔΑΝ της τήλου (δίπλα στην Ρόδο)...Και πού αλλού βέβαια εκπαιδεύτηκα ως δόκιμος?Μα φυσικά στην ******* την ΣΕΑΠ (Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού)!!!!
Ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει την άποψή του, αρκεί να συμφωνεί με την δική μου...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε θα υπάρχει πρόβλημα με το ρολόι. Γενικά κινητό, πορτοφόλι, ρολόι, κλειδάκια για τα λουκέτα καλό είναι να τα έχεις πάντα πάνω σου (ακόμη και στην τουαλέτα, ακόμη και στο μπάνιο) και να μην τα πολυδείχνεις.

Το ρόλοι επιβαλλεται. Στο στρατο το πιο σημαντικο πραγμα ειναι ο χρονος (που θα απολυθεις :p )

Επισης πολλα λουκετα και βρες εναν τροπο να μπορεις να ξεχωριζεις τα κλειδια του καθε λουκετου, δεν θα εχεις χρονο να ψαχνεις.

Για κινητο παρε ενα χωρις καμερα και με τεραστια μπαταρια.

 

Επισης παρε ψιλα, πολλα ψιλα....

 

Εξοδους θα εχετε αφου ορκιστειτε, οποτε θελει λιγη υπομονη στην αρχη.

 

Καλη θητεια φιλε και να θυμασαι οτι ολα αυτα ειναι μια προσωρινη εικονικη πραγματικοτητα. Θα τα θυμηθεις τα λογια μου....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά για το ενδιαφέρον! Σε ευχαριστώ.

ΟΔΕΡΠΑΣ μπαίνω από οτι κατάλαβα οδηγός κτλ

Οπότε να έχω σίγουρα μαζί μου το δίπλωμα;

 

Ή να μην πάρω δίπλωμα μήπως το γλιτώσω και μπω αλλού;

Γενικά τί παίζει υπέρ ή κατά η ειδικότητα;;;

μην παρεις διπλωμα καμια σχεση ειναι ειδικοτητα σε αρμα οχι σε αυτοκινητο

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά είμαι 2010 δ εσσο και είμαι 2ο τάγμα ελδυκ,και επαναοατριζομαι στην Ευελπίδων,τι λέει εκεί;θα πηξουμε;γτ ξέρω πως περνούν άδεια όλο το. Αύγουστο οι ευελπεις...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...