Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XL


Rapsos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μία ερώτηση, να προτιμήσω αυτό το κινητό ή το Galaxy S2? Έχω iPhone 4 τώρα και θέλω να δοκιμάσω android. Πιο κατά την κρίση σας θα ήταν καλύτερο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπέρα, μία ερώτηση, να προτιμήσω αυτό το κινητό ή το Galaxy S2? Έχω iPhone 4 τώρα και θέλω να δοκιμάσω android. Πιο κατά την κρίση σας θα ήταν καλύτερο?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα σε ολο το forum αν και στην συγκεκριμενη συσκευη νομιζω οτι ειμαι ο μονος που την κατεχει στην ελλαδα.λοιπον επειδη εχω δουλεψει ουκ ολιγες συσκευες μεχρι και σημερα για την συγκεκριμενη εχω να πω οτι ειναι ενα τηλ αν και μονοπυρινο αρκετα γρηγορο με δυνατο wifi γρηγορο gps πολυ κα χ λες δυνατοτητες σε φωτογραφιες και πολυ καλο βιντεο.η διαχειρηση της μπαταριας σε πολυ καλα επιπεδα η οθονη αν και με παλια αναλυση 800 χ 480 παρα πολυ καλη .για περισσοτερα θα επανελθω αν και βλεπω οτι μονο εγω παιζω με αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολο το forum αν και στην συγκεκριμενη συσκευη νομιζω οτι ειμαι ο μονος που την κατεχει στην ελλαδα.λοιπον επειδη εχω δουλεψει ουκ ολιγες συσκευες μεχρι και σημερα για την συγκεκριμενη εχω να πω οτι ειναι ενα τηλ αν και μονοπυρινο αρκετα γρηγορο με δυνατο wifi γρηγορο gps πολυ κα χ λες δυνατοτητες σε φωτογραφιες και πολυ καλο βιντεο.η διαχειρηση της μπαταριας σε πολυ καλα επιπεδα η οθονη αν και με παλια αναλυση 800 χ 480 παρα πολυ καλη .για περισσοτερα θα επανελθω αν και βλεπω οτι μονο εγω παιζω με αυτο το κινητο.

 

μην το λες αυτό. είμαστε και άλλοι αλλά δεν γνωρίζω γιατί δεν βγαίνει ... υλικό ... για αυτό το τηλέφωνο. πάντως εγώ το έχω 2 μήνες περίπου (αγορά από Αγγλία) και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και υπάρχουν και άλλοι χρήστες της συσκευής.

Απλά δεν ειναι διαδεδομένη και δεν υπάρχει κίνηση στα ποστ.

Παρεμπιπτόντως ξέρει κάποιος κάτι για την αναβάθμιση και ποτε υπολογίζεται;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια συμβιωση τεσσαρων ημερων με το κινητο εχω να παρατηρησω τα εξης και παρακαλω αν τα εχεται συναντησει κανενας αλος μετα απο λιγο ζορισμα μου κανει επανακινηση η συμπεριφορα της μπαταριας σε συγκριση με την οθονη ειναι παρα πολυ καλη καλες οι φωτογραφιες τοσο σε ημερα οσο και σε νυχτα το gps απλα απαιχτο ακαριαιο κλειδωμα ο ηχος αρκετα δυνατος αλλα προσωπικα πιστευω οτι θελει λιγο ποιο δυνατο τωρα για την αναβαθιση σε ics τθι να πω λιγο υπομονη. Edited by kosttheos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μετα απο μια συμβιωση τεσσαρων ημερων με το κινητο εχω να παρατηρησω τα εξης και παρακαλω αν τα εχεται συναντησει κανενας αλος μετα απο λιγο ζορισμα μου κανει επανακινηση η συμπεριφορα της μπαταριας σε συγκριση με την οθονη ειναι παρα πολυ καλη καλες οι φωτογραφιες τοσο σε ημερα οσο και σε νυχτα το gps απλα απαιχτο ακαριαιο κλειδωμα ο ηχος αρκετα δυνατος αλλα προσωπικα πιστευω οτι θελει λιγο ποιο δυνατο τωρα για την αναβαθιση σε ics τθι να πω λιγο υπομονη.

εγω παντως παιδια ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και εχω προβλημα με το σημα δεν εχει καλο σημα με κοσμοτε...ενω το δευτερο μου κινητο παλι με κοσμοτε εχει 2-3 γραμμες αυτο εχει 0-1 ...το κινητο ειναι ελληνικο....

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση ! πως γινεται απο ενα μαιλ που μου στελνουν μια φωτο να την απο θηκευσω στην γκαλερι ?

παταω παρατεταμενα την εικονα και δεν μου βγαζει καποια επιλογη

παταω και το πληκτρο μενου και παλι δεν βγαζει κατι ...ξερει καποιος κατι ?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται κι απ'τον email client που χρησιμοποιείς. Αν δε γίνεται με παρατεταμένο πάτημα πάνω στη φωτογραφία (όχι το thumbnail της) μπορείς να δοκιμάσεις και κάποια εφαρμογή από το google play. Κάνε search για attachment save
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεοτερο γύρω από την αναβάθμιση έχουμε;

 

Μέσα στην Ιούνιο λογικα θα την έχετε πάρει όλοι.... http://www.androidcentral.com/htc-adds-some-timelines-their-ics-device-update-list?utm_source=ac&utm_medium=twitter

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι off topic, αλλα θελω να κανω μια ερωτηση,

μιας βραχηκε το αγαπημενο μου desire, θελω να αγορασω καινουργιο κινητο.

HTC SENSTATION XL (411e)? ή GALAXY NEXUS (375e)?

 

το nexus μου αρέσει γιατι νομιζω οτι εχει πιο βολικο σχημα για να πει στην τσεπη του παντελονιου, αλλα δεν μου αρεσει γιατι στην πραγματικότητα ειναι 4.3 οθονη

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι off topic, αλλα θελω να κανω μια ερωτηση,

μιας βραχηκε το αγαπημενο μου desire, θελω να αγορασω καινουργιο κινητο.

HTC SENSTATION XL (411e)? ή GALAXY NEXUS (375e)?

 

το nexus μου αρέσει γιατι νομιζω οτι εχει πιο βολικο σχημα για να πει στην τσεπη του παντελονιου, αλλα δεν μου αρεσει γιατι στην πραγματικότητα ειναι 4.3 οθονη

Μιας και όπως υποψιάστηκες κι εσύ, είσαι offtopic, θα σου πρότεινα να θέσεις το ερώτημά σου στο αρμόδιο θέμα, δηλαδή εδώ! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και όπως υποψιάστηκες κι εσύ, είσαι offtopic, θα σου πρότεινα να θέσεις το ερώτημά σου στο αρμόδιο θέμα, δηλαδή εδώ! ;)

 

ωραια, μπορειτε να μου πειτε τι αρνητικα εχετε βρει στο sensation xl? ειμαι ετοιμος να το παρω αλλα ολοι μου λενε οτι το nexus ειναι καλυτερο

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή δεν την έχω στην κατοχή μου για να σου εκφέρω προσωπική γνώμη. Αυτό που μ'ενόχλησε όμως όταν την είδα, είναι η πυκνότητα των pixels της οθόνης. Αλλά σίγουρα θα ήταν καλύτερο να το δεις κι από κοντά και ν'ακούσεις γνώμες κι άλλων κατόχων. Πάντως αν θες να συγκρίνεις τις συσκευές, μπορείς ν'ανοίξεις θέμα στο σύνδεσμο που σου έδωσα παραπάνω και να διαβάσεις τη γνώμη και των άλλων χρηστών :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ωραια, μπορειτε να μου πειτε τι αρνητικα εχετε βρει στο sensation xl? ειμαι ετοιμος να το παρω αλλα ολοι μου λενε οτι το nexus ειναι καλυτερο

 

Αν σε ενδιαφέρει συγκριτικό απευθύνσου στο link που σου έδωσε ο villis. Αν πάλι θέλεις πληροφορίες από κατόχους για τη συσκευή διάβασε εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει συγκριτικό απευθύνσου στο link που σου έδωσε ο villis. Αν πάλι θέλεις πληροφορίες από κατόχους για τη συσκευή διάβασε εδώ.

 

το λινκ που μου έδωσες τωρα ειναι απο το thread στο οποιο γράφουμε τωρα και το οποίο εχω διαβάσει....

εγω ρώτησα τι αρνητικά έχετε δει στο sensation xl? δεν ρωτήθηκε ποτε αυτο και ούτε αναφέρθηκε κατι

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ξέρω τι σου έδωσα, οι περισσότεροι εδώ δεν διαβάζουν ούτε μία σελίδα πίσω πριν κάνουν μια ερώτηση.

 

Ότι διάβασες σε αυτό το θέμα είναι και οι όποιες εντυπώσεις από τους ελάχιστους κατόχους. Όπως βλέπεις, δεν θα βρεις πολλούς μιας και το κόστος της συσκευής δεν την κάνει ανταγωνιστική σε σχέση με τις υπόλοιπες αντίστοιχες προτάσεις της αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι σου έδωσα, οι περισσότεροι εδώ δεν διαβάζουν ούτε μία σελίδα πίσω πριν κάνουν μια ερώτηση.

 

Ότι διάβασες σε αυτό το θέμα είναι και οι όποιες εντυπώσεις από τους ελάχιστους κατόχους. Όπως βλέπεις, δεν θα βρεις πολλούς μιας και το κόστος της συσκευής δεν την κάνει ανταγωνιστική σε σχέση με τις υπόλοιπες αντίστοιχες προτάσεις της αγοράς.

 

εχεις δικιο, γενικά ειναι λιγοι οι κάτοχοι αυτης της συσκευής....και ακομα πιο λιγοι αυτοι στο xda, κατι πολύ αρνητικό .

κριμα που ειναι οντως πολυ ακριβη, απο κοντα φαινεται πολυ καλο τηλεφωνο

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παιδιά να πω και εγώ τη γνώμη μου μιας και το απέκτησα μόλις χθες και έχω μείνει...

Κάτοχος iphone 4s, galaxy s1 & s2, motorola atrix και πλέον και του sensation XL το οποίο ομολογώ ότι το κατατάσσω ως κορυφαίο!!

Πολύ καλή οθόνη (ζωντανά χρώματα, φωτεινή και ευδιάκριτη) - πολύ καλό gps και wifi, Ελληνικά κανονικότατα στο μενού και στο πληκτρολόγιο, αναβαθμίστηκε σε ICS χωρίς κανένα πρόβλημα.

Προσωπικά που το κινητό το χρησιμοποιώ για browsing είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Αξίζει.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημέρα φίλε. Μιας και έχεις και το S2 για να συγκρίνεις από κάμερα πως πάει. Επίσης κάνει βιντεοκλησεις σε αλλά κινητά?εύχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

το πακετο περιλαμβανει monster beats by dr.dre ?

 

το λινκ που μου έδωσες τωρα ειναι απο το thread στο οποιο γράφουμε τωρα και το οποίο εχω διαβάσει....

εγω ρώτησα τι αρνητικά έχετε δει στο sensation xl? δεν ρωτήθηκε ποτε αυτο και ούτε αναφέρθηκε κατι

 

κανενα αρνητικο φιλε μου εκτος απ την μπαταρια η οποια με ανοιχτο wi-fi δε βγαζει 8 ωρες

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...