Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XL


Rapsos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, θέλω να ρωτήσω τους χρήστες της συγκεκριμένης συσκευής δύο πράγματα :

1)Με κανονική χρήση πόσο κρατάει η μπαταρία ;

2)Υπάρχει πρόβλεψη άν θα αναβαθμιστεί σε jelly beam ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Μην περιμένεις την μπαταρία να σου βγάζει περισσότερο από μία ημέρα.

 

Όσον αφορά το JB... http://htcsource.com/2012/08/will-your-htc-handset-be-updated-to-android-4-1-heres-what-we-think/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

1) Άν βγάζει την μέρα είναι μια χαρά !

2) Στο link λέει : "The second wave of Android 4.1 update will most likely be delivered to HTC’s flagship devices from 2011 which run on dual-core Qualcomm S3 chips. This list includes handsets like the HTC Sensation, HTC Sensation XL..."

Το Sensation XL όμως δεν έχει διπύρηνο επεξεργαστή... στη λίστα όμως λέει ότι θα πάρει κανονικά JB οπότε...

Κάτι δεν πιάνω εγώ ή υπάρχει λάθος αναφορά ;

 

Έχω μια ακόμα ερώτηση όμως άν ξέρετε, θέλω να πάρω το εν λόγο κινητό από ένα μαγαζί που βρήκα μέσω skroutz, το θέμα είναι ότι το αναφέρει ώς "HTC Sensation XL X315E Lite Version", και ρωτάω, έχει διαφορά η Lite Version ή είναι το ίδιο κινητό ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όπως λέει και ο τίτλος, έχω ένα HTC Sensation XL 4.0.3, s/w no: 2.31.468.1

Έβαλα το HTC Sync που είχε στην κάρτα SD (3.0.5579) και προσπάθησα να συγχρονίσω με Outlook 2010. Ενώ δείχνει να συγχρονίζει, στην πραγματικότητα δεν κάνει τίποτα.

Καμμιά ιδέα;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα εχω στην κατοχη μου ενα sensation xl εδω και 6 μηνες.

1) Πως μπορω να σηνδεθω ασυρματα με τον υπολογηστη μου και να δω αυτο που βλεπω στην οθωνη του κηνιτου;

2) Εχω εκδοση 4.0.3, εκδοση htc sense 3.6. ποτε θα βγει καποια αναβαθμησει;

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

1)με την εφαρμογη teamviewer (ή κάποια παρόμοια)

2)μάλλον δε θα δεις άλλη αναβάθμιση για τη συσκευή σου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έχω το sensation xl και είχα κάνει rooting την συσκευή στην έκδοση android 4.2.2. Από λάθος, έγινε format σε system, cache & sdcard και τωρα δεν μπορεί να κάνει mount την sdcard, δεν μπορεί να κάνει boot το λογισμικό και απλά το κινητό μένει παγωμένο στο λογότυπο της htc που εμφανίζει όταν το ανοίγεις. Ακόμα κι αν κάνω recovery, restore κ.τ.λ. δεν αλλάζει η κατάσταση. Υπάρχει λύση ή τέρμα το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να φλασαρεις το official RUU για να το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση(οπως το αγορασες)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2128104

Υ.Γ. Θα χαθει το root και το custom recovery

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα παιδια,ειμαι καινουριος χρηστης htc..προσπαθω να φτιαξω αλμπουμ στις φωτογραφιες και δεν γινεται..το xl δεν παιρνει καρτα μνημης κι ετσι ολες οι φωτο ειναι μαζι...ξερει κανεις αν μπορω να φτιαξω αλμπουμ και πως?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ειμαι καινουριος χρηστης htc..προσπαθω να φτιαξω αλμπουμ στις φωτογραφιες και δεν γινεται..το xl δεν παιρνει καρτα μνημης κι ετσι ολες οι φωτο ειναι μαζι...ξερει κανεις αν μπορω να φτιαξω αλμπουμ και πως?

 

Κατεβασε καποιον file manager και φτιαξε εκει φακελους.Με θα εμφανιστουν και στην γκαλερι

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλήμερα παιδιά, έχω ένα sensation XL και μου έσπασε το κρυσταλο της οθόνης, που μπορώ να βρω για να το αντικαταστήσω ? Ευχάριστο Edited by dimder
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά, έχω ένα sensation XL και μου έσπασε το κρυσταλο της οθόνης, που μπορώ να βρω για να το αντικαταστήσω ? Ευχάριστο

 

Ψάξε στο ebay.htc Sensation XL digitizer και θα βρεις πολυ φθηνα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο φιλε μου

 

Ψαξε και στο YouTube βίντεακια για το πως γίνεται. Μην το ανοίξεις και μετα δν ξέρεις τι πρεπει να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Εχω το HTC SENSATION XL X315E. Εβαλα τη rom kitkat me to twrp και δεν ανοιγει το κινητο απο τοτε.Μονο στο boot loader και στο twrp μπαινει. Τι μπορω να κανω?Καποια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Εχω το HTC SENSATION XL X315E. Εβαλα τη rom kitkat me to twrp και δεν ανοιγει το κινητο απο τοτε.Μονο στο boot loader και στο twrp μπαινει. Τι μπορω να κανω?Καποια ιδεα???

 

φλασαρε το boot.img της rom με fastboot εντολη

η εντολη ειναι fastboot flash boot boot.img

 

για περισσοτερες πληροφοριες πηγαινε στο νημα της συσκευης σου

Edited by rzr86

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...