Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XL


Rapsos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα σήμερα από expansys :happy::happy::happy:

είναι το limited edition.

Τα ακουστικα τα σπάνε :yahoo:

Εντυπώσεις γενικότερες τις επόμενες μέρες,δεν εχω χρόνο να ασχοληθώ δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα σήμερα από expansys :happy::happy::happy:

είναι το limited edition.

Τα ακουστικα τα σπάνε :yahoo:

Εντυπώσεις γενικότερες τις επόμενες μέρες,δεν εχω χρόνο να ασχοληθώ δυστυχώς

 

με ποιο σκεπτικο το αγορασες;

σε τι υπερτερει του απλου;

αν θες πες μας απο χρηση και οχι θεωρητικα...εστω η πρωτη αισθηση

Link to comment
Share on other sites

με ποιο σκεπτικο το αγορασες;

σε τι υπερτερει του απλου;

αν θες πες μας απο χρηση και οχι θεωρητικα...εστω η πρωτη αισθηση

 

Νομίζω ότι έγραψα ξεκάθαρα ότι θα γράψω εντυπώσεις μετά από χρήση τις επόμενες ημέρες.

Η μοναδικη αναφορα που έκανα ήταν για τα ακουστικα.

Τίποτα περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έγραψα ξεκάθαρα ότι θα γράψω εντυπώσεις μετά από χρήση τις επόμενες ημέρες.

Η μοναδικη αναφορα που έκανα ήταν για τα ακουστικα.

Τίποτα περισσότερο

 

ok sorry

περιμενουμε...δεν εχει κυκλοφορησει πολυ

οποτε θα εχει ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

ok sorry

περιμενουμε...δεν εχει κυκλοφορησει πολυ

οποτε θα εχει ενδιαφερον

 

Πρωτες εντυπώσεις:

Παρά πολύ καλός ήχος (ένταση-ποιότητα)

Παρά πολύ καλός browser(καλύτερος από ότι υπάρχει μέχρι στιγμής στα HTC)

Αισθητα βελτιωμένο το sense 3.5 σε σχέση με το 3.0

Για τα υπόλοιπα καί ότι απορίες και θέλεις να με ρωτήσεις τις επόμενες μέρες θα εχω πιό ολοκληρωμένη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπώσεις:

Παρά πολύ καλός ήχος (ένταση-ποιότητα)

Παρά πολύ καλός browser(καλύτερος από ότι υπάρχει μέχρι στιγμής στα HTC)

Αισθητα βελτιωμένο το sense 3.5 σε σχέση με το 3.0

Για τα υπόλοιπα καί ότι απορίες και θέλεις να με ρωτήσεις τις επόμενες μέρες θα εχω πιό ολοκληρωμένη εικόνα.

 

καταλαβαινω οτι μαλλον εγινε καλυτερη δουλεια στον τομεα του ηχου

το απλο sensation με προβληματιζει οσον αφορα το ακουστικο / ηχειο ...

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω οτι μαλλον εγινε καλυτερη δουλεια στον τομεα του ηχου

το απλο sensation με προβληματιζει οσον αφορα το ακουστικο / ηχειο ...

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Κάτι ακόμα που ξέχασα:

Δεν ξέρω αν είναι γνωστό η όχι αλλά δεν έχει επέκταση μνήμης πατά μόνο τα 8.89GB phone storage & 3.5GB internal storage available space όπως μού δείχνει.

Για κάποιους αδιάφορο γιατί είναι αρκετή η μνήμη για άλλους πρόβλημα.

Επίσης δεν έχει Ελληνικά(κάτι που δεν μου δημιουργεί προσωπικα πρόβλημα αλλά και λύνεται με εφαρμογές απο το μάρκετ για όποιον θέλει)

Link to comment
Share on other sites

Με το morelocale2 δεν εμφανίζεται το ελληνικό μένουν;

 

Λογικα πρέπει να εμφανίζονται.

Απλά δεν το εχω δοκιμάσει γιατί χρησιμοποιώ αγγλικό μενού σε όλες τις συσκευές μου.

 

Feel every beat

:music::music::music:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρέπει να εμφανίζονται.

Απλά δεν το εχω δοκιμάσει γιατί χρησιμοποιώ αγγλικό μενού σε όλες τις συσκευές μου.

 

η μπαταρια πως συμπεριφερεται?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια πως συμπεριφερεται?

 

Είναι νωρίς για να εχω ολοκληρωμένη άποψη,πρεπει να κάνει ένα κύκλο πρώτα...από βδομάδα θα εχω πιό ασφαλή συμπερασματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σημερα ειδα το xl σε saturn Γερμανιας, αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η οθονη των 4,7'' το ποσο ζωντανη και καθαρη ειναι. Επισης απο το λιγο που το περιεργαστηκα μου εκανε εντυπωση το ποσο γρηγορα ανταποκρινεται και μιλαω σαν κατοχος samung galaxy s2. Δεν ειδα διαφορα στην ανταποκριση με τον γαλαξια. Πολυ καλη και δεμενη κατασκευη και ωραιο κρατημα στο χερι. Η τιμη ηταν στα 465€. Περιμενω βεβαια και τις αποψεις του φιλου εδω στο φορουμ που το εχει για τα περαιτερω. Θα εκανα ευκολα την αλλαγη απο τον γαλαξια λογο οθονης και κατασκευης.

ΥΓ. Στις γλωσσες δεν εχει ελληνικα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα το xl σε saturn Γερμανιας, αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η οθονη των 4,7'' το ποσο ζωντανη και καθαρη ειναι. Επισης απο το λιγο που το περιεργαστηκα μου εκανε εντυπωση το ποσο γρηγορα ανταποκρινεται και μιλαω σαν κατοχος samung galaxy s2. Δεν ειδα διαφορα στην ανταποκριση με τον γαλαξια. Πολυ καλη και δεμενη κατασκευη και ωραιο κρατημα στο χερι. Η τιμη ηταν στα 465€. Περιμενω βεβαια και τις αποψεις του φιλου εδω στο φορουμ που το εχει για τα περαιτερω. Θα εκανα ευκολα την αλλαγη απο τον γαλαξια λογο οθονης και κατασκευης.

ΥΓ. Στις γλωσσες δεν εχει ελληνικα.

 

Οι εντύπωση που είχες σε σχέση με την οθόνη και την ταχύτητα που ανταποκρίνεται με βρίσκει σύμφωνο.

Τώρα όσο για την σύγκριση ούτε μπορώ να σε βοηθήσω(δεν το έχω πιάσει ποτε στα χέρια μου το Samsung Galaxy S2) και μάλλον πάμε στα ορια του off topic αν συνεχίσουμε την κουβέντα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.η ηχογραφηση του βιντεο σε θορυβωδες περιβαλλον με μουσικη ειναι καλη?ρωταω γιατι ολα σχεδον τα smartphone πλην του μηλου και του ν8 πασχουν σε αυτον τον τομεα...........
Link to comment
Share on other sites

morelocale2 από το market.

 

να κάνω μία ερώτηση, γιατί βρήκα σε πολύ καλή τιμή το sensation xl στο ebay.gr (περίπου 435€ με τα μεταφορικά από Αγγλία και το σκέφτομαι σοβαρά!) αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχει ελληνική γλώσσα(δεν έκανα ερώτηση, υποθέτω). Δεν με πειράζει ότι θα έχει αγγλικό μενού, τα αγγλικά μου θα έλεγα ότι είναι σε καλό επίπεδο, αλλά τι γίνεται με τις επαφές της κάρτας sim μου που είναι περασμένες στην ελληνική γλώσσα. Θα τις αναγνωρίζει ή θα μου βγάζει ...κινέζικα;;

 

και κάτι άσχετο, εισάγεται επίσημα με την ελληνική γλώσσα στην Κύπρο η συγκεκριμένη συσκευή. Αν βρείτε και κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα από Καναδά θα έχει κι εκείνο σίγουρα Ελληνική γλώσσα(μου το επιβεβαίωσε φίλος από Κανάδά!).

 

με αυτή την εφορμογή που λέτε τι ακριβώς γίνεται, αλλάζει η γλώσσα ή έχει να κάνει με το εικονικό πληκτρολόγιο στα μηνύματα;

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μία ερώτηση, γιατί βρήκα σε πολύ καλή τιμή το sensation xl στο ebay.gr (περίπου 435€ με τα μεταφορικά από Αγγλία και το σκέφτομαι σοβαρά!) αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχει ελληνική γλώσσα(δεν έκανα ερώτηση, υποθέτω). Δεν με πειράζει ότι θα έχει αγγλικό μενού, τα αγγλικά μου θα έλεγα ότι είναι σε καλό επίπεδο, αλλά τι γίνεται με τις επαφές της κάρτας sim μου που είναι περασμένες στην ελληνική γλώσσα. Θα τις αναγνωρίζει ή θα μου βγάζει ...κινέζικα;;

 

και κάτι άσχετο, εισάγεται επίσημα με την ελληνική γλώσσα στην Κύπρο η συγκεκριμένη συσκευή. Αν βρείτε και κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα από Καναδά θα έχει κι εκείνο σίγουρα Ελληνική γλώσσα(μου το επιβεβαίωσε φίλος από Κανάδά!).

 

με αυτή την εφορμογή που λέτε τι ακριβώς γίνεται, αλλάζει η γλώσσα ή έχει να κάνει με το εικονικό πληκτρολόγιο στα μηνύματα;

 

Σου βάζει κανονικά Ελληνικά στο Menu...για το πληκτρολόγιο πρέπει να βάλεις άλλο από το Market...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι εδω και λιγο καιρο κατοχος του sensation xl και επειτα απο την χρηση αυτων των ημερων μπορω να πω οτι ειμαι και ευτυχης κατοχος.

Λοιπον προκειται περι ενος εξαιρετικου τηλεφωνου με πιο πολλα τα συν παρα τα πλην.

Στα συν :

Μεγαλη αναμονη μπαταριας ειδικα μετα απο τρεις φορτισεις.

Εχει κανονικα ελληνικα με το morelocale2 οπως και ολα τα τηλεφωνα της Htc.

Φανταστικο τελικα το sense στην εκδοση 3.5

Οθονη 4.7" που χαιρεσαι να την βλεπεις με ωραια ζωντανα χρωματα και το κυριοτερο καταφερε η Htc και το κινητο δεν παντοφλιζει (στο μεγεθος ειναι ιδιο με το Motorola Razr) .

Εξαιρετικη κατασκευη με πλατη αλουμινιου και πανεμορφο συνολικα στο ασπρο χρωμα που βγαινει

Το HTC Sensation XL έχει κάμερα 8MP με ευρυγώνιο φακό 28mm, f/2,2 και αισθητήρα BSI, για να απαθανατίζεις μεγαλύτερο πλάτος μιας εικόνας με κάθε κλικ και για καλύτερες λήψεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Ακαριαιο gps και σε αυτην την οθονη χαιρεσαι να κανεις πλοηγηση.

Ηχος με τεχνολογια BEATS AUDIO και τα παρεχομενα ακουστικα ειναι απο τον dr Dre.

Ενσωματωμενη μνημη 16 gb χωρις υποδοχη καρτας microsd (εμενα προσωπικα μου αρκει και με το παραπανω)

Κανονικη καρτα σιμ.

Αυτα προς το παρον αν δω κατι αλλο ενδιαφερον η καποιος θελει να ρωτησει κατι τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι εδω και λιγο καιρο κατοχος του sensation xl και επειτα απο την χρηση αυτων των ημερων μπορω να πω οτι ειμαι και ευτυχης κατοχος.

Λοιπον προκειται περι ενος εξαιρετικου τηλεφωνου με πιο πολλα τα συν παρα τα πλην.

Στα συν :

Μεγαλη αναμονη μπαταριας ειδικα μετα απο τρεις φορτισεις.

Εχει κανονικα ελληνικα με το morelocale2 οπως και ολα τα τηλεφωνα της Htc.

Φανταστικο τελικα το sense στην εκδοση 3.5

Οθονη 4.7" που χαιρεσαι να την βλεπεις με ωραια ζωντανα χρωματα και το κυριοτερο καταφερε η Htc και το κινητο δεν παντοφλιζει (στο μεγεθος ειναι ιδιο με το Motorola Razr) .

Εξαιρετικη κατασκευη με πλατη αλουμινιου και πανεμορφο συνολικα στο ασπρο χρωμα που βγαινει

Το HTC Sensation XL έχει κάμερα 8MP με ευρυγώνιο φακό 28mm, f/2,2 και αισθητήρα BSI, για να απαθανατίζεις μεγαλύτερο πλάτος μιας εικόνας με κάθε κλικ και για καλύτερες λήψεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Ακαριαιο gps και σε αυτην την οθονη χαιρεσαι να κανεις πλοηγηση.

Ηχος με τεχνολογια BEATS AUDIO και τα παρεχομενα ακουστικα ειναι απο τον dr Dre.

Ενσωματωμενη μνημη 16 gb χωρις υποδοχη καρτας microsd (εμενα προσωπικα μου αρκει και με το παραπανω)

Κανονικη καρτα σιμ.

Αυτα προς το παρον αν δω κατι αλλο ενδιαφερον η καποιος θελει να ρωτησει κατι τα ξαναλεμε.

 

Παρουσίασή αναλυτική υπάρχει ήδη κ με περισσότερα τεχνικά.

Για την αναμονή τι χρήση κάνεις και πόσο σου βγάζει γιατί όλα είναι σχετικά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Kαποιος απο σας που το χει εχει βρει-παρει μεγαλυτερη μπαταρια.σε μιλιοαμπερια λεω οχι σε μεγεθος.τι εικονα εχει αν εχει παρει?μετα και την ενημερση που ειχα απο το φορουμ οτι περνανε με εφαρμογη ελληνικα (αρε φορουμαραααα)με τρωει το χερι μου!!!ειναι απλη η διαδικασια ε?απλα μια εγκατασταση εφαρμογης και τελος?
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου morelocale2 απο market και ολα ελληνικα .τωρα για να απαντησω για το θεμα της μπαταριας η διαχειρηση της μπαταριας ειναι παρα πολυ καλη στο τηλ με χρηση wifi κανα δυωρο τηλεφωνα κανα μισαωρο και μουσικη κανα δυωρο απο τις 23.00 εχθες 100 %τωρα μου δειχνει 60 %.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα φίλοι. μόλις αγόρασα το κινητό από αγγλία, πέρασα τα ελληνικά από το monolocale2 και όλα καλά. Τίποτα .. περίεργες ρυθμίσεις; τίποτα ... φτιάξιμο για το κινητό παίζει;

 

γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να στείλουμε αρχεία (πχ apk files) στο κινητό αφού δεν υπάρχει sd ram?

ευχαριστώ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εικάζω ότι θα μπορείς να το συνδέσεις με καλώδιο (κάνει mount φαντάζομαι την internal storage), μέσω dropbox ή παρόμοιας υπηρεσίας, κ.α...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο αργά δεν θυμηθήκανε να το φέρουνε Ελλάδα...? :wacko:

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Sensation-XL-White-SENSATION-XL-WHITE.htm

Link to comment
Share on other sites

Λίγο αργά δεν θυμηθήκανε να το φέρουνε Ελλάδα...? :wacko:

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-Sensation-XL-White-SENSATION-XL-WHITE.htm

 

Ναι...αλλά θα πέσει και η τιμή του...καλό είναι αυτό.

 

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...