Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]32969[/ATTACH]

 

Αυτη ειναι η ζημιά.

Με λιγο τριψιμο στο μέταλλο με μια λιμα νυχιων θα φαινεται ελάχιστα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]32969[/ATTACH]

 

Αυτη ειναι η ζημιά.

Με λιγο τριψιμο στο μέταλλο με μια λιμα νυχιων θα φαινεται ελάχιστα.

 

Εχεις βαλει και look iphone 5 cover βλεπω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει και look iphone 5 cover βλεπω

 

Ναι ειναι πολυ καλη. Σπάει την μονοτονία του ασπρου. Ποτε δεν μου αρεσε το λευκό iPhone αλλα αυτο έκατσε.

 

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ το 4s ζεσταινεται πολυ περισσοτερο απο το note2.

Εδω που ειμαι εχουμε 38c

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω τηλεφωνο απο το galaxy Ace (λογω των 158ΜΒ εσωτερικης μνημης !!!) που εχω και προσανατολιζομαι στο Iphone 4 μια που εχει πεσει κ η τιμη του. Πιστευω (με τα σημερινα δεδομενα παντα) οτι ειναι πολυ καλο value for money (330-350€ -το φπα που θα το κοψω τιμολογιο).

Εχω δει τις διαφορές με το 4s και η απορια μου ειναι αν (στην πραξη) εχουν σημαντικη διαφορά η ταχυτητα πλοηγησης στο ιντερνετ μεσω 3G κ η ταχυτητα διαχειρισης εφαρμογων (λογω 2πυρηνου cpu) . Να σημειωσω οτι τα παιχνιδια δεν μ ενδιαφερουν.

Νομιζω οτι παρα πολλοι ειναι στην ιδια θεση με μενα (4 ή 4s) γι'αυτο καθε σχόλιο καποιου που τα εχει δουλεψει και τα δυο θα ειναι χρησιμότατο!! :)

H διαφορά τιμής τους είναι κοντα στα 200€ +

 

Υ.Γ. οσο για την διαφορά στην εσωτερική μνημη (8GB -16GB ) θελω στ αληθεια να μου πειτε ρε παιδια εσεις που ξεπερνατε τα 8Gb τι διαλολο αποθηκευετε μεσα...Yπαρχουν και οι υπολογιστες/laptop για τα αρχεια μας , δεν χρειαζεται να τα εχουμε οοοολα στο τηλεφωνο (νομιζω...)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι ασχετος σχεδον με την συσκευη παρολο που την εχω ενα χρονο περιπου.εχω το εξης προβλημα,απο το πρωι δεν ανοιγει το wifi.μερικες φορες στις ρυθμισεις wifi γραφει ,οχι,και οταν παταω πανω δεν μου δινει δυνατοτητα να αλλαξω απο off σε on.αλλες φορες γραφει ,μη συνδεδεμενο .μου δινει χερι να το κανω on, αλλα ψαχνει ,ψαχνει ,ψαχνει και τιποτα. το 3g δουλευει κανονικα.εκανα επανεκινηση αρκετες φορες.εκανα επαναφορα ρυθμισεων και herd reset.αυτα... σε 5 μερες λειγει η εγγυηση :lol.ευχαριστω!!!

την πατησα... η εγγυηση εληξε χθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by mmaannoossss
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω τηλεφωνο απο το galaxy Ace (λογω των 158ΜΒ εσωτερικης μνημης !!!) που εχω και προσανατολιζομαι στο Iphone 4 μια που εχει πεσει κ η τιμη του. Πιστευω (με τα σημερινα δεδομενα παντα) οτι ειναι πολυ καλο value for money (330-350€ -το φπα που θα το κοψω τιμολογιο).

Εχω δει τις διαφορές με το 4s και η απορια μου ειναι αν (στην πραξη) εχουν σημαντικη διαφορά η ταχυτητα πλοηγησης στο ιντερνετ μεσω 3G κ η ταχυτητα διαχειρισης εφαρμογων (λογω 2πυρηνου cpu) . Να σημειωσω οτι τα παιχνιδια δεν μ ενδιαφερουν.

Νομιζω οτι παρα πολλοι ειναι στην ιδια θεση με μενα (4 ή 4s) γι'αυτο καθε σχόλιο καποιου που τα εχει δουλεψει και τα δυο θα ειναι χρησιμότατο!! :)

H διαφορά τιμής τους είναι κοντα στα 200€ +

 

Υ.Γ. οσο για την διαφορά στην εσωτερική μνημη (8GB -16GB ) θελω στ αληθεια να μου πειτε ρε παιδια εσεις που ξεπερνατε τα 8Gb τι διαλολο αποθηκευετε μεσα...Yπαρχουν και οι υπολογιστες/laptop για τα αρχεια μας , δεν χρειαζεται να τα εχουμε οοοολα στο τηλεφωνο (νομιζω...)

 

Οι 2 συσκευές έχουν διαφορα αισθητή. Και παιχνίδια να μην παίζεις πάλι το 4s είναι πιο γρήγορο σε πολλα πράγματα. Έχει καλύτερη κάμερα. Θα είναι σε μελλοντικές αναβάθμισεις πιο γρήγορο πάλι. Γενικά θα αντέξει στον χρόνο περισσότερο.

Έχει επίσης Bluetooth 4.0 κάτι που σημαίνει ότι μερικά αξεσουάρ με αυτή την τεχνολογια δεν δουλεύουν στο 4.

Έχει και πολλές άλλες διαφορες αλλα όλα αυτά είναι ανάλογα τι ψάχνεις.

Φυσικά κανεις την δουλειά σου και με το 4αρι.

Οσο για το μέγεθος μνήμης εγω έχω 64αρι. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο είναι πολυ μεγάλα ειδικά στο 4s. Με 8-16 εγω δεν ήμουν ευχαριστημένος. Κάθε φορά έπρεπε να σβηνω.

Τώρα έχω πολυ μουσική και φωτογραφίες και βίντεο απο την ημέρα που το πήρα.

Έχω εκτιμά την μιση μνήμη ελεύθερη αλλα δεν σκαω αν χρειαστεί να τράβηξε ενα 20λεπτο βίντεο που θα είναι 2giga ας πούμε

Συσκευη πάρε οποία θέλεις αλλα στην μνήμη αν θέλεις να χρησιμοποιείς την συσκευη και όχι μόνο τηλέφωνα και μηνύματα πάρε τουλάχιστον 16αρι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι ασχετος σχεδον με την συσκευη παρολο που την εχω ενα χρονο περιπου.εχω το εξης προβλημα,απο το πρωι δεν ανοιγει το wifi.μερικες φορες στις ρυθμισεις wifi γραφει ,οχι,και οταν παταω πανω δεν μου δινει δυνατοτητα να αλλαξω απο off σε on.αλλες φορες γραφει ,μη συνδεδεμενο .μου δινει χερι να το κανω on, αλλα ψαχνει ,ψαχνει ,ψαχνει και τιποτα. το 3g δουλευει κανονικα.εκανα επανεκινηση αρκετες φορες.εκανα επαναφορα ρυθμισεων και herd reset.αυτα... σε 5 μερες λειγει η εγγυηση :lol.ευχαριστω!!!

την πατησα... η εγγυηση εληξε χθες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ποια έκδοση iOS έχεις; Είσαι jailbreak? Σε προχωρημένη φάση θα δοκιμαζα restore.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή από Σαουδική Αραβία δεν είναι μοντέλο ευρωπαϊκής εμβέλειας και δεν καλύπτεται από άποψη εγγύησης στη χώρα μας.

 

Κι όμως... Τελικά της το αλλάξανε δωρεάν. Παραξενεύτηκα κι εγώ που έγινε αυτό αλλά...

Link to comment
Share on other sites

6.1.3 χωρις jailbreak

 

δοκιμασε backup μετα restore και επαναφορα απο backup και αν δοκιμασε restore και set up as new.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μου χαρισε ενας φιλος ενα iphone 4s αλλα επειδη δεν προσεχε καθολου το ποτε το φορτιζε κτλ και γενικα επερνε φωτια απο την χρηση καθε μερα και ηταν μονιμα στην φορτιση ειχε δν ειχε μπαταρια την ψιλοδιαλυσε με αποτελεσμα να κραταει ως το μεσημερι με κανονικη χρηση. πηγα σημερα στο irepair στο μαρουσι και μου αλλαξαν την μπαταρια. το ξερετε; ειναι αξιοπιστο; η μηπως βαλαν μουφα μπαταρια και κανει καμια εκρηξη το κινητο μου; μου εδωσαν εγγυηση δυο χρονια
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω κάτι που δεν γνώριζα και το βρήκα σήμερα εντελώς τυχαία! Οταν το τηλέφωνο ειναι στην αρχική οθόνη, σας καλέσει κάποιος και δεν απαντήσετε , τότε σας βγάζει μια ενημέρωση στην οθόνη με την αναπαντητη κλήση. Αν πατήστε πάνω στην ενημέρωση αυτή, τότε θα δείτε ότι βγάζει μια εντολή που λέει "slide to call", αν λοιπόν σειρετε το μικρό εικονίδιο τότε καλεί αμεσως τον αριθμό!!! Πολυ εξυπηρετικό... !!!
Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω κάτι που δεν γνώριζα και το βρήκα σήμερα εντελώς τυχαία! Οταν το τηλέφωνο ειναι στην αρχική οθόνη, σας καλέσει κάποιος και δεν απαντήσετε , τότε σας βγάζει μια ενημέρωση στην οθόνη με την αναπαντητη κλήση. Αν πατήστε πάνω στην ενημέρωση αυτή, τότε θα δείτε ότι βγάζει μια εντολή που λέει "slide to call", αν λοιπόν σειρετε το μικρό εικονίδιο τότε καλεί αμεσως τον αριθμό!!! Πολυ εξυπηρετικό... !!!

 

Με τον ίδιο τρόπο απαντάς τα μηνύματα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επεσε και εσπασε η οθονη του κινητου της κοπελας μου . Το κινητο δεν εχει εγγυηση καθως το πηρε δωρο απο συγγενη , μεταχειρισμενο. Εχει μονο τη συσκευη και τα ακουστικα. Ειμαι Θεσσαλονικη. Το κοστος απο οτι ειδα βγαινει στα 100 ευρω. Αξιζει να αγορασω κατι απο ebay και να το προσπαθησω μονος ; Αυτη τη στιγμη βλεπω , υπαρχουν χιλιαδες στο youtube. Θελω ομως να ρωτησω επειδη δεν εχω και δεν γνωριζω απο iphone. Το κινητο ακομη δεν το εχω δει απο κοντα πως εχει σπασει. Μου λεει ειναι πολυ σπασμενο. Εχει διαφορα το digitizer και η lcd οθονη ; Αν παρω ενα πακετακι , μαζι με τα εργαλεια απο ebay θα ειναι ολοκληρωμενο ή θα μεινει και κατι ακομη σπασμενο ; Κοιταω το συγκεκριμενο πακετο που λεει οτι περιλαμβανει lcd + digitizer και εχει και τα ειδικα εργαλεια στα 27 ευρω με εξοδα αποστολης. http://viewitem.eim.ebay.gr/Prefect-For-iPhone-4S-Replacement-Touch-Screen-Digitizer-LCD-Displaytools-UK-/140773669489/item Ειναι σωστο ;

 

Μολις παρηγγειλα τη συγκεκριμενη http://viewitem.eim.ebay.gr/iPhone-4S-Replacement-LCD-Touch-Screen-Digitizer-Display-Black-Tools-Free-UK/330820897945/item και με τη βοηθεια του youtube θα προχωρησω σε αντικατασταση. Αυτο που δεν ξερω ειναι το home button. Στην οθονη απο ebay δειχνει κενο , ενω στο youtube το δειχνει ενσωματωμενο με την οθονη.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

στο irepair στο μαρουσι και μου αλλαξαν την μπαταρια. το ξερετε; ειναι αξιοπιστο; η μηπως βαλαν μουφα μπαταρια και κανει καμια εκρηξη το κινητο μου; μου εδωσαν εγγυηση δυο χρονια

 

 

:(:(:(

δεν εχω ακουσει καλα πραγματα εγω!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

μου χαρισε ενας φιλος ενα iphone 4s αλλα επειδη δεν προσεχε καθολου το ποτε το φορτιζε κτλ και γενικα επερνε φωτια απο την χρηση καθε μερα και ηταν μονιμα στην φορτιση ειχε δν ειχε μπαταρια την ψιλοδιαλυσε με αποτελεσμα να κραταει ως το μεσημερι με κανονικη χρηση. πηγα σημερα στο irepair στο μαρουσι και μου αλλαξαν την μπαταρια. το ξερετε; ειναι αξιοπιστο; η μηπως βαλαν μουφα μπαταρια και κανει καμια εκρηξη το κινητο μου; μου εδωσαν εγγυηση δυο χρονια

 

Ολες οι μπαταρίες που κυκλοφορούν είναι μούφες ακόμα και αυτές που δείχνουν αυθεντικές για αυτό μην δίνεις ιδιέτερη σημασία.

 

Έχω αλλάξει προσωπικά μπαταρία σε iPod touch 2G και iPhone 3GS με λιγότερα από 10 € η κάθε μία και δούλευαν πολύ καλά.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που βρήκα και δεν γνώριζα , πχ στα μηνύματα (SMS) εκεί που αρχικά βλέπεις όλα τα μηνύματα αν σειρετε το χέρι σας προς τα δεξιά σε κάθε μήνυμα τότε αυτόματα (γίνετε edit) και βγαίνει ή επιλογή delete. Το ιδιο γίνεται και στο email και στα contacts.
Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπω κατι τετοια σε συσκευες τετοιας αξιας νευριαζω...

Πες μας οτι ηταν αυτο και δεν το ειχες προσεξει..

 

οχι, δεν εχει μπει "μαλλι" και απο την στιγμή που ρώτησα υπάλληλο σε κατάστημα κινητης τηλεφωνίας και μου ειπαν οτι οντως στο iphone δεν ακούγεται ο ήχος απο τα ακουστικα, δεν το έψαξα άλλο...

Ευχαριστώ! :thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχετε ιδεα αν καποιο iphone 4s λειτουργει κανονικα στην ελλαδα?(ξεκλειδωτο εννοειται)με την εγγυηση τι ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,εχετε ιδεα αν καποιο iphone 4s λειτουργει κανονικα στην ελλαδα?(ξεκλειδωτο εννοειται)με την εγγυηση τι ισχυει?

 

Εξαρτάται από που είναι αγορασμένο, κάποια είναι κλειδωμένα και δεν παίζουν εδώ. Η εγγύηση έχει ισχύ στη χώρα μας μόνο για ευρωπαϊκές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την beta?

Πώς λέτε να τρέχει το iOS7 στο 4S? Θέλω να πιστεύω πως θα τρέχει καλύτερα από όσο έτρεχε το 6 στο iPhone 4.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω απο εχθές το βραδυ !!! Μου αρέσει παρά πολυ , εχει αλλάξει εντελώς το κινητό !!! Σα να έχω πάρει νεα συσκευή, η οποία δεν μου θυμίζει iPhone !!! :D

Αλλα,

Τρώει την μπαταρία παρα πολυ γρηγορααα !!! Οι περισσότερες εφαρμογές μου δουλεύουν πλην εξερεσεων (πχ η εφαρμογή της εθνικής τράπεζας δεν δουλεύει , αντίθετα σε εμενα το navigon δουλεύει ενώ άλλοι αναφέρουν ότι αντιμετωπίζουν προβλημα )

Και κάποιες στιγμές που έχω πατήσει δυο φορές το home button για να δώ ποιες εφαρμογές ειναι ανοιχτές , εχει κάνει restart μόνο του το κινητό !!! :ninja:

Κάποιο άλλο προβλημα δεν έχω βρει προς το παρών !!!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω πριν λιγο την beta. Αρχικα ειναι αργο το τηλεφωνο και βλεπω και καποια πραγματα που δεν μου αρεσουν.

Θα την δουλεψω λιγο και θα δουμε. Θα ενημερωσω οσους ενδιαφερονται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...