Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα νευριαζω γιατι δεν ξερουν ενταξει την πατησα και το πηρα. δεν ξερω και δεν ειχα ποτε στην ζωη μου i phone. και κοιταζω να βρω μηπως υπαρχει καποια λυση για να φτιαχτει γιατι μου ζητανε 150 ευρω και ξερω οτι τα παραγγελνει αυτος που θελει να το φτιαξει απο το ebay στη τελικη να τα παρω εγω και να τα παρω σε καποιον που γνωριζει να μου τα βαλει. γιατι να αγορασω κατι που κανει 50 ευρω και να μου το χρεωσει 150 δεν ειναι ξεφτιλα?
Link to comment
Share on other sites

απλα νευριαζω γιατι δεν ξερουν ενταξει την πατησα και το πηρα. δεν ξερω και δεν ειχα ποτε στην ζωη μου i phone. και κοιταζω να βρω μηπως υπαρχει καποια λυση για να φτιαχτει γιατι μου ζητανε 150 ευρω και ξερω οτι τα παραγγελνει αυτος που θελει να το φτιαξει απο το ebay στη τελικη να τα παρω εγω και να τα παρω σε καποιον που γνωριζει να μου τα βαλει. γιατι να αγορασω κατι που κανει 50 ευρω και να μου το χρεωσει 150 δεν ειναι ξεφτιλα?

Μα οταν το αγοραζουμε το πρωτο που κοιταμε ειναι να μην εχει icloud.τωρα εγω στην θεση σου θα το πουλαγα για αναταλλακτικα.αλλος τροπος για να ξεκλειδωσει εγω δεν ξερω."σκοτωσετο" μην σου μεινει στρα χερια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μου από την 8.1.1 στη συσκευή είναι πως έγινε λίγο πιο αργό! Για εμένα η 8.1 ήταν η καλύτερη το κινητό ήταν απίστευτα κοντά (Αν όχι το ίδιο) με την 7.1.2! Αυτά που η υποσχόταν η 8.1.1 δεν έπιασαν σε εμένα! Περιμένω την 8.1.2 ή την 8.2!

Η 8.1 υπογράφεται ακόμη, αν θέλεις να κάνεις downgrade.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

απλα νευριαζω γιατι δεν ξερουν ενταξει την πατησα και το πηρα. δεν ξερω και δεν ειχα ποτε στην ζωη μου i phone. και κοιταζω να βρω μηπως υπαρχει καποια λυση για να φτιαχτει γιατι μου ζητανε 150 ευρω και ξερω οτι τα παραγγελνει αυτος που θελει να το φτιαξει απο το ebay στη τελικη να τα παρω εγω και να τα παρω σε καποιον που γνωριζει να μου τα βαλει. γιατι να αγορασω κατι που κανει 50 ευρω και να μου το χρεωσει 150 δεν ειναι ξεφτιλα?

Hold it right there, Ms Annoula!!!!! Γιατι νευριαζετε? Υποθετω, απο αυτα που γράφετε, ειναι η απάντηση σας! :X ΟΧΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.. Οσο και αν μερικοι στο myphone σας προστατεύουν.....

P.S. At myphone editors..... have a look at my posts in 2004, when I got robbed, wise guys..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα παω ενα ταξίδι και κατι μου λεει οτι θα μου χρειαστεί ενα power bank. Βρήκα ένα με 10€ μιας και δεν σκοπεύω να το χρησιμοποιώ συχνά. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή είναι μια χαρα η συσκευή των 10€ ;;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα παω ενα ταξίδι και κατι μου λεει οτι θα μου χρειαστεί ενα power bank. Βρήκα ένα με 10€ μιας και δεν σκοπεύω να το χρησιμοποιώ συχνά. Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ή είναι μια χαρα η συσκευή των 10€ ;;

Ευχαριστω!

 

Φαντάζομαι την παροιμία ο,τι πληρώνεις παίρνεις τη γνωρίζεις. Εάν δεν είναι πιστοποιημένο MFi (made for iPhone) εγώ δεν θα το συνιστούσα, ας έκανε κι 100€ :)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι την παροιμία ο,τι πληρώνεις παίρνεις τη γνωρίζεις. Εάν δεν είναι πιστοποιημένο MFi (made for iPhone) εγώ δεν θα το συνιστούσα, ας έκανε κι 100€ :)

 

Μάλιστα... Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ουτε καν ηξερα τι ειναι το I cloud επειδη ξερετε εσεις δεν σημαινει οτι πρεπει να ξερουν ολοι. ηξερα οτι ειναι πολυπλοκα κινητα αλλα που να ξερω τα i cloud τι ειναι. μπα δεν το σκοτωνω ας το να καθετε.καποια στιγμη κατι θα βρεθει κατι για να ξεκλειδωσει οπως σε ολα τα παλιοτερα μοντελα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ουτε καν ηξερα τι ειναι το I cloud επειδη ξερετε εσεις δεν σημαινει οτι πρεπει να ξερουν ολοι. ηξερα οτι ειναι πολυπλοκα κινητα αλλα που να ξερω τα i cloud τι ειναι. μπα δεν το σκοτωνω ας το να καθετε.καποια στιγμη κατι θα βρεθει κατι για να ξεκλειδωσει οπως σε ολα τα παλιοτερα μοντελα.

 

Δεν είναι πολύπλοκα, ο,τι έχει να κάνει με τεχνολογία ή μηχανική χρειάζεται εκμάθηση. Πιο πολύπλοκη είναι η οδήγηση ενός αυτοκινήτου από τη χρήση ενός κινητού :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το 4s και έκανα την βλακεία να κάνω ενημέρωση σε IOS8...! Γενικά πάει καλά το κινητό, αλλά κάνει ενα μικρό κόλλημα που με εκνευρίζει...! Οταν με παίρνουν τηλέφωνο και το σηκώνω, αυτό συνεχίζει και χτυπάει για 2,3 δευτερόλεπτα και μετά ανοίγει..! Υπάρχει κανένας τρόπος να φτιαχτει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το 4s και έκανα την βλακεία να κάνω ενημέρωση σε IOS8...! Γενικά πάει καλά το κινητό, αλλά κάνει ενα μικρό κόλλημα που με εκνευρίζει...! Οταν με παίρνουν τηλέφωνο και το σηκώνω, αυτό συνεχίζει και χτυπάει για 2,3 δευτερόλεπτα και μετά ανοίγει..! Υπάρχει κανένας τρόπος να φτιαχτει αυτο?

 

Και στην 7.1.2 η εφαρμογή του τηλεφώνου έκανε κάτι bug οπως να το κλείνεις πιέζοντας το κόκκινο να κλείνει ομως να φαίνεται οτι δεν έκλεισε. Πατάς ξανά και ξανά και τιποτα.

Πιστευω θα το διορθώσουν στο επόμενο update

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... Ειναι δυνατόν να κατεβάσουμε ταινια στο iphone ? και αν ναι, πως ;;

Μπορείς να αγοράσεις ή ενοικιάσεις ταινίες ή τηλεοπτικές σειρές μέσω του nav_icon_music.png iTunes Store.

 

Αν θέλεις να περάσεις βίντεο από τον υπολογιστή σου στη συσκευή, θα το κάνεις μέσω συγχρονισμού με το πρόγραμμα nav_icon_welcome_itunes.png iTunes.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... Ειναι δυνατόν να κατεβάσουμε ταινια στο iphone ? και αν ναι, πως ;;

 

μπορείς να περάσεις ταινίες από τον υπολογιστή σου χρησιμοποιώντας ένα πρόγραμμα convert για iPhone - iPad. Ένα από αυτά είναι το Handbrake το οποίο είναι free.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το εξής πρόβλημα, το κινητό μου δεν ανοίγει και αν το βάλω στον φορτιστή, εμφανίζει το μήλο και ξανακλείνει, και αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς. Τι μπορέι να φταίει? Μου το έκανε με την αναβάθμιση σε 8.1.1 (δεν ανοιξε ποτέ). Μπορώ κάπως να το επαναφέρω? ή να πάρω backup τις φωτογραφίες μου?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, το κινητό μου δεν ανοίγει και αν το βάλω στον φορτιστή, εμφανίζει το μήλο και ξανακλείνει, και αυτό επαναλαμβάνεται συνεχώς. Τι μπορέι να φταίει? Μου το έκανε με την αναβάθμιση σε 8.1.1 (δεν ανοιξε ποτέ). Μπορώ κάπως να το επαναφέρω? ή να πάρω backup τις φωτογραφίες μου?

 

Δοκίμασε να βάλεις σε DFU mode τη συσκευή, εάν έχεις κρατημένο backup θα τις επαναφέρεις μετά, ειδάλλως δυστυχώς θα χαθούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χτες το κινητό μου βγάζει σε όλες τις εφαρμογές το μήνυμα "Συνδεθείτε στο iTunes για να έχετε γνωστοποιησεις push" . Τι μπορώ να κάνω για να φύγει γιατί είναι εκνευριστικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χτες το κινητό μου βγάζει σε όλες τις εφαρμογές το μήνυμα "Συνδεθείτε στο iTunes για να έχετε γνωστοποιησεις push" . Τι μπορώ να κάνω για να φύγει γιατί είναι εκνευριστικό?

 

Είναι σπασμένο;

Στο iTunes το συνέδεσες;

Link to comment
Share on other sites

Είναι σπασμένο;

Στο iTunes το συνέδεσες;

Όχι. Μαμά είναι. Το συνδεσα έκανα συχρονισμους τα πάντα. Και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για τίποτα τώρα

 

Edit:

Τελικά βρήκα τρόπο. Πήγα στις ρυθμίσεις του WiFi επέλεξα του σπιτιού μου και έχει τέρμα κάτω μια επιλογή που λέει ανανέωση μίσθωσης το επιλέγεις σε ρωτάει να γίνει ανά ένωση μίσθωσης; το επιλέγεις και ως δια μαγείας τα κατάφερα. Εντελώς τυχαία. Ευχαριστώ πολύ

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχει χαλάσει το power button μου (δεν ξέρω πως μπορει να εγινε) τι μπορω να κανω ;;

 

Μπορεις να το πας για επισκευή σε κάποιο κατάστημα.

Πριν ομως για να μπορεις να δουλεύεις την συσκευή πήγαινε ρυθμίσεις γενικά προσβασιμότητα και άνοιξε το assistive touch. Θα βρεις εκεί μέσα τις ενέργειες του power button ώστε να δουλεύεις την συσκευή απο την οθόνη μέχρι να το φτιάξεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...