Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχει κανείς χρησιμοποιήσει θήκη-φορτιστή σαν αυτό της φωτογραφίας να μου πει εντυπώσεις;

 

Πρόσφατα πούλησα μια τέτοια μαύρη. Κάνει μια χαρά τη δουλειά της όσον αφορά το θέμα μπαταρία αλλά σαν θήκη δίνει πολύ όγκο και βάρος στη συσκευή που δεν ξέρω πόσο εύκολα συνηθίζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πούλησα μια τέτοια μαύρη. Κάνει μια χαρά τη δουλειά της όσον αφορά το θέμα μπαταρία αλλά σαν θήκη δίνει πολύ όγκο και βάρος στη συσκευή που δεν ξέρω πόσο εύκολα συνηθίζεται.

 

Αν χρησιμοποιείς Note2 δεν έχεις πρόβλημα :):D

Γιάννη την θέλω μόνο όταν ταξιδεύω.

Καλύπτει μια πλήρη φόρτιση τουλάχιστον;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα ενα μηλοφωνο 4s και μου λεει το παλικαρι ειναι απο vodafone αλλα δεν εχει αποδειξη..αλλα εχει ολα τα αλλα..με το imei της συσκευης μπορω να βρω αποδειξη απο voda...η εστω αν ειναι ελληνικο...???

 

Παντως μου ειπε οτι δεν θελει ξεκλειδωματα ,βαζεις την καρτα και φευγεις.....:p

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα ενα μηλοφωνο 4s και μου λεει το παλικαρι ειναι απο vodafone αλλα δεν εχει αποδειξη..αλλα εχει ολα τα αλλα..με το imei της συσκευης μπορω να βρω αποδειξη απο voda...η εστω αν ειναι ελληνικο...???

 

Παντως μου ειπε οτι δεν θελει ξεκλειδωματα ,βαζεις την καρτα και φευγεις.....:p

 

ας πάει στο μαγαζί που το αγόρασε και ας ζητήσει μια επανεκτυπωση της απόδειξης.

επίσης δες αν το imei ειναι ιδιο με αυτο που αναγράφεται στο κουτί αλλα και στο sim tray.

Link to comment
Share on other sites

ας πάει στο μαγαζί που το αγόρασε και ας ζητήσει μια επανεκτυπωση της απόδειξης.

επίσης δες αν το imei ειναι ιδιο με αυτο που αναγράφεται στο κουτί αλλα και στο sim tray.

 

μεσω ιντερνετ μπορω να δω απο που ειναι η συσκευη..μου εδωσε το imei....Αν παω εγω επειδη εργαζετε δεν θα μου το δωσουν...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

μεσω ιντερνετ μπορω να δω απο που ειναι η συσκευη..μου εδωσε το imei....Αν παω εγω επειδη εργαζετε δεν θα μου το δωσουν...???

 

εδώ θα βρεις οτι ζητάς..

http://www.imei.info/check-warranty-unlock/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν πρόκειται να βρει από εκεί που αγοράστηκε η συσκευή. Τώρα όσον αφορά την επανεκτυπωση της αποδειξης, αν δεν έχεις κάποιον γνωστό στη Vodafone δεν πρόκειται να εκτυπώσουν κάποιο αντίγραφο αν δεν δοθούν περαιτέρω στοιχεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βρει από εκεί που αγοράστηκε η συσκευή. Τώρα όσον αφορά την επανεκτυπωση της αποδειξης, αν δεν έχεις κάποιον γνωστό στη Vodafone δεν πρόκειται να εκτυπώσουν κάποιο αντίγραφο αν δεν δοθούν περαιτέρω στοιχεία.

 

μα ειπε απο που αγοράστηκε.

θέλει να μάθει αν ειναι όντως ελληνική/ξεκλείδωτη απλά γιατι προφανώς δεν εχει τη δυνατότητα να την ελέγξει απο κοντά.

κυκλοφορούν διάφοροι που βαφτίζουν ''ελληνικά'' κινητά απο εξωτερικό και στα πασάρουν ως ξεκλείδωτα.

προφανώς και δε μπορει ο tarirs να ζητήσει επανεκτυπωση. αυτο ειναι δουλειά του άλλου που θελει να το πουλήσει.

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως θα βαλω ηχους δικους μου σε κληση,ξυπνητηρι;Εχω το 4s( 6.1.3)

Οκ το βρηκα σε αναζητηση απο εδω μεσα.

(Βάζεις τους ήχος κλήσεις στο itunes ως αρχεία Mp3, κάνεις δεξί κλικ στον καθένα και επιλέγεις "create aac format". αφού γίνει η μετατροπή (δεν σου σβήνει το αρχικό αρχείο), πιάνεις τα νέα aac αρχεία και τα σέρνεις στο desktop σου ή σε έναν φάκελο. Αλλάζεις την κατάληξη από m4a σε m4r, τα διαγράφεις από το itunes και πετάς μέσα στο itunes τα m4r! Πλέον στα βγάζει στην κατηγορία tones και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ως ήχους κανονικά! (δεν είναι τόσο πολύπλοκο όσο ακούγεται αν το κάνεις βήμα βήμα)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που αγόρασα το 4s με 2 SGP bumpers λεω να χρησιμοποιήσω την flip αυτή της φωτογραφίας που την εχω απο το 4αρι.

 

Σκοπεύω να την έχω σαν putch επειδή αφαιρείται εύκολα.

Θέλω επι το πλείστον να το δουλεύω χώρος θήκη. Τι λετε?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που αγόρασα το 4s με 2 SGP bumpers λεω να χρησιμοποιήσω την flip αυτή της φωτογραφίας που την εχω απο το 4αρι.

 

Σκοπεύω να την έχω σαν putch επειδή αφαιρείται εύκολα.

Θέλω επι το πλείστον να το δουλεύω χώρος θήκη. Τι λετε?

 

Πολύ ωραία και βολικιά φίλε , έχω κι εγώ μια της sgp ίδιο στυλ όπως αυτή που δείχνεις και τη χρησιμοποιώ επί μονίμου βάσεως , πάρτην χωρίς δεύτερη σκέψη .

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα τον υπολογιστή που έκανα sync το iPhone, όλα καλά με τον καινούριο εκτός απο τις φώτο του camera roll...πού τις έχει ώστε να τις περάσω στο σκληρό γιατί όταν πάω να βάλω τους καινούριους φακέλους για συγχρονισμο των φωτο, μου λέει οτι για να προχωρήσει θα σβήσει τις παλιές...
Link to comment
Share on other sites

Πούλησα τον υπολογιστή που έκανα sync το iPhone, όλα καλά με τον καινούριο εκτός απο τις φώτο του camera roll...πού τις έχει ώστε να τις περάσω στο σκληρό γιατί όταν πάω να βάλω τους καινούριους φακέλους για συγχρονισμο των φωτο, μου λέει οτι για να προχωρήσει θα σβήσει τις παλιές...

 

τι λειτουργικό εχεις; στα windows το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο μόλις το συνδεσεις, πας Υπολογιστής-->Συσκευές με αφαιρούμενα μέσα αποθήκευσης και θα το δεις εκεί πέρα.

Link to comment
Share on other sites

τι λειτουργικό εχεις; στα windows το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο μόλις το συνδεσεις, πας Υπολογιστής-->Συσκευές με αφαιρούμενα μέσα αποθήκευσης και θα το δεις εκεί πέρα.

 

Στο σκληρο δίσκο βλέπεις μόνο αυτές που εχεις τραβήξει με την κάμερα του iPhone...εγω εννόω τις φώτο που έχω τραβήξει με την canon και τις συγχρόνισα στο προηγόυμενο pc, αλλα τώρα τις έχω μόνο στο iphone και δε ξέρω πώς να τις τραβήξω...

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Στο σκληρο δίσκο βλέπεις μόνο αυτές που εχεις τραβήξει με την κάμερα του iPhone...εγω εννόω τις φώτο που έχω τραβήξει με την canon και τις συγχρόνισα στο προηγόυμενο pc, αλλα τώρα τις έχω μόνο στο iphone και δε ξέρω πώς να τις τραβήξω...

 

Για δοκίμασε να "σετάρεις" το iCloud panel (στο pc) και να τις πάρεις από το Photo stream.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να "σετάρεις" το iCloud panel (στο pc) και να τις πάρεις από το Photo stream.

 

Thanks...εστω και μεσω λαμιας τις πηρα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα,ψάχνω πίσω καπάκι γιa το iphone 4s aλλά θέλω να είναι όπως το iphone 5.

bρήκα παρακάτω aπό aγγλικό ebay,αλλά με τa μεταφορικά πάει πολύ (19ευρ).

ήθελα να ρωτήσω aν κάποιος έχει bρει φθηνότερα κaι κaλή ποιότητα.

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-Genuine-Glass-Replacement-Back-for-Apple-iPhone-4-4S-Rear-Battery-Cover-Case-/281088705283?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4172314303

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,ψάχνω πίσω καπάκι γιa το iphone 4s aλλά θέλω να είναι όπως το iphone 5.

bρήκα παρακάτω aπό aγγλικό ebay,αλλά με τa μεταφορικά πάει πολύ (19ευρ).

ήθελα να ρωτήσω aν κάποιος έχει bρει φθηνότερα κaι κaλή ποιότητα.

 

http://www.ebay.com/itm/NEW-Genuine-Glass-Replacement-Back-for-Apple-iPhone-4-4S-Rear-Battery-Cover-Case-/281088705283?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item4172314303

 

Ευχαριστώ

 

Δεν υπάρχει άλλος πωλητής. Το έψαξα.

Να το πάρεις ειναι άριστης ποιότητας το αγόρασα και το τοποθέτησα.

Δεν φαίνεται καλά η φωτο γιατί είναι με φλας.

Μην ξεχάσεις μόνο να βγάλεις από το προστατευτικό γυαλί της καμερας το screen protector που έχει. Δεν φαίνεται αλλά θα το καταλάβεις όταν τραβήξεις φωτο.

 

http://img9.imageshack.us/img9/4391/20130505204515perfectly.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα τις τελευταιες μερες οτι η συσκευη μου ζεσταινεται αρκετα στο πισω μερος καθως επισης και ο φορτιστης( ο οποιος μπορω να πω οτι καιει)οταν το φορτιζω.δεν εχει γινει ποτε jb.ειναι προβλημα τησ συσκευηs-μπαταριαs η μηπως ειναι ιδεα μου λογω των "καλοκαιρινων θερμοκρασιων" των ημερων;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα τις τελευταιες μερες οτι η συσκευη μου ζεσταινεται αρκετα στο πισω μερος καθως επισης και ο φορτιστης( ο οποιος μπορω να πω οτι καιει)οταν το φορτιζω.δεν εχει γινει ποτε jb.ειναι προβλημα τησ συσκευηs-μπαταριαs η μηπως ειναι ιδεα μου λογω των "καλοκαιρινων θερμοκρασιων" των ημερων;

 

Λόγω θερμοκρασιών φίλε ... Και το λάπτοπ και το ταμπλετ όλα :) !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα τις τελευταιες μερες οτι η συσκευη μου ζεσταινεται αρκετα στο πισω μερος καθως επισης και ο φορτιστης( ο οποιος μπορω να πω οτι καιει)οταν το φορτιζω.δεν εχει γινει ποτε jb.ειναι προβλημα τησ συσκευηs-μπαταριαs η μηπως ειναι ιδεα μου λογω των "καλοκαιρινων θερμοκρασιων" των ημερων;

 

Το hardware είναι ξεπερασμένο πλέον. Ζεστενεται περισσότερο και κάνοντας πολύ λιγότερα σε σχέση με τις άλλες συσκευές που εχω στην κατοχή μου.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και στο 5αρι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το hardware είναι ξεπερασμένο πλέον. Ζεστενεται περισσότερο και κάνοντας πολύ λιγότερα σε σχέση με τις άλλες συσκευές που εχω στην κατοχή μου.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και στο 5αρι.

 

Ειναι ξεκαθαρα ξεπερασμενο Κωστα. Χθες αλλαξα screen protectors στο 4s της κοπελας μου και ασχοληθηκα λιγο και με τη συσκευη της.

Ειναι πολυ πισω, πλεον και το κακο ειναι οτι αυτο βλεπω να ισχυει και με το 5αρι που πωλειται σημερα και τιμολογειται οσο συσκευες οπως το εξαιρετικο HTC One και Galaxy S4... Ευχομαι να κανει ενα μεγαλο βημα μπροστα η apple στο επομενο κινητο της...

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχοςiphone και συγκεκριμενα ενος 4s εδω και 3μηνες.θεωρω οτι η apple εχει κατορθωσει να φτασει σε τετοιο επιπεδο τισ συσκευες της που αλλες εταιριες χρησιμοποιουν τετραπυρηνους και οχταπυρηνους επεξεργαστες για να τη συναγωνιστουν οταν αυτη χρησιμοποιει διπυρηνο και 512 ram και μαλιστα χωρις ιχνος lag η καλληματος!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχοςiphone και συγκεκριμενα ενος 4s εδω και 3μηνες.θεωρω οτι η apple εχει κατορθωσει να φτασει σε τετοιο επιπεδο τισ συσκευες της που αλλες εταιριες χρησιμοποιουν τετραπυρηνους και οχταπυρηνους επεξεργαστες για να τη συναγωνιστουν οταν αυτη χρησιμοποιει διπυρηνο και 512 ram και μαλιστα χωρις ιχνος lag η καλληματος!

Βεβαίως πάντα θα υπάρχουν οι haters, που θα προσπαθούν να πείσουν ότι τα κορυφαία σήμερα smartphones είναι ξεπερασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχοςiphone και συγκεκριμενα ενος 4s εδω και 3μηνες.θεωρω οτι η apple εχει κατορθωσει να φτασει σε τετοιο επιπεδο τισ συσκευες της που αλλες εταιριες χρησιμοποιουν τετραπυρηνους και οχταπυρηνους επεξεργαστες για να τη συναγωνιστουν οταν αυτη χρησιμοποιει διπυρηνο και 512 ram και μαλιστα χωρις ιχνος lag η καλληματος!

 

 

 

 

Βεβαίως πάντα θα υπάρχουν οι haters, που θα προσπαθούν να πείσουν ότι τα κορυφαία σήμερα smartphones είναι ξεπερασμένα.

Δεν υπάρχει κανένας hater εδω μονο έμπειροι χρήστες που γράφουν οτι βλέπουν χρησιμοποιώντας παράλληλα 2 και 3 συσκευές.

 

 

Το hardware του 4s είναι όντως ξεπερασμένο παρα την υποδειγματική συμπεριφορά της συσκευής.

Κοντεύουν 2 χρόνια απο τοτε που κυκλοφόρησε. Το λειτουργικό εχει γινει πιο απαιτητικό το ιδιο και οι εφαρμογές. Συνεπώς ζορίζεται περισσότερο.

Αν θεωρείτε λογικό να ειναι ζεστό μετα απο 3 φωτογραφίες και 2 λεπτά browsing έστω και με 32°c θερμοκρασία περιβαλοντος, δεν θα το δεχτώ, γιατι βλέπω πως δουλεύει δίπλα το Nexus 4 της γυναίκας μου.

 

Η συσκευή ομως εχει άλλα καλά που τον Οκτώβριο του 2011 δεν διέθετε καμία αλλη, ενω μεχρι και σήμερα τα διαθέτουν πολύ λίγες. Παράδειγμα η κάμερα. Βγάζει εύκολα φοβερές φώτο και βίντεο.

 

 

Το hardware έχει να κάνει με τις λειτουργίες που προσφέρει κάθε πλατφόρμα και συσκευή.

 

Τέλος πάντων. Για να γίνουν όλα αυτά αντιληπτά θα πρέπει κάποιος να γνωρίζει άριστα και τα δύο λειτουργικά και να δουλεύει παράλληλα συσκευές android ίδιας ποιότητας μ ενα iphone.

Όλα τα άλλα είναι φαντασιώσεις.

Για μένα φτάσαμε στο σημείο 0. Περιμένω το ios7 για να δω ποιος θα πάρει κεφάλι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...