Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Μετα το jailbreak και το φορτωμα καποιων παιχνιδιων παρατηρω ενα μικροκολλημα οταν ανοιγω τις ρυθμισεις.Μιλαμε για μηδενικο χρονο σχεδον τπτ ιδιαιτερο απλα επειδη ειμαι καπως ψειρας με φαινεται καπως.Υπαρχει καποιος που να εχει το ιδιο προβλημα?Δηλαδη με φορτωμα εφαρμογων,παιχνιδιων κτλ να παρατηρει καποια καθυστερηση στο ανοιγμα των ρυθμισεων?(πχ καρτελα wifi).Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω καπου την συσκευή!!εχω πρώτη φορα επιδοτηση τοΣο μεγάλη για να το πάρω και θα λήξει! Αρχές Φεβρουαρίου λέει θα φέρουν!εχει βρει κανείς σε κάποιο κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Το Navigon ήταν καλο αλλα τώρα έβαλε επαχθέστατους όρους.

 

Οι οποίοι είναι...;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

στο media markt του περιστεριου ειχε,επισης στο plaisio σου το φερνουν με courier,παρε τηλ στην εξυπηρετηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ….έχω παρατηρήσει όταν βγάζω φωτογραφεία σε κλειστό χώρο με φλας με αφήνει στη Φώτο κάτι σαν ομίχλη ….αν κάνω από τις αλλαγές ρύθμιση μου την καθαριζόταν Πόλυ βγάλω χωρίς φλας είναι τέλεια …..εχω κανένα θέμα με το κινητό???η να το βάλω στο αυτόματο και να κάνει αυτό ότι θέλει …..έχει πουθενά Άλου ρυθμίσεις?????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ….έχω παρατηρήσει όταν βγάζω φωτογραφεία σε κλειστό χώρο με φλας με αφήνει στη Φώτο κάτι σαν ομίχλη ….αν κάνω από τις αλλαγές ρύθμιση μου την καθαριζόταν Πόλυ βγάλω χωρίς φλας είναι τέλεια …..εχω κανένα θέμα με το κινητό???η να το βάλω στο αυτόματο και να κάνει αυτό ότι θέλει …..έχει πουθενά Άλου ρυθμίσεις?????

 

Του χεις θηκη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα με μια θηκη μου κανει θεμα με φλας.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αν δεν κανω jailbreak δεν μπορω να περασω φωτογραφιες απο τον υπολογιστη στο κινητο;

 

Ενταξει το βρηκα

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Του έχω θήκη .....για να την βγάλω και τα ξανά λεμε

 

Απο την θηκη είναι 1000%,πολλες θηκες δημιουργούν το φαινόμενο αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι που θέλω και όλο το ξεχνάω...πολλές φορές όταν είναι κλειδωμένο το τηλεφωνάκι μου κ πατάω το μεσαίο κουμπί για να δω την ώρα να ανάψει η οθόνη κλπ βγάζει την γνωστή μπάρα ξεκλειδώματος και πάνω ενα τραγούδι απο τη βιβλιοθήκη σε pause και καλα την ένταση να αυξομοιώσεις και την επιλογή για τη ληψη φωτο..Γιατί το κάνει αυτό??????????Αφου εγώ δεν έχω πατήσει τη μουσική πες για να πεις οτι έμεινε ανοιχτο κ συνεχίζει..ξέρετε?ειναι λογικο?το κάνει και σε αλλουσ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι που θέλω και όλο το ξεχνάω...πολλές φορές όταν είναι κλειδωμένο το τηλεφωνάκι μου κ πατάω το μεσαίο κουμπί για να δω την ώρα να ανάψει η οθόνη κλπ βγάζει την γνωστή μπάρα ξεκλειδώματος και πάνω ενα τραγούδι απο τη βιβλιοθήκη σε pause και καλα την ένταση να αυξομοιώσεις και την επιλογή για τη ληψη φωτο..Γιατί το κάνει αυτό??????????Αφου εγώ δεν έχω πατήσει τη μουσική πες για να πεις οτι έμεινε ανοιχτο κ συνεχίζει..ξέρετε?ειναι λογικο?το κάνει και σε αλλουσ?

Όταν κάνεις διπλό κλικ στο Home Button βγάζει τα κουμπιά ελέγχου του Music Player και της φωτογραφικής μηχανής. Μάλλον το κλικ που έκανες το πήρε σαν διπλό. Δοκίμασέ το και θα δεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Χθες το βραδυ διαπιστωσα οτι ο ηχος οταν παω να παρω τηλ και να πληκτρολογησω τον αριθμο αλλα και ο ηχος απο ενα προγγραμμα δεν ακουγεται ενω ειναι στο τερμα η ενταση.Σημερα το εκανα restore αλλα δεν διορθωθηκε.Επισης οταν δεχομαι κληση δεν χτυπαει το τηλ απλα το ακουω απο την δονηση.

.Μου χει σπασει τα νευρα.Το ΕΧΩ 23μερες και ανα 5 μερες παρουσιαζε προβληματα που τα ελυνα με restore.Αυτο γιατι δεν λυθηκε?Πρεπει να το παω στο γερμανο?Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις διπλό κλικ στο Home Button βγάζει τα κουμπιά ελέγχου του Music Player και της φωτογραφικής μηχανής. Μάλλον το κλικ που έκανες το πήρε σαν διπλό. Δοκίμασέ το και θα δεις.

 

Ααααα είχες δίκιο με διπλό κλικ τα βγάζει..άρα είναι λογικό ε?οκ..κάτι άλλο να βάλω ηχο κλήσης τραγούδι μπορώ χωρίς jailbreak??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Χθες το βραδυ διαπιστωσα οτι ο ηχος οταν παω να παρω τηλ και να πληκτρολογησω τον αριθμο αλλα και ο ηχος απο ενα προγγραμμα δεν ακουγεται ενω ειναι στο τερμα η ενταση.Σημερα το εκανα restore αλλα δεν διορθωθηκε.Επισης οταν δεχομαι κληση δεν χτυπαει το τηλ απλα το ακουω απο την δονηση.

.Μου χει σπασει τα νευρα.Το ΕΧΩ 23μερες και ανα 5 μερες παρουσιαζε προβληματα που τα ελυνα με restore.Αυτο γιατι δεν λυθηκε?Πρεπει να το παω στο γερμανο?Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω.

 

Αυτό που θα πω ίσος είναι χαζό αλλα για τσεκαρε το κουμπακι που βρίσκετε πάνω απο τα πλήκτρα ελέγχου έντασης. Μήπως είναι στο αθόρυβο;

Link to comment
Share on other sites

την βοηθεια σας λιγο παιδια. Σε πολλες απο τις επαφες μου εχω βαλει 2ιπλα κ 3ιπλα νουμερα τηλεφωνων (π.χ iphone, mobile,work etc). Οταν περνω μηνυματα απο τετοια επαφη, το κινητο βγαζει μονο το ονομα της επαφης. Πως μπορω να δω απο ποιον αριθμο απο ολους εχει σταλλει το μηνυμα? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

την βοηθεια σας λιγο παιδια. Σε πολλες απο τις επαφες μου εχω βαλει 2ιπλα κ 3ιπλα νουμερα τηλεφωνων (π.χ iphone, mobile,work etc). Οταν περνω μηνυματα απο τετοια επαφη, το κινητο βγαζει μονο το ονομα της επαφης. Πως μπορω να δω απο ποιον αριθμο απο ολους εχει σταλλει το μηνυμα? Ευχαριστω

Ανοίγεις το μήνυμα και πάνω δεξιά πατάς εκεί που λέει "επαφή". Στην καρτέλα της επαφής που θα ανοίξει, ο αριθμός του αποστολέα φαίνεται με μπλε χρώμα. Αυτό ισχύει και για τα emails.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πω σε ευχαριστω για την πολυ γρηγορη απαντηση!Τα μηνυματα ηταν παρα πολλα και δεν ειχα σκευτει να παω πιο πανω:P

Να σαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο δεκαπενθήμερο (περίπου) έχω παρατηρήσει πολύ χρήγορο άδειασμα της μπαταρίας. Χαρακτηριστικά θα σας πω ότι σήμερα το πρωί την πήρα με 100% και ήδη έχει φτάσει στο 74% με μόλις μία κλήση διάρκειας ~3 λεπτών και καθόλου (εκούσιο) κατέβασμα data.

 

Πριν από 2 μέρες απενεργοποίησα εντελώς τα push του Gmail app, απενεργοποίησα επίσης ο,τιδήποτε push σε "ύποπτες" (για κατανάλωση) εφαρμογές, αλλά δεν είδα κάποια διαφορά προς το καλύτερο. Τέλος, δεν μπορώ να πω ότι εγκατέστησα κάποιο νέο app που -εμφανώς τουλάχιστον- θα μπορούσε να προδιαθέτει για συχνό κατέβασμα data ή "κρυφή" χρήση του GPS.

 

Η μόνη "περίεργη" χρήση που του κάνω, είναι να το έχω στο dock κάθε βράδυ με το app του iHome να τρέχει, για ξυπνητήρι.

 

Πάει κάπου το μυαλό σας;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Τιμες περιπου;:D

 

50€ το ένα.

 

Οι οποίοι είναι...;

 

Ότι πρέπει να σκασεις 49€ επι πλέον απο το κόστος της εφαρμογής για να ανανεώνονται οι χάρτες σου (!!!!!)

Edited by damokles

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω δει εγω,ειναι οτι σε standby αδειαζει πολυ γρηγορα ανεξαρτητα απο το τι τρεχει στο b/g,σε χρηση ειναι νορμαλ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...