Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι κομμενη κανονικη ειναι μου την εφτιαξαν σε μαγαζι cosmote οταν πηρα το τηλ πριν καμια 15 μηνες δηλαδη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα restore και setup as new πριν κανα εναμιση μηνα περιπου.. δεν ξερω μηπως ειναι θεμα δικτυου τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάντε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, ( Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - Ρυθμίσεις δικτύου) και παρακολουθήστε το, εαν συνεχίσετε να χάνετε κλησεις προχωρήστε σε restore.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε νεα ενημερωση 7.0.6....

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εάν η συσκευή σας, δεν είναι jailbroken μπορείτε να αναβαθμίσετε άφοβα, φυσικά οι αλλαγές αφορούν το πρωτόκολλο SSL και δεν ειναι εμφανεις :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385837

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετα το update έκανα update και τις εφαρμογές που είχαν update στο appstore και μου έχει κολλήσει το κινητό.....και δεν ανοιγε καμία εφαρμογή από αυτες που είχαν update.....3 ώρες έκανα να βγάλω άκρη...με έχει κουράσει υπερβολικά το iphone δεν την παλευει καθολου θα το πουλήσω να πάω να πάρω κανα z1 compact που έχει απείρως καλύτερα χαρακτηριστικά
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σας ήταν clean ή jailbroken? αν ήταν clean καλό είναι τα updates να γίνονται μέσω iTunes
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σας ήταν clean ή jailbroken? αν ήταν clean καλό είναι τα updates να γίνονται μέσω iTunes

 

 

Clean ειναι κι ολα τα updates μεχρι σημερα τα κανω μεσω wifi χωρις το παραμικρο προβλημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σας ήταν clean ή jailbroken? αν ήταν clean καλό είναι τα updates να γίνονται μέσω iTunes

 

Που το στηρίζεις αυτο; Κανονικά γίνονται τα update over the air δεν υπάρχει προβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις μέσω wifi έχουν επιφέρει ακόμη και hardware προβλήματα, ο λόγος φαίνεται να είναι η υπερθέρμανση του wifi module. Η αστάθεια της σύνδεσης, οι μικροδιακοπές επιβαρύνουν το ολοκληρωμένο. Κάνοντας update μέσω iTunes αποφεύγουμε τα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις μέσω wifi έχουν επιφέρει ακόμη και hardware προβλήματα, ο λόγος φαίνεται να είναι η υπερθέρμανση του wifi module. Η αστάθεια της σύνδεσης, οι μικροδιακοπές επιβαρύνουν το ολοκληρωμένο. Κάνοντας update μέσω iTunes αποφεύγουμε τα παραπάνω.

 

 

Ομολογω οτι δεν το φανταζομουν.

μιλαμε για ολες τις ios συσκευες ή οσο πιο "παλια" ειναι τοσο πιο ευπαθης(ή επιρρεπης) γινεται η συσκευη σε αυτο το φαινομενο (της υπερθερμανσης του wifi module κατα την αναβαθμιση) ;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν εντοπιστεί αρκετές συσκευές με το πρόβλημα αυτό κυρίως iPhone 4S η λογική του όσο παλαιότερη είναι η συσκευή ενδεχομένως να εμφάνισει παρόμοια προβλήματα, πραγματικά υφίσταται. :)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν εντοπιστεί αρκετές συσκευές με το πρόβλημα αυτό κυρίως iPhone 4S η λογική του όσο παλαιότερη είναι η συσκευή ενδεχομένως να εμφάνισει παρόμοια προβλήματα, πραγματικά υφίσταται. :)

 

 

Το φανταστηκα.μουρθε και μενα τωρα η 7.0.6.ipad mini.παω....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα αυτο εμφανίστηκε σε κάποια wifi ολοκληρωμένα που δεν είχαν προβλημα αλλα το iOS 7 το δημιούργησε.

Εγώ και πολύς κόσμος αφήνουμε το wifi ανοιχτό για χρόνια χωρίς να το κλείνουμε.

Η αναβάθμιση δεν διαχειρίζονταν σωστά κάποιους συγκεκριμένους κωδικούς ολοκληρωμένων με αποτέλεσμα να έχουμε υπερθέρμανση και να ξεκολλάνε απο την μητρική.

Φυσικά η εταιρία δεν το αναγνωρίζει οτι το λογισμικό της δημιούργησε ακόμα και hardware προβληματα εκτός απο τα παρά πολλά software. Μιλάω πάντα για iOS 7 απο iOS 6.

Λοιπόν δεν υπάρχει προβλημα με τις over the air αλλα με το iOS 7

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, άρα η προτροπή για αναβάθμιση μέσω iTunes - όποιος φυλάει τα ρούχα του, έχει τα μισά - νομίζω πως είναι φρόνιμη, καθώς δεν γνωρίζουμε εάν παρόμοιο πρόβλημα παρουσιαστεί σε επερχόμενη έκδοση iOS 7.x.x. Να σημειώσουμε πως το κόστος επισκευής ξεπερνά τα 100€. Κρίμα δεν είναι για ένα OTA update;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, άρα η προτροπή για αναβάθμιση μέσω iTunes - όποιος φυλάει τα ρούχα του, έχει τα μισά - νομίζω πως είναι φρόνιμη, καθώς δεν γνωρίζουμε εάν παρόμοιο πρόβλημα παρουσιαστεί σε επερχόμενη έκδοση iOS 7.x.x. Να σημειώσουμε πως το κόστος επισκευής ξεπερνά τα 100€. Κρίμα δεν είναι για ένα OTA update;

 

Μα δεν έγινε απο ota. Έγινε μετά απο αναβάθμιση και μετά απο μερικές μέρες λένε μερικοί όχι την ίδια μερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

όσοι απευθύνθηκαν στο service για grey wifi έγινε με OTA update κι αμεσως μετα, ενδεχομένως άλλες αναφορές να υποστηρίζουν αυτό που λες,
Link to comment
Share on other sites

Άρα το πρόβλημα εμφανίστηκε μια ώρα αρχητερα όχι ότι έφταιγε αυτό.

Τι σήμερα τι αύριο πάλι θα υπήρχε το πρόβλημα.

Δεν ξέρω με τι ασχολείστε αλλά ασχολούμαι κι εγώ και εγώ επισκευάσει τέτοια προβλήματα και έχω στο θέμα δική μου άποψη.

Λάθος σωστή δεν ξέρω αλλά έχω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι τεχνικός αλλά συνεργάζομαι με εξειδικευμένο εργαστήριο για το service, για να μη θεωρηθεί διαφήμιση δείτε στην υπογραφή μου :)
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά έχω ένα περίεργο πρόβλημα εδω και 2 μέρες . Δεν αναγνωρίζει το laptop μου την USB σύνδεση με το iphone μου . Το καλώδιο φαίνεται να είναι οκ διότι οταν το συνδέω στην πρίζα με το τροφοδοτικό του φορτίζει κανονικά. Εχω κάνει restart και το κινητό και το laptop μου πολλές φορές αλλά τίποτα . Εχω δοκιμάσει και τα υπόλοιπα USB στο laptop μου αλλά τα ίδια .

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά έχω ένα περίεργο πρόβλημα εδω και 2 μέρες . Δεν αναγνωρίζει το laptop μου την USB σύνδεση με το iphone μου . Το καλώδιο φαίνεται να είναι οκ διότι οταν το συνδέω στην πρίζα με το τροφοδοτικό του φορτίζει κανονικά. Εχω κάνει restart και το κινητό και το laptop μου πολλές φορές αλλά τίποτα . Εχω δοκιμάσει και τα υπόλοιπα USB στο laptop μου αλλά τα ίδια .

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Κάνετε το εξής: Δοκιμάστε να βάλετε τη συσκευή σας σε DFU Mode να δείτε θα έχει ανταπόκριση, για DFU δείτε το video που σας επισυνάπτω:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=15qaTA4lQPc]How to enter DFU Mode iPhone 5S 5C 5 (4S, 4, 3GS, 3G, 2G) iPad & iPod Touch - iPad Air - YouTube[/ame]

Για να βγείτε από dfu αποσυνδέστε τη συσκευή σας και κρατήστε πατημένα HOME+POWER buttons για 10 δευτερόλεπτα και θα επανέλθει η συσκευή σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω το iPhone 4s των 8Gb. Το θέλω κυρίως για mail, fb, και internet. Μπορεί να βγάζω επίσης και φωτογραφίες ή βίντεο σε κανένα ταξίδι (Οχι καθημερινά δλδ). Τα 8Gb φτάνουν? Επίσης πόσα Gb έχει πιασμένα ανοίγοντας το απο το κουτί? Τέλος θέλω να ρωτήσω αν έχει καλή εφαρμογή για Gps Navigator ή χρειάζεται να αγοράσεις κάποια (Οι χάρτες πχ αποθηκεύονται ή χρειάζεται σύνδεση internet?).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω το iPhone 4s των 8Gb. Το θέλω κυρίως για mail, fb, και internet. Μπορεί να βγάζω επίσης και φωτογραφίες ή βίντεο σε κανένα ταξίδι (Οχι καθημερινά δλδ). Τα 8Gb φτάνουν? Επίσης πόσα Gb έχει πιασμένα ανοίγοντας το απο το κουτί? Τέλος θέλω να ρωτήσω αν έχει καλή εφαρμογή για Gps Navigator ή χρειάζεται να αγοράσεις κάποια (Οι χάρτες πχ αποθηκεύονται ή χρειάζεται σύνδεση internet?).

 

Καλησπέρα.

Τα 8 gb τα θεωρώ πολύ λίγα γιατί δεν υπάρχει επιλογή για επέκταση μνήμη.

Αν βγάλεις βίντεο και φωτογραφίες θα το γεμίσεις σίγουρα γιατί λόγο ανάλυσης δεσμεύουν αρκετό χώρο.

Φυσικά μπορείς να τα περάσεις στο υπολογιστή και να τα σβησεις από την συσκευή αλλά εγώ προτιμώ να τα έχω στην συσκευή για αυτό κιόλας πήρα 64 gb.

Γνώμη μου να πάρεις 16 gb.

Εφαρμογή Navigation αν αγοράσεις όχι κατεβάζει μια φορά τα απαραίτητα και τους χάρτες και μετά δεν χρειάζεται να έχει πρόσβαση στο ίντερνετ.

Η συσκευή νομίζω έρχεται με περίπου 6 gb διαθέσιμα ίσως και λιγότερα με ios 7 που είναι μεγαλύτερο

Πιστεύω θα είσαι καλύτερα με 16 gb

Ένας θείος μου που σκεφτόταν έτσι πήρε 8 gb μου έλεγε τι να το κάνω να λίγο στις διακοπές καμιά φωτογραφία τα μωρά λίγο αυτό λίγο το άλλο γέμισε και το πουλησαμε.

Πάρε 16 gb δεν θα πάνε χαμένα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα! Πιστεύω κι εγώ ότι τα 8gb ειναι πολύ λίγα για το 4S, ειδικά για φωτό και βίντεο! Για μένα και τα 16 που έχω ειναι οριακά!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...