Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι καθόλου ξεπερασμένο. Η τελευταία έκδοση iOS 6 έχει κάνει όλες τις παλαιότερες συσκευές να κολλάνε και να θέλεις να πάρεις το 5αρι. Η εκδοση 5.1.1 τρέχει άψογα στα παλαιότερα τηλέφωνα και σε σχέση με την 6.1.3 δεν έχει πολλές ελλείψεις.

Δηλαδή με την 6.1.3 έχουμε ένα καινούργιο λογισμικό που δεν προσφέρει πολλά σε σχέση με ένα παλαιότερο όμως είναι κατα πολύ χειρότερο.

Κι εμένα ζεσταινεται περισσότερο και στεγνώσει από μνήμη αλλά περιμένω μήπως και το iOS 7 είναι κάτι καλό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου ξεπερασμένο. Η τελευταία έκδοση iOS 6 έχει κάνει όλες τις παλαιότερες συσκευές να κολλάνε και να θέλεις να πάρεις το 5αρι. Η εκδοση 5.1.1 τρέχει άψογα στα παλαιότερα τηλέφωνα και σε σχέση με την 6.1.3 δεν έχει πολλές ελλείψεις.

Δηλαδή με την 6.1.3 έχουμε ένα καινούργιο λογισμικό που δεν προσφέρει πολλά σε σχέση με ένα παλαιότερο όμως είναι κατα πολύ χειρότερο.

Κι εμένα ζεσταινεται περισσότερο και στεγνώσει από μνήμη αλλά περιμένω μήπως και το iOS 7 είναι κάτι καλό

 

Αυτό ακριβώς. Μαζί με τα updates των εφαρμογών κάνουν την συσκευή να δείχνει ξεπερασμένη.

Με 5.1.1 και JB δεν λείπει τιποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας hater εδω μονο έμπειροι χρήστες που γράφουν οτι βλέπουν χρησιμοποιώντας παράλληλα 2 και 3 συσκευές.

 

Οχι ρε Κωστα, hater, hater, που εχει πεταξει αρκετα χιλιαρικα στη μηλοεταιρια. Τετοιους haters θα ηθελα να εχουν ολες οι εταιριες.

Τι αλλες ομορφιες θα διαβασουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω εναν φορτιστη αυτοκινητου για το 4ς.τι πρεπει να προσεξω στην επιλογη του;θα δημιουργησει προβλημα με τον καιρο;σκεφτομαι να παραγγειλω απο εδω (http://m.miniinthebox.com/list/chargers-adapters_4605) αλλα εχει πολλους και σε διαφορετικες τιμες.μπορει να βοηθησει καποιος στην επιλογη του ωστε να μην εχω προβλημα με τη συσκευη;ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν θα έχεις προβλημα. Προτίμησε κάποιον φορτιστή που τα mah της εξόδου να ειναι όσο γίνεται πιο κοντά στον original που έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι απ οσους εχει στο συγκεκριμενο site εχουν ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα με τον original αλλα διαφορα στην τιμη κυριωσ με αλλουσ που πωλουνται στα γνωστα πολυκαταστηματα,μηπως παιζει τιποτε αλλο κι ακουσω κανενα μπαμ;το καλωδιο usb εχει σημασια αν δεν ειναι το αυθεντικο;επισης ειναι αρκετοι που δινουν 0,7 αντι για 1A που δινει ο original.μηπως ειναι καλυτερα ωστε να φορτιζει πιο αργα,η δε θα κανει δουλεια;
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανέστη!

Ειμαι καινουργια στο site και δεν γνωρίζω τον τρόπο με τον οποίο μπορώ να ρωτήσω κατι...ευχομαι να ειναι ο σωστος...

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα ακουστικά (της apple που τα δίνουν μαζί με το iphone). Οταν τα βάλω στην συσκευή, δεν μπορώ να ακούσω τους ήχους από οποιαδήποτε εφαρμογή (π.χ. skype, sms, weather apps κτλ). Ακουω μόνο τον ήχο της εισερχόμενης κλήσης.

Μπορει καποιος να με ενημερώσει εαν ξέρει τι συμβαίνει;

Ευχαριστώ! :thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι περισσοτεροι απ οσους εχει στο συγκεκριμενο site εχουν ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα με τον original αλλα διαφορα στην τιμη κυριωσ με αλλουσ που πωλουνται στα γνωστα πολυκαταστηματα,μηπως παιζει τιποτε αλλο κι ακουσω κανενα μπαμ;το καλωδιο usb εχει σημασια αν δεν ειναι το αυθεντικο;επισης ειναι αρκετοι που δινουν 0,7 αντι για 1A που δινει ο original.μηπως ειναι καλυτερα ωστε να φορτιζει πιο αργα,η δε θα κανει δουλεια;

 

Δεν πρόκειται να ακούσεις κάποιο μπαμ μη σε ανησυχεί, δεν απαιτεί καμιά ιδιαίτερη τεχνολογία εξάλλου. Θα σου πρότεινα ωστόσο ειδικά για φορτιστή αυτοκινήτου να μην πας σε 0.7Α γιατί οι ενεργειακές απαιτήσεις ειδικά όταν τρέχει και ένα πρόγραμμα πλοήγησης παράλληλα ειναι αρκετά υψηλές για να τις σηκώσει ένας τέτοιος φορτιστής και παράλληλα να φορτιζει και την μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω το φορτιστη κυριως για απλη φορτιση στο αυτοκινητο χωρις να ειναι ανοιχτο το gps μουσικη κτλ.μ ενδιαφερει απλα να φορτιζει οσο το δυνατον πιο σταθερα και με ασφαλεια.συνεπως δε παιξει και τοσο μεγαλο ρολο για το σκοπο που τον θελω αν δεν ειναι επωνυμος πχ belkin η αν ειναι πιο ενας φθηνος "κινεζικος", ετσι δεν ειναι;
Link to comment
Share on other sites

Θελω το φορτιστη κυριως για απλη φορτιση στο αυτοκινητο χωρις να ειναι ανοιχτο το gps μουσικη κτλ.μ ενδιαφερει απλα να φορτιζει οσο το δυνατον πιο σταθερα και με ασφαλεια.συνεπως δε παιξει και τοσο μεγαλο ρολο για το σκοπο που τον θελω αν δεν ειναι επωνυμος πχ belkin η αν ειναι πιο ενας φθηνος "κινεζικος", ετσι δεν ειναι;

 

Ναι φίλε κι εγώ έναν απλό έχω με υποδοχή usb και μια χαρά με εξυπηρετεί .

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανέστη!

Ειμαι καινουργια στο site και δεν γνωρίζω τον τρόπο με τον οποίο μπορώ να ρωτήσω κατι...ευχομαι να ειναι ο σωστος...

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα ακουστικά (της apple που τα δίνουν μαζί με το iphone). Οταν τα βάλω στην συσκευή, δεν μπορώ να ακούσω τους ήχους από οποιαδήποτε εφαρμογή (π.χ. skype, sms, weather apps κτλ). Ακουω μόνο τον ήχο της εισερχόμενης κλήσης.

Μπορει καποιος να με ενημερώσει εαν ξέρει τι συμβαίνει;

 

Πες μας κάτι για την συσκευή σου. Είσαι jailbreak? Δοκιμασες να το κλείσεις και να το ξανά ανοίξεις;

Δοκιμασες ακουστικά από άλλο iPhone μήπως τα δικά σου έχουν πρόβλημα;

Δοκίμασε τα δικά σου σε άλλο iPhone να δεις τι γίνεται κι εκεί.

Αναμένουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεα.εχω μια ερωτηση.εβαλα το κινητο σε φουλ φωτεινοτητα διπλα απο ενα 5 κ στο 5 ηταν αρκετα πιο φωτεινη η οθονη..επειδη το πηρα μεταχειρισμενο λεω μηπως ειναι με αλλαγμενη οθονη η ετσι ειναι σε ολα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεα.εχω μια ερωτηση.εβαλα το κινητο σε φουλ φωτεινοτητα διπλα απο ενα 5 κ στο 5 ηταν αρκετα πιο φωτεινη η οθονη..επειδη το πηρα μεταχειρισμενο λεω μηπως ειναι με αλλαγμενη οθονη η ετσι ειναι σε ολα;

 

Έτσι είναι. Η οθόνη του 5 είναι βελτιωμένη σε σχέση με του 4S και εμφανίζει και τα χρώματα με λίγη περισσότερη ζωντάνια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεα.εχω μια ερωτηση.εβαλα το κινητο σε φουλ φωτεινοτητα διπλα απο ενα 5 κ στο 5 ηταν αρκετα πιο φωτεινη η οθονη..επειδη το πηρα μεταχειρισμενο λεω μηπως ειναι με αλλαγμενη οθονη η ετσι ειναι σε ολα;

 

Καλύτερα να το συγκρίνεις με 4s αν και πάλι μπορεί να δεις διάφορες γιατι δεν αγοράζουν μόνο απο ενα εργοστάσιο και αλλάζει λίγο η εμφάνιση στο μάτι με αρκετή προσοχή.

Το 5αρι σίγουρα έχει καλύτερη οθόνη πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου δεν ειναι jailbreak. Το έκλεισα και το ξανα άνοιξα και τιποτα. Δοκίμασα και άλλα ακουστικά και τίποτα. Ρώτησα και άλλα 2 άτομα και μου ειπαν οτι ουτε και τα δικά τος λειτουργούν. Οπότε πήγα σε ένα κατάστημα κινητης τηλεφωνίας και μου ειπαν οτι οντως στο iphone δεν ακούγεται ο ήχος απο τα ακουστικά.

Εαν το κανω jailbreak υπάρχει πιθανότητα να δουλέψει ;

Πες μας κάτι για την συσκευή σου. Είσαι jailbreak? Δοκιμασες να το κλείσεις και να το ξανά ανοίξεις;

Δοκιμασες ακουστικά από άλλο iPhone μήπως τα δικά σου έχουν πρόβλημα;

Δοκίμασε τα δικά σου σε άλλο iPhone να δεις τι γίνεται κι εκεί.

Αναμένουμε

Ευχαριστώ! :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες τα δικα σου ακουστικα σε αλλο τηλεφωνο και δουλευαν? Τοτε αρχικα πρεπει να κανεις ενα Restore αφου εχεις σωσει τα αρχεια σου ολα και μετα να κανεις Set up As New για να δεις μηπως ειναι προβλημα λειτουργικου.

Αλλιως πας για Service.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει μπει "μαλλί" από την τσέπη σου στην υποδοχή των ακουστικών. Προσπάθησε να την καθαρίσεις...

 

Οταν βλεπω κατι τετοια σε συσκευες τετοιας αξιας νευριαζω...

Πες μας οτι ηταν αυτο και δεν το ειχες προσεξει..

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αυτοκόλλητο το έχει κανείς; Εντυπώσεις; Φωτό; Είναι χοντρό; http://www.the-istore.gr/index.php?act=viewProd&productId=309
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση, το καλοκαιρι θα ερθει μια φιλη μου απο αμερικα και της εχω πει για το 4σ. αν παρει αυτο το οποιο λειτουργει παντου, μου ειπε οτι κανει περιπου 450ε. απλα μου ειπε οτι μπορει να παρει αθτοπου λειτουργει μονο στα δικτυα της αμερικης και να το ξεκλειδωσουμε στην ελλαδα.

παιζει κατι τετοιο? θα εχω προβληματα μετα με αναβαθμισεις κλπ κλπ κλπ?

ποσο κοστιζει το ξεκλειδωμα?

για ενημερωστε με

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργη αγορά. Επίσημα ξεκλείδωμα ξεκινάει η τιμή από 60 ευρώ ανάλογα με την εταιρία που είναι κλειδωμένο.

Unlock μέσο software είναι ανάλογα ποια έκδοση θα έχει η συσκευή και αν υπαρχει κάτι εκείνο τον καιρο. 450+50 το ελαχιστο 500. με τόσα παίρνεις απο εδω ξεκλειδωμενο ετοιμο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργη αγορά. Επίσημα ξεκλείδωμα ξεκινάει η τιμή από 60 ευρώ ανάλογα με την εταιρία που είναι κλειδωμένο.

Unlock μέσο software είναι ανάλογα ποια έκδοση θα έχει η συσκευή και αν υπαρχει κάτι εκείνο τον καιρο. 450+50 το ελαχιστο 500. με τόσα παίρνεις απο εδω ξεκλειδωμενο ετοιμο

αν το παρω ετοιμο ξεκλειωτο απο αμερικη που μου ειπε οτι εχει 450ε, υποθετω δεν θα εχω προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικά πρόβλημα δεν θα έχεις, ωστόσο σε αυτή την τιμη δεν υπάρχει καν λόγος να το πάρεις από Αμερική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...