Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιζει να δωσω το Nexus για να παρω ενα 4s στα 350 ευρω?

Η αληθεια ειναι οτι το nexus λογω μεγεθους δεν με βολευει ιδιαιτερα,απ την αλλη η μεγαλη οθονη με εχει κανει να αφησω το λαπτοπ οταν ειμαι σπιτι.

Με το πειραγμα του κινητου που το android σου αφηνει ολο το εδαφος ανοιχτο δεν εχω σχεση,οποτε δεν θα μου λειψει κατι.

Απλα το 4s μου αρεσει πολυ εμφανισιακα,και το σκεφτομαι...Αν αξιζει να δωσω μια συσκευη οπως το nexus γι αυτο.

 

Αρχικα ποιο απ ολα τα Nexus εχεις?

Γουστα ειναι αυτα. Αν ειναι χρηστης ο οποιος κανει απλα 2-3 πραγματα με το τηλεφωνο θα σε καλυψουν ολες οι συσκευες και ολες οι πλατφορμες.

To 4s ειναι πολυ καλη συσκευη. Αν εχεις Galaxy Nexus νομιζω το 4s ειναι εν μερη λιγο καλυτερο. Αν εχεις Nexus 4 δεν νομιζω να υπαρχει λογος να πας στο 4s. Αν εχεις Nexus S σιγουρα θα δεις διαφορα προς το καλυτερο αν παρεις 4s.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ποιο απ ολα τα Nexus εχεις?

Γουστα ειναι αυτα. Αν ειναι χρηστης ο οποιος κανει απλα 2-3 πραγματα με το τηλεφωνο θα σε καλυψουν ολες οι συσκευες και ολες οι πλατφορμες.

To 4s ειναι πολυ καλη συσκευη. Αν εχεις Galaxy Nexus νομιζω το 4s ειναι εν μερη λιγο καλυτερο. Αν εχεις Nexus 4 δεν νομιζω να υπαρχει λογος να πας στο 4s. Αν εχεις Nexus S σιγουρα θα δεις διαφορα προς το καλυτερο αν παρεις 4s.

 

To Galaxy Nexus εχω...

Link to comment
Share on other sites

Το ping στο speedtest(GRnet server) που κανω(cosmote), δε κατεβαινει ποτε κατω απο 220ms, το χει δοκιμασει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

To Galaxy Nexus εχω...

 

Galaxy Nexus επειδη ειχα και εχω και 4s και γενικα εχω περασει απο πολλες συσκευες θα σου πω οτι ειναι κορυφη στο Android το Nexus. Αν μονο θελεις να αλλαξεις λειτουργικο η θελεις μια πιο μικρη συσκευη τοτε αλλαξε το αλλα γενικοτερα θα μπορεις να κανεις τα ιδια πραγματα απο αποψη ομαλοτητας και κολληματων. Αν και μετα την 6.1 το ios ειναι χαλια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Μπορει να μου πεις καποιος ποιος ειναι ο διακομιστης στο microsoft exchange γιατι γραφω το m.google.com που διαβασα καπου κ μου γραφει προβλημα με τον διακομιστη?

κ πως περναω μετα τις επαφες μου απο το gmail στην συσκευη?

ας μου πει καποιος pleaseeeeeee!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Μπορει να μου πεις καποιος ποιος ειναι ο διακομιστης στο microsoft exchange γιατι γραφω το m.google.com που διαβασα καπου κ μου γραφει προβλημα με τον διακομιστη?

κ πως περναω μετα τις επαφες μου απο το gmail στην συσκευη?

ας μου πει καποιος pleaseeeeeee!!!!!!!

 

Πάνε εδώ http://www.tech-recipes.com/rx/6548/ipad-iphone-setup-gmail-as-an-exchange-account-full-calendar-email-contact-syncing-and-push-support/ τα εξηγεί όλα .

Εγώ συνήθως στο user name ξαναβάζω το email .

Link to comment
Share on other sites

Πάνε εδώ http://www.tech-recipes.com/rx/6548/ipad-iphone-setup-gmail-as-an-exchange-account-full-calendar-email-contact-syncing-and-push-support/ τα εξηγεί όλα .

Εγώ συνήθως στο user name ξαναβάζω το email .

 

το εφτιαξααα!!!!!

ευχαριστω πολυυυυ!!!!!!!!!

Πως γινεται να συγχρονισουμε τις επαφες του τηλεφωνου με τους φιλους του fb κ οταν μας καλουν να δειχνει την φωτογραφια του ξερει καποιος???:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
το εφτιαξααα!!!!!

ευχαριστω πολυυυυ!!!!!!!!!

Πως γινεται να συγχρονισουμε τις επαφες του τηλεφωνου με τους φιλους του fb κ οταν μας καλουν να δειχνει την φωτογραφια του ξερει καποιος???:rolleyes::rolleyes:

Καταρχήν ενεργοποιείς απο το Settings->Facebook να κάνει sync τις επαφές του Facebook.

 

Έπειτα, πας στις επαφές σου και στην επιλογή Groups πάνω αριστερά, επιλέγεις το Show All Contacts.

 

Μετά, στις επαφές που θες να τραβάει αυτόματα τις photos του Fb, πατάς Edit και κάτω κάτω εκεί που λέει Link Contact ψάχνεις και κάνεις την αντιστοίχιση με την εκάστοτε επαφή του FB. Προυπόθεση για να φαίνεται η photo, είναι να μην υπάρχει ήδη άλλη photo επιλεγμένη manually για την επαφή.

 

Όταν τελειώσεις, επιστρέφεις στη λίστα επαφών και ξετσεκάρεις απο το Groups τις επαφές του Fb - εκτός κι αν δε σε πειράζει να φαίνονται μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις συνδεδεμένες επαφές, γιατί συνεχίζει να εμφανίζει το λατινικό όνομα από το FB, και όχι το ελληνικό από τις επαφές του iCloud?

Παρότι επιλέγω την iCloud-επαφή ως «κυρίαρχη» κάρτα, κάποια στιγμή αλλάζει και εμφανίζεται πάλι το λατινικό όνομα!

Έχουμε λύση για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ενεργοποιείς απο το Settings->Facebook να κάνει sync τις επαφές του Facebook.

 

Έπειτα, πας στις επαφές σου και στην επιλογή Groups πάνω αριστερά, επιλέγεις το Show All Contacts.

 

Μετά, στις επαφές που θες να τραβάει αυτόματα τις photos του Fb, πατάς Edit και κάτω κάτω εκεί που λέει Link Contact ψάχνεις και κάνεις την αντιστοίχιση με την εκάστοτε επαφή του FB. Προυπόθεση για να φαίνεται η photo, είναι να μην υπάρχει ήδη άλλη photo επιλεγμένη manually για την επαφή.

 

Όταν τελειώσεις, επιστρέφεις στη λίστα επαφών και ξετσεκάρεις απο το Groups τις επαφές του Fb - εκτός κι αν δε σε πειράζει να φαίνονται μόνιμα.

 

το εκανα αλλα δεν εμφανιζει την φωτογραφια πατησα κατω κατω που γραφει συνδεση επαφης μου δειχνει την φωτογραφια οταν παταω τελος αλλα οταν με καλει η συγκεκριμενη επαφη δεν εμφανιζει την φωτογραφια στην οθονη..:(:(:(:(

edit : την εμφανιζει τωρα αλλα ειναι παρα πολυ μικρη την εμφανιζει πανω δεξια αλλα παρα πολυ μικρη δεν εχει επιλογη να φαινεται σε ολη την οθονη?:O:(

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα δεν εμφανιζει την φωτογραφια πατησα κατω κατω που γραφει συνδεση επαφης μου δειχνει την φωτογραφια οταν παταω τελος αλλα οταν με καλει η συγκεκριμενη επαφη δεν εμφανιζει την φωτογραφια στην οθονη..:(:(:(:(

edit : την εμφανιζει τωρα αλλα ειναι παρα πολυ μικρη την εμφανιζει πανω δεξια αλλα παρα πολυ μικρη δεν εχει επιλογη να φαινεται σε ολη την οθονη?:O:(

Για να τις εμφανίζει σε ολόκληρη την οθόνη θα πρέπει να τις προσθέσεις εσύ χειροκίνητα σε κάθε επαφή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 6.0 το κινητο μ αρχησε να εμφανιζει προβληματα με το Wi-Fi του , μεχρι που πριν απο 3 βδομαδες το εχασε τελειως. αποφασισα λοιπον να παω στην εκδοση 6.1 . Το βαζω και παλι τα ιδια . Το εικονιδιο ειναι γκρι και δν κινειτε για κανεναν λογο. Οτι και εαν εχω προσπαθησει δεν μ εχει πετυχει εκτος απο το παγωμα του στην καταψυξη οπου και δουλευει μεχρι να ζεσταθει. Εχετε μηπως καμια ιδεα ; Και συγνωμη εαν το θεμα αθτο εχει γινει ξανα καπου αλλα δν ετυχε να το βρω αλλου.
Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 6.0 το κινητο μ αρχησε να εμφανιζει προβληματα με το Wi-Fi του , μεχρι που πριν απο 3 βδομαδες το εχασε τελειως. αποφασισα λοιπον να παω στην εκδοση 6.1 . Το βαζω και παλι τα ιδια . Το εικονιδιο ειναι γκρι και δν κινειτε για κανεναν λογο. Οτι και εαν εχω προσπαθησει δεν μ εχει πετυχει εκτος απο το παγωμα του στην καταψυξη οπου και δουλευει μεχρι να ζεσταθει. Εχετε μηπως καμια ιδεα ; Και συγνωμη εαν το θεμα αθτο εχει γινει ξανα καπου αλλα δν ετυχε να το βρω αλλου.

 

´Εχει χαλάσει πρέπει να το πας για service.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ψάξε στο google έχει αναφερθεί αυτό το πρόβλημα στην 6.0 έκδοση... Κ εγώ αρχικά πήγα με πολύ φόβο στην 6 γιατί είχα διαβάσει το θέμα με το wifi...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξααα!!!!!

ευχαριστω πολυυυυ!!!!!!!!!

Πως γινεται να συγχρονισουμε τις επαφες του τηλεφωνου με τους φιλους του fb κ οταν μας καλουν να δειχνει την φωτογραφια του ξερει καποιος???:rolleyes::rolleyes:

 

H Λύση είναι το Synch.Me

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Για να τις εμφανίζει σε ολόκληρη την οθόνη θα πρέπει να τις προσθέσεις εσύ χειροκίνητα σε κάθε επαφή.

 

Η λυση σου ειναι το Synch.Me

 

σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!!!!!!!!!!!;););)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

Μπορει να μου πεις καποιος ποιος ειναι ο διακομιστης στο microsoft exchange γιατι γραφω το m.google.com που διαβασα καπου κ μου γραφει προβλημα με τον διακομιστη?

κ πως περναω μετα τις επαφες μου απο το gmail στην συσκευη?

ας μου πει καποιος pleaseeeeeee!!!!!!!

 

H Google δεν υποστηρίζει πια sync με λογαριασμό Exchange, οπότε ακολούθησε τις οδηγίες που αναφέρονται εδώ:

https://productforums.google.com/forum/#!topic/gmail/oGeHuvTPtRM/discussion

Είχα κι εγώ το πρόβλημα και το έλυσα περνώντας τον λογαριασμό μου gmail κανονικά ως νέο λογαριασμό gmail (με τον οποίο συγχρονίζονται τα email μου και το ημερολόγιο) και τις επαφές μου τις συγχρόνισα με τον τρόπο που αναφέρεται στο ανωτέρω, δηλαδή πέρασα νέο λογαριασμό στην κατηγορία "άλλο" και μετά ως CardDAV με τον οποίον συγχρονίστηκαν αμέσως.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

H Google δεν υποστηρίζει πια sync με λογαριασμό Exchange, οπότε ακολούθησε τις οδηγίες που αναφέρονται εδώ:

https://productforums.google.com/forum/#!topic/gmail/oGeHuvTPtRM/discussion

Είχα κι εγώ το πρόβλημα και το έλυσα περνώντας τον λογαριασμό μου gmail κανονικά ως νέο λογαριασμό gmail (με τον οποίο συγχρονίζονται τα email μου και το ημερολόγιο) και τις επαφές μου τις συγχρόνισα με τον τρόπο που αναφέρεται στο ανωτέρω, δηλαδή πέρασα νέο λογαριασμό στην κατηγορία "άλλο" και μετά ως CardDAV με τον οποίον συγχρονίστηκαν αμέσως.

Καλημερα!!!

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!!!

Τις επαφες τις περασα απο το gmail στο λαπτοπ κ μετα μπηκα στο icloud παλι απο pc πατησα εκει που λεει email τις εκανα εισαγωγη κ περασαν αυτοματα στο τηλεφωνο!!:D

Το Exchange το χρησιμοποιουσα γιατι μου ερχονται αμεσως τα email που μου στελνουν στο gmail εχω παρατηρησει καθυστερησει..

Υπαρχει ακομα??

Κ κατι ακομα..

Συνδεω το τηλ με το λαπτοπ μου ανοιγει το itunes κ μου το συγχρονιζει κ μου περναει εφαρμογες που ειχα στο παλιο iphone..

Πως διαγραφω εφαρμογες κτλ που ειναι μεσα στο itunes?

Κ κατι τελευταιο..

Υπαρχει καποια εφραμογη που α μικραινει φωτογραφιες οχι να τις κοβει να τις ελαχιστοποιει αν λεω την σωστη λεξη..

Στο samsung πχ ειχα κατεβασει το photogrid κ ειχε καπου επιλογη να φτιαξεις την φωτο κ αυτοματα την μικραινε το ηθελα για να ανεβαζω φωτογραφιες στο instagram τωρα το κατεβασα αλλα δεν εχει αυτη την επιλογη.. :(

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!!!

Τις επαφες τις περασα απο το gmail στο λαπτοπ κ μετα μπηκα στο icloud παλι απο pc πατησα εκει που λεει email τις εκανα εισαγωγη κ περασαν αυτοματα στο τηλεφωνο!!:D

Το Exchange το χρησιμοποιουσα γιατι μου ερχονται αμεσως τα email που μου στελνουν στο gmail εχω παρατηρησει καθυστερησει..

Υπαρχει ακομα??

Κ κατι ακομα..

Συνδεω το τηλ με το λαπτοπ μου ανοιγει το itunes κ μου το συγχρονιζει κ μου περναει εφαρμογες που ειχα στο παλιο iphone..

Πως διαγραφω εφαρμογες κτλ που ειναι μεσα στο itunes?

Κ κατι τελευταιο..

Υπαρχει καποια εφραμογη που α μικραινει φωτογραφιες οχι να τις κοβει να τις ελαχιστοποιει αν λεω την σωστη λεξη..

Στο samsung πχ ειχα κατεβασει το photogrid κ ειχε καπου επιλογη να φτιαξεις την φωτο κ αυτοματα την μικραινε το ηθελα για να ανεβαζω φωτογραφιες στο instagram τωρα το κατεβασα αλλα δεν εχει αυτη την επιλογη.. :(

 

Εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη Gmail απο το App Store. Βεβαια δεν εχει ενσωματωση στο λειτουργικο οπως το η εφαρμογη Mail που του iPhone αλλα κανω πολυ καλα την δουλεια μου και φυσικα τα email ερχονται αμεσα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι πως η εγγυηση μου τελειωσε πριν απο 20 μερες.... ξερεις περιπου ποσα θα με μαδισουν ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι

εχω αγορασμενο καινουρια συσκευη ενα iphone 4s και εδω και ενα μηνα κυριως μετα το ios6 αντιμετωπιζω προβλημα με το wifi του κινητου,τι εννοω?

Αφου ανοιγω το κινητο και μπαινω σε καποια εφαρμογη ή χρησιμοποιω ιντερνετ μεσω wifi,μετα απο 2-3 λεπτα παγωνει η ενδειξη του wifi,σβηνει,ξαναναβει μονη της,ξαναπαγωνει και παει λεγοντας,ωσπου καποια στιγμη δε δουλευει καθολου.

Το κανω ρισταρτ το κινητο,κανω επαναφορα δικτυου το διορθωνει,αλλα μετα απο λιγο ξαναπαρουσιαζεται το προβλημα.

Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω??

Ευχαριστω:(:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

θα ηθελα τη βοηθεια σας σε κατι

εχω αγορασμενο καινουρια συσκευη ενα iphone 4s και εδω και ενα μηνα κυριως μετα το ios6 αντιμετωπιζω προβλημα με το wifi του κινητου,τι εννοω?

Αφου ανοιγω το κινητο και μπαινω σε καποια εφαρμογη ή χρησιμοποιω ιντερνετ μεσω wifi,μετα απο 2-3 λεπτα παγωνει η ενδειξη του wifi,σβηνει,ξαναναβει μονη της,ξαναπαγωνει και παει λεγοντας,ωσπου καποια στιγμη δε δουλευει καθολου.

Το κανω ρισταρτ το κινητο,κανω επαναφορα δικτυου το διορθωνει,αλλα μετα απο λιγο ξαναπαρουσιαζεται το προβλημα.

Μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω??

Ευχαριστω:(:(

Το εχω ξανακουσει αυτο . Σε ορισμενα μοντεμ οταν κανουν μια εργασια με το που μπαινεις στο δικτυο ( traficking νομιζω λεγεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος ) το ιδιο το μοντεμ σου κανει φραγη το κινητο σου απο μερικα δευτερολεπτα μεχρι και μερικα λεπτα. θα πρεπει να πας στις ρυθμισεις του ιδιου του μοντεμ και να το φτιαξεις απο εκει . αυτο που γινεται οταν το κλεινεις ειναι οτι οταν ξανανοιξει το μοντεμ εχει κρατημενοι την προηγουμενη θεση που ειχε φαει την φραγη και αρα το κινητο μπαινει σε νεα θεση κανονικα . κοιταξε το δεν ειμαι σιγουρος γιατι και εγω ο ιδιος πριν απο λιγες μερεσ διαβασα κατι αντιστοιχο

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν το κανει σ ενα μονο μοντεμ,το κανει σ οποιο wifi συνδεθω,δεν ειναι θεμα επομενως μοντεμ αλλα κινητου εχω την εντυπωση
Link to comment
Share on other sites

H Λύση είναι το Synch.Me

το κατεβασα αλλα οταν παω να κανω sync μου γραφει σφαλμα κ δεν συνδεεται τι φταιει??:(

 

Εγω χρησιμοποιω την εφαρμογη Gmail απο το App Store. Βεβαια δεν εχει ενσωματωση στο λειτουργικο οπως το η εφαρμογη Mail που του iPhone αλλα κανω πολυ καλα την δουλεια μου και φυσικα τα email ερχονται αμεσα.

 

θα το δοκιμασω !!!!

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

χθες το μεσημερι μου επεσε και παρατηρησα οτι τα χρωματα της οθονης ειναι ξεθωριασμενα και διακρινω και κατι γραμμες ... το εχει συναντησει καποιος ; το ανοιξα σημερα να δω μηπως ξεκουμπωσε το κουμπωμα της οθονης αλλα τιποτα... καμια ιδεα ;
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...