Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον αύριο το βράδυ...

 

μακάρι αύριο, γιατί ίσως τη βγάλουν κάνα δυο μέρες πριν βγει το ipad 3!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μπορεί να δοθεί επίσημα η 5.1 αν δεν έχει πριν δοθεί στους devs η GM; Έχει συμβεί ποτέ αυτό, δεν θυμάμαι καθόλου... Εύχομαι να δοθεί αύριο γιατί το θέμα με τη batt έχει εξαντλήσει την υπομονή μου...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δοθεί επίσημα η 5.1 αν δεν έχει πριν δοθεί στους devs η GM; Έχει συμβεί ποτέ αυτό, δεν θυμάμαι καθόλου... Εύχομαι να δοθεί αύριο γιατί το θέμα με τη batt έχει εξαντλήσει την υπομονή μου...

 

Έχει συμβέι πολλές φορές σε minor updates (π.χ από 4.1 σε 4.2)! Στα major δίνεται πάντα Golden Master στους developer (π.χ από 4>5)

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Έχει συμβέι πολλές φορές σε minor updates (π.χ από 4.1 σε 4.2)! Στα major δίνεται πάντα Golden Master στους developer (π.χ από 4>5)
Α τέλεια, thanx a lot! Με έχουν κάνει να ανυπομονώ για το event πιο πολύ για το πιθανό release της 5.1, παρά για την ανακοίνωση του iPad :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χθες ανεφερα ενα προβλημα στο 4ς μου με την μπαταρια.Ειχα εγκαταστησει το age of balls και παρατηρησα οτι μου ετρωγε πολυ την μπαταρια.Το απεγκατεστησα και το προβλημα συνεχιστηκε.Να το κανω restore?Πως κανω μετα το restore set up as new για να διατηρησω τις εφαρμογες και τα προγραμματα που του εχω περασει?PLEAZZZZZ ας μου πει καποιος τι να κανω?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χθες ανεφερα ενα προβλημα στο 4ς μου με την μπαταρια.Ειχα εγκαταστησει το age of balls και παρατηρησα οτι μου ετρωγε πολυ την μπαταρια.Το απεγκατεστησα και το προβλημα συνεχιστηκε.Να το κανω restore?Πως κανω μετα το restore set up as new για να διατηρησω τις εφαρμογες και τα προγραμματα που του εχω περασει?PLEAZZZZZ ας μου πει καποιος τι να κανω?Ευχαριστω

 

Προχώρα σε restore. Πρώτα σιγουρέψου πως έχει κάνεις τελευταίο backup στο itunes. Στην αρχική "summary" γράφει last backup up.

 


  • Μετά με καλώδιο συνδεδεμένο πατάς restore. Θα ανάψει το μήλο σε μαύρη οθόνη και μετά θα ανοίξει στην αρχή, όπως όταν το πήρες. Θα επιλέξεις γλώσσα, σύνδεση μέσω wifi κτλ και μετά σου έχει μια επιλογή set up as new, ή backup από icloud ή itunes (κάπως έτσι)
    Επιλέγεις backup απο itunes. Θα ανοίξει ίσως να σου έχει κρατήσει το φόντο μόνο χωρίς τις εφαρμογές και σιγά σιγά θα σου κάνει sync μια μια τις παλιές εφαρμογές, sms, κλήσεις κτλ (όπως ακριβώς ήταν)

 


  • Αν δεν θες να κάνεις αυτό έχει μια επιλογή στο itunes με δεξί κλικ πάνω στο devices "name iPhone" restore from backup πιστεύω κάνεις ακριβώς το ίδιο

 

Εγώ έκανα την πρώτη τελεία... Σιγουρέψου πως έχεις διαγράψει αυτή την εφαρμογή και από το itunes "Apps"

Εχθές έκανα restore μετά από jailbreak και σε 10' ήμουν έτοιμος.

Sorry που έγραψα λίγο μπερδεμένα αλλά βιάζομαι. Αν θες ή μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος παραπάνω ρωτάς.

Αν δεν βελτιωθεί ούτε έτσι παει για service

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλος.Το εκανα και τωρα περιμενω να φορτισει για να το ελεξω.Ευχαριστω και παλι, να σαι καλα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά άκρως απογοητευτικό το ζήτημα με την μπαταρία της συσκευής, αλλά ευτυχώς όπως δείχνουν όλα, αύριο στις 20.00-21.00 το βράδυ ( ώρα ελλάδος) θα έχουμε επίσημα την διάθεση του νέου update.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά άκρως απογοητευτικό το ζήτημα με την μπαταρία της συσκευής, αλλά ευτυχώς όπως δείχνουν όλα, αύριο στις 20.00-21.00 το βράδυ ( ώρα ελλάδος) θα έχουμε επίσημα την διάθεση του νέου update.

 

Η οποία σύμφωνα με τα τελευταία Info θα χει και δύο νέα χαρακτηριστικά που δεν είναι γνωστά μέχρι τώρα!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι... μέχρι αύριο θα την έχεις.

 

Να ρωτησω και κατι αλλο? πως θα παω στις ρυθμισεις του itunes για το pc για να επιλεξω στο backup τι ακριβως θελω να γινετε backup?

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο? πως θα παω στις ρυθμισεις του itunes για το pc για να επιλεξω στο backup τι ακριβως θελω να γινετε backup??
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Αν παίρνει ρεύμα από το USB και απλά δεν το αναγνωρίζει το itunes μπορεί να είναι και θέμα drivers, οπότε απλά απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του itunes (της τελευταίας έκδοσης πάντα).

 

εκανα τα παντα. δε το διαβαζει καθολου. παω να τρελαθω με τη μ@λ@κια

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω jailbroken iphone 4s, αν προχωρησω σε αναβαθμιση οτι tweaks κτλ εχω περασμενα θα εξαφανιστουν;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήμουν από τους τυχερούς (??) πρώτους. Μετά έπεσε ο server. Όλα νορμάλ μέχρι στιγμής. Το notepad δεν αναβαθμίστηκε, εμφανίστηκε όμως η επιλογή για απενεργοποίηση του 3g

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

ιοs 5.1 παιδια εδω και μια ωρα . εχουμε on-off 3G button και καμερα χωρις να ξεκλειδωσουμε την συσκευη. τωρα για τα ιαπωννικα στο siri δεν μας νοιαζει ελληνικα θελουμε . επισης βρηκα μεσα στο καδο του υπολογιστη αυτο iPhone4,1_5.0.1_9A406_Restore . 810mb μετα την αναβαθμιση. Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

iOS 5.1. και εγώ από τώρα...:cool:

ελπίζω να δω διαφορά στην μπαταρία!:happy:

και ΝΑΙ έχει απενεργοποίηση του 3G !!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα on/off 3g και camera στο lock!!

ειναι ευκολο να μ απαντησει καποιος στην ερωτηση που εκανα ποιο πριν? ειναι 2-3 post ποιο πισω

ty

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Από τις λίγες ώρες χρήσης της 5.1 σε 4s διέκρινα ένα θέμα με το wifi. Γενικά όταν είναι σε lock screen αποσυνδέεται (χωρίς λόγο, με φουλ σήμα) από το wifi και "τρώει" αν χρειαστεί από το 3G. Με το που ανοίξει το τηλέφωνο και πάλι, επανασυνδέεται. Το παρατήρησε κανείς άλλος αυτό??

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...