Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα να βγαλουν μια custom που να λειτουργεί κ το ράδιο??? Τοσα πολλα ζητάω :lol:??

 

Στο τελος δεν θα κρατηθώ κ θα πετάξω η τη miui η την cm7 πανω!!

 

Αν παραβλέψουμε το - του ραδιου πια απο τις δυο ειναι καλύτερη (miui cm7) η να παω για root + 2.3.5!! Πειτε καμιά ιδέα!!

 

Στη 2,2,2 παντως δεν μένω αλλο απλα πρεπει να αποφασίσω το Next step!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Next step!

γεια και απο μενα

φανατικος αλλα, u8800pro&u8800-ICS-demo:base on u8860-4.0-demo, δεν ειναι για το απλο πολιτη ακομα

ειπα οτι θα καει αλλα την γλιτωσα,ομορφη rom παντως και πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο μεχρι στιγμης

edit:γιατι κατεβασαν τα official απο Huawei??

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

η ICS δεν παιζει καν σαν ενδεχόμενο ακόμα, λογικα μεσα Φεβ 12 θα τη στρώσουν σιγα σιγα οποτε μέχρι να καταστραφεί ο κοσμος θα τη χαρουμε λιγο τουλάχιστον :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με γρήγορη εκκίνηση λειτουργεί το ξυπνητιρη.2.3.5....

Κάποιος που ειναι στην μαμησια ρομ και το εχει σκαλισει, παρατηρησε αν υπαρχει στην μαμησια η επιλογη για "γρήγορη εκκίνηση" ? Έχω την μαμησια, όσο και αν το εψαξα δεν βρηκα τετοια επιλογη, αλλα μιας και αρχαριος στο αντροϊντ σκεφτομαι μηπως δεν ψαχνω καλα. Σπουδαιο χαρακτηριστικο (επειδη χτυπαει το ξυπνητηρι). Όταν πριν 3 ημερες διαπιστωσα οτι με κλειστο το τηλεφωνο δεν χτυπαει το ξυπνητηρι, εχασε το τηλ στα ματια μου το 30% της αξιας του ! (μετα μου περασε η στεναχωρια!:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Η CM7 που την φοράω εδω και δυο μερες ειναι αψογη. Σε σχεση με την stock 2.3 οι διαφορες ειναι οτι δεν εχει επιλογη για γρηγορη εκκινηση, και δεν λειτουργει το ραδιο. εχει ελληνικο πληκτρολογιο (αν και το αντικατεστησα με το touchpal) εχει επιλογη να ξυπναει το κινητο και απο τα πλαινα πληκτρα εντασης, ειναι root, ο kernel υποστηριζει overclocking και ειναι αισθητα πιο γρηγορη. Το μονο bug που αντιμετωπισα ηταν ενα conflict με το widget του 360 launcher που ενεργοποιει-απενεργοποιει το ιντερνετ. Αφαιρεσα το widget και λυθηκε το θεμα μιας και η cm7 σου δινει τη δυνατοτητα να παραμετροποιησεις πληρως τα widgets που βρισκονται στην μπαρα ειδοποιησεων.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που είναι σωστότερο να εγκατηστουνται όλες οι εφαρμογές?μέχρι στιγμής τις έβαζα στην εξωτερική sd αλλά επειδή ήταν σχεδόν γεμάτη με τραγούδια τώρα γέμισε.γίνεται αν δεν πάνω λάθος να βάλω ως default να μπαίνουν στην εσωτερική σωστά? Επίσης γίνεται να μεταφέρω τις εφαρμογές από την εξωτερική στην εσωτερική και αν ναιq πως? Επιπλέον αν προσπαθήσω τώρα να περάσω μια custom rom, θα χασω δεδομένα και αν ναι ποιας μνήμης? Και κάτι ακόμα ισχύει ότι στα android οσο λιγότερη μνήμη ραμ έχουμε ελεύθερη τόσο καλύτερα?

Ευχαριστώ και παλι:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι ακόμα που είναι σωστότερο να εγκατηστουνται όλες οι εφαρμογές?μέχρι στιγμής τις έβαζα στην εξωτερική sd αλλά επειδή ήταν σχεδόν γεμάτη με τραγούδια τώρα γέμισε.γίνεται αν δεν πάνω λάθος να βάλω ως default να μπαίνουν στην εσωτερική σωστά?

 

By default στην εσωτερική εγκαθίστανται.

 

Επίσης γίνεται να μεταφέρω τις εφαρμογές από την εξωτερική στην εσωτερική και αν ναιq πως?

 

link2sd.

 

Επιπλέον αν προσπαθήσω τώρα να περάσω μια custom rom, θα χασω δεδομένα και αν ναι ποιας μνήμης?

 

Της εσωτερικής.

 

Και κάτι ακόμα ισχύει ότι στα android οσο λιγότερη μνήμη ραμ έχουμε ελεύθερη τόσο καλύτερα?

 

Όχι, δεν ισχύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα, απλά κάποια τραγούδια κλπ να τα μεταφέρεις στην εσωτερική sd, παρά τις εφαρμογές.

Ή θα μπορούσες επίσης να μεγαλώσεις το διαμέρισμα /data όπου εγκαθίστανται οι εφαρμογές, παίρνοντας χώρο από την εσωτερική sd.

O τρόπος, καθώς και τα αρχεία που χρειάζονται είναι εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1112857

Από τη στιγμή που υπάρχει εξωτερική sd η εσωτερική καταλήγει να είναι άχρηστη(εγώ ακόμη δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ). Οπότε καλύτερα να μεγαλώσει το διαμέρισμα /data που είναι και ο σίγουρος τρόπος για να λειτουργούν σωστά όλες οι εφαρμογές(πχ τα widgets αν εγκατασταθούν στην sd, δεν εμφανίζονται καθόλου στην αρχική οθόνη). Αυτή τη στιγμή έχω διαθέσιμο χώρο για εφαρμογές 1.5GB.

Link to comment
Share on other sites

εχει να επιλογη για χρηση ασυρματων δικτυον κα δεν ειναι μαρκαρισμεν ενω χρηση δορυφορων gps ειναι ,το τηλ το εχω στην κλησεις εκτακτης αναγγης ,τωρα αν παω να ανηξω καποιο προγραμμα σχετικα με χαρτες μου βγαζει στο επανω μερος του τηλ. μια κεραια που μιαζει σαν της δορηφορικες και διχνει να δουλευει και δεν ξερω αν χρεωνομαι δεδομενα η ειναι απλα το gps που μπαινει σε λιτουργεια .ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κεραία σημαίνει ότι λειτουργεί.

Αφού δεν έχεις ενεργοποιήσει τη χρήση ασύρματων δικτύων όχι.

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοοον. έχουμε και λέμε. Είχα το wildfire( irrelevant, i know..) απλός εκεί πάνω είχα cyanogen mod7 , και πλέον έχω το x5 pro, και δε μου κάθετε καλά η 2.2.2

ερώτηση. είδα ότι υπάρχει η ανάλογη cm7 για το χ5, συστήνεται ? ή να περάσω την official 2.3.5?

 

έστω ότι πάω στην 2.3.5 , μετά από κάποιες ώρες διαβάσματος, και αφού έχω ανοίξει 500 παράθυρα, έχω χάσει την μπάλα. είδα ότι αν απλά περάσεις την 2.3.5 χάνεις πολλά mb μνήμη, κάπου είδα ότι με factory "κάτι"(δε μπορώ να το ψάξω τέτοια ώρα) το προσπερνάμε αυτό το πρόβλημα,

αυτό είναι στα βήματα που έχετε γράψει πιο πάνω, ή ΠΡΩΤΑ αυτό, και μετά τα βήματα που δίνουν από xda?

 

επίσης, υπάρχουν πάνω απο 10 link για να κατεβάσεις την 2.3.5, από κινέζικα ως σε megaupload.. υποθέτω ότι είναι το ίδιο αρχείο?

συγνώμη προκαταβολικά, ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι, αλλά με 3 threads στο forum και άπειρες ώρες διαβάσματος, το παραδέχομαι, έχω χάσει τον μπούσουλα

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση. είδα ότι υπάρχει η ανάλογη cm7 για το χ5, συστήνεται ? ή να περάσω την official 2.3.5?

η καθε μια εχει τα προβληματα της και τα προτερηματα της

διαβαζεις και διαλεγεις

έστω ότι πάω στην 2.3.5 , μετά από κάποιες ώρες διαβάσματος, και αφού έχω ανοίξει 500 παράθυρα, έχω χάσει την μπάλα. είδα ότι αν απλά περάσεις την 2.3.5 χάνεις πολλά mb μνήμη, κάπου είδα ότι με factory "κάτι"(δε μπορώ να το ψάξω τέτοια ώρα) το προσπερνάμε αυτό το πρόβλημα,

εαν κανεις factory reset αλλα το κανουμε με Unofficial CWM Recovery 5.0.2.7 και ολα καλα.

 

επίσης, υπάρχουν πάνω απο 10 link για να κατεβάσεις την 2.3.5, από κινέζικα ως σε megaupload.. υποθέτω ότι είναι το ίδιο αρχείο?

συγνώμη προκαταβολικά, ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι, αλλά με 3 threads στο forum και άπειρες ώρες διαβάσματος, το παραδέχομαι, έχω χάσει τον μπούσουλα

 

δυο official υπαρχουν

μια κινεζικη και μια overseas και οι δυο ειναι 512G.

τα links απο Huawei ειναι νεκρα προς το παρον

γιατι αραγε;;

===================================================================================================

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεία παντού ιδια ειναι για την 2,3,5 αλλα τωρα ποια θα βαλεις αποφασίζεις εσυ,

 

η την 2,3,5 που λειτουργούν ολα καλα κ σταθερα η την cm7 του geo που δεν θα σου λειτουργεί το FM radio αλλα το κινητο θα πεταει!!!

 

 

Στο ίδιο δίλημμα ειμαι κ εγω!! :p

Link to comment
Share on other sites

Για το fm radio, μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή spirit fm στη CM7, το chip της συσκευής υποστηρίζεται, οπότε υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να λειτουργήσει.
Link to comment
Share on other sites

Για το fm radio, μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή spirit fm στη CM7, το chip της συσκευής υποστηρίζεται, οπότε υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να λειτουργήσει.

 

Το εχω δοκιμασει, κολλαει το κινητο και κανει επανεκκίνηση.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται στην εργοστασιακή ρομ, συμβαίνει στη CM7?

 

Ναι την CM7 φοραω.

 

παιδια η cm7 εχει ελληνικα?????

 

Εχει και ελληνικο μενου και πληκτρολογιο

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκα και εγώ στο κλαμπ με ένα Pro.

 

Ερώτηση: πως το ρυθμίζω για ιντερνετ με qcard που έχω; :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ελτεο!!!!

 

 

Ρυθμίσεις - Ασύρματο κ δίκτυα- Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- Ονοματα σημειου πρόσβασης ρίχνεις μια ματια αν κ ρυθμιζεται αυτόματα μεσω τις σιμ αν θυμάμαι καλά!

 

(ΑΑ κ κατεβασε κ π,χ το 3G watchdog απο το μαρκετ να το ρυθμίσεις στα free ΜΒ που εχεις για να μην ξεφυγεις)

Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα,

εχει εδω και κανα τριωρο που εγκατεστησα κι εγω την 2.3.5 στο u8800pro μου αλλα εχω ενα θεμα με τις εφαρμογες του market:(

οποια και αν προσπαθησα να κατεβασω ,αφου στην μπαρα φαινεται οτι κατεβηκε πεταει ενα μυνημα οτι ηταν ανεπιτυχης και να προσπαθησω ξανα:(

ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ελτεο!!!!

 

 

Ρυθμίσεις - Ασύρματο κ δίκτυα- Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- Ονοματα σημειου πρόσβασης ρίχνεις μια ματια αν κ ρυθμιζεται αυτόματα μεσω τις σιμ αν θυμάμαι καλά!

 

(ΑΑ κ κατεβασε κ π,χ το 3G watchdog απο το μαρκετ να το ρυθμίσεις στα free ΜΒ που εχεις για να μην ξεφυγεις)

 

Μερσί. Το έχω κοιτάξει. Οποιος έχει Q ας βοηθήσει...:(

 

edit: ΟΚ έφτιαξε, με βοήθησε ο jastonas

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...