Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, το πιο πιθανο ειναι να εχει απαντηθει και πιο πανω αυτο που θα ρωτησω. Ειμαι με ICS official κ θελω να βαλω την ROM του gkalen(horse armageddon) που βασιζεται στη 2.2. Θα χρειαστει να παω σε official froyo πρωτα?Ποια είναι ακριβως η διαδικασια?Υπαρχει καποιος τελευταιος οδηγος?Ευχαριστω! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, το πιο πιθανο ειναι να εχει απαντηθει και πιο πανω αυτο που θα ρωτησω. Ειμαι με ICS official κ θελω να βαλω την ROM του gkalen(horse armageddon) που βασιζεται στη 2.2. Θα χρειαστει να παω σε official froyo πρωτα?Ποια είναι ακριβως η διαδικασια?Υπαρχει καποιος τελευταιος οδηγος?Ευχαριστω! :)

 

 

Εδώ θα βρεις οτι θες

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343712

Link to comment
Share on other sites

[ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΠΙΚ]Καλησπερα.. Εχω το huawei ideos x5 pro ..εστειλα το κινητο πριν 20 μερες στην wind για service..Το κινητο ειχε προβλημα αφης..Δηλαδη πατουσες ενα πραγμα στην οθονη πατουσε μονο του 10..καποιες φορες (τις περισσοτερες) πατουσε και μονο του τελειως..εκανε δηλαδη οτι του γουσταρει..αμα καθαριζα την ραμ σαν να εφτιαχνε για 5 λεπτα αλλα κατευθειαν ξανακολουσε μετα απο αυτα τα 5 λεπτα..υποτιθεται λοιπον πως το εστειλα στην wind να μου το φτιαξει..μου το εστειλε σημερα υποτιθεται φτιαγμενο..το κινητο ηταν ακριβως οπως τους το εδωσα! Καποια λυση? Κριμα ειναι να το αφισω στην ακρη..6-7 μηνες εχει που το αγορασα..

 

Υ.Γ Εχω κανει και την επισημη αναβαθμιση ICS 4.0.3 απο την ιστοσελιδα της huawei..

Υ.Γ2 ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΓΙΑ 2 ΦΟΡΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΛΕΕΙ 19 ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. To κινητο εξακολουθει να κανει ακριβως το ιδιο με τις εργοστασιακες ρυθμισεις και αδειο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, το πιο πιθανο ειναι να εχει απαντηθει και πιο πανω αυτο που θα ρωτησω. Ειμαι με ICS official κ θελω να βαλω την ROM του gkalen(horse armageddon) που βασιζεται στη 2.2. Θα χρειαστει να παω σε official froyo πρωτα?Ποια είναι ακριβως η διαδικασια?Υπαρχει καποιος τελευταιος οδηγος?Ευχαριστω! :)

Ισως να ειναι πιο δυσκολο για σενα , καθως οπως λες εισαι με official ics που σημαινει οτι δεν εχεις βαλει custom rom ακομα ( αλλιως δεν θα ησουνα σε official).

Τα σωστα βηματα ειναι :

πρωτα παμε σε 2.3 (GB) , φλασαροντας ΜΟΝΟ το στεπ2 απο official GB ( με dload φακελο και χωρις μπαταρια ).

Και μετα παμε σε 2.2 ,φλασαροντας το στεπ1 και μετα το στεπ2 απο το "back to froyo" package που θα βρεις στο λινκ του tzivas31 , κανα δυο ποστ πιο πισω ( παλι με dload φακελο ).

Αν δεν το κατεχεις το θεμα βαλε αλλο ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Τα λινκ στην πρώτη σελίδα έχουν την αναβάθμιση σε 2.3.5 της WIND;

Δε βγηκε ποτε αναβαθμιση απο τη WIND.

 

Αυτη ειναι η τελευταια και νομιζω σταθεροτερη επισημη 2.3 : http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντησει καποιος γιατι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση..

Φιλε πηγαινε μονος σου στο service , και δειξτους το προβλημα σου , δεν βλεπω αλλη λυση στη περιπτωση σου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πηγαινε μονος σου στο service , και δειξτους το προβλημα σου , δεν βλεπω αλλη λυση στη περιπτωση σου.

 

να κατεβω Αθηνα μου ζητας :P ισως αμα εστελνα το κινητο και τους ελεγα να μου παρουν τηλεφωνο να τους πω τι εχει.. Μα να λεει αγαπητε πελατη παρολο τα οργανικα και επιστημονικα τεστ που εγιναν στην συσκευη σας δεν βρεθηκε κανενα απολυτως προβλημα και μολις το ανοιγω εγω παταω να μπω στο μενου και να αλλαζει 4000 σελιδες και να μπαινει οπου θελει μονο του?!

Link to comment
Share on other sites

Αφου λες οτι αν καθαρισεις την RAM για 5 λεπτα εισαι καλα τοτε δεν ειναι προβλημα hardware. Γιατι δεν δοκιμαζεις να περασεις ξανα την ICS? Ισως κατι σου πηγε στραβα στο φλασαρισμα. Τι λες gkalen?

 

Γενικα να ξερεις οτι ολες οι επισημες εχουν τα προβληματακια τους. Αν θες το κινητο σου γρηγορο και ισχυρο θα σου προτεινα να περασεις καποια custom ROM. Ειδικα αμα εισαι τωρα με 2.2 θα πρεπει να δοκιμασεις την σταθεροτερη ισως ROM που υπαρχει για το κινητο μας και ειναι και του φιλου gkalen. Θα νομιζεις οτι εχεις αλλο τηλεφωνο!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι, αν καταλαβα καλα ,οτι εχει το ιδιο προβλημα οτι και να βαλει ( ics , gb ) , δεν γινεται να τα εχει κανει ολα λαθος και να ανοιγει το τηλ.. του.

 

@thanos787

Απο 2.2 πηγες σε 2.3 και μετα σε ics , ετσι ???

Εχεις δοκιμασει να γυρισεις σε 2.3 και εκανε τα ιδια ??

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι, αν καταλαβα καλα ,οτι εχει το ιδιο προβλημα οτι και να βαλει ( ics , gb ) , δεν γινεται να τα εχει κανει ολα λαθος και να ανοιγει το τηλ.. του.

 

@thanos787

Απο 2.2 πηγες σε 2.3 και μετα σε ics , ετσι ???

Εχεις δοκιμασει να γυρισεις σε 2.3 και εκανε τα ιδια ??

Ναι πρρωτα σε 2.3 και μετα σε ics. Άπο οσο θυμαμαι οταν εκανα τις αναβαθμισεις εκανε το ιδιο ακριβως..! στο χαρτι που μου στειλανε εγραφε και οτι παρολο οτι δεν βρηκαμε καποιο προβλημα εμεις εγκαταστησαμε ξανα την τελευταια αναβαθμιση του android.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρρωτα σε 2.3 και μετα σε ics. Άπο οσο θυμαμαι οταν εκανα τις αναβαθμισεις εκανε το ιδιο ακριβως..! στο χαρτι που μου στειλανε εγραφε και οτι παρολο οτι δεν βρηκαμε καποιο προβλημα εμεις εγκαταστησαμε ξανα την τελευταια αναβαθμιση του android.

Δεν δοκιμαζεις να πας σε 2.3 , μηπως και στρωσει ?

ποια ics version εχει το τηλ.. ( ρυθμισεις/about phone )

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμαζεις να πας σε 2.3 , μηπως και στρωσει ?

ποια ics version εχει το τηλ.. ( ρυθμισεις/about phone )

2.3.4.. Λες να δωκιμασω downgrade να παω σε 2.3 ? Εμενα κατι μου λεει οτι δεν ειναι software προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

2.3.4.. Λες να δωκιμασω downgrade να παω σε 2.3 ? Εμενα κατι μου λεει οτι δεν ειναι software προβλημα..

 

Δεν γινεται αυτο που λες , πηγαινε ρυθμισεις/σχετικα με το τηλ.. και πες μου τι γραφει στα :

Εκδοση android ....

Εκδοση βασικου φασματος ... και custom version

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο που λες , πηγαινε ρυθμισεις/σχετικα με το τηλ.. και πες μου τι γραφει στα :

Εκδοση android ....

Εκδοση βασικου φασματος ... και custom version

 

οπα, σορρυ μπερδευτηκα. εκδοση android 4.0.3

Εκδοση βασικου φασματος 404029

εκδοση Kernel 3.0.8-perf-00191-g121a779 android@localhost #1

Link to comment
Share on other sites

οπα, σορρυ μπερδευτηκα. εκδοση android 4.0.3

Εκδοση βασικου φασματος 404029

εκδοση Kernel 3.0.8-perf-00191-g121a779 android@localhost #1

Custom version , δεν λεει τιποτα ?

Μαλλον δεν βαλανε τιποτα αυτοι , το αφησαν οπως το'χες.

Δοκιμασε να κατεβεις σε 2.3 , φλασαροντας ΜΟΝΟ το στεπ2 απο οποια official gb θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Custom version , δεν λεει τιποτα ?

Μαλλον δεν βαλανε τιποτα αυτοι , το αφησαν οπως το'χες.

Δοκιμασε να κατεβεις σε 2.3 , φλασαροντας ΜΟΝΟ το στεπ2 απο οποια official gb θελεις.

 

Εγινε θα το δωκιμασω.!

Link to comment
Share on other sites

Εγινε θα το δωκιμασω.!

Δεν εχεις κι αλλες επιλογες , πρεπει να δουμε αν συνεχιζεται το προβλημα και με αλλη εκδοση .

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραια , παρε το step2 απο μεσα (update app) και φτιαξε εναν φακελο "dload" και βαλτο μεσα.

μετα βαλε το φακελο dload στη καρτα σου χυμα ( καλυτερα να εχεις μικρη καρτα , 2gb και κατω).

Μετα βγαλε τη μπαταρια , κρατα πατημενα τα 3 πληκτρα ( vol+ , vol- και power on) και σφηνωσε το usb και ασε τα κουμπια και λογικα θ'αρχισει το downgrade .

Οταν τελειωσει , το τηλ.. θ'ανοιξει με την 2.3 και δες αν συνεχιζει το προβλημα.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ωραια , παρε το step2 απο μεσα (update app) και φτιαξε εναν φακελο "dload" και βαλτο μεσα.

μετα βαλε το φακελο dload στη καρτα σου χυμα ( καλυτερα να εχεις μικρη καρτα , 2gb και κατω).

Μετα βγαλε τη μπαταρια , κρατα πατημενα τα 3 πληκτρα ( vol+ , vol- και power on) και σφηνωσε το usb και ασε τα κουμπια και λογικα θ'αρχισει το downgrade .

Οταν τελειωσει , το τηλ.. θ'ανοιξει με την 2.3 και δες αν συνεχιζει το προβλημα.

 

To update αυτο δεν ειχε μεσα step1 και step2 ειχε απλα dload. Εκανα λοιπον την εγκασταση και μπηκε επιτυχως στην 2.3. Το προβλημα σηνεχιζεται..

Link to comment
Share on other sites

To update αυτο δεν ειχε μεσα step1 και step2 ειχε απλα dload. Εκανα λοιπον την εγκασταση και μπηκε επιτυχως στην 2.3. Το προβλημα σηνεχιζεται..

 

Αφου δοκιμασες σωστα και με τις 2 εκδοσεις τοτε εχεις χοντρο προβλημα. Απορω πως σου το επιστρεψανε πισω χωρις να το καταλαβουν.

 

edit: Σου επεσε καθολου κατω ή επεσε νερο πανω του?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφου δοκιμασες σωστα και με τις 2 εκδοσεις τοτε εχεις χοντρο προβλημα. Απορω πως σου το επιστρεψανε πισω χωρις να το καταλαβουν.

 

edit: Σου επεσε καθολου κατω ή επεσε νερο πανω του?

 

Οχι ποτε..Το θεμα ειναι οτι το εστειλα για δευτερη φορα για σερβις! την πρωτη φορα ειπαν οτι αναφερθηκε λαθος προβλημα και ουτε που το ειδαν αυτο. Ενω την δευτερη φορα μου στειλανε 3 αναφορες στο κινητο! Μια με τα στοιχεια του κινητου μου, μια με τα τεστ που εγιναν πανω του λεγοντας 19 test passed/ 0 failed !!! και τριτο χαρτι μια αναφορα ειδικα για το κινητο μου οτι ταχα δεν βρηκαν κανενα προβλημα και παρολα αυτα εγκατεστησαν την τελευταια ενημερωση android!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...