Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.?

για το pro μιλαμε παντα,δεν λεω οτι δεν... αλλα που σε παρακαλω το ακουσες;

τιποτα απο τα δυο δεν εχω.

Akalos μολις τελειωσα και με το "Clockworkmod-recovery-v5.0.2.3" απο εκει μου υποδειξες:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1291848 για το download και στην συνεχεια εδω για τις οδηγιες:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1288223 ακολουθωντας τις οδηγιες κατα γραμμα κατω απο το "Installation Instructions (new install)"......Και πετυχεεεεε.Στην συνεχεια κατεβασα και την εφαρμογη "Rom Manager" στο κινητο απο το Market και ολα οκ!;)

πανοπλος για καινουρια rom σε βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημιουργήθηκε νέο θέμα σχετικά με το modding. Ότι έχει σχέση, στο παρακάτω θέμα:

Huawei U8800 IDEOS X5 pro Modding

Link to comment
Share on other sites

εμένα το δικό μου είναι ευκρινέστατο! :)

 

+1 Μονο ευκρινεστατο??

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ξέρω, αν μπορεί η συσκευή μας να αντέξει την έκδοση που έρχεται και θα ειναι κοινή, για κινητά και tablets...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

το συκο κανει την διαφορα,οκ.

απο εδω τοτε

http://www.ebay.co.uk/itm/Sikai-Clear-TPU-Gel-Case-Huawei-Ideos-X5-U8800-Phone-Skin-Cover-Saver-/300605046435?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item45fd74fea3

μαγαζαρα απο οτι διαβαζω.

 

Φίλε αυτή η θήκη είναι δοκιμασμένη? Έχει στην συσκευασία και screen protector? Γιατί από τιμή είναι ok από ότι βλέπω,αξίζει να την παραγγείλω? Έχω 5 μέρες το pro και θέλω να το προστατέψω κάπως.

Link to comment
Share on other sites

ετσι λενε,δεν την εχω δοκιμασει.

 

Γνωρίζεις αν περιέχει και screen protector μέσα στην συσκευασία ή πρέπει να πάρω ξεχωριστά θήκη-προστατευτικό?Και αν όχι υπάρχει κάποια θήκη που να τα προσφέρει και τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι ιδιαιτερα που ακουω θετικα λογια.Προφανως το παλικαρι που πηρε το pro, επεσε σε ελαττωματικη συσκευη γιατι εχει θεμα με καμμενα pixel και με το αργο gps.

Αυτην περιοδο μενω Αθηνα. Ξερετε που μπορω να δω live το κινητο? Τηλεφωνησα σε 2 καταστηματα της wind αλλα δεν το ειχαν στη βιτρινα για να το δοκιμασω :-(

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινα κι εγω κατοχος της συσκευης , καλως σας βρηκα!

 

Για αρχη επειδη παντα ειναι μπελας το θεμα με τις επαφες, υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω αυτουσιες τις επαφες στο ideos απο το w995? Γιατι μου τις βγαζει οπως να'ναι πλεον στο ideos(με κατι νουμερα διπλα, ενω τις επαφες με 2 αριθμους τηλεφωνου που ειχα στο w995 τις βγαζει διπλες τωρα, μια για καθε αριθμο).

 

Επισης:

 

1) Πως βλεπω τις ανοιχτες εφαρμογες? Παρατεταμενα το HOME και διαχειριση.εργασιων δεν εχει, οπως σε μερικα αλλα android.

2)Θα ηθελα μια εφαρμογη/widget οτιδηποτε τελος παντων ωστε κατευθειαν απο την αρχικη οθονη(η την οθονη ειδοποιησεων, οπως στο galaxy s) να μπορω να ενεργοποιω wifi,bluetooth,gps και τα σχετικα.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

χωριστα.....

 

Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια θήκη κάπως καλή που να έχει και προστατευτικό οθόνης ώστε να μην τα αγοράζω ξεχωριστά? Αν δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη τότε θα κατευθυνθώ προς την λύση της ξεχωριστής αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

1) Πως βλεπω τις ανοιχτες εφαρμογες? Παρατεταμενα το HOME και διαχειριση.εργασιων δεν εχει, οπως σε μερικα αλλα android.

2)Θα ηθελα μια εφαρμογη/widget οτιδηποτε τελος παντων ωστε κατευθειαν απο την αρχικη οθονη(η την οθονη ειδοποιησεων, οπως στο galaxy s) να μπορω να ενεργοποιω wifi,bluetooth,gps και τα σχετικα.

1.εχει,αλλα δειχνει τις προσφατες εφαρμογες,δεν ξερω εαν αλλαζει.

Μολις εγινα κι εγω κατοχος της συσκευης , καλως σας βρηκα!

 

2)Θα ηθελα μια εφαρμογη/widget οτιδηποτε τελος παντων ωστε κατευθειαν απο την αρχικη οθονη(η την οθονη ειδοποιησεων, οπως στο galaxy s) να μπορω να ενεργοποιω wifi,bluetooth,gps και τα σχετικα.

 

and>Widget>ελεχγος ισχυος

Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια θήκη κάπως καλή που να έχει και προστατευτικό οθόνης ώστε να μην τα αγοράζω ξεχωριστά? Αν δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη τότε θα κατευθυνθώ προς την λύση της ξεχωριστής αγοράς.

 

το χωριστα πηγαινε οτι δεν συμπεριλαμβανονται στην συσκευασια

ψαξε e-bay.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

1.εχει,αλλα δειχνει τις προσφατες εφαρμογες,δεν ξερω εαν αλλαζει.

 

and>Widget>ελεχγος ισχυος

 

 

Ωραιος!

Το εικονιδιο συγχρονισμου πρεπει να το εχω παντοτε on?

 

Για διαχειριση εργασιων δεν υπαρχει κατι default στο τηλεφωνο τελικα?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

το χωριστα πηγαινε οτι δεν συμπεριλαμβανονται στην συσκευασια

ψαξε e-bay.

 

ok. απλά έλεγα μήπως υπήρχε κάποια δοκιμασμένη από ebay με προστατευτικό μαζί ώστε να πάω κατευθείαν εκεί. Σε ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια θήκη κάπως καλή που να έχει και προστατευτικό οθόνης ώστε να μην τα αγοράζω ξεχωριστά? Αν δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη τότε θα κατευθυνθώ προς την λύση της ξεχωριστής αγοράς.

υπαρχει αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/SIKAI-Huawei-U8800-IDEOS-X5-TPU-Clear-Cover-Case-Grey-/180711254333?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a133ae93d (το ειπαμε πριν μερικα ποστ) με δυο προστατευτικα οθονης αλλα δεν ειναι sikai, την ''πατησα'' εγω:lol: o haki εγραψε οτι εχουν διαφορα στην ποιοτητα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο MemoryBooster γιατι μου βγαζεθ οτι η RAM του κινητου ειναι 360MB περιπου?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αυτη http://www.ebay.co.uk/itm/SIKAI-Huawei-U8800-IDEOS-X5-TPU-Clear-Cover-Case-Grey-/180711254333?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a133ae93d (το ειπαμε πριν μερικα ποστ) με δυο προστατευτικα οθονης αλλα δεν ειναι sikai, την ''πατησα'' εγω:lol: o haki εγραψε οτι εχουν διαφορα στην ποιοτητα.

 

Ναι το διάβασα το post αυτό,αλλά επειδή είπανε πως δεν είναι και πολύ καλή έως απογοητευτική είπα να την αφήσω στην άκρη και να δω αν υπάρχει κάποια άλλη πιο αξιόλογη.

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση του Hisuite νομιζω οτι κανει update και στην συσκευη

εχει παντως την επιλογη

samsungνοπειται σιγα-σιγα.

καλο αυτο

http://www.huaweidevice.com/tcpsdownload/downLoadCenter?category=cn&flay=software&downloadID=NDA3MjM=

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτή η θήκη είναι δοκιμασμένη? Έχει στην συσκευασία και screen protector? Γιατί από τιμή είναι ok από ότι βλέπω,αξίζει να την παραγγείλω? Έχω 5 μέρες το pro και θέλω να το προστατέψω κάπως.

 

εγώ που έχω την ίδια θήκη σε γκρι ανοιχτό είχε μέσα 2 ή 3 screen protectors αλλά ήταν της πλάκας τελειώς

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω την ίδια θήκη σε γκρι ανοιχτό είχε μέσα 2 ή 3 screen protectors αλλά ήταν της πλάκας τελειώς

 

Α ok. άρα καλύτερα να κατευθυνθώ προς την ξεχωριστή αγορά τους παρά και τα 2 μαζί σε μια συσκευασία.thanks φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το πρηξιμο αλλα θα εκτιμουσα πολυ αν καποιος ειχε την διαθεση και την ορεξη(και την γνωση βεβαιως) να μου απαντησει στα παρακατω, διοτι ειμαι ολιγον τι ασχετος στο android:

 

1)Στο MemoryBooster γιατι μου βγαζει οτι η RAM του κινητου ειναι 360MB περιπου? 512 δεν υποτιθεται οτι ειναι?

2)By default δε γινεται η εγκατασταση να γινεται στην extra sd που εχω βαλει στο κινητο? Αναγκαστικα πρεπει να κανω μετακινηση χειροκινητα?

Γιατι μετα τη μετακινηση μιας εφαρμογης απο το τηλ. στην sd μειωνεται τοσο πολυ ο χωρος που πιανει?

3)Στη Διαχειριση αρχειων αλλα και στον ASTRO file manager, δε βρισκω καπου την εξωτερικη sd που εχω εισαγει?

4)Παρομοιο με το πανω, οταν παω στην κατασταση μνημης, μου γραφει οτι υπαρχει επιπλεον μια εσωτερικη sd καθως και "εσωτερικος χωρος αποθηκευσης". Τι παιζει με το καθενα? Θελω να πω, γιατι δεν υπαρχει μια ενιαια εσωτερικη μνημη?

5)Επισης τα μαμισια notifications του κινητου οπως και τα ringtones, δε τα βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ μεσα στους φακελους(ειτε με τη Διαχειριση Αρχειων ειτε με τον ASTRO).

6)Το κινητο το πηρα "απο χερι". Σαν πληκτρολογιο, υπαρχει το default android καθως και ενα TouchPal, αυτο το υπηρχε μεσα εργοστασιακα η εγκαταστηθηκε απο τον προηγουμενο?

Επισης στο default του android, δε βρισκω πουθενα διαφορετικους τυπους(swype,qwerty, 3x4 κλπ) ενω ακομη δε μπορω να γυρισω σε Ελληνικα καθως μονο Αγγλικα ειναι διαθεσιμα. Αντιθετα στο TouchPal υπαρχει ελληνικη γλωσσα. Γενικως, υπαρχει καποιο must have πληκτρολογιο που τα εχει ολα στο market?

7)Πολυ σημαντικο. Στις επαφες γιατι δεν υπαρχουν ελληνικα γραμματα στα πλαγια? Π.χ για να παω σε μια επαφη, πρεπει να παω κατευθειαν στο Ζ και ΜΕΤΑ αρχιζουν οι επαφες που ξεκινουν με ελληνικο γραμμα.

 

Αυτα για αρχη, ζητω ξανα συγγνωμη για τις πολλες αποριες, δεν απαιτω κατι, οποιος εχει την διαθεση να με διαφωτισει λιγο θα του αναψω λαμπαδα :p

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

 

2)By default δε γινεται η εγκατασταση να γινεται στην extra sd που εχω βαλει στο κινητο? Αναγκαστικα πρεπει να κανω μετακινηση χειροκινητα?

 

ρυθμισεις εφαρμογων>προτιμωμενη θεση εγκαταστασης.

τα υπολοιπα αυριο αμα ξερω:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο του android δεν έχει τα layouts που θέλεις, όσο για τις ρυθμίσεις του τις βρίσκεις από μενού -> ρυθμίσεις ->γλώσσα και πληκτρολόγιο -> πληκτρολόγιο android.

Πολύ καλό δωρεάν πληκτρολόγιο είναι το Go Keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Sheik,υπαρχει μια εφαρμογη(καλη) στο Market το "SlideIT Keyboard"στυλ swype που υποστηριζει και ελληνικα καθως και οwerty, qwertz, azerty θα το βρεις εδω:https://market.android.com/details?id=com.dasur.slideit&feature=search_result
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο του android δεν έχει τα layouts που θέλεις, όσο για τις ρυθμίσεις του τις βρίσκεις από μενού -> ρυθμίσεις ->γλώσσα και πληκτρολόγιο -> πληκτρολόγιο android.

Πολύ καλό δωρεάν πληκτρολόγιο είναι το Go Keyboard.

το εχω βαλη αυτο το πληκτρολογιο αλλα μολισ κανω επανακινηση περναει παλι το αρχικο.

πως θα το ρυθμισω να ειναι μονιμο ??????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...