Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

akalos, διαβαζα οτι τα συγκεκριμενα screen protectors δεν ειναι καλα.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=17975442&postcount=8

αντε τωρα να βγαλεις ακρη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανενας καποιο μαγαζι "υπαρκτο" αθηνα για screen protector για το τηλεφωνακι μας.. ειχε αναφερθει ενα στην αγια βαρβαρα αλλα δεν βρησκω το λινκ..

 

Μαρίνου Αντύπα 2, Αγία Βαρβάρα, 12351, Τηλ.:210 56 95 232

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=4651

δεν συμφερει!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρχοντας! Μπορει να μην συμφερει αλλα βολευει το οτι ανα πασα ωρα ωρα και στιγμη βρισκω φιλμακι..

Να βοηθησουμε και κανα ελληνικο μαγαζι ρε παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κι εγω για αγορα του κινητου.Ποιο προγραμμα χρησιμοποιει για αναβαθμιση?

Φερει πειν,τα samsung χρησιμοποιουν το kies.Επισης οι κατοχοι του, οταν συνδεεστε στο ιντερνετ μεσω του παροχου σας, εχετε G και 3G ή πιανετε και HS?Απο αυτονομια μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση για το πότε θα το φέρει κ η wind?? Απο βδομάδα?

 

Οχι οτι βιάζομε (αν βιαζόμουν θα το ειχα παραγγείλει απο τον αρμαος)!

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση για το πότε θα το φέρει κ η wind?? Απο βδομάδα?

 

Οχι οτι βιάζομε (αν βιαζόμουν θα το ειχα παραγγείλει απο τον αρμαος)!

 

μερικα καταστηματα της wind το εχουν ηδη. μπες στο σιτε της εταιριας, βρες τα τηλεφωνα των καταστηματων, παρε κ ρωτα. Ετσι εκανα κ γω κ το βρηκα στο καταστημα κηφησιας με αλεξανδρας.

Link to comment
Share on other sites

μερικα καταστηματα της wind το εχουν ηδη. μπες στο σιτε της εταιριας, βρες τα τηλεφωνα των καταστηματων, παρε κ ρωτα. Ετσι εκανα κ γω κ το βρηκα στο καταστημα κηφησιας με αλεξανδρας.

 

Βασικα απ'οτι εχω καταλαβει δεν στοκαρουν τα καταστηματα και παραγγελνουν οταν το ζητησει πελατης.

Παντως ο Αρμαος wind ειναι. Εχει καταστημα wind, απλα ιντερνετικα πουλαει με την επωνυμια του

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απ'οτι εχω καταλαβει δεν στοκαρουν τα καταστηματα και παραγγελνουν οταν το ζητησει πελατης.

Παντως ο Αρμαος wind ειναι. Εχει καταστημα wind, απλα ιντερνετικα πουλαει με την επωνυμια του

 

στο συγκεκριμενο ειχε στοκ αρκετα κομματια. παρε ενα τηλ δεν εχεις να χασεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα το ειχε ο Armaos 189 και το βαζει το ebw 185 (απο εκει εννοειται οτι δεν θα ψωνιζα).

 

Για ποιο λόγο δεν θα ψώνιζες από ebw;

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο δεν θα ψώνιζες από ebw;

 

Νίκος

Κανε μια μικρη ερευνα στο google για εμπειριες πελατων τους.....

Δευτερον οσες φορες εχω επικοινωνησει μαζι τους με email δεν εχω παρει απαντηση, ενω αν θυμαμαι καλα αλλη μια φορα δεν απαντουσε κανεις στο τηλ. Και ολα αυτα οντας υποψηφιος πελατης που ηθελε διευκρινησεις σε θεματα εγγυησης για τις συσκευες παραεισαγωγης.

Οσον αφορα το ideos λεει οτι ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας (δεν ξερω τι ακρη εχουν με wind και καταφεραν να εξασφαλισουν συσκευες). Μεχρι εκει καλα. Κοιτα τι λενε στην περιγραφη τους προϊοντος :

Smartphone - Huawei IDEOS X5 PRO - U8800 ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ WIND HELLAS

Στο τελος της σελιδας λεει : Εγγύηση 2 έτη από τo EasyBuyWorld - Huawei

Αντε βγαλε ακρη εσυ αν το κινητο θα το φτιαξουν αυτοι, ή το στειλουν στον εισαγωγεα.

 

Και το αποκορυφωμα :

 

Σημαντική Ενημέρωση για αγορά Συσκευών Κινητής Τηλεφωνίας

 

Όλες οι συσκευές καλύπτονται από Εγγύηση Αντιπροσωπείας ή Εισαγωγέα-Διανομέα. Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα με τη συσκευή σας, αυτή θα πρέπει να ελεγχθεί από το αντίστοιχο Τεχνικό Τμήμα του Αντιπροσώπου/Εισαγωγέα-Διανομέα προτού προβούμε σε οποιαδήποτε ενέργεια για αντικατάσταση ή επισκευή της (εφόσον πληροί τους όρους και τις προϋποθέσεις της αντίστοιχης εγγύησης) και ανεξάρτητα από το χρονικό διάστημα που παρήλθε από την αγορά της συσκευής σας.

 

Εκτος κι αν δεν καταλαβαινω καλα ελληνικα, αυτο στην ουσια σου καταργει το DOA !!!!!! Πραγμα παρανομο βεβαια, αρκει να εχεις ορεξη και κουραγιο να κινεις διαδικασιες προκειμενου να βρεις ακρη.

 

Το ποσο σημαντικο ειναι το DOA δεν χρειαζεται να το διευρκινησω.. το μονο που θα πω ειναι οτι πριν παρω το ideos pro, οι 2 αμεσως προηγουμενες συσκευες μου ηταν DOA. Το omnia (600 ευρω τοτε) για καμμενα pixels, μου το αντικατεστησαν απο πλαισιο και το xperia mini st15i με το προβλημα των capacitive buttons που το πηραν πισω στο καταστημα cosmote και μου επεστρεψαν τα χρηματα μου.

Link to comment
Share on other sites

στο συγκεκριμενο ειχε στοκ αρκετα κομματια. παρε ενα τηλ δεν εχεις να χασεις τιποτα.

 

Για το συγκεκριμενο μοντελο ο Armaos δεν εχει ουτε ενα κομματι,τα περιμενει απο μερα σε μερα.Απο εκει το παραγγειλα και εγω.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο μοντελο ο Armaos δεν εχει ουτε ενα κομματι,τα περιμενει απο μερα σε μερα.Απο εκει το παραγγειλα και εγω.

Στο site παντως λεει οτι αποστελλεται σε 24 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έκανα χρήση επιδότησης στην Αλεξανδρούπολη την Παρασκευή και μου είπαν ότι θα έχω το κινητό την Τετάρτη... :) Άρα απλώς δεν στοκάρουν...

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο μοντελο ο Armaos δεν εχει ουτε ενα κομματι,τα περιμενει απο μερα σε μερα.Απο εκει το παραγγειλα και εγω.

 

μα δε μιλουσα για τον Armaos αλλα για το καταστημα της wind που εγραψα παραπανω. απο εκει το πηρα κ γω κ ειδα οτι εχει αρκετα κομματια ακομη.

Link to comment
Share on other sites

να κατσεις στα αυγα σου.

δεν ειναι ωρα.

ριξτε ενα τεστακι εν τω μεταξυ!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

μα δε μιλουσα για τον Armaos αλλα για το καταστημα της wind που εγραψα παραπανω. απο εκει το πηρα κ γω κ ειδα οτι εχει αρκετα κομματια ακομη.

 

Σορρυ,νομιζα οτι μιλουσες για Armaos.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

miui δοκιμασε κανεις να βαλει στο τηλεφωνο ?????

στο απλο χ5 την περναει ..... εδω ξερει κανεις να μας απαντηση ????

επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα απο τους xdα θα μπορει καποιος να το κοιταξει και να μας πει...?????

Link to comment
Share on other sites

Επιασα πρωτη μου φορα hsdpa plus (κοντα στο μεγαρο μουσικης) και θελω να μοιραστω τη χαρα μου :-P

Παει μαμιοντας λεμε και χαιρομαι που το υποστηριζει τοσο καλα η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

 

miui δοκιμασε κανεις να βαλει στο τηλεφωνο ?????

στο απλο χ5 την περναει ..... εδω ξερει κανεις να μας απαντηση ????

επειδη δεν ξερω καλα αγγλικα απο τους xdα θα μπορει καποιος να το κοιταξει και να μας πει...?????

να κατσεις και εσυ στα αυγα σου εκτος ο @@@@ σου σε φαγουριζει για service και τα λοιπα.

θα ερθει η ωρα του.\

ειναι εντελως διαφορετικο τηλεφωνο απο το απλο και κακως η Huawei το ονομασε Χ5 Pro.

εχουν αλλαξει τα παντα στην συσκευη,προς το καλυτερο

κατι παει να κανει ο genokolar σε 2.3.7 αλλα δεν λειτουργουν πολλα πραγματα ακομα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1311565

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ειναι εντελως διαφορετικο τηλεφωνο απο το απλο και κακως η Huawei το ονομασε Χ5 Pro.

 

+1. Έτσι ακριβώς. Προς το παρόν προτείνω να μην πειραματίζεστε...

Link to comment
Share on other sites

να κατσεις και εσυ στα αυγα σου εκτος ο @@@@ σου σε φαγουριζει για service και τα λοιπα.

θα ερθει η ωρα του.\

ειναι εντελως διαφορετικο τηλεφωνο απο το απλο και κακως η Huawei το ονομασε Χ5 Pro.

εχουν αλλαξει τα παντα στην συσκευη,προς το καλυτερο

κατι παει να κανει ο genokolar σε 2.3.7 αλλα δεν λειτουργουν πολλα πραγματα ακομα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1311565

 

 

Καλημερα..σωστα λεει ο akalos,λιγη υπομονη δεν βλαπτει ποτε και πειραματα δεν χρειαζονται!!

Θα ερθει και η ωρα του και θα ασχοληθουν και μαυτο στο XDA και αλλου αλλα πρωτα να ειμαστε

σιγουροι...εκτος αν θελετε να τουβλιασετε το κινητο!!

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...