Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις κανενα Link για το προγραμμα ?

 

 

το quick gps δεν ειναι προγραμμα. ειναι επιλογη απο τις ρυθμισεις.

 

Πηγαινε: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ΤΟΠΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ και τικαρε την επιλογη "ΧΡΗΣΗ QUICK GPS". Αποψη μου να μην το εχεις συνεχεια επιλεγμενο, γιατι κατεβαζει δεδομενα απο ιντερνετ. Μονο οταν θες να χρησιμοποιησεις gps

 

 

 

 

 

Και μένα έχει αυτό το άνοιγμα κάτω αριστερά... αλλά παρόλο που δεν έχω θήκη (ακόμα) δεν έχει μαζέψει σκόνη...!

 

 

67 σελιδες topic και καθε λιγο και λιγακι αναφερετε το προβλημα της σκονης, και προσφατα και της λαθος συγκολησης. Εμενα δεν εχει κατι. Το εχω ενα μηνα τωρα χωρις θηκη, με συνεχη χρηση και δεν εχει ουτε κοκο σκονης εσωτερικα. (εχω αγχωθει και το κοιταω σχεδον καθε μερα:p) Οσο για τα πλαγια ουτε λευκα φωτα ουτε UFO ουτε τιποτα. Μα καλα τοσο :Xφαρδος ειμαι και εχω τελεια συσκευη? Η μηπως ειμαστε λιγο υπερβολικοι με την συσκευη μας . Φιλικα παντα :)

Edited by Stamatius

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχουμε καμια επισημη ενημερωση απο Wind για 2.3.5 γιατι ρωτησα το καταστημα της περιοχης μου και τους ειπα τι θα γινει και μου ειπε βαλτην μονος σου...

 

Με εγγυηση τι γινεται αν την βαλω ?

 

Συμφωνα με τον Κωστα Βλαχακη (techblog) το απλο x5 δεν θα παρει ελληνικη αναβαθμιση, ενω το προ θα παρει μεχρι τα μεσα του μηνα

 

Sent from my U8800 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα. εχθες εγινα και εγω κατοχος του Χ5προ αλλα κατι δεν μου αρεσε οσων αφορα την οθονη του διοτι σε καποιο σημειο εχει κατι μικρα στιγματακια σαν λεκεδες. βεβαια το βλεπεις μονο στο απολυτα λευκο αλλα δεν μου φενεται φυσιολογικο. λεω να παω να ζητησω αντικατασταση. απλα ρωταω αν καποιος αντιμετωπισε κατι παρομοιο. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τον Κωστα Βλαχακη (techblog)

εκπροσωπει επισημα καποια wind,huawei?

εαν θυμαμαι καλα το techblog παρουσιασε το pro με 2.3.5 που τελικα ηρθε με 2.2. και μπερδεψε πολυ κοσμο με το βιντεο που ανεβασε.

επισης λεει Μέσα στον Ιανουάριο,οχι στα μεσα του μηνα και για το απλο.

.Ideos X5 Pro Android 2.2 Android 2.3 Μέσα στον Ιανουάριο

Ideos X5 Android 2.2 Android 2.3 Μέσα στον Ιανουάριο

που συμφωνα με καποια αλλη πληροφορια μπορει να αλλαξει ημερομηνια ανα πασα στιγμη.

θεωρω την HUAWEI ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ στι θεμα υποστηριξης των προιοντων της.

http://techblog.gr/updates/

τις πληροφοριες απο που τις παιρνουν αραγε για τις αναβαθμισεις;;

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

το quick gps δεν ειναι προγραμμα. ειναι επιλογη απο τις ρυθμισεις.

 

Πηγαινε: ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ΤΟΠΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ και τικαρε την επιλογη "ΧΡΗΣΗ QUICK GPS". Αποψη μου να μην το εχεις συνεχεια επιλεγμενο, γιατι κατεβαζει δεδομενα απο ιντερνετ. Μονο οταν θες να χρησιμοποιησεις gps

 

το quick gps κατεβάζει μόνο όταν έχεις ενεργοποιημένο το gps.

όταν κλείνεις το gps σταματά να λειτουργεί, αυτό που λες είναι λάθος.

 

για το θέμα των αναβαθμίσεων είναι για γέλια γενικότερα.

το τεκμπλοκ έλεγαν στα σχόλια ότι θα το πάρουμε μέσα Δεκέμβρη, μετά πήγε τέλη και τώρα Γενάρη. Ζήσε Μάη μου....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο εμενα. εχθες εγινα και εγω κατοχος του Χ5προ αλλα κατι δεν μου αρεσε οσων αφορα την οθονη του διοτι σε καποιο σημειο εχει κατι μικρα στιγματακια σαν λεκεδες. βεβαια το βλεπεις μονο στο απολυτα λευκο αλλα δεν μου φενεται φυσιολογικο. λεω να παω να ζητησω αντικατασταση. απλα ρωταω αν καποιος αντιμετωπισε κατι παρομοιο. ευχαριστω.

 

Αν εννοείς κάτι γραμμούλες που φαίνονται πολύ αχνά μόνο αν τις προσέξεις σε λευκό φόντο δεν είναι πρόβλημα το παρατήρησα και σε άλλα 3 x5pro.Θέλει πολύ προσοχή για να τις δείς και σε 2-3 μέρες δεν θα σε απασχολεί καθόλου αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησεων σε άλλον του κινητού πάλι κι ενώ τον τικάρω και το κλείνω συνεχίζει να χτυπάει με αυτόν που είχα πριν.:blink: Ξανακοιτάω στο μενού είναι κανονικά τικαρισμένο αυτό που θέλω αλλά συνεχίζει να χτυπά με τον παλιό.

 

Στοιχειωμένο;; :blink::confused::ninja:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω τον ήχο ειδοποίησεων σε άλλον του κινητού πάλι κι ενώ τον τικάρω και το κλείνω συνεχίζει να χτυπάει με αυτόν που είχα πριν.:blink: Ξανακοιτάω στο μενού είναι κανονικά τικαρισμένο αυτό που θέλω αλλά συνεχίζει να χτυπά με τον παλιό.

 

Στοιχειωμένο;; :blink::confused::ninja:

μαλλον.....αλλαξε τα permissions

edit:την επαθα σε miui ομως.

μετα επαιζε μια χαρα!

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

εκπροσωπει επισημα καποια wind,huawei?

εαν θυμαμαι καλα το techblog παρουσιασε το pro με 2.3.5 που τελικα ηρθε με 2.2. και μπερδεψε πολυ κοσμο με το βιντεο που ανεβασε.

επισης λεει Μέσα στον Ιανουάριο,οχι στα μεσα του μηνα και για το απλο.

.Ideos X5 Pro Android 2.2 Android 2.3 Μέσα στον Ιανουάριο

Ideos X5 Android 2.2 Android 2.3 Μέσα στον Ιανουάριο

που συμφωνα με καποια αλλη πληροφορια μπορει να αλλαξει ημερομηνια ανα πασα στιγμη.

θεωρω την HUAWEI ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ στι θεμα υποστηριξης των προιοντων της.

http://techblog.gr/updates/

τις πληροφοριες απο που τις παιρνουν αραγε για τις αναβαθμισεις;;

 

Παραθετω αυτουσιο το προχτεσινο σχολιο του Βλαχακη. Οσο για την πληροφορια οτι θα ερθει με 2.3 out of the box, δεν φταιει αυτος. Παντου αυτη η ενημερωση υπηρχε, ειτε ηταν ηλεκτρονικο καταστημα, ειτε σελιδα τεχνολογιας. Το gsmarena ΑΚΟΜΑ το δινει ως κινητο που ερχεται με 2.3.

 

"Για το Χ5 το πρώτο όχι το Pro δεν θα θα υπάρξει ελληνική αναβάθμιση 2.3 και θα πρέπει όποιος θέλει να την κάνει να επισκεφτεί το επίσημo site της Huawei http://goo.gl/T3pOK. Το update αυτό δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ενώ και τα SMS με ελληνικούς χαρακτήρες θα χρεώνονται ανα 70 χαρακτήρες.

 

Για το X5 Pro η αναβάθμισh 2.3 θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και χρέωση SMS στους 150 χαρακτήρες και αναμένεται ίσως και μέσα στον Ιανουάριο."

Link to comment
Share on other sites

εχω κ γω προβλημα με το GPS.

 

εχω κατεβασει το GPSFix αλλα ενω βρισκει την θεση μου στο χαρτη (το σημα του GPS στην μπαρα ειναι οκ), δεν μπορω να λαβω τις οδηγιες κατευθυνσης. στην εφαρμογη "Πλοηγηση" μου βγαζει το μυνημα

 

"το προγραμμα χρεαζεται μια συνδεση δεδομενων" ή "Η πλοηγηση χαρτων google δεν ειναι διαθεσιμη σε αυτην την τοποθεσια".

 

Αν ανοιξω το νετ, τοτε ειναι ολα ειναι οκ.

 

οσο αφορα την διαδικασια, ανοιγω πρωτα το GPSFix , start fixing, βρισκει την τοποθεσια μου, κ κανει ατελειωτο loading στο "Λαβετε οδηγιες κατευθυνσης"

 

εχω την 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι γραμμούλες που φαίνονται πολύ αχνά μόνο αν τις προσέξεις σε λευκό φόντο δεν είναι πρόβλημα το παρατήρησα και σε άλλα 3 x5pro.Θέλει πολύ προσοχή για να τις δείς και σε 2-3 μέρες δεν θα σε απασχολεί καθόλου αυτό.

 

δεν ειναι γραμμουλες ειναι κατι σαν λαδιες στο lcd σταμπες αλλα πολυ μικρες και σε ενα μονο σημειο στην οθονη. τωρα ετοιμαζομαι να το παω πισω. ελπιζω να μου το αλλαξουνε με το καλο αλιως βλεπω να γινεται μαχη.

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω αυτουσιο το προχτεσινο σχολιο του Βλαχακη. Οσο για την πληροφορια οτι θα ερθει με 2.3 out of the box, δεν φταιει αυτος. Παντου αυτη η ενημερωση υπηρχε, ειτε ηταν ηλεκτρονικο καταστημα, ειτε σελιδα τεχνολογιας. Το gsmarena ΑΚΟΜΑ το δινει ως κινητο που ερχεται με 2.3.

 

"Για το Χ5 το πρώτο όχι το Pro δεν θα θα υπάρξει ελληνική αναβάθμιση 2.3 και θα πρέπει όποιος θέλει να την κάνει να επισκεφτεί το επίσημo site της Huawei http://goo.gl/T3pOK. Το update αυτό δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο ενώ και τα SMS με ελληνικούς χαρακτήρες θα χρεώνονται ανα 70 χαρακτήρες.

 

Για το X5 Pro η αναβάθμισh 2.3 θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και χρέωση SMS στους 150 χαρακτήρες και αναμένεται ίσως και μέσα στον Ιανουάριο."

 

Μια διευκρίνηση μόνο, σχετικά με το πληκτρολόγιο και τα SMS. Το ότι δεν υπάρχει υποστήριξή τους δεν είναι καθόλου δεσμευτικό μιας και υπάρχουν πολύ καλές(η μάλλον καλύτερες των εργοστασιακών) λύσεις πληκτρολογίων(multiling, go keyboard...), αλλά και εφαρμογών SMS με υποστήριξη 160 χαρακτήρων(go sms pro, handsent sms..), οι οποίες είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση μόνο, σχετικά με το πληκτρολόγιο και τα SMS. Το ότι δεν υπάρχει υποστήριξή τους δεν είναι καθόλου δεσμευτικό μιας και υπάρχουν πολύ καλές(η μάλλον καλύτερες των εργοστασιακών) λύσεις πληκτρολογίων(multiling, go keyboard...), αλλά και εφαρμογών SMS με υποστήριξη 160 χαρακτήρων(go sms pro, handsent sms..), οι οποίες είναι δωρεάν.

 

nai αλλα οι συγκεκριμενες εφαρμογες εχουν τρελες "αδειες". ολα τα προσωπικα σου δεδομενα στην φορα.

Link to comment
Share on other sites

εχω κ γω προβλημα με το GPS.

 

εχω κατεβασει το GPSFix αλλα ενω βρισκει την θεση μου στο χαρτη (το σημα του GPS στην μπαρα ειναι οκ), δεν μπορω να λαβω τις οδηγιες κατευθυνσης. στην εφαρμογη "Πλοηγηση" μου βγαζει το μυνημα

 

"το προγραμμα χρεαζεται μια συνδεση δεδομενων" ή "Η πλοηγηση χαρτων google δεν ειναι διαθεσιμη σε αυτην την τοποθεσια".

 

Αν ανοιξω το νετ, τοτε ειναι ολα ειναι οκ.

 

οσο αφορα την διαδικασια, ανοιγω πρωτα το GPSFix , start fixing, βρισκει την τοποθεσια μου, κ κανει ατελειωτο loading στο "Λαβετε οδηγιες κατευθυνσης"

 

εχω την 2.3.5

 

Οι χαρτες της google χρειαζονται συνδεση στο ιντερνετ (wifi, 3G) με ή χωρις GPS για να λειτουργησουν. Δεν ειναι προβλημα του GPS αυτο. Πρεπει να κατεβασεις αλλους χαρτες.

 

 

το quick gps κατεβάζει μόνο όταν έχεις ενεργοποιημένο το gps.

όταν κλείνεις το gps σταματά να λειτουργεί, αυτό που λες είναι λάθος.

 

δεν νομιζω οτι ειναι λαθος. ειναι εναλλακτικος τροπος αν δεν θες να κλεινεις το GPS!

 

 

 

Ο Βλαχακης αρχικα εκανε το λαθος να εμπιστευτει τους αντιπροσωπους της Huawei στην Ελλαδα οταν ανακοινωθηκε το pro. Αν εμπαινε στο site της εταιριας θα εβλεπε οτι ειχαν απο την αρχη ανακοινωσει το x5 pro με froyo 2.2.2

Edited by Stamatius

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου cocous ειναι κοκοι σκονης. Κι αλλοι εχουν αυτο το προβλημα. Ζελατινα οθονης και θηκη λεω γω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ερώτηση που έχει ήδη απαντηθεί αλλά δεν την βρίσκω τώρα..Το 3G πως απενεργοποιείτε?

 

Μόλις το βρήκα. :P

Link to comment
Share on other sites

Ο Βλαχακης αρχικα εκανε το λαθος να εμπιστευτει τους αντιπροσωπους της Huawei στην Ελλαδα οταν ανακοινωθηκε το pro. Αν εμπαινε στο site της εταιριας θα εβλεπε οτι ειχαν απο την αρχη ανακοινωσει το x5 pro με froyo 2.2.2

και κανει παλι το ιδιο σχετικα με τα updates

καποια ατιγμη θα πεσουν μεσα...δεν υπαρχει περιπτωση λεμε τωρα.

ολα ξεκινουν απο την huawei ακα χαβαι 5-0:p

κριμα γιατι το κινητο πεταει με custom rom και το θαβουν οι officials

εμεινε και ο geno μονος του τωρα............αμα μας παρατησει και αυτος....την βαψαμε.

Edited by kostas981
Link to comment
Share on other sites

και κανει παλι το ιδιο σχετικα με τα updates

καποια ατιγμη θα πεσουν μεσα...δεν υπαρχει περιπτωση λεμε τωρα.

ολα ξεκινουν απο την huawei ακα χαβαι 5-0:p

κριμα γιατι το κινητο πεταει με custom rom και το θαβουν οι official

 

Χαϊβάνι © :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι γραμμουλες ειναι κατι σαν λαδιες στο lcd σταμπες αλλα πολυ μικρες και σε ενα μονο σημειο στην οθονη. τωρα ετοιμαζομαι να το παω πισω. ελπιζω να μου το αλλαξουνε με το καλο αλιως βλεπω να γινεται μαχη.

 

Τετοια δεν έχω παρατηρήσει.Χρησιμοποιώ θήκη όταν το έχω έξω και απο σκόνη δεν έχω προσέξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

ολα ξεκινουν απο την huawei ακα χαβαι 5-0:p

 

Κυριολεκτικα γιατι μεχρι στιγμης το σκορ ειναι: Ανακοινωσεις απο Χαβαϊ vs Ανακοινωσεις απο Ελλαδα: 5-0 :p:p:lol:

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Huawei Ideos X5 Pro, Έτοιμη η ελληνική αναβάθμιση σε Android 2.3

 

Η πολυπόθητη αναβάθμιση σε Android 2.3 Gingerbread για το Huawei Ideos X5 Pro είναι έτοιμη και σύντομα θα διατεθεί μέσα από την ιστοσελίδα της WIND όπως είχε συμβεί παλαιότερα και με το ZTE Blade και την έκδοση 2.2 Froyo. Η ελληνική αναβάθμιση που μαγειρεύεται εδώ και καιρό θα έχει κανονικά ελληνικό πληκτρολόγιο, ελληνικό μενού και τη δυνατότητα να στέλνετε SMS με 160 ελληνικούς χαρακτήρες και χρέωση ενός μηνύματος.

 

Όσοι είστε κάτοχοι του πρώτου Huawei Ideos X5 (όχι του Pro) και θέλετε να αναβαθμίσετε το κινητό σας στην έκδοση Android 2.3 Gingerbread θα πρέπει να το κάνετε ακολουθώντας τη σχετική διαδικασία από το site της Huawei εδώ. Δεν θα δοθεί ελληνική αναβάθμιση από το WIND.

 

http://techblog.gr/mobile/huawei-ideos-x5-pro-update-android-gingerbread-88821/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...