Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NeatRom 6.3 με Aroma με Apolo 4.14 regular αντεχει η μπαταρια;θα δειξει... Edited by GreekDragon
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NeatRom 6.3 με Aroma με Apolo 4.14 regular αντεχει η μπαταρια;θα δειξει...

 

χωρίς παιχνίδια και σερφάρισμα, 2 μέρες εύκολα! (σε μένα τουλάχιστον)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

χωρίς παιχνίδια και σερφάρισμα, 2 μέρες εύκολα! (σε μένα τουλάχιστον)

 

στο apolo configurator εβαλα το covernor στο conservative,να βαλω στα voltages το regular?

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα repartition λοιπον, με το 6gb file. Φορεσα την NEAT 6.4, apolo 4.15b, sio/neonx.

Αρχικα η μπαταρια για καποιον λογο δε μου θυμιζει καθολου προηγουμενες εμπειριες με NEAT, απλα ρουφιεται, πιο γρηγορα απο cm11.

Επισης δεν ξερω αν ειναι θεμα της καρτας sd της ιδιας η απο την rom/kernel, υπαρχουν περιπτωσεις που μαλλον δε μπορει να κανει mount, πχ το spotify λεει δεν μπορει να βρει sd, η το play να αναφερει πως δε μπορει να κανει install στο usb storage. Κατι τετοια. Αυτα μέχρι τωρα.

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

στο apolo configurator εβαλα το covernor στο conservative,να βαλω στα voltages το regular?

Γιατί παίζεις με τις ρυθμίσεις Χριστινέ μου; Άστο στα default...

Εκανα repartition λοιπον, με το 6gb file. Φορεσα την NEAT 6.4, apolo 4.15b, sio/neonx.

Αρχικα η μπαταρια για καποιον λογο δε μου θυμιζει καθολου προηγουμενες εμπειριες με NEAT, απλα ρουφιεται, πιο γρηγορα απο cm11.

Επισης δεν ξερω αν ειναι θεμα της καρτας sd της ιδιας η απο την rom/kernel, υπαρχουν περιπτωσεις που μαλλον δε μπορει να κανει mount, πχ το spotify λεει δεν μπορει να βρει sd, η το play να αναφερει πως δε μπορει να κανει install στο usb storage. Κατι τετοια. Αυτα μέχρι τωρα.

Απκκλείεται να ρουφιέται πιο γρήγορα... Κάτι δεν κάνεις καλά, με το συμπάθειο....

Οι λόξυγγες της SD πρέπει να είναι θέμα της κάρτας... Δεν έχουν ξαναγραφτεί τέτοια παρατράγουδα εδώ μέσα...

Με σωστές ρυθμίσεις γενικά η Neat πετάει...

 

Μην ξεχνάτε:

1. Κάνετε πάντα ΚΑΘΑΡΟ φλασάρισμα

2. Απενεργοποίηση notifications απο εφαρμογές που δεν χρειαζόμαστε

3. Πάγωμα του -ελάχιστου- bloatware που δεν χρειαζόμαστε

4. Greenify στις βαριές εφαρμογές

 

και η συσκευή σας δεν θα μασάει τίποτα! :D

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζω ρυθμισεις apolo...το αφηνω οπως ειναι; σημειωτεον εχω το apolo 4.14 regular...

η μπαταρια στο 100% μετα απο μιση ωρα modern combat βρισκεται στο 99%...Αυτο ειναι καλο ετσ δεν ειναι;

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζω ρυθμισεις apolo...το αφηνω οπως ειναι; σημειωτεον εχω το apolo 4.14 regular...

η μπαταρια στο 100% μετα απο μιση ωρα modern combat βρισκεται στο 99%...Αυτο ειναι καλο ετσ δεν ειναι;

 

Τι μπαταρία έχεις;

Πέρνα τον 4.15b καλύτερα.;)

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαταρία έχεις;

Πέρνα τον 4.15b καλύτερα.;)

 

Εχω αυτο που ηρθε με το κινητο 1650mAh...το 4.15 θα το περασω αλλη μερα... :D:D

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζω ρυθμισεις apolo...το αφηνω οπως ειναι; σημειωτεον εχω το apolo 4.14 regular...

η μπαταρια στο 100% μετα απο μιση ωρα modern combat βρισκεται στο 99%...Αυτο ειναι καλο ετσ δεν ειναι;

 

Ω ναι... :lol: :lol: :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ρε παιδες , θελω να δοκιμασω σε ενα σ2 ενος φιλου, στο xda στις οδηγιες λεει :

Installation with Full wipe:

 

-Download, and save zip to internal sdcard

-Go to recovery, Select Wipe data, Wipe cache

-Go to Advanced and Select Wipe dalvik cache

-Go to Mounts and storage, select Format system, Format preload

-Select Install Rom from SD card

Note, first boot takes about 5-10 mins, so don't panic

Reboot device

Ερωτηση χαζη, θελει πρωτα ρουτ? η την παιρναμε και ετσι? το σ2 ειναι μαμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ρε παιδες , θελω να δοκιμασω σε ενα σ2 ενος φιλου, στο xda στις οδηγιες λεει :

Installation with Full wipe:

 

-Download, and save zip to internal sdcard

-Go to recovery, Select Wipe data, Wipe cache

-Go to Advanced and Select Wipe dalvik cache

-Go to Mounts and storage, select Format system, Format preload

-Select Install Rom from SD card

Note, first boot takes about 5-10 mins, so don't panic

Reboot device

Ερωτηση χαζη, θελει πρωτα ρουτ? η την παιρναμε και ετσι? το σ2 ειναι μαμα.

 

Θέλει root + custom recovery

και τα 2 τα έχεις αν φλασάρεις Philz Kernel

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θέλει root + custom recovery

και τα 2 τα έχεις αν φλασάρεις Philz Kernel

 

στο δικο μου (note 2) το εκανα απο το playstore απο την εφαρμογη Rashr, και σοτ s2 να το κανω με τον ιδιο τροπο?

σορυ αν σε ζαλιζω.

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου (note 2) το εκανα απο το playstore απο την εφαρμογη Rashr, και σοτ s2 να το κανω με τον ιδιο τροπο?

σορυ αν σε ζαλιζω.

 

Δεν υπάρχει ευκολότερος τρόπος για ρουτ μέσω philz

κατέβασε τον απο το xda, βάλτον στην sd και μετά μπες recovery και κάνε update...

όλοι έτσι κάναμε, κάντο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Την είχα ένα χρόνο. Πάρα πολύ καλή και σταθερή, απλά έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται πολύ καιρό τώρα, ίσως βέβαια και να μην χρειάζεται...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Την είχα ένα χρόνο. Πάρα πολύ καλή και σταθερή, απλά έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται πολύ καιρό τώρα, ίσως βέβαια και να μην χρειάζεται...

 

Καλά ας μην περιμένουμε και πολλές αναβαθμίσεις πλέον... Τι άλλο να βάλουν;

Neat, Wizz και Omega γράψαν την ιστορία τους.... τέλος! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Σημερα..αλλαξα σχεδον ολες τις ρομς που υπαρχουν...τωρα παω την τελευταια OmegaRom v24.....

 

EDIT:Εκανα restore και ειμαι Neatrom 6.4 Stock.

Απιστευτη μερα το τερατακι μου....Τελειωσαμε για μεχρι στιγμης οσον αφορα για τις ROm!

Και Δημήτρη είμαι στην 6.4 και δεν βρηκα κανενα προβλημα που λες οτι ο Dev εκανε κατι ********!

Edited by GreekDragon
Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο Update..Η Google διεγραψε την εφαρμογη του Apolo Configurator γιατι παραβιαζε λεει τους ορους χρησεις..Παρολαυτα κατεβαστε το απο εδω

https://dl.dropboxusercontent.com/u/19078986/ConfApolo-5.7.apk

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό μάλλον. Διαβάζω και στο xda για πολλά wakelocks με την 7.x.x έκδοση. Στην ουσία η συσκευή δεν πέφτει ποτέ σε deep sleep.

 

Να εύχεστε να μην σαν έρθει η αναβάθμιση. :p

 

Το ιδιο συμβαινει και στο oneplus και η λυση ειναι αυτη με τα σερβις της google 7.0.97

 

https://forums.oneplus.net/threads/poor-battery-within-the-past-1-2-days-there-is-a-reason-heres-the-fix.284095/

 

Δεν ξερω αν σας δινει τετοια δυνατοτητα εσας για αυτην την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συμβαινει και στο oneplus και η λυση ειναι αυτη με τα σερβις της google 7.0.97

 

https://forums.oneplus.net/threads/poor-battery-within-the-past-1-2-days-there-is-a-reason-heres-the-fix.284095/

 

Δεν ξερω αν σας δινει τετοια δυνατοτητα εσας για αυτην την αλλαγη.

 

Απ' ότι διαβάζω επηρεάζει μόνο τις custom rom, και η CM θα το διορθώσει στην επόμενη nightly της ΚΚ. Για τη Lollipop νομίζω το έχει διορθώσει ήδη.

 

Εδώ και 3 μέρες έχω κάνει τη ρύθμιση με το privacy guard και ηρέμησε η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω επηρεάζει μόνο τις custom rom, και η CM θα το διορθώσει στην επόμενη nightly της ΚΚ. Για τη Lollipop νομίζω το έχει διορθώσει ήδη.

 

Εδώ και 3 μέρες έχω κάνει τη ρύθμιση με το privacy guard και ηρέμησε η συσκευή.

 

Κι εγω το αλλαξα απο τις ρυθμισεις και περιμενω την stable lollipop.

 

Μέχρι τελος του μηνα, θα την εχουν δωσει.

 

Οσο για τα σερβις της google, ισως βγαλουν αναβαθμιση. Εδω την 7.0.97 που εβγαλαν και ουτε χαμπαρι την πηρα. Γινεται "υπογείος" η ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία CWM Recovery που μπορούμε να βάλουμε στο κινητό μας ?

 

Στο site της CWM δείχνει 4.0.1.5 (απλή) και 5.8.1.5 (touch) ενώ διαβάζω σε θέματα που αφορούν custom roms στο XDA και γράφουν για 6.0.5.1 κλπ. Επίσης βρήκα πως η τελευταία CWM Advanced του Phil είναι η philz_touch_6.48.4-i9100.zip.md5 ( δηλαδή 6.0.5.0).

 

Εάν ξέρει κανείς κάτι περισσότερο, θα με βοηθούσε πολύ. Εχω ξεκινήσει ενημέρωση για να πειραματιστώ με κάποια από τις Ressurection Remix 5.0.2 , ή SlimLP 5.0.2 και ξεκινάω από SlimSaber 4.4.4 20141221 του fusionjack με TWRP 2.7.1.0.

 

Επίσης, όταν βρώ ποιά είναι η τελευταία, την φορτώνω από το "install zip" της υπάρχουσας recovery ή/και από ODIN βάζοντας το zip στη θέση του AP,σωστά ?

 

Ευχαριστώ

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

μετά από 2 χρόνια ήρθε ο καιρός και γω να αποχωριστώ το κιν. είμαι ήδη κάτοχος του g2

το κιν όμως δεν θα σταματήσει να γράφει ώρες λειτουργίας καθώς θα το δώσω στην αδερφή μου

 

αυτή τη στιγμή έχω πάνω την neat rom αλλά θέλω να της το δώσω με την ''μαμίσια'' stock rom και να διαγράψω τα πάντα από την συσκευή τη διαδικασία να κανω???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...