Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.!! Μια ερωτηση, αν ξερει κανεις να μου πει. Ειμαι με το rom toolbox, στη επιλογη CPU Control, εκει η slide bar εχει επιλογη 1200 ΜΗz και πανω, αν το ανεβασω προς τα πανω, εχει μεχρι 1600 ΜΗz. Tο covernor, που εχει επιλογη απο κατω, που το βαζω..? Τωρα ειναι στο pegasusg.

Exει πολλες επιλογες. Ειμαι με siyah 4.1.5 rooted, και φοραω, το ελβετικο firmware (XWLPW). Exω και το ex tweaks του siyah, αλλα απο εκει δεν ξερω να το κανω.!!

 

Το pegasusg governor είναι καλό για multicore επεξεργαστές. Είναι σαν τον ondemand αλλά λίγο πειραγμένος για να φροντίσει για τους παραπάνω πυρήνες. Δε θα πρότεινα να το πειράξεις.

To kernel που έβαλες επιτρέπει overclocking, γι'αυτό σ'αφήνει να το βάλεις πάνω από 1200, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τη ζωή του επεξεργαστή και τη μπαταρία σου. Αν σηκώνει 1600 χωρίς reboot και νομίζεις ότι το χρειάζεσαι κάντο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν ψαχνεις επιδοσεις το πας ανετα μεχρι 1.4 με pegasusq gov θα ειναι πολυ σβελτο με την αναλογη καταναλωση ομως...

Επισης θα ειναι και πολυ σταθερο...

Link to comment
Share on other sites

Εαν ψαχνεις επιδοσεις το πας ανετα μεχρι 1.4 με pegasusq gov θα ειναι πολυ σβελτο με την αναλογη καταναλωση ομως...

Επισης θα ειναι και πολυ σταθερο...

 

Eυχαριστω, και τους δυο σας.!! Τι ακριβως κανει το covernor..?

Ειναι καποιες επιπλεον ρυθμισεις για τον kernel..? Tελος παντων

να μη σας κουραζω. Ευχαριστω και παλι.!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω, και τους δυο σας.!! Τι ακριβως κανει το covernor..?

Ειναι καποιες επιπλεον ρυθμισεις για τον kernel..? Tελος παντων

να μη σας κουραζω. Ευχαριστω και παλι.!!

 

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αυτά που ζητάς να κάνεις, είναι σα μένεις σε μέρος με στενά σοκάκια, αγόρασες και ένα αυτοκίνητο με 400 άλογα, δεν έχεις μάθεις ακόμα να οδηγείς και πας να του βάλεις και turbo.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω, και τους δυο σας.!! Τι ακριβως κανει το covernor..?

Ειναι καποιες επιπλεον ρυθμισεις για τον kernel..? Tελος παντων

να μη σας κουραζω. Ευχαριστω και παλι.!!

 

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αυτά που ζητάς να κάνεις, είναι σα μένεις σε μέρος με στενά σοκάκια, αγόρασες και ένα αυτοκίνητο με 400 άλογα, δεν έχεις μάθεις ακόμα να οδηγείς και πας να του βάλεις και turbo.

 

Χωρις παραξηγηση και απο μενα. Οταν ξεκινησες να ασχολεισαι με το android, πριν καποια χρονια

ηξερεs τι εκανε..? Δεν φτιαχνουμαι ολοι Rom Στρατο.!!! Διαβαζω απο τον Νοεμβριο που το πηρα, δεν ειχα ξανα ασχοληθει με τετοια κινητα και android.!! Και σημερα αποφασισα να ρωτησω, αν και ειχα ξαναρωτησει, και δεν πηρα απαντηση. Περιπου ξερω τι εκανε, αλλα ηθελα να σιγουρευτω.Που το ειδες το περιεργο..?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παραξηγηση και απο μενα. Οταν ξεκινησες να ασχολεισαι με το android, πριν καποια χρονια

ηξερεs τι εκανε..? Δεν φτιαχνουμαι ολοι Rom Στρατο.!!! Διαβαζω απο τον Νοεμβριο που το πηρα, δεν ειχα ξανα ασχοληθει με τετοια κινητα και android.!! Και σημερα αποφασισα να ρωτησω, αν και ειχα ξαναρωτησει, και δεν πηρα απαντηση. Περιπου ξερω τι εκανε, αλλα ηθελα να σιγουρευτω.Που το ειδες το περιεργο..?

 

Δεν έχει σχέση με το λειτουργικό, ούτε με το να φτιάχνεις ρομ.

Έχεις ένα κινητό που δε γονατίζει από καμία εφαρμογή και θες να του κάνεις και overclock ( το οποίο μειώνει και τη διάρκεια ζωής του επεξεργαστή και καταναλώνει κιόλας!).

Θα το καταλάβαινα αν είχες ένα αδύνατο κινητό, αλλά στο S2;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω το κινητό έχει ένα η δύο πυρήνες;στράτο;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωτάω το κινητό έχει ένα η δύο πυρήνες;στράτο;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

 

2 :)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 4,0,4 απο xda ολα καλα αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα παρολο που στο κουμπι space εμφανιζεται η επιλογη ελληνικα.επισης δεν τραβαει screenshots με volume - + power button υπαρχει τροπος
Link to comment
Share on other sites

εβαλα 4,0,4 απο xda ολα καλα αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα παρολο που στο κουμπι space εμφανιζεται η επιλογη ελληνικα.επισης δεν τραβαει screenshots με volume - + power button υπαρχει τροπος

 

Screenshot home+power 2 secs

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια!!! Το εψαχνα και εγω αυτο!!!

Thanks!!!!!

 

Καλησπερα και απο μενα.!!! Μια ερωτηση, αν γνωριζει καποιος. Αμα αλλαξουμε μπαταρια καινουργια δηλαδη, τα battery stats τα σβηνουμε..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.!!! Μια ερωτηση, αν γνωριζει καποιος. Αμα αλλαξουμε μπαταρια καινουργια δηλαδη, τα battery stats τα σβηνουμε..?

 

Σβηνονται ναι..

 

Ξερει κανεις κανεναν ευκολο τροπο να μπει το V6 Supercharger? Γ

Γιατι μπερδευομαι εντελως με τον οδηγο στο xda..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εδώ μιλάμε και για Custom ROMs, θα δοκιμάσω εδώ κι αν δεν πάρω απαντήσεις θα ανοίξω νέο τόπικ :)

 

Σχετικά αρχάριος στο Android (πρώτη μου Android συσκευή το S2 που έχω τώρα), έκανα προχτές root και αποφάσισα να δοκιμάσω custom JB ROM, μιας και η stock 4.0.3 που έχει μου κάνει κάτι μικροχαζά (κι επειδή κακά τα ψέματα, μου αρέσει να ψαχουλεύω αριστερά δεξιά). Μου πρότειναν την Cyanogenmod10. Διάβασα κάτι οδηγούς κλπ, απλά επειδή ως αρχάριος έχω κάποιες μικροαπορίες με τον φόβο να μετατραπεί το S2 μου σε ένα ωραιότατο τούβλο, ελπίζω να με καθησυχάσετε και να με καθοδηγήσετε. Λοιπόν:

 

1. Κατ'αρχάς, έκανα το root με τον πρώτο τρόπο που αναφέρεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

χωρίς να περάσω τροποποιημένο kernel κλπ. Θα μπορώ να κάνω με τον ίδιο τρόπο root και αφού θα έχω βάλει την CM10; Γιατί στον τίτλο λέει

Root στο Galaxy S II με Ice Cream Sandwich (LPx)

 

2. Έκανα το Nandroid backup όπως λέει στον οδηγό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

απλά για να δω αν κατάλαβα καλά, αυτό δεν είναι απαραίτητο πως θα χρειαστεί, έτσι; Είναι απλά κάτι σαν clone image, σε περίπτωση που πάει στραβά για να έρθει το κινητό στην κατάσταση που είναι τώρα. Σωστά;

 

3. Διαβάζοντας τον οδηγό της cyanogenmod εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29280423

λέει πάνω πάνω με μεγάλα κόκκινα γράμματα:

- Make sure you're NOT RUNNING A KERNEL WITH THE MMC-SUPERBRICK-BUG. If you're unsure, flash this ClockworkMod-Recovery using Odin/Heimdall.

Εγώ πώς μπορώ να το μάθω αυτό; Γιατί με τον τρόπο που έκανα root από ό,τι κατάλαβα δεν άλλαξα kernel.

 

4. Τι είναι αυτά τα Google Apps που μου λέει να κατεβάζω και να περάσω ξεχωριστά μετά; Τα γνωστά google maps, gmail κλπ; Αυτά δλδ δεν θα μπορούσα να τα περάσω μετά κανονικά από το market;

 

5. Διαβάζοντας την σειρά από τα βήματα, βλέπω να λέει:

- Copy GApps and CM10 ZIPs to your internal SDCard

- Boot into Recovery

- Flash CM10 zip from internal SDCard

- Flash GApps zip from internal SDCard

- DO A DATA WIPE / FACTORY RESET (otherwise your device will be stuck at boot)

- Reboot

Μπορεί να λέω βλακεία, αλλά όταν λέει να περάσω το cm10.zip και το gapps.zip στην INTERNAL sd και ΜΕΤΑ να κάνω data wipe/factory reset, εννοεί πως θα γίνεται όντας μέσα από την CM10; Γιατί εγώ είχα καταλάβει πως με ένα factory reset το κινητό έρχεται στην κατάσταση που ήταν όταν το πήρα, δηλαδή με stock ICS. Με μπέρδεψε λίγο εδώ, ειδικά αφού στον οδηγό για custom ROM λέει πως ΠΡΙΝ να περάσουμε την νέα ROM κάνουμε:

1. Wipe data/factory reset

2. Wipe cache partition

3. Wipe Dalvik cache - (είναι στο μενού -advanced)

Δηλαδή data/factory reset κάνω ΚΑΙ πριν ΚΑΙ μετά;

 

6. Επειδή στο τέλος του οδηγού για την CM10 λέει πως είναι προτιμότερο να μην γίνει restore από Titanium Backup στις εφαρμογές (κάτι που δεν με πειράζει πολύ, εξάλλου δεν το έχω πάρα πολύ καιρό το κινητό, δεν χάνω πολλά με ένα fresh install, στην χειρότερη μερικά saves απο κάτι παιχνίδια), υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω αποθήκευση τον κατάλογο και τα μηνύματα όπως είναι τώρα στο κινητό; Προσωπικά χρησιμοποιούσα από παλιά το MyPhoneExplorer, τον κατάλογο λογικά θα τον σώσει μια χαρά. Για τα SMS δεν ξέρω, ειδικά όπως είναι τώρα στα smartphones, με την μορφή chat δηλαδη..

 

7. Βάζοντας την CM10 θα έχω τον ίδιο kernel που έχω τώρα; Γιατί μου κάνει το κινητό κάτι χαζά με το wi-fi (κάποιες φορές όταν πάω να το ανοίξω παγώνει μένει γκρι και για να ανοίξει θέλει reboot), είπα μήπως είναι θέμα kernel και διορθωθεί με αλλαγή..

 

Αυτά προς το παρόν, αν μου έρθει και τίποτα άλλο στην πορειά θα ξαναρωτήσω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

1)Δεν χρειαζεται να κάνεις root ξανά μετα το πέρασμα custom rom , μόνο οταν περάσεις με odin επίσημο firmware χάνεται το root.

2) Σωστα

3)Είτε αλλάζεις κερνελ (π.χ siyah) είτε περνάς το ClockworkMod-Recovery που σου λέει .

4)Μπορείς να τα περάσεις όποτε θέλεις εσυ στα δίνει ξεχωριστά γιατι δεν υπάρχουν μέσα στην ρομ .

5)Με το Wipe data/factory reset σβήνονται απο το τηλέφωνο ( επαφές -sms -mms -εφαρμογές- κ.τ.λ) δεν σου επαναφέρει την παλιά rom αυτο το κάνει το Nandroid backup .

6)Χρησιμοποίησε κάποιο πρόγραμμα απο το play π.χ sms backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

To brickbug μη σε ανησυχεί, γιατί δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στην 4.0.3 που έχεις.

Το πρόβλημα με το wi-fi που ανέφερες, είναι ένα από τα χαρακτηριστικά προβλήματα της 4.0.3, οπότε μετά την εγκατάσταση του CM, λογικά καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

To brickbug μη σε ανησυχεί, γιατί δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στην 4.0.3 που έχεις.

Το πρόβλημα με το wi-fi που ανέφερες, είναι ένα από τα χαρακτηριστικά προβλήματα της 4.0.3, οπότε μετά την εγκατάσταση του CM, λογικά καθάρισες.

 

Αν δεν κανω λαθος το brickbug ειναι θεμα της 4.0.4 κ του stock kernel. Δηλ ειναι προβλημα κ της Pulse Rom? Πρεπει να περναμε αλλο kernel πριν φλασαρουμε custom rom? Στο eMMC Brickbug Check

μου εβγαλε sane chip.

Κ οταν περναμε stock rom μεσω ODIN παλι υπαρχει φοβος ή οχι?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το brickbug ειναι θεμα της 4.0.4 κ του stock kernel. Δηλ ειναι προβλημα κ της Pulse Rom? Πρεπει να περναμε αλλο kernel πριν φλασαρουμε custom rom? Στο eMMC Brickbug Check

μου εβγαλε sane chip.

Κ οταν περναμε stock rom μεσω ODIN παλι υπαρχει φοβος ή οχι?

 

Σε όλες τις custom και τους γνωστούς kernels, το πρόβλημα δεν υφίσταται.

Μόνο σε stock και μόνο αν κάνεις factory reset μέσα από το recovery.

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν χρειαζεται να κάνεις root ξανά μετα το πέρασμα custom rom , μόνο οταν περάσεις με odin επίσημο firmware χάνεται το root.

2) Σωστα

3)Είτε αλλάζεις κερνελ (π.χ siyah) είτε περνάς το ClockworkMod-Recovery που σου λέει .

4)Μπορείς να τα περάσεις όποτε θέλεις εσυ στα δίνει ξεχωριστά γιατι δεν υπάρχουν μέσα στην ρομ .

5)Με το Wipe data/factory reset σβήνονται απο το τηλέφωνο ( επαφές -sms -mms -εφαρμογές- κ.τ.λ) δεν σου επαναφέρει την παλιά rom αυτο το κάνει το Nandroid backup .

6)Χρησιμοποίησε κάποιο πρόγραμμα απο το play π.χ sms backup

 

To brickbug μη σε ανησυχεί, γιατί δεν υπάρχει τέτοιο θέμα στην 4.0.3 που έχεις.

Το πρόβλημα με το wi-fi που ανέφερες, είναι ένα από τα χαρακτηριστικά προβλήματα της 4.0.3, οπότε μετά την εγκατάσταση του CM, λογικά καθάρισες.

 

:) Ευχαριστώ και τους 2..

 

Στις πληροφορίες της συσκευής μου λέει:

Έκδοση βασικού φάσματος: I9100XXLPS

 

Ενώ από κάτω, Έκδοση Kernel:

3.0.15-Ι9100XWLP7-CL340913

dpi@DELL134#3

 

Βασικά, έχω να κερδίσω κάτι αν αλλάξω kernel; Και κυρίως, ρισκάρω τίποτα αν αλλάξω; Υπάρχει πιθανότητα να "τουβλιστεί" τότεο το κινητό;

StratosGR μπορώ να είμαι ήσυχος όσον αφορά το BrickBug; Είδα την app που αναφέρει ο teobot, πήγα και στο link από το xda, αλλά έχει 80 σελίδες, και ανάθεμα αν βγάλω άκρη ακόμα κι αν κάτσω να τις διαβάσω.. Μήπως ανησυχώ περισσότερο από ό,τι πρέπει;

 

Αυτό το ClockworkMod-Recovery που λέει στο xda να περάσω αν δεν είμαι σίγουρος είναι δηλαδή άλλος kernel; Γιατί και με τον τρόπο που έκανα εγώ το root, πάλι τρέχω ένα CWM..

 

Και κάτι άλλο που ξέχασα να ρωτήσω πιο πριν. Όταν κάνω wipe, πέρα από τα γνωστά (τηλέφωνα, sms κλπ) που σβήνονται, χάνω και άλλα αρχεία, πχ φωτογραφίες που έχω μέσα στο κινητό; Ακόμα και στην εξωτερική SD; Τα κάνει δηλαδή όλα format; Ή απλά σβήνει τα system files και τα υπόλοιπα μένουν ανεπηρέαστα; Να ξέρω τι να σώσω πριν την "επιχείρηση"..

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα θα δοκιμάσω να κάνω το δικό μου USB otg

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

:) Ευχαριστώ και τους 2..

 

Στις πληροφορίες της συσκευής μου λέει:

Έκδοση βασικού φάσματος: I9100XXLPS

 

Ενώ από κάτω, Έκδοση Kernel:

3.0.15-Ι9100XWLP7-CL340913

dpi@DELL134#3

 

Βασικά, έχω να κερδίσω κάτι αν αλλάξω kernel; Και κυρίως, ρισκάρω τίποτα αν αλλάξω; Υπάρχει πιθανότητα να "τουβλιστεί" τότεο το κινητό;

StratosGR μπορώ να είμαι ήσυχος όσον αφορά το BrickBug; Είδα την app που αναφέρει ο teobot, πήγα και στο link από το xda, αλλά έχει 80 σελίδες, και ανάθεμα αν βγάλω άκρη ακόμα κι αν κάτσω να τις διαβάσω.. Μήπως ανησυχώ περισσότερο από ό,τι πρέπει;

 

Αυτό το ClockworkMod-Recovery που λέει στο xda να περάσω αν δεν είμαι σίγουρος είναι δηλαδή άλλος kernel; Γιατί και με τον τρόπο που έκανα εγώ το root, πάλι τρέχω ένα CWM..

 

Και κάτι άλλο που ξέχασα να ρωτήσω πιο πριν. Όταν κάνω wipe, πέρα από τα γνωστά (τηλέφωνα, sms κλπ) που σβήνονται, χάνω και άλλα αρχεία, πχ φωτογραφίες που έχω μέσα στο κινητό; Ακόμα και στην εξωτερική SD; Τα κάνει δηλαδή όλα format; Ή απλά σβήνει τα system files και τα υπόλοιπα μένουν ανεπηρέαστα; Να ξέρω τι να σώσω πριν την "επιχείρηση"..

 

Άδικα ανησυχείς.

Κάνε τη διαδικασία εγκατάστασης που αναφέρεται για το CM και τίποτα άλλο.

Το wipe cache και το wipe dalvik cache μέσα από το recovery, δεν επηρεάζει σε τίποτα, ούτε τα τηλέφωνα, ούτε τα sms, ούτε τις εφαρμογές σου.

To factory reset όμως, σβήνει τo partition του συστήματος, άρα τηλέφωνα, sms κ.λ.π.

Οι φωτογραφίες όμως δεν αποθηκεύονται εκεί, οπότε μένουν ανέπαφες.

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ώρες ώρες το τηλέφωνο κολλάει και κάνει επανεκκίνηση μόνο του, συνήθως όταν πάω να ανοίξω εφαρμογή η να κλείσω.το φταίει ρε φίλος;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Άδικα ανησυχείς.

Κάνε τη διαδικασία εγκατάστασης που αναφέρεται για το CM και τίποτα άλλο.

Το wipe cache και το wipe dalvik cache μέσα από το recovery, δεν επηρεάζει σε τίποτα, ούτε τα τηλέφωνα, ούτε τα sms, ούτε τις εφαρμογές σου.

To factory reset όμως, σβήνει τo partition του συστήματος, άρα τηλέφωνα, sms κ.λ.π.

Οι φωτογραφίες όμως δεν αποθηκεύονται εκεί, οπότε μένουν ανέπαφες.

 

Ωραία. Το Wipe data/factory reset είναι απαραίτητο λοιπόν να το κάνω; Γιατί έτσι λέει στον οδηγό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

 

Και με το wipe date/factory reset θα φύγουν και όλες οι apps, έτσι; Μετά όταν μπαίνω στο market όμως μήπως μου τις δείχνει εγκατεστημένες; Λέω επειδή δεν θα έχω κάνει uninstall, αλλά κάτι σαν format στην ουσία..

 

Sorry που επιμένω, αλλά δεν έχω καταλάβει πλήρως πώς δουλεύει το όλο θέμα με τους kernels και το clockworkmode και φοβάμαι μην κάνω καμιά χοντρή πατάτα). Με τον τρόπο που έκανα εγώ root (επαλαμβάνω ακολούθησα τον 1ο τρόπο από εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 ), αντέγραψα ένα cwm.zip στην εξωτερική MicroSD και το έτρεξα μέσα από recovery mode.

Αυτό που λέει στον οδηγό του xda είναι:

- Make sure you're running a proper working ClockworkMod-Recovery

και δίνει link για download από ένα .tar αρχείο, εκεί που πάω λέει:

[KERNEL][iCS] ClockworkMod Recovery 5.5.0.4

Μιλάμε στην ουσία για το ίδιο πράγμα;

Γιατί κι εγώ όταν έτρεξα το cwm.zip κατά την διάρκεια του root μου άνοιξε ένα "ClockworkMod Recovery v.5.8.1.5). Μιλάμε για το ίδιο πράγμα; Μπορώ να παραλείψω αυτό το βήμα από τον οδηγό του xda; Ή να περάσω αυτήν την παλαιότερη έκδοση που λέει στο xda με το Odin;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Το Wipe data/factory reset είναι απαραίτητο λοιπόν να το κάνω; Γιατί έτσι λέει στον οδηγό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982

 

Και με το wipe date/factory reset θα φύγουν και όλες οι apps, έτσι; Μετά όταν μπαίνω στο market όμως μήπως μου τις δείχνει εγκατεστημένες; Λέω επειδή δεν θα έχω κάνει uninstall, αλλά κάτι σαν format στην ουσία..

 

Sorry που επιμένω, αλλά δεν έχω καταλάβει πλήρως πώς δουλεύει το όλο θέμα με τους kernels και το clockworkmode και φοβάμαι μην κάνω καμιά χοντρή πατάτα). Με τον τρόπο που έκανα εγώ root (επαλαμβάνω ακολούθησα τον 1ο τρόπο από εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 ), αντέγραψα ένα cwm.zip στην εξωτερική MicroSD και το έτρεξα μέσα από recovery mode.

Αυτό που λέει στον οδηγό του xda είναι:

- Make sure you're running a proper working ClockworkMod-Recovery

και δίνει link για download από ένα .tar αρχείο, εκεί που πάω λέει:

[KERNEL][iCS] ClockworkMod Recovery 5.5.0.4

Μιλάμε στην ουσία για το ίδιο πράγμα;

Γιατί κι εγώ όταν έτρεξα το cwm.zip κατά την διάρκεια του root μου άνοιξε ένα "ClockworkMod Recovery v.5.8.1.5). Μιλάμε για το ίδιο πράγμα; Μπορώ να παραλείψω αυτό το βήμα από τον οδηγό του xda; Ή να περάσω αυτήν την παλαιότερη έκδοση που λέει στο xda με το Odin;

 

Απλά η μία έκδοση είναι πιο καινούρια.Βάλε όποιο θες.

Θα μπορείς να τις επανεγκαταστήσεις από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι ξαφνικα, ενω αν ενεργοποιησω το gps, και ειμαι εξω, βρισκει την τοποθεσια μου κανονικα.. Ενω αν θελω να βρω την τοποθεσια μου χωρις να ειμαι εξω, με ανοιχτα τα google location κλπ, δεν με βρισκει? Για το foursquare πχ..
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...