Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα. Ενα απλο προβλημα εχω. Δεν θυμαμαι και δεν βρισκω την επιλογη να αλλαξω

dpi σε slim 8. Σε ποια επιλογη του μενου βρισκεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου σε αυτό το thread νομίζω είδα κάποιος είχε ανεβάσει ένα screenshot όπου κατα την διάρκεια της κλήσης είχε ένα κουμπί για καταγραφή της κλήσης εκεί που η stock έχει πληροφορίες κλήσης αν δεν κάνω λάθος. Αυτό γίνεται στην stock ή ήταν κάποια custom?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν νομιζω ότι έχει βρεθεί λύση.Μέχρι στιγμης έχει αναφερθεί μόνο από χρήστες COSMOTE.Αυτή τη στιγμή έχω μια παλιά στοκ ,την LP2 με την οποία δεν μου το έχει κάνει, εδώ και μια εβδομάδα.

 

Μου το έκανε με Cosmote, μου το κάνει και με Wind.

Το έκανε με την 4.0.3 , το κάνει και στην 4.1.2.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα των τροποποιησεων/βελτιωσεων!!!

 

Πριν λιγο καιρο ειχα ψαχτει με το προβλημα μπερδεματος των ringtones σε CM & AOSP roms...

 

Ακρη δεν βρηκα οσες προσπαθεις κι αν εκανα... Επανερχομαι καθαρα για ενημερωτικους λογους...

 

Σημερα, μετα απο μια αναπαντητη κληση που ειχα, διαπιστωσα οτι η αμεσως επομενη, χτυπησε με το ringtone αυτης που εχασα... Σαν να εμεινε μια κληση πισω ο ηχος...! :wacko:

 

Και μαλλον αυτο εχει συμβει ολες τις προηγουμενες φορες... Αν καποιος χρησιμοποιει διαφορετικα ringtones για τις επαφες του και εχει AOSP/CM rom, ας το προσεξει κι αν θελει ας ενημερωσει...

 

Thanks!!!!!!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

downloads

ποιά είναι η τελευταία οεο; :confused:

 

Μάλλον κάτι δεν "πιάνω" και σας κουράζω κιόλας.

Πώς γίνεται να ενημερώνεται συνεχώς, όπως λέει ο vrwmiaris, κι αυτή να μην έχει ενημερωθεί εδώ και ένα χρόνο περίπου;:what:

Link to comment
Share on other sites

 

Το λύσαμε λοιπόν το θέμα, ευχαριστώ παίδες. :D

 

Θα ξεκινήσω διάβασμα στο thread της PA, και σίγουρα θα τη δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Το λύσαμε λοιπόν το θέμα, ευχαριστώ παίδες. :D

 

Θα ξεκινήσω διάβασμα στο thread της PA, και σίγουρα θα τη δοκιμάσω.

 

Εγω θα σου προτεινα να την φλασαρεις χωρις να διαβασεις τιποτα και να δεις μονος σου αν αξιζει ή οχι...

Οσες φορες καθησα και διαβασα σχολια χρηστων δεν φλασαρα τελικα... Μιλουσαν για ενα σωρο προβληματα, που προσωπικα δεν αντιμετωπισα ποτε, περα βεβαια απο καποια απλα, "καθημερινα"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να την φλασαρεις χωρις να διαβασεις τιποτα και να δεις μονος σου αν αξιζει ή οχι...

Οσες φορες καθησα και διαβασα σχολια χρηστων δεν φλασαρα τελικα... Μιλουσαν για ενα σωρο προβληματα, που προσωπικα δεν αντιμετωπισα ποτε, περα βεβαια απο καποια απλα, "καθημερινα"...

 

Σίγουρα εάν δε την δοκιμάσει μόνος δεν μπορεί να κρίνει, απλά ότι προτείνω το έχω δοκιμάσει πρώτα να μην πουλάω παπά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εάν δε την δοκιμάσει μόνος δεν μπορεί να κρίνει, απλά ότι προτείνω το έχω δοκιμάσει πρώτα να μην πουλάω παπά

 

Δεν αντιλεγω φιλε μου, το εγραψα αυτο γιατι πραγματικα οσες φορες διαβασα σχολια, απελπιστηκα!!! :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα φλασάρω ούτως ή άλλως κάποια στιγμή, απλά θα ρίξω και μια ματιά στα σχόλια. Κι εγώ, στην CM συγκεκριμένα, διάβαζα για προβλήματα στα σχόλια, τα οποία δεν αντιμετώπισα ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Θα φλασάρω ούτως ή άλλως κάποια στιγμή, απλά θα ρίξω και μια ματιά στα σχόλια. Κι εγώ, στην CM συγκεκριμένα, διάβαζα για προβλήματα στα σχόλια, τα οποία δεν αντιμετώπισα ποτέ.

 

Πολλα λεγονται για να χασουν ατομα και να μην βαζουν την CM που ειναι τοσο καλη και να βαζουν αλλες εκδοσεις και ισως δικες τους.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Φώτη έβαλες ξανά την CM τελικά;

 

Όχι, ακόμα δεν βρήκα χρόνο, όχι για να την περάσω, αλλά για να κάνω και όλες τις ρυθμίσεις κτλ που χρειάζονται.

Και η αλήθεια είναι πως την βαριέμαι την διαδικασία ρυθμίσεων κτλ, το να την περάσω ειναι πολυ ευκολο.

 

Παντως, θα την περασω ισως και σημερα το βραδυ και ασχοληθω μαζι της ολη την νυχτα γιατι με την στοκ 4.1.2 η κατασταση ειναι τραγικη σε ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλαζουμε dpi παιδια σε slim 8 ;

Παιδια εχει εξαφανιστει ξαφνικα η επιλογη για αλλαγη dpi..Ξαναπερασα απο πανω την ρομ αλλα τιποτα. Υπαρχει κανενα προγραμμα να τα αλλαξω;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται στην CM 10.1 να αλλαζω το κινητο σε τελειως αθορυβο μετα μονο με δονηση και μετα με ηχο κανονικα? Οπως στην στοκ 4.1.2 που κατεβαζες την μπαρα και το αλλαζες συντομα απο κει...τωρα στην cm το μονο που εχω μπορεσει να το κανω, ειναι με πατημενο το power button να το αλλαζω απο κει αλλα δεν με βολευει...καμια λυση? Επισης προσθεσα και στην μπαρα πανω οπως ειναι στην 4.1.2 κατι αντιστοιχο, αλλα δεν γυρναει σε αθορυβο-δονηση-ηχος.

 

ΥΓ. Φαινεται πολυ καλη και εβαλα και τιτανιουμ, απενεργοποιησα και καποιες εφαρμογες κτλ, και πρεπει να ειναι πολυ κομπλε τωρα. Θα δω πως θα παει καποιες μερες.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται στην CM 10.1 να αλλαζω το κινητο σε τελειως αθορυβο μετα μονο με δονηση και μετα με ηχο κανονικα? Οπως στην στοκ 4.1.2 που κατεβαζες την μπαρα και το αλλαζες συντομα απο κει...τωρα στην cm το μονο που εχω μπορεσει να το κανω, ειναι με πατημενο το power button να το αλλαζω απο κει αλλα δεν με βολευει...καμια λυση? Επισης προσθεσα και στην μπαρα πανω οπως ειναι στην 4.1.2 κατι αντιστοιχο, αλλα δεν γυρναει σε αθορυβο-δονηση-ηχος.

 

ΥΓ. Φαινεται πολυ καλη και εβαλα και τιτανιουμ, απενεργοποιησα και καποιες εφαρμογες κτλ, και πρεπει να ειναι πολυ κομπλε τωρα. Θα δω πως θα παει καποιες μερες.

 

απο τα notification toggles αδερφέ, σε αφήνει και να αλλάζεις την σειρά τους αν δεν απατώμαι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

απο τα notification toggles αδερφέ, σε αφήνει και να αλλάζεις την σειρά τους αν δεν απατώμαι...

 

Αυτο το ξερω. Αυτο που δεν μπορω να βρω και να κανω ειναι να μου αλλαζει σε αθορυβο-δονηση-ηχος. Την επιλογη την βαζω αλλα δεν αλλαζει το ρημαδι...μηπως εχει καποιο bug? Την 10.1.3 rc εχω.

 

ΥΓ. Οκ το βρηκα/εκανα. Ηθελε να τικαρω τι επιλογες θελω να αλλαζει με το πατημα.

 

Γινεται να κανω μετατροπη σε εφαρμογη συστηματος το play store και τις υπηρεσιες google με τιτανιουμ και να βαλω το greenify για να τα κανω σε καταστολη?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να κανω μετατροπη σε εφαρμογη συστηματος το play store και τις υπηρεσιες google με τιτανιουμ και να βαλω το greenify για να τα κανω σε καταστολη?

 

Ότι γίνεται, γίνεται!

Σε thread για την βελτιστοποίηση της μπαταρίας στο XDA το προτείνουν, αλλά προσωπικά φοβήθηκα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ότι γίνεται, γίνεται!

Σε thread για την βελτιστοποίηση της μπαταρίας στο XDA το προτείνουν, αλλά προσωπικά φοβήθηκα...

 

Γιατι φοβηθηκες? Σε στοκ που το ειχα δοκιμασει ειχε κολλησει το κινητο επισης πιστευεις πως ειναι καλυτερος ο απεξ launcher να εχω η τον στοκ trebuchet?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φοβηθηκες? Σε στοκ που το ειχα δοκιμασει ειχε κολλησει το κινητο επισης πιστευεις πως ειναι καλυτερος ο απεξ launcher να εχω η τον στοκ trebuchet?

 

nova φίλε, nova!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει εξαφανιστει ξαφνικα η επιλογη για αλλαγη dpi..Ξαναπερασα απο πανω την ρομ αλλα τιποτα. Υπαρχει κανενα προγραμμα να τα αλλαξω;

 

Εχουν αλλαξει λιγο το μενου και δεν θυμαμαι πως ακριβως ειναι.

Τραβα ενα screenshot να σε βοηθησω αν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει εξαφανιστει ξαφνικα η επιλογη για αλλαγη dpi..Ξαναπερασα απο πανω την ρομ αλλα τιποτα. Υπαρχει κανενα προγραμμα να τα αλλαξω;

 

Δεν είναι εκεί στο interface ειναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εκεί στο interface ειναι

 

Μόλις πέρασα την cyan 10.2 nighty 23/8 την σημερινη δηλαδη.και δεν μου αφήνει να κατεβάσω τις πληρωμένες εφαρμογές rotor ( titanium, root explorer ) κτλ. Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό. Υπάρχει κάποια επιλογή που πρέπει να πατήσω .Μου λέει το πακέτο δεν είναι έγκυρο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...