Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όντος δεν κανω ωρα να κοιταξω το κιν... Οπότε Λεω να βαλω το bln control και θα το βαλω να αναβοσβήνει 1sec καθε 3sec. Ποση μπαταρια να φαει μεχρι να το δω...μια η αλλη δεν θα'ναι...?

 

Όταν είναι σταθερό κάνει οικονομία, βάλτο 5 λεπτά μετά να σβήνει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν είναι σταθερό κάνει οικονομία, βάλτο 5 λεπτά μετά να σβήνει

 

Οκ.θα κανω μερικα τεστ να δω την κατανάλωση και στις δυο περιπτώσεις...!Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι να μενει σταθερα αναμμένο λογικα παλι θα τρωει μπαταρια...

Είναι ελάχιστη η κατανάλωση των LEDs σε σχέση με το να είναι "ξύπνια" και η CPU. Και επίσης περιορίζεις το χρόνο που θα είναι αναμένα πχ. στα 20', πάλι μέσα από το STweaks.

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχάσεις να μας πεις και τα αποτελέσματα των τεστ σου όμως :)

 

Δεν ξερω αν τα δικα μου αποτελεσματα σε οφελυσουν γιατι παιζει ρολο και το ποση ωρα κανεις να δεις το κινητο.εγω ας πουμε που δεν κανω πολυ ωρα θα αναψει λιγοτερο(εκτος το βραδυ.αλλα υπαρχει ρύθμιση στο bln control που το βαζεις να μην δουλευει την ωρα που κοιμάσαι).οποτε στην δικη μου περίπτωση μπορει να αξίζει η θυσια του να το βαλω να αναβοσβήνει! Ειναι και τι χρηση κανει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια γενικη ερωτηση.

 

παιζει ρολο ποια εκδοση cwm εχεις οταν φλασαρεις μια rom; επειδη ενας φιλος μου εχει μια αρκετα παλιουτσικη και αναρωτιεμαι μηπως δεν μπορει να φλασαρει την omega rom. εχει gt-i9100p αλλα απ' οτι εχω καταλαβει αυτο δεν εχει σημασια. απλως θα χασει το nfc. η απορια μου ειναι για την εκδοση cwm... τι γινεται;

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια γενικη ερωτηση.

 

παιζει ρολο ποια εκδοση cwm εχεις οταν φλασαρεις μια rom; επειδη ενας φιλος μου εχει μια αρκετα παλιουτσικη και αναρωτιεμαι μηπως δεν μπορει να φλασαρει την omega rom. εχει gt-i9100p αλλα απ' οτι εχω καταλαβει αυτο δεν εχει σημασια. απλως θα χασει το nfc. η απορια μου ειναι για την εκδοση cwm... τι γινεται;

 

Εδώ και 2 χρόνια ότι βγαίνει απο cwm όσων αφορά την εγκατάσταση των ROM την ίδια διαδικασία ακολουθεί under the hood και αυτά τα βασικά χαρακτηριστικά υπήρχαν από την πρώτη του έκδοση. Αν τώρα δεν υποστηρίζει πχ. το άνοιγμα του aroma installer θα σου βγάλει αμέσως πρόβλημα. Αλλά δεν παίζει να έχεις τέτοια έκδοση. Μιλάμε για εποχές πριν καν παρουσιαστεί το S2...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια ότι βγαίνει απο cwm όσων αφορά την εγκατάσταση των ROM την ίδια διαδικασία ακολουθεί under the hood και αυτά τα βασικά χαρακτηριστικά υπήρχαν από την πρώτη του έκδοση. Αν τώρα δεν υποστηρίζει πχ. το άνοιγμα του aroma installer θα σου βγάλει αμέσως πρόβλημα. Αλλά δεν παίζει να έχεις τέτοια έκδοση. Μιλάμε για εποχές πριν καν παρουσιαστεί το S2...

 

Είναι έκδοση 5+

Τώρα δεν ξέρω ακριβώς. Να τον ρωτήσω ή είναι οκ;

Αυτό με το aroma installer που είπες τι είναι; κάτι ξέρω απλώς πες μου. Ανοίγει όταν πας να κάνεις εγκατάσταση της ομεγα rom ή πρέπει να το εγκαταστήσεις πρώτα, ξεχωριστά από την ρομ;

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το aroma installer που είπες τι είναι; κάτι ξέρω απλώς πες μου. Ανοίγει όταν πας να κάνεις εγκατάσταση της ομεγα rom ή πρέπει να το εγκαταστήσεις πρώτα, ξεχωριστά από την ρομ;

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εσύ, ανοίγει όταν ξεκινάει η εγκατάσταση της Ωμέγα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα.Εχω omega v.20 και αυτο που παθαινω για 3η φορα ειναι οτι εκει που χρησιμοποιω το κινητο ξαφνικα παγωνει κλεινει και μετα που παω να το ξανανοιξω παγωνει στην αρχη (στο samsung galaxy s II).Τις προηγουμενες 3 φορες που το επαθα αυτο ηταν 2 φορες στην omega 19 και μια στην 20.Και τις 2 φορες ξαναπερασα την ρομ και ανοιξε.Αλλα οπως καταλαβαινετε δεν ειναι και οτι καλυτερο καθε λιγο και λιγακι να ξαναστηνεις το κινητο.Ξερει κανεις τι παιζει???Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα.Εχω omega v.20 και αυτο που παθαινω για 3η φορα ειναι οτι εκει που χρησιμοποιω το κινητο ξαφνικα παγωνει κλεινει και μετα που παω να το ξανανοιξω παγωνει στην αρχη (στο samsung galaxy s II).Τις προηγουμενες 3 φορες που το επαθα αυτο ηταν 2 φορες στην omega 19 και μια στην 20.Και τις 2 φορες ξαναπερασα την ρομ και ανοιξε.Αλλα οπως καταλαβαινετε δεν ειναι και οτι καλυτερο καθε λιγο και λιγακι να ξαναστηνεις το κινητο.Ξερει κανεις τι παιζει???Ευχαριστω.

 

Ναι αλλα απο την v19 στην v20 υπαρχουν καποιες διαφορες. Οποτε καλο θα ηταν να κανεις ενα factory reset.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα απο την v19 στην v20 υπαρχουν καποιες διαφορες. Οποτε καλο θα ηταν να κανεις ενα factory reset.

 

Ειχα κανει factory resset πριν βαλω την v.20.Οπως και στην 18 πριν βαλω την 19.Παντα οταν αλλαζω rom κανω.Οποτε δεν νομιζω να φταει αυτο.Λεω να περασω σε καμια stock rom ισως την LSE εκτος κι αν εχετε να μου προτεινεται καποια αλλη σταθερη custom.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είμαι με την jellybam-v6.2.0_i9100-STABLE και με Kernel τον Siyah-v5-MCM-i9100-vsync_sysfs-20130217 και το τηλέφωνο πραγματικά πετάει στα Σύννεφα,,, :lol:

 

http://imageshack.us/a/img843/9550/screenshot2013030221370.pnghttp://imageshack.us/a/img837/3298/screenshot2013030221372.pnghttp://imageshack.us/a/img818/5326/screenshot2013030221510.pnghttp://img51.imageshack.us/img51/3685/screenshot2013030222125.png

 

Ολα αυτά σε χωρίς Overclock και μάλιστα με τον παλιό MALI V1 Driver.

 

Exω dual boot με το cMIUI rom που το λατρεύω και το έχω ως βασικό ROM.

Kανένα LAG - Kόλλημα και με πάρα πολύ καλή αυτονομία.

 

Βαζω αυτα τα 2 με recovery και ειμαι οκ φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Χτες περασα την Chameleon v3.0.1 Samsung/AOKP hybrid. Πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες!! Αεράτο το κινητο και παρολου που βασιζεται στην official LS8 μπορω να πω οτι εως τωρα εχει παρα πολυ καλη αυτονομια. Δηλ μετα απο φορτιση 100% εβγαλε 9 ωρες ολο το βραδυ διχως να ανοιξει το κινητο και η μπαταρια επεσε μολις 1%, ενω με τις προηγούμενες 4.1.2 σιγουρα επεφτε 5-6% σε αντιστοιχη χρηση. Αντε να δουμε πως θα παει κ την μερα :)

 

P.S. εχω απενεργοποιησει το media scanner

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Το multiwindow στην ομεγα είναι για όλες τις εφαρμογές; Απλώς απορια...

 

Μπορείς να προσθέσεις αυτές που χρησιμοποιείς πιο συχνά και να αφαιρέσεις αυτές που σου είναι αχρείαστες για να μην σκρολάρεις μέχρι κάτω να βρεις αυτήν που θέλεις και επίσης να τις βάλεις σε όποια σειρά σε βολεύει :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προσθέσεις αυτές που χρησιμοποιείς πιο συχνά και να αφαιρέσεις αυτές που σου είναι αχρείαστες για να μην σκρολάρεις μέχρι κάτω να βρεις αυτήν που θέλεις και επίσης να τις βάλεις σε όποια σειρά σε βολεύει :)

 

Ναι αλλά γίνεται ας πούμε να παίζεις Angry Birds και παράλληλα να είσαι στο ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είμαι με την jellybam-v6.2.0_i9100-STABLE και με Kernel τον Siyah-v5-MCM-i9100-vsync_sysfs-20130217 και το τηλέφωνο πραγματικά πετάει στα Σύννεφα,,, :lol:

 

http://imageshack.us/a/img843/9550/screenshot2013030221370.pnghttp://imageshack.us/a/img837/3298/screenshot2013030221372.pnghttp://imageshack.us/a/img818/5326/screenshot2013030221510.pnghttp://img51.imageshack.us/img51/3685/screenshot2013030222125.png

 

Ολα αυτά σε χωρίς Overclock και μάλιστα με τον παλιό MALI V1 Driver.

 

Exω dual boot με το cMIUI rom που το λατρεύω και το έχω ως βασικό ROM.

Kανένα LAG - Kόλλημα και με πάρα πολύ καλή αυτονομία.

 

Όλα καλά με την rom,έχω θέμα με το Siyah ,δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα sim

bodo
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα βλεπω παραπανω την jelly bam android 4.2.2 STABLE και εγω που είμαι σε cyanogenmod 4.2.2 ακομα είναι nightly πως είναι δυνατον ρε παιδια;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα βλεπω παραπανω την jelly bam android 4.2.2 STABLE και εγω που είμαι σε cyanogenmod 4.2.2 ακομα είναι nightly πως είναι δυνατον ρε παιδια;

 

Δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά όλες οι jellybam είναι stable. Εντωμεταξύ τον igio τον έχουν μπαναρει από το xda δεν γνωρίζω γιατί. Πάντως όλες οι rom του είναι πολύ καλές με ελάχιστα μικροπροβληματα, ως συνήθως απροσεξίας. Σήμερα αναμένουμε την καινούρια rom του, που απ ότι λένε αυτοί που την δοκίμασαν είναι η πιο ολοκληρωμένη rom ever!

 

Άσχετο: το factory reset από recovery δεν σβήνει τραγούδια φώτο κτλ. σωστά;

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά όλες οι jellybam είναι stable. Εντωμεταξύ τον igio τον έχουν μπαναρει από το xda δεν γνωρίζω γιατί. Πάντως όλες οι rom του είναι πολύ καλές με ελάχιστα μικροπροβληματα, ως συνήθως απροσεξίας. Σήμερα αναμένουμε την καινούρια rom του, που απ ότι λένε αυτοί που την δοκίμασαν είναι η πιο ολοκληρωμένη rom ever!

 

Άσχετο: το factory reset από recovery δεν σβήνει τραγούδια φώτο κτλ. σωστά;

Ευχαριστώ πολύ φιλέ μου όσο για την ερώτηση σου νομιζω οτι οτι εαν τα εχεις περασμένα στην εξωτερική κάρτα δεν εχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: το factory reset από recovery δεν σβήνει τραγούδια φώτο κτλ. σωστά;

 

Όχι δεν τα αγγίζει.. ;)

 

P.S. Τον igio τον έκαναν ban, γιατί βγήκε βρώμα πως αντέγραψε ρομ, προκειμένου να φτιάξει την δική του. Ξέρει ο @vrwmiaris λεπτομέρειες..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον! Οι άλλοι τι κάνουν, δεν αντιγράφουν; Ούτως η αλλως όλες οι rom αντιγραφές είναι. Είτε της stock, είτε cm/aokp. Anyway.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...