Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μπει στο μενου του CWM και το ψαχνω,να πατησω εκει που λεει: use battery optimized as active profile?

να δω τι θα μου βγαλει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

Εχω περασει το navigon και την ωρα που παει να κατεβασει τους χαρτες απο το ιντερνετ

μου λεει οτι δεν εχω καρτα sd μεσα ενω εχω κανονικα 8 giga και αδεια σχεδον.

Επισης σε αλλα games πχ που θελουν παλι να κατεβασουν αρχεια δεν το κανει και τα αποθηκευει κανονικα

οποτε δεν ειναι χαλασμενη η καρτα.

Τι γινεται ???

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει στο μενου του CWM και το ψαχνω,να πατησω εκει που λεει: use battery optimized as active profile?

να δω τι θα μου βγαλει?

Ναι αυτο ειναι πατα το και αλλαζει προφιλ.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Αποστολε το'κανα και το γυρισα μετα πισω να κανει επαννεκινηση.

Θα το αφησω κανα δυο μερεs να δω πωs θα παει,και μετα εχω κατεβασει το

Phenomenal5.3Extreme. Αν εχει παλι καταναλωση θα το περασω.Μπορω να το

περασω και με odin και οχι μεσω CWM? βολευει καλυτερα γι'αυτο,εχω κατεβασει και

τα δυο ζιπακια.Τελοs παντων.Μην σε κουραζω. σ'ευχαριστω παρα πολυ.!!!!Να.σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει Αποστολε το'κανα και το γυρισα μετα πισω να κανει επαννεκινηση.

Θα το αφησω κανα δυο μερεs να δω πωs θα παει,και μετα εχω κατεβασει το

Phenomenal5.3Extreme. Αν εχει παλι καταναλωση θα το περασω.Μπορω να το

περασω και με odin και οχι μεσω CWM? βολευει καλυτερα γι'αυτο,εχω κατεβασει και

τα δυο ζιπακια.Τελοs παντων.Μην σε κουραζω. σ'ευχαριστω παρα πολυ.!!!!Να.σαι καλα.

ναι με odin βαλτο και μετα απο μια με δυο φορτισεις θα δεις τρομερη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα απίστευτο drain με τον κερνελ του CF ROOT 5.0 που χρησιμοποίησα για το ροοτ... εκτός των closes σε καμερα , κολλήματα wifi κτλ... είπα να βάλω τον Phenomenal...

ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ !!!

O Phenomenal EXTREME κολλάει... είχα force closes και restarts

ΟΜΩΣ!!!

Ο Phenomenal NORMAL EINAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΟΣ!!! δεν εχω drain , δεν έχω closes... με μια κλήση το τηλέφωνο έχασε 1% σε 3.30 ΩΡΕΣ !!!!!! Νομίζω πως τραβούσα πρόβλημα λόγω CF ROOT!!! θα το λιώσω στα τεστ και θα επανέλθω!!!

Link to comment
Share on other sites

Και σ'εμένα ο extreme είχε προβλήματα, ενώ μία στις 2 φορές κόλλαγε στη boot screen.

Τώρα είμαι με medium και πάει καλά όπως με normal.

Link to comment
Share on other sites

Και σ'εμένα ο extreme είχε προβλήματα, ενώ μία στις 2 φορές κόλλαγε στη boot screen.

Τώρα είμαι με medium και πάει καλά όπως με normal.

 

Same here...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2 Beta-6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω στο κινητο μας την ics την πολωνικη και θελω να βαλω μια custom, ποια μου προτεινεται? κατα προτιμηση αν εχει ics
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλημερα, εχω στο κινητο μας την ics την πολωνικη και θελω να βαλω μια custom, ποια μου προτεινεται? κατα προτιμηση αν εχει ics

 

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω στο κινητο μας την ics την πολωνικη και θελω να βαλω μια custom, ποια μου προτεινεται? κατα προτιμηση αν εχει ics

 

resurection! απλα τη ειχα λατρεψει οσο ειχα το κινητο.. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σ'εμένα ο extreme είχε προβλήματα, ενώ μία στις 2 φορές κόλλαγε στη boot screen.

Τώρα είμαι με medium και πάει καλά όπως με normal.

και ο medium καλος ειναι απλα τον extreme den τον δεχονται καλα ολα ταμηχανηματα.αν εχετε κολλημα στο boot logo πατηστε παρατεταμενα για 6 με 8 δευτερολεπτα το power κουμπι.θα κλεισει και θα ανοιξει παλι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

resurection! απλα τη ειχα λατρεψει οσο ειχα το κινητο.. :)

 

Μηπως μπορεις να μου δωσεις το λινκ για αυτην? επισης ειναι καλυτερη απο τη ν ωμεγα?

 

σε ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου δωσεις το λινκ για αυτην? επισης ειναι καλυτερη απο τη ν ωμεγα?

 

σε ευχαριστω και παλι

 

Σκεφτομαι να κανω root... αν κανω οταν το επαναφερω σε επισημη εκδοση ειναι απαρετητο το usbjig για να μην φαινεται οτι εχει γινει root, ετσι ωστε να μην εχω προβλημα με την εγγυηση;;

και κατι αλλο... αν εισαι root μπορεις να πειραξεις το screen off animation? γιατι γ αυτο θελω ουσιαστικα να κανω root...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ξαναρωτήσω μια και την προηγούμενη εβδομάδα δεν πήρα κάποια απάντηση που να δίνει λύση στο πρόβλημά μου.

Πολλές φορές και σε άσχετες φάσεις, όταν πάω να κάνω κάποια κλήση, δεν μου την πραγματοποιεί και μου βγάζει το μήνυμα: "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο" ή "not registered in network". Το πρόβλημα λύνεται μόνο με επανεκκίνηση, αλλά επανεμφανίζεται. Αυτό συμβαίνει με όλες τις ics rom που έχω δοκιμάσει, custom ή official. Και επειδή κάποιοι το ανέφεραν, έχω σύνδεση cosmote. Σας παρακαλώ αν κάποιος έχει λύσει το πρόβλημα που το θεωρώ σοβαρό, ας με βοηθήσει...!Ευχαριστώ.

Edited by djfotisl7
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ξαναρωτήσω μια και την προηγούμενη εβδομάδα δεν πήρα κάποια απάντηση που να δίνει λύση στο πρόβλημά μου.

Πολλές φορές και σε άσχετες φάσεις, όταν πάω να κάνω κάποια κλήση, δεν μου την πραγματοποιεί και μου βγάζει το μήνυμα: "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο" ή "not registered in network". Το πρόβλημα λύνεται μόνο με επανεκκίνηση, αλλά επανεμφανίζεται. Αυτό συμβαίνει με όλες τις ics rom που έχω δοκιμάσει, custom ή official. Και επειδή κάποιοι το ανέφεραν, έχω σύνδεση cosmote. Σας παρακαλώ αν κάποιος έχει λύσει το πρόβλημα που το θεωρώ σοβαρό, ας με βοηθήσει...!Ευχαριστώ.

το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με ολες τις 4 ρομ. αυτο που εφταιγε ηταν ενα WIDGET που αλλαζεις τα BT WIFI ΚΛΠ. αν εχεις καποιο τετοιο (δεν θυμαμι πιο ηταν ) δοκιμασε να το πεταξεις μηπως στρωσει..

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως να χρησιμοποιησω το 40ad2sdx-a2Recovery για επεκταση της μνημης που μπορω να αποθηκευσω εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως να χρησιμοποιησω το 40ad2sdx-a2Recovery για επεκταση της μνημης που μπορω να αποθηκευσω εφαρμογες στην εξωτερικη μνημη.

 

Αυτο τι κανει ??

αυξάνει την internal μνήμη ??

χρειάζεται στο s2 κάτι τέτοιο?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ξαναρωτήσω μια και την προηγούμενη εβδομάδα δεν πήρα κάποια απάντηση που να δίνει λύση στο πρόβλημά μου.

Πολλές φορές και σε άσχετες φάσεις, όταν πάω να κάνω κάποια κλήση, δεν μου την πραγματοποιεί και μου βγάζει το μήνυμα: "μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο" ή "not registered in network". Το πρόβλημα λύνεται μόνο με επανεκκίνηση, αλλά επανεμφανίζεται. Αυτό συμβαίνει με όλες τις ics rom που έχω δοκιμάσει, custom ή official. Και επειδή κάποιοι το ανέφεραν, έχω σύνδεση cosmote. Σας παρακαλώ αν κάποιος έχει λύσει το πρόβλημα που το θεωρώ σοβαρό, ας με βοηθήσει...!Ευχαριστώ.

 

Δυστυχώς δεν νομιζω ότι έχει βρεθεί λύση.Μέχρι στιγμης έχει αναφερθεί μόνο από χρήστες COSMOTE.Αυτή τη στιγμή έχω μια παλιά στοκ ,την LP2 με την οποία δεν μου το έχει κάνει, εδώ και μια εβδομάδα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

και ο medium καλος ειναι απλα τον extreme den τον δεχονται καλα ολα ταμηχανηματα.αν εχετε κολλημα στο boot logo πατηστε παρατεταμενα για 6 με 8 δευτερολεπτα το power κουμπι.θα κλεισει και θα ανοιξει παλι κανονικα

 

Καλησπερα παιδια.!!! Μηπωs γνωριζει κανειs αν κανουμε κανενα wipe η τιποτα αλλο οταν

αλλαζουμε kernel..? ειχα τον syiah και εβαλα τον Phenomenal. Γιατι καπου διαβασα ο'τι θελει

καποια wipe, εχει και ετοιμο σκριπτακι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει phenomenal για την gingerbread?

 

Εννοειται ότι υπάρχει.. Και ειναι απο τους κορυφαίους battery saver

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι ξερω το 40ad2sdx-a2Recovery κατασκευαζει στη micro sd ενα αποθηκευτικο χωρο αποκλειστικα για τις εφαρμογες. Οποτε οταν περνας μια εφαρμογη πηγαινει κατευθειαν στην εξωτερικη καρτα. Απλα αν καποιος εχει καποιον οδηγο η ξερει κατι περισσοτερο παρακαλω να γραψει στο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.!!! Μηπωs γνωριζει κανειs αν κανουμε κανενα wipe η τιποτα αλλο οταν

αλλαζουμε kernel..? ειχα τον syiah και εβαλα τον Phenomenal. Γιατι καπου διαβασα ο'τι θελει

καποια wipe, εχει και ετοιμο σκριπτακι.

 

παρε και το σκριπτακι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1363738 το τρεχεις καθαριζει και στο καπακι περνας αλλον κερνελ.μεσα σε cwm

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...