Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Root μπορούμε να κάνουμε κανονικά στην ics?

Ψάχνω στο xda στη σελίδα με τους insecure kernels και δε βρίσκω αυτόν που θέλω για να το κάνω με τον πρώτο τρόπο.

Ψάχνω το αντίστοιχο cf root και επίσης δε βρίσκω κάτι.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487

Στο δευτερο firmware εχει λινκ για τον cf-root

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παλικαρια πως μπορω να κανω root το κινητο χωρις να χρειαστω jig και να μην αλλαξει ο counter ?

θελω να το κανω root μονο για να προσπαθησω να επαναφερω το imei μου που χαθηκε. θα προσπαθησω με την εφαρμογη αυτη που σε καποιους εφτιαξε :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.helroz.GSII_Repair&hl=en

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487

Στο δευτερο firmware εχει λινκ για τον cf-root

 

sarpan στο link αυτό εκτός απ το cfroot έχει να κατεβάσεις και kernel και modem ξεχωριστά.

Χρειάζονται σε κάτι αυτά? Πρέπει να τα βάλω στο odin?

Αν ξέρει κάποιος άλλος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

sarpan στο link αυτό εκτός απ το cfroot έχει να κατεβάσεις και kernel και modem ξεχωριστά.

Χρειάζονται σε κάτι αυτά? Πρέπει να τα βάλω στο odin?

Αν ξέρει κάποιος άλλος ας βοηθήσει.

 

όχι δε χρειάζονται.

 

Πολύ καλός τρόπος για root στην ics είναι επίσης αυτός:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1501719

 

ο οποίος μάλιστα είναι και πολύ απλός για όσους θέλουν μόνο root και καμία αλλαγή στον kernel (δε βγαίνει ούτε το θαυμαστικό μ'αυτό τον τρόπο, ούτε αλλάζει ο counter).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλός τρόπος πράγματι τυχεράκια και σ ευχαριστώ, αλλά δεν κάνει για μένα που δεν έχω sd card :p

 

Πολλοί έχουν παρεξηγήσει τον όρο sdcard στα Samsung androids.... φυσικά και έχεις sdcard, είναι η εσωτερική sdcard του κινητού σου. Δεν εννοεί external sdcard αγορασμένη. Aπλά αντιγράφεις το αρχείο στον εσωτερικό σκληρό δίσκο του κινητού σου, που στο σύστημα της Samsung είναι μάλιστα ο φάκελος που ονομάζεται /sdcard.

 

Αυτό έλειπε να πρέπει να αγοράσουμε και εξωτερική κάρτα για να κάνουμε ένα απλό root... :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ TurkbeyRom Ics V1 4.0.3 Blue-Black Themed XXLPQ ONLİNE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ;
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ TurkbeyRom Ics V1 4.0.3 Blue-Black Themed XXLPQ ONLİNE ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ;

 

Μήπως δεν έχεις εγκαταστήσει flash player;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κανε εξαγωγη των επαφων απο το νοκια σε μορφη .csv περνα το στον υπολογιστη και μεσα απο το site του gmail κανε εισαγωγη επαφων απο αρχειο csv...

 

Φιλε για βοηθα γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.. Στο δικό μου κινητό το είχα κάνει αλλά εδώ κολλάω.. Ειχα βγάλει όλες τις επαφές από το νοκια και με ένα τρόπο τα είχα κάνει όλα ένα αρχείο το οποίο διαβάσε με την μια το Gmail, μου και αυτομάτως περαστηκαν όλες οι επαφές μέσα.

Δεν μπορώ να θυμηθω με τίποτα μιλάμε πως το έκανα τότε..

και όχι τίποτα άλλο το ξαδερφακι μου όπως είπα έχει καμία τετρακοσιες και βάλε επαφές... Για να τις περάσεις μια μια θέλεις μια μέρα ολόκληρη..

 

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για βοηθα γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.. Στο δικό μου κινητό το είχα κάνει αλλά εδώ κολλάω.. Ειχα βγάλει όλες τις επαφές από το νοκια και με ένα τρόπο τα είχα κάνει όλα ένα αρχείο το οποίο διαβάσε με την μια το Gmail, μου και αυτομάτως περαστηκαν όλες οι επαφές μέσα.

Δεν μπορώ να θυμηθω με τίποτα μιλάμε πως το έκανα τότε..

και όχι τίποτα άλλο το ξαδερφακι μου όπως είπα έχει καμία τετρακοσιες και βάλε επαφές... Για να τις περάσεις μια μια θέλεις μια μέρα ολόκληρη..

 

Sent from my note

 

Δεν μπορεις να κανεις επιλογη ολων κ μετα Αντιγραφη Πρ. Στοιχειων σε αλλη μνημη, να τα περασεις στην external sdCarx κ μετα να περασεις τη καρτα στο samsung k να κανεις εισαγωγη? Καπως ετσι το ειχα κανει εγω νομιζω, δεν θυμαμαι κιολας να σου πω την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για βοηθα γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.. Στο δικό μου κινητό το είχα κάνει αλλά εδώ κολλάω.. Ειχα βγάλει όλες τις επαφές από το νοκια και με ένα τρόπο τα είχα κάνει όλα ένα αρχείο το οποίο διαβάσε με την μια το Gmail, μου και αυτομάτως περαστηκαν όλες οι επαφές μέσα.

Δεν μπορώ να θυμηθω με τίποτα μιλάμε πως το έκανα τότε..

και όχι τίποτα άλλο το ξαδερφακι μου όπως είπα έχει καμία τετρακοσιες και βάλε επαφές... Για να τις περάσεις μια μια θέλεις μια μέρα ολόκληρη..

 

Sent from my note

 

περασε ολες τις επαφες σε μια καρτα sd απο το νοκια επιλογη ολων αντιγραφη σε sd κλπ κλπ κλπ

συνδεσου στο gmail και κανε εισαγωγη επαφων απο την sd και μετα συγχρονισμο

καλο ειναι να του μαθεις μετα την αποθηκευση επαφων να την κανει default στο gmail ωστε να τις εχει ολες και παντα

ευκολο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε για βοηθα γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.. Στο δικό μου κινητό το είχα κάνει αλλά εδώ κολλάω.. Ειχα βγάλει όλες τις επαφές από το νοκια και με ένα τρόπο τα είχα κάνει όλα ένα αρχείο το οποίο διαβάσε με την μια το Gmail, μου και αυτομάτως περαστηκαν όλες οι επαφές μέσα.

Δεν μπορώ να θυμηθω με τίποτα μιλάμε πως το έκανα τότε..

και όχι τίποτα άλλο το ξαδερφακι μου όπως είπα έχει καμία τετρακοσιες και βάλε επαφές... Για να τις περάσεις μια μια θέλεις μια μέρα ολόκληρη..

 

Sent from my note

 

Κοίτα εδώ, μάλλον αυτό εννοείς :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Γνωριζει καποιος να μου πει τι γνωσεις χρειαζεται καποιος για να φτιαξει μια ROM για το Galaxy?Και αν εχει να προτεινει καποια προγραμματα,tutorials κλπ???Ευχαριστω

 

Δες εδω μηπως παρεις κανα μεζε.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουν παρεξηγήσει τον όρο sdcard στα Samsung androids.... φυσικά και έχεις sdcard, είναι η εσωτερική sdcard του κινητού σου. Δεν εννοεί external sdcard αγορασμένη. Aπλά αντιγράφεις το αρχείο στον εσωτερικό σκληρό δίσκο του κινητού σου, που στο σύστημα της Samsung είναι μάλιστα ο φάκελος που ονομάζεται /sdcard.

 

Αυτό έλειπε να πρέπει να αγοράσουμε και εξωτερική κάρτα για να κάνουμε ένα απλό root... :)

 

Από εχθές τώρα ξαναμπήκα και σε διάβασα, αλλά είναι ήδη πολύ αργά. το κανα με τον κλασικό τρόπο CF Root.. :p

Ευχαριστώ και πάλι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι νέος κέρνελ τρεις φορές την ημέρα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1555259

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι νέος κέρνελ τρεις φορές την ημέρα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1555259

 

αφου beta ειναι

ειναι λογικο να βγαζει τοσες εκδοσεις και λιγες που ειναι....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι...εχω το iphone4 το οποιο μου στελνει push σχεδον για τα παντα...πχ εχω το παιχνιδι draw something στο iphone και οταν βγαινω τελειως απο την εφαρμογη μου στελνει push οταν ερθει η σειρα μου για να παιξω...στο s2 ομως κατι τετοιο

δεν γινετε...ειναι θεμα λειτουργικου? μπορω με καποια εφαρμογη στο s2 να καταφερω να μου ερχονται ειδοποιησεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι...εχω το iphone4 το οποιο μου στελνει push σχεδον για τα παντα...πχ εχω το παιχνιδι draw something στο iphone και οταν βγαινω τελειως απο την εφαρμογη μου στελνει push οταν ερθει η σειρα μου για να παιξω...στο s2 ομως κατι τετοιο

δεν γινετε...ειναι θεμα λειτουργικου? μπορω με καποια εφαρμογη στο s2 να καταφερω να μου ερχονται ειδοποιησεις?

 

Όχι δεν γίνεται γιατι η apple δουλεύει με ενιαίο κέντρο notifications οπότε μέσω της εφαρμογής Game center και της συμβατοτητας των games στο να στέλνουν notification γίνεται αυτο που βλέπεις στο iPhone.

Δεν ξέρω αν και τι μπορείς να κανεις με το games hub της Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται γιατι η apple δουλεύει με ενιαίο κέντρο notifications οπότε μέσω της εφαρμογής Game center και της συμβατοτητας των games στο να στέλνουν notification γίνεται αυτο που βλέπεις στο iPhone.

Δεν ξέρω αν και τι μπορείς να κανεις με το games hub της Samsung.

 

κωστα το παιχνιδι το εφερα σαν παραδειγμα...και σε αλλες αεφαρμογες δεν στελνει push στο s2 ενω στο iphone ερχονται κανονικα...μαλλον ειναι και θεμα εφαρμογης εκτος του λειτουργικου

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

κωστα το παιχνιδι το εφερα σαν παραδειγμα...και σε αλλες αεφαρμογες δεν στελνει push στο s2 ενω στο iphone ερχονται κανονικα...μαλλον ειναι και θεμα εφαρμογης εκτος του λειτουργικου

 

Ειναι καθαρα θεμα της εκαστοτε εφαρμογης...Εμενα το real football 2012 με εχει ταραξει στα push notifications με αποτελεσμα να σκεφτομαι σοβαροτατα την απεγκατασταση του εξαιτιας τους...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

αφου beta ειναι

ειναι λογικο να βγαζει τοσες εκδοσεις και λιγες που ειναι....

 

Ναι.Είδαμε και όταν δεν ήταν beta.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

κωστα το παιχνιδι το εφερα σαν παραδειγμα...και σε αλλες αεφαρμογες δεν στελνει push στο s2 ενω στο iphone ερχονται κανονικα...μαλλον ειναι και θεμα εφαρμογης εκτος του λειτουργικου

 

Σίγουρα είναι θέμα εφαρμογής γιατι η εφαρμογή είναι αυτή που πρέπει να σου στείλει την ειδοποίηση στα android.

Εγώ έχω ειδοποίησεις τουλάχιστον εκεί που τις χρειάζομαι. Twitter, Facebook κλπ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...