Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια... Εχω προβλημα στο ροοτ κ θα ηθελα μια βοηθεια. Αφου φλασαρε οπως παντα την Official XWKK5 ολα κανονικα πηγα να κανω ροοτ στο κινητο παντα πιστα οπως στο αντιστοιχο ποστ με τον 1ο τροπο κ αφου παταω start στο odin μου εμφανιζει το μηνυμα ΜD5 hash value is invalid. Εχει προβλημα το insecure το οποιο κατεβασα απο τη σελιδα στο XDA ή κατι αλλο; Οποια βοηθεια δεκτη... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

--instaling:/sdcard/diafora/XWKJ3_Jkay_Stock_Deluxe_ThemeV13_1_odexed.zip

Finding update package...

Opening update package...

Installing update package...

Jkay Theme Installer:

assert failed:getprop(''ro.build.PDA'')=="I9100 XWKJ3"

E:Error in /sdcard/diafora/XWKJ3_Jkay_Stock_Deluxe_ThemeV13_1_odexed.zip

(status 7)

Intalation aborted.

 

 

δεν ανησυχω για το service κ.λ.π απλως απο την στιγμη που είμαι ευχαριστημενος με την μαμα ρομ δεν υπάρχει λογος να πάω σε καποια custom

 

Καλά δεν είπαμε να πας και σε custom με πολλά μπλιμπλίκια :)

Επειδή δε μπορώ να το κατεβάσω από εδώ που είμαι, θα κοιτάξω μήπως στο φτιάξω από το σπίτι.

Αν μπορείς να μου το βάλεις σε κανένα dropbox μπορώ και τώρα να στο προσπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είπαμε να πας και σε custom με πολλά μπλιμπλίκια :)

Επειδή δε μπορώ να το κατεβάσω από εδώ που είμαι, θα κοιτάξω μήπως στο φτιάξω από το σπίτι.

Αν μπορείς να μου το βάλεις σε κανένα dropbox μπορώ και τώρα να στο προσπαθήσω.

 

Στρατο νομίζω οτι γίνεται με την αλλαγη καποιων αρχειων του zip, της ονομασίας KJ3 σε KJ1. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου αυτη την λύση. Αλλα δεν την έχω δοκιμασει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είπαμε να πας και σε custom με πολλά μπλιμπλίκια :)

Επειδή δε μπορώ να το κατεβάσω από εδώ που είμαι, θα κοιτάξω μήπως στο φτιάξω από το σπίτι.

Αν μπορείς να μου το βάλεις σε κανένα dropbox μπορώ και τώρα να στο προσπαθήσω.

 

οταν πας σπιτι και εχεις χρονο,ορεξη το δοκιμάζεις ετσι και αλλιως τωρα χρειαζομαι το κινητο.Ευχαριστω.

 

edit:φίλε αστο ,ειδα οτι η rom σου PULSE ROM - 1.4 ειναι σε stock καταστασεις και με το JKAY 13.4.1 ,θα την περασω αργότερα.

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στρατο νομίζω οτι γίνεται με την αλλαγη καποιων αρχειων του zip, της ονομασίας KJ3 σε KJ1. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου αυτη την λύση. Αλλα δεν την έχω δοκιμασει.

 

Κάπως έτσι είναι.1 λεπτό δουλειά είναι, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει.

Επειδή είναι ίδια όμως τα framework της KJ1 με την ΚJ3 κατά πάσα πιθανότητα θα δουλέψει.

 

οταν πας σπιτι και εχεις χρονο,ορεξη το δοκιμάζεις ετσι και αλλιως τωρα χρειαζομαι το κινητο.Ευχαριστω.

 

Απογευματάκι τότε.

Link to comment
Share on other sites

οταν πας σπιτι και εχεις χρονο,ορεξη το δοκιμάζεις ετσι και αλλιως τωρα χρειαζομαι το κινητο.Ευχαριστω.

Μιας κ γύρισα σπίτι κ έχω χρόνο σε 1 λεπτό όπως είπε κ ο Στράτος το έχω έτοιμο. Και ναι, KJ3 και KJ1 δεν έχουν διαφορές στα συγκεκριμένα αρχεία οπότε πρέπει να δουλέψει.

Πάρε Backup κ μετά δοκίμασε κ φλάσαρε αυτό.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μιας κ γύρισα σπίτι κ έχω χρόνο σε 1 λεπτό όπως είπε κ ο Στράτος το έχω έτοιμο. Και ναι, KJ3 και KJ1 δεν έχουν διαφορές στα συγκεκριμένα αρχεία οπότε πρέπει να δουλέψει.

Πάρε Backup κ μετά δοκίμασε κ φλάσαρε αυτό.

 

Σωστός :D

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είναι.1 λεπτό δουλειά είναι, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει.

Επειδή είναι ίδια όμως τα framework της KJ1 με την ΚJ3 κατά πάσα πιθανότητα θα δουλέψει.

 

 

 

Απογευματάκι τότε.

 

Μιας κ γύρισα σπίτι κ έχω χρόνο σε 1 λεπτό όπως είπε κ ο Στράτος το έχω έτοιμο. Και ναι, KJ3 και KJ1 δεν έχουν διαφορές στα συγκεκριμένα αρχεία οπότε πρέπει να δουλέψει.

Πάρε Backup κ μετά δοκίμασε κ φλάσαρε αυτό.

 

Σωστός :D

 

ευχαριστω για την βοηθεια σας ,αλλα ειδα οτι η rom σου (@StratosGR) PULSE ROM - 1.4 ειναι σε stock καταστασεις και με το JKAY 13.4.1 ,θα την περασω αργότερα να μην βασανιζομαι.

@Sofos_5 αν θελεις μπορω να την δοκιμασω ,ετσι για να φύγει η περιεργια :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια σας ,αλλα ειδα οτι η rom σου (@StratosGR) PULSE ROM - 1.4 ειναι σε stock καταστασεις και με το JKAY 13.4.1 ,θα την περασω αργότερα να μην βασανιζομαι.

@Sofos_5 αν θελεις μπορω να την δοκιμασω ,ετσι για να φύγει η περιεργια :)

 

Εγώ θα έλεγα πρώτα να δοκιμάσεις το αρχείο του Sofos_5 και αν δουλέψει, και είσαι ευχαριστημένος, δε χρειάζεται να αλλάξεις ρομ, που είναι περισσότερη "ταλαιπωρία".

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια σας ,αλλα ειδα οτι η rom σου (@StratosGR) PULSE ROM - 1.4 ειναι σε stock καταστασεις και με το JKAY 13.4.1 ,θα την περασω αργότερα να μην βασανιζομαι.

@Sofos_5 αν θελεις μπορω να την δοκιμασω ,ετσι για να φύγει η περιεργια :)

 

Καλύτερα να φλασάρεις του φίλου Στράτου, να έχεις κ το κεφάλι σου ήσυχο κ άμεση υποστήριξη ;)

Δεν χρειάζεται να δοκιμάσεις κάτι πίστεψε με μετά από τόσα φλασαρίσματα κ δοκιμές με ότι να'ναι mods τόσο καιρό.. μας πέρασε η φάση της περιέργειας :p

 

Edit: Χαχαχα καλά Στράτο οκ καλά πάμε!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με την lg camera???

εγραψα ενα βιντεο σημερα και μου το παιζει ανάποδα στο κινητο....:rolleyes::rolleyes:

γνωριζει κανεις κατι?

 

EDIT...το προβλημα λυθηκε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3954272#post3954272

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

1.Αν εχεις φορεμενη θηκη δοκιμασε κ χωρις αυτην.

2.Κατα τη διαρκεια της κλησης δοκιμασε πατα το αριστερο πληκτρο αφης να σε βγαλει στο μενου κλησεων οπου θα επιλεξεις απενεργοποιηση θορυβου. Δες αν υπαρχει καποια διαφορα.

3.Επιλεγεις ειτε να το στειλεις για service ελπιζοντας σε σωστη επισκευη ειτε

4. σε περιπτωση που δουλεψει η 2η λυση να περασεις root ωστε να φλασαρεις mod που θα εχει σαν προεπιλογη μονιμα την απενεργοποιηση θορυβου.

 

φιλε σ'ευχαρηστω πολυ λειτουργησε η 2η λυση θα περιμενω την 4.0 version γιατι δεν τα πολυκαταφερνω με τα mod ( ειχα φλασαρη το galaxy s 9000 και ορισμενες φορες δεν ανοιγε καν) ετσι φοβαμαι για νεα προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω ενα προβλημα αν μπορειτε να βοηθησετε.

εχω το 9100 και μικροφωνιζει με version 2.3.5 ξερεις κανεις κατι?

 

το πας σε σερβις και ζητάς να σου το φτιάξουν.

 

γιατί το πραγματικό πρόβλημα με όλα αυτά τα ζητήματα με echo, noise cancellation κλπ, είναι αυτό...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1441510

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση αυτής της ics rom για δοκιμή και πρέπει να πω πως εντυπωσιάστηκα γενικά με τη λειτουργία της(εκτός από κάποια bug's),αλλά περισσότερο με το φούλ σήμα που είχα στη συσκευή.Στο σπίτι μου η cosmote είναι νεκρή,με vodafon έχω ψιλό-καλό,μάλλον άνω του μετρίου σήμα,με pulse ή omega.Με την ics, φουλ καρφωμένο.[

 

 

 

 

 

Ανεξάρτητα από το bug με το σήμα η συγκεκριμένη είναι η καλύτερη ics που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Και κάτι άλλο που έχω ξαναπεί.Ρε παιδιά τι browser είναι αυτός της ics; Απίστευτος.Ότι καλύτερο σε smoothness υπάρχει σε κινητό.Και μόνο αυτός αξίζει την αναβάθμιση.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια please γιατί με άλλα forum δεν βγάζω άκρη. Στα δικά σας topic βλέπω μία διαφορά προς το καλύτερο γι αυτό είπα να γράψω εδώ. Ίσως το θέμα που θα θίξω να υπάρχει είδη και ζητάω από τώρα συγγνώμη.

Έχω ένα SGS2 με

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100DBTKH1

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Googlaρωντας βρήκα ότι προέρχεται από κάποια unbrand εταιρία της Γερμανίας που λέγεται Debitel(γι αυτό και το DBT) και αυτός είναι ο λόγος που δεν κάνει ακόμα update μέσω kies και θα καθυστερήσει και άλλο μάλλον.

Τέλοσπαντων μπόρεσα και έκανα root την συσκευή και βρήκα και το original XWKI4 για να βγάλω το θαυμαστικό κατά την εκκίνηση.

Καθώς συνέχιζα το googling βρήκα το site http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928 που έχει το firmware της Vodafone. Μπορώ με κάποιο τρόπο να το περάσω στο κινητό?Αν υπάρχει τρόπος να το περάσω θα χάσω τα πάντα από το κινητό;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά και ελπίζω να μην απαντήσω ένα topic που υπάρχει είδη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια please γιατί με άλλα forum δεν βγάζω άκρη. Στα δικά σας topic βλέπω μία διαφορά προς το καλύτερο γι αυτό είπα να γράψω εδώ. Ίσως το θέμα που θα θίξω να υπάρχει είδη και ζητάω από τώρα συγγνώμη.

Έχω ένα SGS2 με

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100DBTKH1

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Googlaρωντας βρήκα ότι προέρχεται από κάποια unbrand εταιρία της Γερμανίας που λέγεται Debitel(γι αυτό και το DBT) και αυτός είναι ο λόγος που δεν κάνει ακόμα update μέσω kies και θα καθυστερήσει και άλλο μάλλον.

Τέλοσπαντων μπόρεσα και έκανα root την συσκευή και βρήκα και το original XWKI4 για να βγάλω το θαυμαστικό κατά την εκκίνηση.

Καθώς συνέχιζα το googling βρήκα το site http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928 που έχει το firmware της Vodafone. Μπορώ με κάποιο τρόπο να το περάσω στο κινητό?Αν υπάρχει τρόπος να το περάσω θα χάσω τα πάντα από το κινητό;

Ευχαριστώ πολύ παιδιά και ελπίζω να μην απαντήσω ένα topic που υπάρχει είδη.

 

 

καλημέρα και καλώς ήρθες :)

 

Γιατί θέλεις να περάσεις της βοντα; βάλε καλύτερα την τελευταία ΚΚ5 που είναι "ελεύθερη" θα την βρεις εδώ (2ο ποστ) ακολουθάς τις οδηγίες που περιγράφονται στο 1ο ποστ και είσαι έτοιμος.

θα σου πρότεινα να κάνεις root με τον 2ο τρόπο μετά (cf-root) και να περάσεις την omega rom πραγματικά θα δεις άλλο κινητό, ο ioathe (Γιάννης) έχει κάνει απίστευτη δουλειά! θα την βρείς εδώ

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση αυτής της ics rom για δοκιμή και πρέπει να πω πως εντυπωσιάστηκα γενικά με τη λειτουργία της(εκτός από κάποια bug's),αλλά περισσότερο με το φούλ σήμα που είχα στη συσκευή.Στο σπίτι μου η cosmote είναι νεκρή,με vodafon έχω ψιλό-καλό,μάλλον άνω του μετρίου σήμα,με pulse ή omega.Με την ics, φουλ καρφωμένο.[

 

 

 

 

 

Ανεξάρτητα από το bug με το σήμα η συγκεκριμένη είναι η καλύτερη ics που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Και κάτι άλλο που έχω ξαναπεί.Ρε παιδιά τι browser είναι αυτός της ics; Απίστευτος.Ότι καλύτερο σε smoothness υπάρχει σε κινητό.Και μόνο αυτός αξίζει την αναβάθμιση.

 

μας πρόλαβε το fbi και κλείδωσε το megaupload...

 

kapoio allo link?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

 

μας πρόλαβε το fbi και κλείδωσε το megaupload...

 

kapoio allo link?

 

Στα τελευταία posts του thread στο xda υπάρχει ένας τύπος που αν του στείλεις το email σου σου κάνει invitation για να το κατεβάσεις από το dropbox του;)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

μας πρόλαβε το fbi και κλείδωσε το megaupload...

 

kapoio allo link?

δοκίμασε το hotfile

http://www.multiupload.com/JIP0NQPWDD

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο ειναι το πιο καλο modem αυτη την στιγμη εγω εχω μεινει με το KL1 εχω cosmote.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία έκδοση αυτής της ics rom για δοκιμή και πρέπει να πω πως εντυπωσιάστηκα γενικά με τη λειτουργία της(εκτός από κάποια bug's),αλλά περισσότερο με το φούλ σήμα που είχα στη συσκευή.Στο σπίτι μου η cosmote είναι νεκρή,με vodafon έχω ψιλό-καλό,μάλλον άνω του μετρίου σήμα,με pulse ή omega.Με την ics, φουλ καρφωμένο.[

 

 

 

 

 

Ανεξάρτητα από το bug με το σήμα η συγκεκριμένη είναι η καλύτερη ics που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Και κάτι άλλο που έχω ξαναπεί.Ρε παιδιά τι browser είναι αυτός της ics; Απίστευτος.Ότι καλύτερο σε smoothness υπάρχει σε κινητό.Και μόνο αυτός αξίζει την αναβάθμιση.

 

Ολα καλα με αυτη τη rom αλλα το μονο προβλημα που αντιμετοπισα στην τελευταια εκδοση 7,4 ηταν με τις επαφες. Καθε φορα που περνουσα το backup ειχα fc οποτε δε μπορεσα να τις περασω, και το ιδιο οταν διεγραφα επαφες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία φίλε μου..θα κάνω αυτά που μου λες..μετά αφού βάλω την omega, αν θέλω να τη βγάλω, φορτώνω το αρχείο της omega και κάνω unroot στο s2root σωστά?Να κάνω κάποιο buck up μήπως χάσω δεδομένα κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης του firmware ή καθώς περνάω την omega?Μία τελευταία ερώτηση ή μάλλον απόφθεγμα. Το ότι μέσα έχω το λειτουργικό μίας ξεκάρφωτης γερμανικής εταιρίας, δεν με ενοχλεί να βάλω ένα νεότερο λειτουργικό (πχ από 2.3.4 σε 2.3.5 ή 2.3.6) άλλης χώρας?
Link to comment
Share on other sites

 

Ολα καλα με αυτη τη rom αλλα το μονο προβλημα που αντιμετοπισα στην τελευταια εκδοση 7,4 ηταν με τις επαφες. Καθε φορα που περνουσα το backup ειχα fc οποτε δε μπορεσα να τις περασω, και το ιδιο οταν διεγραφα επαφες.

 

Η 7.4 δουλεύει απροβλημάτιστα,ακόμα και για καθημερινή χρήση,πολύ καλύτερη από την 7.3 .Δεν έχω πρόβλημα με τις επαφές.Βασικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.:)

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλώς ήρθες :)

 

Γιατί θέλεις να περάσεις της βοντα; βάλε καλύτερα την τελευταία ΚΚ5 που είναι "ελεύθερη" θα την βρεις εδώ (2ο ποστ) ακολουθάς τις οδηγίες που περιγράφονται στο 1ο ποστ και είσαι έτοιμος.

θα σου πρότεινα να κάνεις root με τον 2ο τρόπο μετά (cf-root) και να περάσεις την omega rom πραγματικά θα δεις άλλο κινητό, ο ioathe (Γιάννης) έχει κάνει απίστευτη δουλειά! θα την βρείς εδώ

 

Ωραία φίλε μου..θα κάνω αυτά που μου λες..μετά αφού βάλω την omega, αν θέλω να τη βγάλω, φορτώνω το αρχείο της omega και κάνω unroot στο s2root σωστά?Να κάνω κάποιο buck up μήπως χάσω δεδομένα κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης του firmware ή καθώς περνάω την omega?Μία τελευταία ερώτηση ή μάλλον απόφθεγμα. Το ότι μέσα έχω το λειτουργικό μίας ξεκάρφωτης γερμανικής εταιρίας, δεν με ενοχλεί να βάλω ένα νεότερο λειτουργικό (πχ από 2.3.4 σε 2.3.5 ή 2.3.6) άλλης χώρας?

Link to comment
Share on other sites

 

Η 7.4 δουλεύει απροβλημάτιστα,ακόμα και για καθημερινή χρήση,πολύ καλύτερη από την 7.3 .Δεν έχω πρόβλημα με τις επαφές.Βασικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.:)

 

Βρεθηκε μηπως λυση στο bug με το εικονιδιο του σηματος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...