Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα με τις εφαρμογές επί πληρωμή μέσω μάρκετ υπάρχει πρόβλημα με τις πιστωτικές.....πήγα να αγοράσω από το εξωτερικό κάτι και δεν δεχότανε την πληρωμή ενώ υπήρχαν χρήματα. Μετά από λίγη ώρα με κάλεσαν από τη τράπεζα να με ρωτήσουν αν πήγα να κάνω κάποια αγορά από εξωτερικό και με πληροφόρησαν ότι λόγω κάποιου προβλήματος όλες σχεδόν οι τράπεζες έχουν μπλοκάρει τις αγορές από το εξωτερικό και ότι αυτό θα διορθωθεί κάποια στιγμή αλλά δεν ήξερε να μου πει πόσο καιρό θα κρατήσει...οπότε ίσως το μάρκετ να μην έχει στη πραγματικότητα πρόβλημα....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το θεμα μου δεν ειναι προβλημα με την πιστωτικη γιατι δεν φτανω καν σ αυτο το βημα!Με το που παταω πανω στο κοστος μ λεει παρακαλω περιμενετε και μου βγαζει ενα μυνημα σφαλματος λεγοντας οτι η παραγγελια μου δεν μπορει να πραγματοποιηθει!απο android narket στον υπολογιστη ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα μου δεν ειναι προβλημα με την πιστωτικη γιατι δεν φτανω καν σ αυτο το βημα!Με το που παταω πανω στο κοστος μ λεει παρακαλω περιμενετε και μου βγαζει ενα μυνημα σφαλματος λεγοντας οτι η παραγγελια μου δεν μπορει να πραγματοποιηθει!απο android narket στον υπολογιστη ολα καλα!

 

το ίδιο και σε μένα!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα μου δεν ειναι προβλημα με την πιστωτικη γιατι δεν φτανω καν σ αυτο το βημα!Με το που παταω πανω στο κοστος μ λεει παρακαλω περιμενετε και μου βγαζει ενα μυνημα σφαλματος λεγοντας οτι η παραγγελια μου δεν μπορει να πραγματοποιηθει!απο android narket στον υπολογιστη ολα καλα!

 

Αν έχεις κανει αναβάθμιση το καινούργιο market δεν λειτουργεί...κανε το απεγκατασταση και κράτα το παλιό market.Εμένα δουλεύει μια χαρά.Μόλις τωρα έκανα αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κανει αναβάθμιση το καινούργιο market δεν λειτουργεί...κανε το απεγκατασταση και κράτα το παλιό market.Εμένα δουλεύει μια χαρά.Μόλις τωρα έκανα αγορά.

 

αγορασα προχτες με νεο μαρκετ κανονικα..

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε η [thread=309593]2.3.5 KI8[/thread] και θα δωθεί επίσημα σύντομα στη χώρα μας!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κανει αναβάθμιση το καινούργιο market δεν λειτουργεί...κανε το απεγκατασταση και κράτα το παλιό market.Εμένα δουλεύει μια χαρά.Μόλις τωρα έκανα αγορά.

 

Απεγκατασταση ξερω να το κανω το market! Αλλα πως θα το εγκαταστησω παλι και μαλιστα το παλιο χωρις να υπαρχει μαρκετ ωστε να το βρω?Απο που θα το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές από τις αγορές εφαρμογών εγώ τις κάνω μέσα από το https://market.android.com/ και μόλις ολοκληρωθεί η συναλλαγή η εφαρμογή αρχίζει αυτόματα να κατεβαίνει στο κινητό. Δεν ξέρω αν έτσι μπορεί να ξεπεραστεί το θέμα με την παλιά και τη νέα έκδοση.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση ξερω να το κανω το market! Αλλα πως θα το εγκαταστησω παλι και μαλιστα το παλιο χωρις να υπαρχει μαρκετ ωστε να το βρω?Απο που θα το βρω?

 

πανε διαχ.εφαρμογων βρες το market και κανε uninstall updates...

και για να μην σου ξαναπερασει το καινουργιο με ενα root explorer πανε στο system>app βρες το market updater.apk(καπως ετσι λεγεται) και ξετικαρε ολα τα permissions...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ο κερνελ του speedjeffrey μπαίνει κανονικά στην 2.7.1 του Leo??

 

Κανονικά, εγώ αυτόν χρησιμοποιώ και δεν παίζει να τον αλλάξω, δεν εχω βρει ακόμα καλύτερο.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσους εχουν προβλημα με την θερμοκρασια της μπαταρια τους , οταν κλεινουν το κιν τους..εδω δεν εχω δει καποιον αλλα υπαρχουν γενικα κατα συρροη..να πω οτι τα δοκιμασα ολα(αλλαγες ρομ κερνελ στατς. ) ..απο οτι εχω καταλαβει επιρεαζει και το usb τουλα ιστον εμενα το επιρεασε..το μονο που επιασε ηταν να αφησετε το κιν να κλεισει απο μπαταρια και μετα φουλ φορτιση..και δια μαγεια εξαφανιζετε..για την ωρα τουλαχιστον..οσο για το υσβ οταν εβγαζα την μπαταρια μου το αναγνωριζε μετα...

το ξερω οτι ειναι λιγο ακυρο αλλα ελπιζω να προλαβω μια αναλογη φρικη σαν την δικη μου...

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε η [thread=309593]2.3.5 KI8[/thread] και θα δωθεί επίσημα σύντομα στη χώρα μας!

Σε περίπτωση που θέλω να κρατήσω τη προηγούμενη έκδοση (KI3) κ θέλω να πάρω μόνο το CSC (KI8) από αυτή την έκδοση, γνωρίζει κάποιος με ποιόν τρόπο μπορεί να γίνει?

 

Θα του ήμουν υπόχρεος..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μια βοήθεια θα ήθελα, και ευχαριστώ εκ των προτέρων,

έχω στην συσκευή μου custom rom by Leomar (2.7.1)

το πρόβλημα είναι στην αναζήτηση των επαφών μου,

δεν μου δείχνει αποτελέσματα όταν πληκτρολογώ, είτε με λατινικούς χαρακτήρες άλλα κ φυσικά ούτε με ελληνικούς.

:D
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλω να κρατήσω τη προηγούμενη έκδοση (KI3) κ θέλω να πάρω μόνο το CSC (KI8) από αυτή την έκδοση, γνωρίζει κάποιος με ποιόν τρόπο μπορεί να γίνει?

 

Θα του ήμουν υπόχρεος..

 

τι ακριβως κερδιζεις με αυτο που θες να κανεις;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως κερδιζεις με αυτο που θες να κανεις;

Έχω δει αρκετούς που ενδιαφέρονται για αυτή την αλλαγή κ θα ήθελα να διαπιστώσω δοκιμάζοντας το αν όντως παίζει ρόλο σε κάτι σημαντικό.

 

Πχ. Λένε ότι αν δεν είναι EUR ή άλλα για την Ελλάδα πως μετά από 60 χαρακτήρες σε χρεώνει για 1 μήνυμα κ όχι 160 όπως είναι το κανονικό (αν κ με GoSMS δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο).

Πως θα μπορείς να κάνεις update χάρτες κ κάποια άλλα apps κτλ από το market ενώ τώρα δεν γίνεται.

Πως ίσως έχεις με κάποια δίκτυα καλύτερο σήμα είτε για κλήσεις είτε για δίκτυο δεδομένων (=καλύτερη μπαταρία)

κ γενικώς πως είναι καλό να έχεις sales code ελληνικό...

 

Και εγώ μέχρι στιγμής είμαι καλυμμένος με UK που έχω αλλά ξέρω' γω... η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο που κατεβάζω kernel speedjeffrey :confused:

 

Κάνουμε και κανα search ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213339

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε και κανα search ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213339

 

έκανα και είχα πάει στην σελίδα που έδωσες αλλά έχει την 2.1.0 έκδοση και δεν έχει 3.0.0 δεν ξέρω τι έπαιξε εκεί κλπ αλλά έλεγα να βάλω καινούργια έκδοση.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει αρκετούς που ενδιαφέρονται για αυτή την αλλαγή κ θα ήθελα να διαπιστώσω δοκιμάζοντας το αν όντως παίζει ρόλο σε κάτι σημαντικό.

 

Πχ. Λένε ότι αν δεν είναι EUR ή άλλα για την Ελλάδα πως μετά από 60 χαρακτήρες σε χρεώνει για 1 μήνυμα κ όχι 160 όπως είναι το κανονικό (αν κ με GoSMS δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο).

Πως θα μπορείς να κάνεις update χάρτες κ κάποια άλλα apps κτλ από το market ενώ τώρα δεν γίνεται.

Πως ίσως έχεις με κάποια δίκτυα καλύτερο σήμα είτε για κλήσεις είτε για δίκτυο δεδομένων (=καλύτερη μπαταρία)

κ γενικώς πως είναι καλό να έχεις sales code ελληνικό...

 

Και εγώ μέχρι στιγμής είμαι καλυμμένος με UK που έχω αλλά ξέρω' γω... η γνώμη σας?

 

Δεν έχει σημασία το sales code αλλά η βάση της ρομ για τα μηνύματα με 160. Και μιλάμε πάντα για τη μαμά εφαρμογή για μηνύματα. Το go sms pro είναι ανεξάρτητο και δουλεύει παντού με 160. Με τις XW ρομς μπορείς να στείλεις μήνυμα με Ελληνικά και 160 χρησιμοποιώντας το αλφάβητο GSM με τη μαμά εφαρμογή, με τις ΧΧ όχι.

 

Όσο για τη συμβατότητα ζήτημα νομίζω υπήρχε με το KOR που έμπαινε by default πιο παλιά όταν φλάσαρες κάποια custom ρομ. Πχ εμένα με το KOR δε μου άνοιγε τo Samsung apps. Με το που το άλλαξα σε XEU δεν είχα πρόβλημα.

 

Αυτό για το σήμα και αυτονομία δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Δεν παίζει κάποιο ρόλο το sales code.

 

Αν έχεις XEU τώρα, γενικά δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες

θυμηστε μου πως διαβαζει usb sticks σε ntfs μορφη....

 

Κάποιο μέλος μου είπε ότι δεν είναι και τόσο απλό... χρειάζεται παίδεμα για να γίνει κάτι τέτοιο...

Αλλά αν υπάρχει κάποιος τρόπος θα ήθελα να τον μάθω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το sales code αλλά η βάση της ρομ για τα μηνύματα με 160. Και μιλάμε πάντα για τη μαμά εφαρμογή για μηνύματα. Το go sms pro είναι ανεξάρτητο και δουλεύει παντού με 160. Με τις XW ρομς μπορείς να στείλεις μήνυμα με Ελληνικά και 160 χρησιμοποιώντας το αλφάβητο GSM με τη μαμά εφαρμογή, με τις ΧΧ όχι.

 

Όσο για τη συμβατότητα ζήτημα νομίζω υπήρχε με το KOR που έμπαινε by default πιο παλιά όταν φλάσαρες κάποια custom ρομ. Πχ εμένα με το KOR δε μου άνοιγε τo Samsung apps. Με το που το άλλαξα σε XEU δεν είχα πρόβλημα.

 

Αυτό για το σήμα και αυτονομία δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Δεν παίζει κάποιο ρόλο το sales code.

 

Αν έχεις XEU τώρα, γενικά δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

 

Σ'ευχαριστώ για τη λεπτομερή απάντηση σου.

Κάποιο μέλος μου είπε ότι δεν είναι και τόσο απλό... χρειάζεται παίδεμα για να γίνει κάτι τέτοιο...

Αλλά αν υπάρχει κάποιος τρόπος θα ήθελα να τον μάθω και εγώ.

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει.Drive Mount

Από εδώ : xda

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τη λεπτομερή απάντηση σου.

 

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει.Drive Mount

Από εδώ : xda

 

απ οτι φαινεται δεν ειναι συμβατο για την συσκευη μας

δοκιμασα ολα τα απκ απο το xda

δοκιμασα να το κατεβασω απο το μαρκετ

αλλα τπτ

 

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν custom rom αν η φωτογραφική τους κάνει ζουμ από το πλαϊνό κουμπί όπως παλιά με την stock rom, γιατί εμένα τώρα με πλαϊνό κουμπί βγάζει φώτο και ζουμ κάνει μόνο όταν πιάνω την οθόνη όπως όταν ανοίγουμε τις φώτο.Το έχει αντιμετώπιση κανείς άλλος αυτό;Τι κωδικό πατάω στον dialer για να δω το firmware για να δω θέλει update.Λέτε να είναι κάποια settings και μα μην τα βλέπω; Είμαι με criskelo v22

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...