Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να μου δώσεις λινκ να δω τι ειναι αυτο και τι κανει.Εκανα ενα search στο xda αλλα μου εβγαλε το CriskeloRom V38 και μεσα σε αυτο βρηκα μονο για την lockscreen

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278

 

Προσοχή μόνο να βάλεις την εκδοση που προορίζεται για την δικη σου ρομ και εφόσον ειναι official θα επιλέξεις την odexed εκδοση.

Αν δεν υπάρχει για την δικιά σου ρομ γράψε ένα ποστ και ρωτά αν ταιριάζει H XWKJ1.

Λογικα εσυ θα έχεις της cosmote την KJ1.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278

 

Προσοχή μόνο να βάλεις την εκδοση που προορίζεται για την δικη σου ρομ και εφόσον ειναι official θα επιλέξεις την odexed εκδοση.

Αν δεν υπάρχει για την δικιά σου ρομ γράψε ένα ποστ και ρωτά αν ταιριάζει H XWKJ1.

Λογικα εσυ θα έχεις της cosmote την KJ1.

 

δεν ειναι cosmote απο Κύπρο ειμαι.

android version:2.3.5

Baseband version:I9100XXKI4

τώρα κάτι που ειδα και με παρεξενεψε

Kernel version :2.6.35.7-I9100XWKJ1-CL647431 root@DELL150#2

αυτο το root@DELL τι ειναι ?

επισης ποιο τροπο root να διαλέξω CFroot η τον πρώτο τροπο?

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι cosmote απο Κύπρο ειμαι.

android version:2.3.5

Baseband version:I9100XXKI4

τώρα κάτι που ειδα και με παρεξενεψε

Kernel version :2.6.35.7-I9100XWKJ1-CL647431 root@DELL150#2

αυτο το root@DELL τι ειναι ?

επισης ποιο τροπο root να διαλέξω CFroot η τον πρώτο τροπο?

 

Θα το κανεις root με cf-root

 

Η ρομ σου ειναι λοιπον η XWKJ1

Ο kernel σου ειναι οκ, όλα Dell γράφουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ένας άλλος λόγος να πας σε custom είναι και τα μύρια όσα mods κυκλοφορούν.Για ότι τραβάει η ψυχή σου.

Π.χ. εγώ δε μπορώ χωρίς το increasing ring mod + noise reduction και φυσικά την μπαταρία με το ποσοστό.

Jkay deluxe....Θα έπρεπε να του τα σκάσει η Samsung του jkay για τη δημιουργία του.

Επίσης προτιμώ και χίλιες φορές τα πειραγμένα transparent widgets, από τα μαμά.

Δε μιλάω για θέματα κ.λ.π. που κι εκεί υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές να κάνεις το κινητό σου όπως ακριβώς σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση γιατι ειχα καπου το link Και τωρα δεν το βρισκω... τωρα ειμαι με omega αλλα αν θελω για καποιο λογο καποια στιγμη να γυρισω σε στοκ που ηταν BOKG2 απο κοσμοτε απο που κατεβαζω το στοκ firm για να το φλασαρω?

 

edit: νομιζω το βρηκα μια επιβεβαιωση θελω ειναι εδω εκει που λεει κοσμοτε το πρωτο?

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ηθελα να ρωτήσω κατι .Μολις πέρασα την 2.3.6.Επειδη ήθελα μετά το root να μηδενισω το μετρητή, με το jig, χρησιμοποιησα τον παλιό bootloader.(αλλιως δεν μηδενίζει)Εχει κάποιες επιπτώσεις αυτό στην λειτουργία του τηλεφώνου??(Δεν ξέρω καν τι είναι και τι κανει το bootloader)Και κάτι αλλο:H εγγύηση ισχύει με αυτή την αναβάθμιση??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ηθελα να ρωτήσω κατι .Μολις πέρασα την 2.3.6.Επειδη ήθελα μετά το root να μηδενισω το μετρητή, με το jig, χρησιμοποιησα τον παλιό bootloader.(αλλιως δεν μηδενίζει)Εχει κάποιες επιπτώσεις αυτό στην λειτουργία του τηλεφώνου??(Δεν ξέρω καν τι είναι και τι κανει το bootloader)Και κάτι αλλο:H εγγύηση ισχύει με αυτή την αναβάθμιση??

 

Δεν επηρεάζει τίποτα και δεν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανεις root με cf-root

 

Η ρομ σου ειναι λοιπον η XWKJ1

Ο kernel σου ειναι οκ, όλα Dell γράφουν.

συγνωμη που θα σας πρηξω αλλα μην κανουμε καμια μ....:)

πηγα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 για να βρω τον kermel μου αλλα δεν βρηκα XW_XEU για KJ1 τα μόνα που έχει είναι CF-Root-SGS2_XW_LUX_KJ1-v4.4-CWM4.zip και CF-Root-SGS2_XW_LUX_KJ1-v5.0-CWM5.zip

τώρα που ειναι CWM4 και CWM5 και δεν ειναι CWM3 πιστεύω δεν πειράζει.Ποιο πρέπει να κατεβάσω?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση γιατι ειχα καπου το link Και τωρα δεν το βρισκω... τωρα ειμαι με omega αλλα αν θελω για καποιο λογο καποια στιγμη να γυρισω σε στοκ που ηταν BOKG2 απο κοσμοτε απο που κατεβαζω το στοκ firm για να το φλασαρω?

 

edit: νομιζω το βρηκα μια επιβεβαιωση θελω ειναι εδω εκει που λεει κοσμοτε το πρωτο?

 

Ναι

 

συγνωμη που θα σας πρηξω αλλα μην κανουμε καμια μ....:)

πηγα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 για να βρω τον kermel μου αλλα δεν βρηκα XW_XEU για KJ1 τα μόνα που έχει είναι CF-Root-SGS2_XW_LUX_KJ1-v4.4-CWM4.zip και CF-Root-SGS2_XW_LUX_KJ1-v5.0-CWM5.zip

τώρα που ειναι CWM4 και CWM5 και δεν ειναι CWM3 πιστεύω δεν πειράζει.Ποιο πρέπει να κατεβάσω?

 

Και τα δύο κάνουν.Καλύτερα το 5.0 βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

@StratosGR kai Te_salat σας ευχαριστω το εκανα.πιστευω οταν ανοίγω το κινητο και βλέπω το κίτρινο θαυμαστικό σημαινει οτι ειμαι root ετσι?

και κατι αλλο πως μπάινω στο μενου για να κανω backup ;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

@StratosGR kai Te_salat σας ευχαριστω το εκανα.πιστευω οταν ανοίγω το κινητο και βλέπω το κίτρινο θαυμαστικό σημαινει οτι ειμαι root ετσι?

και κατι αλλο πως μπάινω στο μενου για να κανω backup ;

 

Από κλειστό το κινητό κρατάς πατημένα τα VOLUME UP+HOME+POWER και σε βάζει στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278

 

Προσοχή μόνο να βάλεις την εκδοση που προορίζεται για την δικη σου ρομ και εφόσον ειναι official θα επιλέξεις την odexed εκδοση.

Αν δεν υπάρχει για την δικιά σου ρομ γράψε ένα ποστ και ρωτά αν ταιριάζει H XWKJ1.

Λογικα εσυ θα έχεις της cosmote την KJ1.

για XWKJ1 δεν βρηκα κάτι.υπαρχει μόνο η XWKL1 (NOTE: Deodexed XWKK5/KK2/KJ3/KJ2/KJ1/KI8 users can also use this XWKL1)

και Old versions: JKay Deluxe Themes for: XWKK5, XWKJ3, XWKI8, XXKI4 v13.1, XXKI3 v12, XWKI4 v11, XXKH3 v10.1, XXKG5 v9.2, XXKG6 V8.1, XWKF3

η XWKL1 λεσ να κάνει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

για XWKJ1 δεν βρηκα κάτι.υπαρχει μόνο η XWKL1 (NOTE: Deodexed XWKK5/KK2/KJ3/KJ2/KJ1/KI8 users can also use this XWKL1)

και Old versions: JKay Deluxe Themes for: XWKK5, XWKJ3, XWKI8, XXKI4 v13.1, XXKI3 v12, XWKI4 v11, XXKH3 v10.1, XXKG5 v9.2, XXKG6 V8.1, XWKF3

η XWKL1 λεσ να κάνει?

 

Πως δε βρήκες: (NOTE: Deodexed XWKK5/KK2/KJ3/KJ2/KJ1/KI8 users can also use this XWKL1

Μόνο ροοτ είσαι; γιατί αν είναι έτσι μπορεί να μη δουλέψει το jkay

Link to comment
Share on other sites

Πως δε βρήκες: (NOTE: Deodexed XWKK5/KK2/KJ3/KJ2/KJ1/KI8 users can also use this XWKL1

 

με μαμα ρομ ειμαι deodexed δεν ειναι για custom?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

με μαμα ρομ ειμαι deodexed δεν ειναι για custom?

παιδια καλημερα εχω ενα προβλημα αν μπορειτε να βοηθησετε.

εχω το 9100 και μικροφωνιζει με version 2.3.5 ξερεις κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

με μαμα ρομ ειμαι deodexed δεν ειναι για custom?

 

Αν η ρομ είναι deodexed κάνει.H μαμά-μαμά δεν είναι deodexed

Link to comment
Share on other sites

Αν η ρομ είναι deodexed κάνει.H μαμά-μαμά δεν είναι deodexed

 

ειμαι με μαμα rom 2.3.5 XWKJ1 άρα χρειαζομαι την odexed XWKJ1, αλλα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278 υπαρχει μονο η XWKL1

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω ενα προβλημα αν μπορειτε να βοηθησετε.

εχω το 9100 και μικροφωνιζει με version 2.3.5 ξερεις κανεις κατι?

 

1.Αν εχεις φορεμενη θηκη δοκιμασε κ χωρις αυτην.

2.Κατα τη διαρκεια της κλησης δοκιμασε πατα το αριστερο πληκτρο αφης να σε βγαλει στο μενου κλησεων οπου θα επιλεξεις απενεργοποιηση θορυβου. Δες αν υπαρχει καποια διαφορα.

3.Επιλεγεις ειτε να το στειλεις για service ελπιζοντας σε σωστη επισκευη ειτε

4. σε περιπτωση που δουλεψει η 2η λυση να περασεις root ωστε να φλασαρεις mod που θα εχει σαν προεπιλογη μονιμα την απενεργοποιηση θορυβου.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με μαμα rom 2.3.5 XWKJ1 άρα χρειαζομαι την odexed XWKJ1, αλλα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278 υπαρχει μονο η XWKL1

 

Δοκιμάζεις την XWKL1 και βλέπεις.Αν δε σου ανοίξει το τηλέφωνο και κολήσει στο samsung κάνε ένα 2ο reboot και περίμενε πάλι.

Αν δε ξεκολήσει ούτε τη 2η φορά, ξαναπέρνα με Odin στο PDA την rom.

Υπόψιν ότι ίσως να αργήσει να κάνει το boot μετά την εγκατάσταση γι αυτό να περιμένεις αρκετά λεπτά πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζεις την XWKL1 και βλέπεις.Αν δε σου ανοίξει το τηλέφωνο και κολήσει στο samsung κάνε ένα 2ο reboot και περίμενε πάλι.

Αν δε ξεκολήσει ούτε τη 2η φορά, ξαναπέρνα με Odin στο PDA την rom.

Υπόψιν ότι ίσως να αργήσει να κάνει το boot μετά την εγκατάσταση γι αυτό να περιμένεις αρκετά λεπτά πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο.

 

insatallation aborted

απο εδω http://www.mediafire.com/?k7u08k1k4a0vz#r4eh0x5xdnx7v πρέπει να κατεβάσω το XWKL1_JKay_Deluxe_v13_4_1_odexed.zip η καποιο απο τα θέματα;

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

insatallation aborted

 

Επειδη έχεις την official rom και δεν υπάρχει λόγος να φλασαρεις μέσω Odin αν κάτι σου παρουσιαστεί θα κανεις το εξής:

Στις εφαρμογές σου μετα το root έχει προστεθεί η εφαρμογη CWM που ειναι τα μενου του cf-root.

Θα κανεις σχεδόν τα πάντα μέσα απο αυτη.

Έχει επιλογές, recovery για να μπεις στα μενου της recovery χωρις να χρησιμοποιείς τα button.

Download mode, NAND backup, restore from backup, flash zip, reboot κλπ.

 

Τωρα για το JK deluxe, καλο θα ήταν να κανεις μια ερώτηση στον JK με προσωπικό μήνυμα. Για μένα η Μονή εκδοση που ίσως ταιριάζει ειναι η kJ3 που ανήκει στην ίδια σειρα με την KJ1 που έχεις εσυ.

Τα περισσότερα apk απο το system apps ταιριάζουν πάντως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

insatallation aborted

απο εδω http://www.mediafire.com/?k7u08k1k4a0vz#r4eh0x5xdnx7v πρέπει να κατεβάσω το XWKL1_JKay_Deluxe_v13_4_1_odexed.zip η καποιο απο τα θέματα;

 

Επειδη έχεις την official rom και δεν υπάρχει λόγος να φλασαρεις μέσω Odin αν κάτι σου παρουσιαστεί θα κανεις το εξής:

Στις εφαρμογές σου μετα το root έχει προστεθεί η εφαρμογη CWM που ειναι τα μενου του cf-root.

Θα κανεις σχεδόν τα πάντα μέσα απο αυτη.

Έχει επιλογές, recovery για να μπεις στα μενου της recovery χωρις να χρησιμοποιείς τα button.

Download mode, NAND backup, restore from backup, flash zip, reboot κλπ.

 

Τωρα για το JK deluxe, καλο θα ήταν να κανεις μια ερώτηση στον JK με προσωπικό μήνυμα. Για μένα η Μονή εκδοση που ίσως ταιριάζει ειναι η kJ3 που ανήκει στην ίδια σειρα με την KJ1 που έχεις εσυ.

Τα περισσότερα apk απο το system apps ταιριάζουν πάντως.

 

O jkay έχει απενεργοποιήσει τα προσωπικά μηνύματα.Την odexed θα κατεβάσεις.

Αν δε μπαίνει δε θα σου γράφει σκέτο installation aborted.Δες συνολικά το σφάλμα και πες μας.

------

Αν θες το jkay γιατί δε πας σε deodexed;

Αν ανησυχείς για το service κ.λ.π. δεν υπάρχει λόγος από τη στιγμή που ξέρεις πως δουλεύει και το Odin.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη έχεις την official rom και δεν υπάρχει λόγος να φλασαρεις μέσω Odin αν κάτι σου παρουσιαστεί θα κανεις το εξής:

Στις εφαρμογές σου μετα το root έχει προστεθεί η εφαρμογη CWM που ειναι τα μενου του cf-root.

Θα κανεις σχεδόν τα πάντα μέσα απο αυτη.

Έχει επιλογές, recovery για να μπεις στα μενου της recovery χωρις να χρησιμοποιείς τα button.

Download mode, NAND backup, restore from backup, flash zip, reboot κλπ.

 

Τωρα για το JK deluxe, καλο θα ήταν να κανεις μια ερώτηση στον JK με προσωπικό μήνυμα. Για μένα η Μονή εκδοση που ίσως ταιριάζει ειναι η kJ3 που ανήκει στην ίδια σειρα με την KJ1 που έχεις εσυ.

Τα περισσότερα apk απο το system apps ταιριάζουν πάντως.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Δοκίμασα και την ΚJ3 και παλι μου λέει insatallation aborted ,προσπάθησα να στείλω pm στον JK αλλα δεν δεχεται προσωπικα μήνυματα.Δεν πειραζει θα προσπαθήσω πιο μετα να περάσω καποιον αλλο Kermel που να είναι συμβατος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μπαίνει δε θα σου γράφει σκέτο installation aborted.Δες συνολικά το σφάλμα και πες μας.

--instaling:/sdcard/diafora/XWKJ3_Jkay_Stock_Deluxe_ThemeV13_1_odexed.zip

Finding update package...

Opening update package...

Installing update package...

Jkay Theme Installer:

assert failed:getprop(''ro.build.PDA'')=="I9100 XWKJ3"

E:Error in /sdcard/diafora/XWKJ3_Jkay_Stock_Deluxe_ThemeV13_1_odexed.zip

(status 7)

Intalation aborted.

 

Αν θες το jkay γιατί δε πας σε deodexed;

Αν ανησυχείς για το service κ.λ.π. δεν υπάρχει λόγος από τη στιγμή που ξέρεις πως δουλεύει και το Odin.

δεν ανησυχω για το service κ.λ.π απλως απο την στιγμη που είμαι ευχαριστημενος με την μαμα ρομ δεν υπάρχει λογος να πάω σε καποια custom

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...