Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εγω παντως ουδεποτε ειχα προβλημα με το gps και ακουω παρα πολλους να παραπονιουντε.

Λιγο προβληματακι ειχα με το ΚΙ4 modem αλλα με το KL1 μιλαμε γαι ακριβεια 5 μετρων σταθερα. και δεν χρησημοποιω ουτε gps fix oute gps aid και τα λοιπα . Οσοι αντιμετωπίζετε προβλημα σας προτεινω να βαλετε μια rom οσο πιο κοντα στην stock γινεται χωρις καθόλου tweaks και το KL1 modem.

Για μενα το σημαντικο δεν ειναι το ποσο γρηγορα κλειδωνει ,ας κανει 2-3 λεπτα , αλλα η ακριβεια η οποία εχει , γιατι στην πλοηγηση αυτο εχει σημασια.

 

Κι εγώ κανένα πρόβλημα .Κλειδώνει αμέσως αν έχω ανοικτά τα data,αργεί κάπως από cold start χωρίς αυτά,αναμενόμενο όμως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα εν κίνηση με το αμάξι ύστερα από reboot κλείδωσε αμέσως σε 1 δευτερόλεπτο με τα data ανοικτά και το kl1 modem

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κανένα πρόβλημα .Κλειδώνει αμέσως αν έχω ανοικτά τα data,αργεί κάπως από cold start χωρίς αυτά,αναμενόμενο όμως.

 

Μόνο αυτό βελτιώνουν τα κάθε λογής fix.Το lock σε cold start.

Πάντα με ανοικτά τα data.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει ήδη ειπωθεί ότι το modem δεν έχει σχέση με το σήμα του gps,βλέπω ότι τα xxkl1/xxkp1 έχoυν τουλάχιστον στη συσκευή μου,πολύ καλύτερη συμπεριφορά από οποιοδήποτε άλλο modem έχω δοκιμάσει (ki3,ki4,neki2).Kαι με τις αλλαγές που ανέφερε ο geox στη προηγούμενη σελίδα,απλά είναι μια ανάμνηση ότι το s2 μου,είχε πρόβλημα με το gps.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχει ήδη ειπωθεί ότι το modem δεν έχει σχέση με το σήμα του gps,βλέπω ότι τα xxkl1/xxkp1 έχoυν τουλάχιστον στη συσκευή μου,πολύ καλύτερη συμπεριφορά από οποιοδήποτε άλλο modem έχω δοκιμάσει (ki3,ki4,neki2).Kαι με τις αλλαγές που ανέφερε ο geox στη προηγούμενη σελίδα,απλά είναι μια ανάμνηση ότι το s2 μου,είχε πρόβλημα με το gps.

 

Με το σήμα του GPS δεν έχει.Mε to A-GPS έχει. Άρα δεν είναι περίεργο :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με απλά λόγια,τώρα λειτουργεί σωστά γιατί με τα kl1/kp1 κατεβάζει σωστά το a-gps ενώ με τα άλλα δείχνει ότι κατεβάζει αλλά στην ουσία δεν κατεβάζει; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με απλά λόγια,τώρα λειτουργεί σωστά γιατί με τα kl1/kp1 κατεβάζει σωστά το a-gps ενώ με τα άλλα δείχνει ότι κατεβάζει αλλά στην ουσία δεν κατεβάζει; :confused:

 

Όχι ακριβώς.Αν και νομίζω ότι οι αλλαγές του A-GPS μέσα στα μόντεμ, από έκδοση σε έκδοση είναι ανύπαρκτες ή ελάχιστες αν υπάρχουν.

Επίσης δε θεωρώ ότι βοηθάνε όλα αυτά τα script.Μόνο οι xtra servers να υπάρχουν σωστά και είμαστε οκ.Αν θέλουμε να είμαστε και πιο *update* κάνουμε και ένα reboot και θα κατεβάσει τα xtra ξανά το τηλέφωνο (πάντα με ανοικτά τα data).Ούτε εφαρμογές, ούτε τίποτα.

Φυσικά θα ακούσεις ένα κάρο γνώμες, οπότε μη τα θεωρήσεις όλα αυτά που σου είπα αξιώματα.

Βάλε απλά μια γνώμη ακόμα, ανάμεσα στις άλλες. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,χρονια πολλα, η τελευταια ρομ στο sammobile για το S2 η KL1 ειναι καλητερη απο την ΚΚ5; Eυχαριστω! Edited by vraptis114
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,χρονια πολλα, η τελευταια ρομ στο sammobile για το S2 η KL1 ειναι καλητερη απο την ΚΚ5, ευχαριστω!

 

αυτο ειναι ερωτηση η διαπίστωση?:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ερωτηση η διαπίστωση?:)

 

Από το στόμα μου το πήρες :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ερωτηση η διαπίστωση?:)

 

Από το στόμα μου το πήρες :lol:

 

Μάλλον από πολλά στόματα :D

Μέχρι στιγμής από ότι έχω διαβάσει, μιας και δε βγαίνουν changelogs για τις ρομ που διαρρέουν, λένε ότι βγήκε για Ινδία για να διορθώσει προβλήματα που είχαν εκεί και να έρθει στα ίσα με τις Ευρωπαικές εκδόσεις.

Τώρα από την άλλη η αριθμοδοσία με βάζει σε σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς.Αν και νομίζω ότι οι αλλαγές του A-GPS μέσα στα μόντεμ, από έκδοση σε έκδοση είναι ανύπαρκτες ή ελάχιστες αν υπάρχουν.

Επίσης δε θεωρώ ότι βοηθάνε όλα αυτά τα script.Μόνο οι xtra servers να υπάρχουν σωστά και είμαστε οκ.Αν θέλουμε να είμαστε και πιο *update* κάνουμε και ένα reboot και θα κατεβάσει τα xtra ξανά το τηλέφωνο (πάντα με ανοικτά τα data).Ούτε εφαρμογές, ούτε τίποτα.

Φυσικά θα ακούσεις ένα κάρο γνώμες, οπότε μη τα θεωρήσεις όλα αυτά που σου είπα αξιώματα.

Βάλε απλά μια γνώμη ακόμα, ανάμεσα στις άλλες. :)

 

εδώ είναι το θέμα, με την ρύθμιση που δίνω έχεις γρήγορη απόκριση χωρίς να χρειάζεσαι wifi ή data από internet... χρειάζεσαι τα XTRA προαιρετικά που και που. Χωρίς να είμαι κανένας ειδικός παρατήρησα 2 -3 βασικά πραγματάκια σε αυτές τις ρυθμίσεις. 1ον ΔΕΝ πρέπει να έχει το αρχείο πολλούς NTP servers. ΟΛΑ τα προγράμματα που φτιάχνουν το gps σε droid (πχ Fasterfix, GPS aids) παντα πάνε και "γράφουν" έναν ntp server σε αυτά τα αρχεία. Ποτέ παραπάνω !! και αυτό γιατί ο ΚΑΘΕ NTP server χρονίζει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΩΡΑ. Άρα βάζοντας πάνω απο έναν server τελικά ποια ώρα έχουμε κάνει sync εμείς???????!!!??? και αυτό είναι βασικό γιατί αν είμαστε out of sync ΤΟΤΕ τα XTRA data που περιέχουν ένα κάρο πληροφορίες για το πού πετάνε οι δορυφόροι πάνω μας είναι απλά άχρηστα διότι ναι μεν περιέχουν τις σωστές πληροφορίες όσο αφορά τις θέσεις των δορυφόρων ΑΛΛΑ είμαστε σε διαφορετικό χρόνο πράγμα που σημαίνει ότι οι δορυφόροι βρίσκονται αλλού από εκεί που τους ψάχνουμε , ή πλέον δεν είναι ορατοί οι συγκεκριμένοι και είναι κάποιοι άλλοι. Ακόμη η βασικοτερη τελικά ρύθμιση είναι το Intermediate Possition addon. AYTO πρεπει να είναι ENABLED με τιμή 5000 !!! με άλλες τιμές αργεί πολύ. Με disabled έχεις αργό cold boot. Μην με ρωτήσετε γιατί γίνεται αυτό διάβασα αρκετά και είναι μαρυά ιστορία, το μόνο που μπορώ να σας πώ είναι ότι πρόκειται περι ενός φίλτρου δεδομένων που ερχονται απο τους δορυφόρους και όσο πιο μικρή η τιμή τόσο πιο πολύ αργεί το κούμπωμα , ΑΛΛΑ είναι πιο stable η σύνδεση. Μπορείτε να παίξετε με το threshold του με μικρότερες τιμές αλλά δεν το συνιστώ(οι τιμές δεν είναι τυχαίες).

Τώρα ΕΑΝ όντως ΙΣΧΥΕΙ αυτό που κάναμε στο HD2 , δηλαδή η αλλαγή RADIO , (modem εδώ) να δώσει πιο καλά αποτελέσματα ακούω προτάσεις γιατι πάντα μετά το καλό υπάρχει χώρος για το τέλειο !!! εγώ απλά προσπάθησα να δώσω μία καλύτερη και εύκολη λύση που να εφαρμόζεται σε όλες τις ρομ official η μη. Και για να πω την αλήθεια ξεκίνησα να ψάχνομαι χαζεύοντας custom roms που δίνουν στα αρχεία τους το Hellas_GPS_FIX.zip για φλασαρισμα απο CW. είδα κάποια βελτίωση απο το χάλι που ήταν ΑΛΛΑ δεν ήμουν ευχαριστημένος και παίζοντας με το GPS aids είδα ότι πήγαινει και γράφει σε αυτά τα αρχεία κάποια πραγματα , οπότε ψάχνωντας τι είναι τι , και τι κανει το καθένα κατέληξα σε ένα σετ ρυθμίσεων που να παίζει πολύ καλά στην 2.3.4 XWKI4 που έχω και με όλες τις εφαρμογές που δοκίμασα . Το επόμενο βήμα για μένα είναι πλέον modems και kernels και ακούω προτάσεις για το ποιό και πώς περνάμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξέρω τι παίζει με όλα αυτα τα περί A-gps.

Αυτες τις μέρες είμαι Ελλάδα και στο Samsung είχα την κάρτα που χρησιμοποιω στο εξωτερικο η οποία εδω ειναι νεκρή αφου ειναι μπλοκαρισμενο το roaming.

Χθες ήμουν για καφέ και άνοιξα για πρώτη φορα το gps στην Ελλάδα. Χρειάστηκε 2-3 λεπτα χωρις data φυσικα.

 

Ένας φίλος είχε το HTC wildfire. Του πέρασα επι τόπου το ΝDrive μέσω ΒΤ!!!:D εννοείται μόνο τον χάρτη Ελλάδας.

Το άνοιξε και χρειάστηκε επίσης τον ίδιο χρόνο για να κλειδώσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι το θέμα, με την ρύθμιση που δίνω έχεις γρήγορη απόκριση χωρίς να χρειάζεσαι wifi ή data από internet... χρειάζεσαι τα XTRA προαιρετικά που και που. Χωρίς να είμαι κανένας ειδικός παρατήρησα 2 -3 βασικά πραγματάκια σε αυτές τις ρυθμίσεις. 1ον ΔΕΝ πρέπει να έχει το αρχείο πολλούς NTP servers. ΟΛΑ τα προγράμματα που φτιάχνουν το gps σε droid (πχ Fasterfix, GPS aids) παντα πάνε και "γράφουν" έναν ntp server σε αυτά τα αρχεία. Ποτέ παραπάνω !! και αυτό γιατί ο ΚΑΘΕ NTP server χρονίζει ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΩΡΑ. Άρα βάζοντας πάνω απο έναν server τελικά ποια ώρα έχουμε κάνει sync εμείς???????!!!??? και αυτό είναι βασικό γιατί αν είμαστε out of sync ΤΟΤΕ τα XTRA data που περιέχουν ένα κάρο πληροφορίες για το πού πετάνε οι δορυφόροι πάνω μας είναι απλά άχρηστα διότι ναι μεν περιέχουν τις σωστές πληροφορίες όσο αφορά τις θέσεις των δορυφόρων ΑΛΛΑ είμαστε σε διαφορετικό χρόνο πράγμα που σημαίνει ότι οι δορυφόροι βρίσκονται αλλού από εκεί που τους ψάχνουμε , ή πλέον δεν είναι ορατοί οι συγκεκριμένοι και είναι κάποιοι άλλοι. Ακόμη η βασικοτερη τελικά ρύθμιση είναι το Intermediate Possition addon. AYTO πρεπει να είναι ENABLED με τιμή 5000 !!! με άλλες τιμές αργεί πολύ. Με disabled έχεις αργό cold boot. Μην με ρωτήσετε γιατί γίνεται αυτό διάβασα αρκετά και είναι μαρυά ιστορία, το μόνο που μπορώ να σας πώ είναι ότι πρόκειται περι ενός φίλτρου δεδομένων που ερχονται απο τους δορυφόρους και όσο πιο μικρή η τιμή τόσο πιο πολύ αργεί το κούμπωμα , ΑΛΛΑ είναι πιο stable η σύνδεση. Μπορείτε να παίξετε με το threshold του με μικρότερες τιμές αλλά δεν το συνιστώ(οι τιμές δεν είναι τυχαίες).

Τώρα ΕΑΝ όντως ΙΣΧΥΕΙ αυτό που κάναμε στο HD2 , δηλαδή η αλλαγή RADIO , (modem εδώ) να δώσει πιο καλά αποτελέσματα ακούω προτάσεις γιατι πάντα μετά το καλό υπάρχει χώρος για το τέλειο !!! εγώ απλά προσπάθησα να δώσω μία καλύτερη και εύκολη λύση που να εφαρμόζεται σε όλες τις ρομ official η μη. Και για να πω την αλήθεια ξεκίνησα να ψάχνομαι χαζεύοντας custom roms που δίνουν στα αρχεία τους το Hellas_GPS_FIX.zip για φλασαρισμα απο CW. είδα κάποια βελτίωση απο το χάλι που ήταν ΑΛΛΑ δεν ήμουν ευχαριστημένος και παίζοντας με το GPS aids είδα ότι πήγαινει και γράφει σε αυτά τα αρχεία κάποια πραγματα , οπότε ψάχνωντας τι είναι τι , και τι κανει το καθένα κατέληξα σε ένα σετ ρυθμίσεων που να παίζει πολύ καλά στην 2.3.4 XWKI4 που έχω και με όλες τις εφαρμογές που δοκίμασα . Το επόμενο βήμα για μένα είναι πλέον modems και kernels και ακούω προτάσεις για το ποιό και πώς περνάμε.

 

Φίλε μου 2-3 παρατηρήσεις μόνο.Τα ΧΤRΑ δεν είναι προαιρετικά.Ακόμα κι αν δεν είναι ενεργοποιημένα το Α-GPS (data), κατεβαίνουν δορυφορικά και ανανεώνονται συνεχώς.Συνολικά θέλουν όμως γύρω στα 13 λεπτά για πλήρη δορυφορικό κατέβασμα.Γι' αυτό χρησιμοποιούμε το A-GPS και τα παίρνουμε ταχύτατα από το δίκτυο και κλειδώνουμε γρήγορα.

Οι NTP χρονίζονται την ίδια ώρα με ακρίβεια nanosecond.

Όπως το διαβάζω εγώ δε κάνει πρακτικά τίποτα περισσότερο από πολύ απλούστερα fix, με την μεγάλη ένσταση της ρύθμισης accuracy_thershold=5000, που σημαίνει να σε εμφανίζει locked ακόμα κι αν η ακρίβεια σου είναι 5χλμ.

Μη με παρεξηγήσεις.Σίγουρα τα configuration που έβαλες δουλεύουν.

Αλλά υπάρχουν βλέπω επιλογές μέσα αμφισβητήσιμες για το αν λειτουργούν ή αν στην πράξη προσθέτουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους και φυσικά Χρόνια Πολλά, καλά, με υγεία και τυχερά!!!!

 

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το εξής: Εχω θέμα με ένα συγκεκριμένο αριθμό. Δεν μπορώ να τον καλέσω και επίσης δεν μπορώ να στείλω μνμ (μετά από κάνα 3ημερο κάνει fail η αναφορά...) Εγώ είμαι σε Wind, κάλεσα αλλά μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάποιο θέμα με την σύνδεσή μου. Επίσης έχει συμβεί κάποιες φορές να με καλούν και να μην τους βγάζει ούτε να απαντήσουν στον τηλεφωνητή και εμένα να μην μου βγάζει μήνυμα ότι κάποιος με κάλεσε (πχ όταν είμαι out of reach...) και γενικά έχω θέμα γιατί είναι εταιρικό το νούμερο και πρέπει να κάνω σωστά την δουλειά μου...Να πω ότι γενικά τέτοια θεματάκια άρχισαν όταν πήγα από το iphone 4 στο S2... έχω ψάξει στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι το "μεμπτό"! Ελπίζω να έχει κάποιος κάποια παρόμοια εμπειρία μπας και με βοηθήσει...ευχαριστώ παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

απο σήμερα και εγω κάτοχος του s2,πρώτα απο ολα ενα μεγάλο μπράβο για τους τοσο καλα ενημερωμένους οδηγούς χρήσης.

μια ερώτηση το εκανα ρουτ και ολα πήγαν καλα,φλασαρα και την pulse σαν πρώτη ρομ και αρχιζω να μαθαίνω απο android.

 

η ερώτηση ειναι η κύλιση πάνω-κατω είναι ετσι σε ολες τις ρομ?η αίσθηση μου ειναι σαν να ανεβαίνεις ανηφόρα και ξαφνικά βρίσκεις κατηφόρα...:)δεν ειναι ομαλή και το πρόσεξα αυτο ειδικά στο browser.

 

υπάρχει κάποια ρομ που το βελτιώνει?

 

ειναι αναλογα τις ρομ.βαλε λεομαρ,κρισκελο η ομεγκα και η κινηση ειναι ομαλη σαν βουτυρο

 

άλλαξα μερικές ρομ,το φαινόμενο συνεχίζεται,απλά βελτιώθηκε με την αλλαγή του στοκ browser.

 

επέστρεψα στην pulse...

 

υπάρχει τρόπος να μη ζητάει να κλείσω το BT οταν το συνδέω με το pc μέσω usb?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους και φυσικά Χρόνια Πολλά, καλά, με υγεία και τυχερά!!!!

 

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το εξής: Εχω θέμα με ένα συγκεκριμένο αριθμό. Δεν μπορώ να τον καλέσω και επίσης δεν μπορώ να στείλω μνμ (μετά από κάνα 3ημερο κάνει fail η αναφορά...) Εγώ είμαι σε Wind, κάλεσα αλλά μου είπαν ότι δεν βλέπουν κάποιο θέμα με την σύνδεσή μου. Επίσης έχει συμβεί κάποιες φορές να με καλούν και να μην τους βγάζει ούτε να απαντήσουν στον τηλεφωνητή και εμένα να μην μου βγάζει μήνυμα ότι κάποιος με κάλεσε (πχ όταν είμαι out of reach...) και γενικά έχω θέμα γιατί είναι εταιρικό το νούμερο και πρέπει να κάνω σωστά την δουλειά μου...Να πω ότι γενικά τέτοια θεματάκια άρχισαν όταν πήγα από το iphone 4 στο S2... έχω ψάξει στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι το "μεμπτό"! Ελπίζω να έχει κάποιος κάποια παρόμοια εμπειρία μπας και με βοηθήσει...ευχαριστώ παιδιά!!!

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχει και η γυναίκα μου που είναι WIND.Δεν μπορεί να καλέσει το σταθερό τηλέφωνο του αδελφού της και έχει αλλάξει τουλάχιστον τρια τηλέφωνα ,παρόλα αυτά το πρόβλημα παραμένει.

Δεν έχει ασχοληθεί με αυτό και τον καλεί μετά στο κινητό χωρίς πρόβλημα.

Μπορεί να μην έχει σχέση αλλά το αναφέρω γιατί μοιάζει με το δικό σου πρόβλημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχει και η γυναίκα μου που είναι WIND.Δεν μπορεί να καλέσει το σταθερό τηλέφωνο του αδελφού της και έχει αλλάξει τουλάχιστον τρια τηλέφωνα ,παρόλα αυτά το πρόβλημα παραμένει.

Δεν έχει ασχοληθεί με αυτό και τον καλεί μετά στο κινητό χωρίς πρόβλημα.

Μπορεί να μην έχει σχέση αλλά το αναφέρω γιατί μοιάζει με το δικό σου πρόβλημα.

 

Αντί να αλλάξει 3 τηλέφωνα μήπως έπρεπε να αλλάξει κάρτα sim ;;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντί να αλλάξει 3 τηλέφωνα μήπως έπρεπε να αλλάξει κάρτα sim ;;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το έχει κάνει και αυτό αλλά τίποτα.

(Τα τηλέφωνα δεν τα άλλαξε γι αυτο το λόγο)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να βρω τον αριθμό κατασκευής ώστε να κάνω root, αλλά στην σελίδα που έχει όλους τους insecure kernels δεν βρίσκω την δική μου κατάληξη (XWKF3). Πρέπει να ταιριάζουν όλα τα γράμματα ή τα 3 πρώτα?

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει και αυτό αλλά τίποτα.

(Τα τηλέφωνα δεν τα άλλαξε γι αυτο το λόγο)

 

Α καλά, κατάλαβα... δεν βλέπω να υπάρχει ελπίδα σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί ακριβώς δεν είναι πρόβλημα γενικό αλλά ειδικό και περίεργο! Τι να πω δεν υπάρχει και κάτι που μπορώ να κάνω... ευχαριστω! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Α καλά, κατάλαβα... δεν βλέπω να υπάρχει ελπίδα σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί ακριβώς δεν είναι πρόβλημα γενικό αλλά ειδικό και περίεργο! Τι να πω δεν υπάρχει και κάτι που μπορώ να κάνω... ευχαριστω! :rolleyes:

 

Το πρόβλημα είναι οτι μάλλον το έχεις ρυθμίσει στο WCDMA/GSM (Auto mode) και σε συνδιασμό με το οτι δεν έχει καλό σήμα στη περιοχή σου με τον παροχό σου έχεις αυτά τα προβλήματα..Για δοκίμασε settings->wireless and network->mobile networks->network mode και βάλτο στο GSM..Νομίζω θα είσαι εντάξει μετά απο αυτό απο άποψη σήματος..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάω να βρω τον αριθμό κατασκευής ώστε να κάνω root, αλλά στην σελίδα που έχει όλους τους insecure kernels δεν βρίσκω την δική μου κατάληξη (XWKF3). Πρέπει να ταιριάζουν όλα τα γράμματα ή τα 3 πρώτα?

 

Σου προτείνω να βάλεις CF-kernel.Δε θα αλλάξει τίποτα στο κινητό σου, εκτός του ότι θα προστεθεί το clockwork recovery (φυσικά ο kernel είναι rooted).

Κι αν θες μπορείς να μεταβείς όποτε θες και σε custom rom.

Μπορείς να βρεις CF-kernel ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να βάλεις CF-kernel.Δε θα αλλάξει τίποτα στο κινητό σου, εκτός του ότι θα προστεθεί το clockwork recovery (φυσικά ο kernel είναι rooted).

Κι αν θες μπορείς να μεταβείς όποτε θες και σε custom rom.

Μπορείς να βρεις CF-kernel ΕΔΩ

 

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όσο για custom.. η μετάβαση μου σε custom είναι δεδομένη :lol: Ποια είναι η ποιο stable? Είναι το κινητό του αδερφού μου όπου δεν ασχολείται και πολύ, οπότε όσα λιγότερα bugs τόσο το καλύτερο.

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...