Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ματιαξα.. Κατι πειραξα με το autostart στο email η καπου κατι κ πλεον δεν χτυπαει notification οταν ερχεται mail.. Πρεπει να μπω στην εφαρμογη κ να κανω ανανεωση..

 

Edit: Πως κ δεν εχει βγει animation οταν αλλαζεις απο portrait σε landscape οπως στο iphone?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θελω να κανω root το κινητο με cf-root αλλα εχω μια ερωτηση... Συμφωνα με τον οδηγο απο τα διαφορα αρχεια zip που υπαρχουν στο xda ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 ) πρεπει να κατεβασω το αρχειο XW_NEE_KI4 που βρισκεται στο 6ο ποστ. Το αρχειο αυτο ομως ειναι η εκδοση v4.1 του cf-root και εγω θα προτιμουσα να κατεβασω μια v5 εκδοση του cf-root ωστε να εχει απο μονο του την CWM v5. Ο αριθμος κατασκευης του κινητου μου ειναι XWKI4 . Αν μπορει καποιος ας μου πει αν ειναι εφικτο το παραπανω.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Πως κ δεν εχει βγει animation οταν αλλαζεις απο portrait σε landscape οπως στο iphone?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αυτό ξαναπέστο...και εμένα θα με ενδιέφερε πολύ αυτό το animation και δεν το έχω δει πουθενά...:(

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια θελω να κανω root το κινητο με cf-root αλλα εχω μια ερωτηση... Συμφωνα με τον οδηγο απο τα διαφορα αρχεια zip που υπαρχουν στο xda ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 ) πρεπει να κατεβασω το αρχειο XW_NEE_KI4 που βρισκεται στο 6ο ποστ. Το αρχειο αυτο ομως ειναι η εκδοση v4.1 του cf-root και εγω θα προτιμουσα να κατεβασω μια v5 εκδοση του cf-root ωστε να εχει απο μονο του την CWM v5. Ο αριθμος κατασκευης του κινητου μου ειναι XWKI4 . Αν μπορει καποιος ας μου πει αν ειναι εφικτο το παραπανω.

 

Κατά προτίμηση βάλε το CF-Root που προβλέπεται για τη δική σου ROM, για ποιο λόγο θέλεις οπωσδήποτε το CWM5;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατά προτίμηση βάλε το CF-Root που προβλέπεται για τη δική σου ROM, για ποιο λόγο θέλεις οπωσδήποτε το CWM5;

 

Δε ξερω αν ισχυει καθως δεν εχω δοκιμασει καμια εκδοση cwm 5.X.X.X μεχρι τωρα απλα περα απο τις οποιες αισθητικες αλλαγες εχω ακουσει οτι παιρνει πιο γρηγορα nandroid backups. Μπορει να το επιβεβαιωσει αυτο καποιος;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ακουσει οτι παιρνει πιο γρηγορα nandroid backups.

 

Δεν ισχύει αυτό αλλά και πάλι δεν αποτελεί τόσο βασικό προνόμιο για να θέλεις τη συγκεκριμένη έκδοση. Αυτό που ισχύει γενικότερα είναι ότι με όποια έκδοση παίρνεις nandroid backup, με την ίδια μπορείς να κάνεις και το restore.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν ισχυει καθως δεν εχω δοκιμασει καμια εκδοση cwm 5.X.X.X μεχρι τωρα απλα περα απο τις οποιες αισθητικες αλλαγες εχω ακουσει οτι παιρνει πιο γρηγορα nandroid backups. Μπορει να το επιβεβαιωσει αυτο καποιος;

 

Όχι δεν ισχύει,

το μόνο καλό είναι ότι μπορείς να πάρεις backup και στην εξωτερική sdcard και να κάνεις install rom ή αρχεία zip από την εξωτερική sdcard.

Εμένα με βολεύει αυτό γιατί εχω μεγάλη εξωτερική sdcard.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες ξέρεις κανένας τι είναι το checkin handoff (υπηρεσίες Google) που μου το βγάζει στο better battery stats;;;;το κιν μου δεν μπαίνει πότε σε deep sleep εξαιτίας του και εχω απίστευτο drain εξαιτίας του..είμαι με omega 8 kernel τον 2.3 και πειραγμενο το framework apk..μιλάμε για +10% την ώρα με κλειστή οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Πολλές επαϕές τις έχω κάνει συγχώνευση με επαϕές μου από το Facebook.δυστυχώς όμως μετά από κάθε full wipe πρέπει να ξανά κάνω συγχώνευση από την αρχή, υπάρχει τρόπος να γίνονται backup οι επαϕές με τις συγχωνεύσεις μαζί; Γιατί η google μου επαναϕέρει τις επαϕές χωρίς τις συγχωνεύσεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Για δοκιμασε την εφαρμογη facetones, κανε απο εκει backup και επαναφορα απο εκει οταν κανεις wipe. Τη βρηκα την εφαρμογη σημερα, συνδεεις τις επαφες που θες με τις επαφες στο facebook και οταν σε καλουν σου βγαζει 3-4 φωτογραφιες απο αυτες που εχει η επαφη σου στο προφιλ σε πολυ καλη αναλυση!Αλλα δεν εχω κανει wipe για να δω αν τις επαναφερει μετα..

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μετα απο αρκετο καιρο απο διαφορα φλασαρισματα που εχετε κανει, σε ποιες custom roms και κερνελ εχετε καταληξει, ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια, μετα απο αρκετο καιρο απο διαφορα φλασαρισματα που εχετε κανει, σε ποιες custom roms και κερνελ εχετε καταληξει, ευχαριστω!

 

Αν διαβάσεις τις πίσω σελίδες σίγουρα θα διαμορφώσεις μια εικόνα. Δεν πιστεύω να περιμένεις από όλους τους κατόχους να πουν τη γνώμη τους!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν μπορείτε να με βοηθήσετε? ειχα βγάλει εντελώς βλακωδώς το allshare και τώρα θέλω να το ξαναεγκαταστήσω γιατί έχω μία TV Samsung LED με DLNA οπότε είναι βολική και κάποια στιγμή θα μου χρειαστεί... έχω το αρχείο αλλα δεν ξέρω που πρέπει να το μεταφέρω...ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τις πίσω σελίδες σίγουρα θα διαμορφώσεις μια εικόνα. Δεν πιστεύω να περιμένεις από όλους τους κατόχους να πουν τη γνώμη τους!

 

Φυσικα και οχι! Απλα καπου σε δυο τρεις κερνελ θα εχουν καταληξει οι ποιο πολλοι, πχ στο galaxys εχουμε τον semaphore ,speedmode ,galaxian

 

my Galaxy S

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια ερώτηση αν μπορείτε να με βοηθήσετε? ειχα βγάλει εντελώς βλακωδώς το allshare και τώρα θέλω να το ξαναεγκαταστήσω γιατί έχω μία TV Samsung LED με DLNA οπότε είναι βολική και κάποια στιγμή θα μου χρειαστεί... έχω το αρχείο αλλα δεν ξέρω που πρέπει να το μεταφέρω...ευχαριστώ!!

 

λοιπόν το κάνω paste στο system/app και πάω να το κάνω install και μου λέει υπάρχει πρόβλημα με την ανάλυση του πακέτου και δεν το εγκαθιστά...

Link to comment
Share on other sites

Καθοτι το θεμα περι root ειναι κλειδωμενο, αναγκαστικα ανοιγω νεο θεμα.

Ψαχνοντας χθες πως να ρουταρω το καινουργιο μου s ii βρηκα αυτο ανεβασμενο στο xperia των xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1319653

το δοκιμασα στο s ii και δουλευει μια χαρα ουτε αντιγραφες αρχειων ουτε τιποτα 2-3 κινησεις και τερμα.

Απ'οτι γραφουν δουλευει και σε παρα πολλα αλλα κινητα.

Προσοχη για οποιον το εφαρμοσει πρεπει να εγκαταστησει πρωτα στο pc adb drivers ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1152148 ) και κατοπιν να ακολουθησει τον οδηγο.

Σκεφτηκα καθοτι θεωρησα οτι ειναι ασφαλεστατος τροπος και δεν ακυρωνει την εγγυηση διοτι δεν κατεβαζεις (download count) η αντικαθιστας κατι να το μοιραστω μαζι σας. :)

Παραθεση: Πριν απο λιγο το συνεδεσα με το Kies και το βλεπει official firmware κανονικοτατα this is the latest firmware κλπ κλπ και ας ειναι root με απεγκατεστημενο το μισο λογισμικο απο αυτα που ειχε μεσα με adblock που του εχει πειραξει τα host files κλπ κλπ

Κατα τα αλλα ειναι official για το Kies. :)

Edited by vagsvag
Παραθεση
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το κάνω paste στο system/app και πάω να το κάνω install και μου λέει υπάρχει πρόβλημα με την ανάλυση του πακέτου και δεν το εγκαθιστά...

 

Γιατι να το κανεις install;αφου το βαζεις στο system/app κανε ενα restart και θα το δεις στις εφαρμογες σου

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το κανεις install;αφου το βαζεις στο system/app κανε ενα restart και θα το δεις στις εφαρμογες σου

 

ευχαριστώ δεν το ήξερα... δυστυχώς όμως έκανα restart αλλά δεν την είδα την εφαρμογή όπως λογικά θα έπρεπε...any other ideas?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το αρχείο allshare Dlna σε .apk κ το κάνεις εγκατάσταση κ δέν κάνει τίποτα?

Γιά κάνει install αυτό που σου έχω δώσει παραπάνω κ ξαναενημερώνεις.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Μια και είπαμε για all share, το δοκίμασα μ ένα λάπτοπ Samsung, με άφηνε μόνο να δω το περιεχόμενο του λάπτοπ αλλα όχι το αντίθετο. Όταν επιχειρησα να παίξω τα βίντεο που έχω στο galaxy δεν ....

Έχετε τίποτα υπ όψη σας? ακαδημαϊκά γιατι μάλλον κάτι δεν παει καλα με την εφαρμογη. Σε 10 λεπτα που ασχολήθηκα η μπαταρία απο 58% έπεσε στο 20.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια και είπαμε για all share, το δοκίμασα μ ένα λάπτοπ Samsung, με άφηνε μόνο να δω το περιεχόμενο του λάπτοπ αλλα όχι το αντίθετο. Όταν επιχειρησα να παίξω τα βίντεο που έχω στο galaxy δεν ....

Έχετε τίποτα υπ όψη σας? ακαδημαϊκά γιατι μάλλον κάτι δεν παει καλα με την εφαρμογη. Σε 10 λεπτα που ασχολήθηκα η μπαταρία απο 58% έπεσε στο 20.

Παίζουν όλα κανονικά και από το τηλ.στο λαπτοπ και από το λαπτοπ στο τηλ.:)
Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!ξερει κανεις να μου πει γιατι τα χρωματα με μερικους κερνελ φαινονται ξεθωριασμενα((speedmod,void ecko) ενω με καποιους αλλους φαινονται κανονικα(siyah,nipmh,cf root)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν όλα κανονικά και από το τηλ.στο λαπτοπ και από το λαπτοπ στο τηλ.:)

 

Εγώ εγώ έχω άσχημη εμπειρία με το DLNA...

Από τον υπολογιστή με τον DLNA manager της SAMSUNG, έχω κάνει μια τρύπα στο νερό.

Παίζει ένα στα 100 αρχεία.Δε δοκίμασα με άλλους συνδυασμούς.

Αυτό που πέτυχα τουλάχιστον είναι να τα παίζει η TV.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!ξερει κανεις να μου πει γιατι τα χρωματα με μερικους κερνελ φαινονται ξεθωριασμενα((speedmod,void ecko) ενω με καποιους αλλους φαινονται κανονικα(siyah,nipmh,cf root)

 

Στις ρυθμισεις οθονης - λειτουργια οθονης εχεις τσεκαρει αν σε ολους τους κερνελς εχεις την ιδια επιλογη?

Το δυναμικο τα σπαει παρεπιπτοντως...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις οθονης - λειτουργια οθονης εχεις τσεκαρει αν σε ολους τους κερνελς εχεις την ιδια επιλογη?

Το δυναμικο τα σπαει παρεπιπτοντως...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ναι και τρωει πολυ μπαταρια επισης.. :lol:

εγω το εχω στην ταινια :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν dlna πεταξτε απο το pc την σαβουρα της sammy και εγκαταστηστε το serviio.παει μπομπα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...