Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως μπορεί να μου προτείνει κανείς κάποια εφαρμογή που μπλοκάρει τις διαφημήσεις στις δωρεάν εφαρμογές και κάποια εφαρμογή που μπλοκάρει τα data από 3g αφού οι ελληνικές εταιρίες δεν έχουν και τα απίστευτα data plans...

 

Αν εισαι ρουτ θα βρεις στο xda ανετα καποιο μποντ εξαλου πολες καστομ ρομ το χουν εντοιχισμενο

Τα ντατα μπορεις να τα μπλοκαρεις μεσα απο τις ρυθμισεις

Διαφωνω για τα data plan ελληνικων εταιριων παντως...μια χαρα περναω με 350 mb σε κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδες!

Ειμαι με CheckRom 3.1.1 και Siyah 2.2 kernel. Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω την εμφανιση του QWERTY πληκτρολογιου οταν γραφω ενα μηνυμα?

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα παιδες!

Ειμαι με CheckRom 3.1.1 και Siyah 2.2 kernel. Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω την εμφανιση του QWERTY πληκτρολογιου οταν γραφω ενα μηνυμα?

 

Αν χρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο της Samsung, στις ρυθμίσεις του έχει επιλογή να το αλλάξεις σε 3x4 διάταξη (εκτός και αν ζητάς κάτι άλλο).

 

Ευχαριστώ πολύ! Μήπως μπορεί να μου προτείνει κανείς κάποια εφαρμογή που μπλοκάρει τις διαφημήσεις στις δωρεάν εφαρμογές

 

Adfree από το market. Απαιτεί όμως root privileges.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο της Samsung, στις ρυθμίσεις του έχει επιλογή να το αλλάξεις σε 3x4 διάταξη (εκτός και αν ζητάς κάτι άλλο).

 

Μαλλον αυτο που εννοω ειναι οτι θελω να δοκιμασω καποιο αλλο πλητρολογιο εκτος της Samsung... :shifty:

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλώς σας βρήκα εχω κάμποσες ερωτήσεις αλλά θα τις βγάλω σιγά σιγά ....

 

Το Facebook μπορεί να γίνει καλύτερο υπάρχει κάποια μοντα γιατί από ότι διχνει είναι λες και είναι. Java

 

Το άλλο είναι για το navigon πως μπορώ να περάσω μόνο ελληνικούς χάρτες και όχι όλους τους ευρωπαϊκούς 2,5 gb. Λολ

 

Μιλάμε πάντα για *****ed apps και φυσικά είμαι. Root

 

Κι αλλές ερωτήσεις to be continued.... Ευχαριστώ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχάς καλώς σας βρήκα εχω κάμποσες ερωτήσεις αλλά θα τις βγάλω σιγά σιγά ....

 

Το Facebook μπορεί να γίνει καλύτερο υπάρχει κάποια μοντα γιατί από ότι διχνει είναι λες και είναι. Java

 

Το άλλο είναι για το navigon πως μπορώ να περάσω μόνο ελληνικούς χάρτες και όχι όλους τους ευρωπαϊκούς 2,5 gb. Λολ

 

Μιλάμε πάντα για *****ed apps και φυσικά είμαι. Root

 

Κι αλλές ερωτήσεις to be continued.... Ευχαριστώ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Καλώς ήρθες. Να σε ενημερώσω ωστόσο ότι στο παρόν forum απαγορεύονται οποιεσδήποτε συζητήσεις για παράνομο λογισμικό.

 

Μαλλον αυτο που εννοω ειναι οτι θελω να δοκιμασω καποιο αλλο πλητρολογιο εκτος της Samsung... :shifty:

 

Σαν ποιο δηλαδή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σαν ποιο δηλαδή;

 

Σαν το GO Keyboard, το οποιο κατεβασα και εχει αρκετα και ωραια skins για το πληκτρολογιο!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν το GO Keyboard, το οποιο κατεβασα και εχει αρκετα και ωραια skins για το πληκτρολογιο!

 

Το πιο ολοκληρωμένο keyboard εκτός swype ειναι το smart keyboard με καταπληκτικό λεξικό και πολλές επιμέρους ρυθμίσεις.

Επειδη όμως ειναι paid (το έχω αγοράσει απο παλιά για το Nexus), δοκίμασε το Go που πιστεύω ότι ειναι πολυ κοντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ολοκληρωμένο keyboard εκτός swype ειναι το smart keyboard με καταπληκτικό λεξικό και πολλές επιμέρους ρυθμίσεις.

Επειδη όμως ειναι paid (το έχω αγοράσει απο παλιά για το Nexus), δοκίμασε το Go που πιστεύω ότι ειναι πολυ κοντα.

 

Δε με πειραζει Κωστα που ειναι paid. Και στο iPhone ειχα αγορασει πανω απο 250€ εφαρμογες και games.

Οσον αφορα στο πληκτρολογιο, δε με ενδιαφερει τοσο το λεξικο οσο να εχει ωραια skins!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δε με πειραζει Κωστα που ειναι paid. Και στο iPhone ειχα αγορασει πανω απο 250€ εφαρμογες και games.

Οσον αφορα στο πληκτρολογιο, δε με ενδιαφερει τοσο το λεξικο οσο να εχει ωραια skins!

 

Δοκιμαζω κι εγω τωρα το Go, ειναι πολυ βελτιωμένο μην δώσεις χρήματα αν δεν το δοκιμασίες αρκετα?

 

EDIT

Παρα πολυ καλο δεν περίμενα ότι θα έχει βελτιωθεί τόσο. Τα παει επίσης καλα όταν γράφεις με swype style.

 

Εγω παρόλο που δοκιμαζω αρκετές custom rom, κατεληξα στο να μονταρω τα tweaks που θέλω στην official που προτιμώ.

Αφαιρώ ότι δεν μου χρειαζεται και πραγματικα έχω φτιάξει μια πολυ καλη ρομ όπως την θέλω εγω.

Έχω την KJ2 αλλα σήμερα λέω να φτιάξω την KJ3, όχι γιατι περιμένω κάτι καλυτερο, αλλα γιατι υπάρχουν κάποια tweaks που με ενδιαφέρουν και δουλεύουν μόνο σ αυτήν.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα σημαντικο προβλημα με το gps μου.Πριν απο 4 μερες ημουν στο δρομο και ειπα να τσεκαρω το gps μου και ανοιξα το gps test να δω σε ποσους δορυφορους θα συνδεθει.12 λεπτα ημουν εξω κ μεχρι που εφτασα σπιτι δεν ειχε συνδεθει!!Εβρισκε 9-10 δορυφορους και ξαφνικα μηδενιζοταν και παλι απο την αρχη.Εψιαξα στο ιντερνετ κ πριν απο 2 μερες αποφασησα να του περασω ξανα το modem KI4.Ειμαι με omega 6 και το φλασαρα απο cwm.Χτες που το χρησιμοποιησα συνδεθηκε σε 2 λεπτα αλλα το accurasy feet στο gps test δεν ελεγε να πεσει με αποτελεσμα να ψιλολαγκαρει το sygic.Μετα απο 10 λεπτα επεσε στα 15-30 feet.Και σημερα πηρα ενα αλλο galaxy s II και τα εβαλα διπλα διπλα και τα ανοιξα ταυτοχρονια μεσα σε δωματιο και το αλλο galaxy συνδεθηκε σε 20 δευτερολεπτα και εμενα εκανε καπου στα 3 λεπτα.Και το αλλο galaxy omega 6 εχει.Μπορει να μου πει καποιος τι μπορει να φταει?εχω δοκιμασει τα παντα.(Faster fix,clear data απο gps test).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα σημαντικο προβλημα με το gps μου.Πριν απο 4 μερες ημουν στο δρομο και ειπα να τσεκαρω το gps μου και ανοιξα το gps test να δω σε ποσους δορυφορους θα συνδεθει.12 λεπτα ημουν εξω κ μεχρι που εφτασα σπιτι δεν ειχε...

 

Το εχεις σε καμια περιεργη θηκη??

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις σε καμια περιεργη θηκη??

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μια κοινη διαφανη θηκη του εχω βαλει και εκτος αυτου οταν το συγκρινα με το αλλο κινητο τα ειχα και τα 2 εκτος θηκης...Ασε εχω προβληματιστει πολυ ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Μια κοινη διαφανη θηκη του εχω βαλει και εκτος αυτου οταν το συγκρινα με το αλλο κινητο τα ειχα και τα 2 εκτος θηκης...Ασε εχω προβληματιστει πολυ ασχημα.

 

Δεν βάζεις και καμιά άλλη ρομ να δοκιμάσεις; Μπορεί μα μην έκατσε κάτι καλά βρε παιδί μου.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μια κοινη διαφανη θηκη του εχω βαλει και εκτος αυτου οταν το συγκρινα με το αλλο κινητο τα ειχα και τα 2 εκτος θηκης...Ασε εχω προβληματιστει πολυ ασχημα.

Αν είχες καιρό να ανοίξεις το gps είναι λογικό να αργήσει. Μπορεί ο φίλος σου να το χρησιμοποιεί συχνά και να είχε την τελευταία θέση των δορυφόρων. Από περιέργεια, δοκίμασε να ανοίξεις και το internet να δούμε αν θα βοηθήσει. Πάντως για να σε καθησυχάσω και μένα το gps test ήταν λίγο άστατο, αλλά το igo δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες καιρό να ανοίξεις το gps είναι λογικό να αργήσει. Μπορεί ο φίλος σου να το χρησιμοποιεί συχνά και να είχε την τελευταία θέση των δορυφόρων. Από περιέργεια, δοκίμασε να ανοίξεις και το internet να δούμε αν θα βοηθήσει. Πάντως για να σε καθησυχάσω και μένα το gps test ήταν λίγο άστατο, αλλά το igo δουλεύει μια χαρά.

 

Σωστή πρόταση.Άνοιξε τα data μα δεις αν κλειδώνει γρήγορα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάτε settings->about phone->status και να μου πείτε αν δείχνει το νούμερο σας; Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πεί γιατί γίνεται αυτό γιατί έχω βάλει antitheft πρόγραμμα και σε περίπτωση αλλαγής sim δεν θα μπορώ να δώ το καινούργιο νούμερο... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάτε settings->about phone->status και να μου πείτε αν δείχνει το νούμερο σας; Αν ξέρει κάποιος κάτι ας μου πεί γιατί γίνεται αυτό γιατί έχω βάλει antitheft πρόγραμμα και σε περίπτωση αλλαγής sim δεν θα μπορώ να δώ το καινούργιο νούμερο... :mad:

 

Στο δικό μου δε βγάζει το νούμερο μου. Πως μπορείτε να το βάλεις εκεί;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις και καμιά άλλη ρομ να δοκιμάσεις; Μπορεί μα μην έκατσε κάτι καλά βρε παιδί μου.

 

Απο την Omega 4 εχω αυτο το προβλημα..Απο τοτε ψαχνομουνα.Και οσο για την 2η απαντηση το gps το ειχα χρησιμοποιησει χτες και για αρκετη ωρα και το ιδιο και το αλλο παιδι απο οτι μου ειπε.Οσο αυτο που μου λετε για το data ανοιχτο θα το δοκιμασω και θα σας πω.Αλλα αν το κανω τωρα λογικο δεν ειναι να μπει γρηγορα αφου το ειχα ανοιχτο πριν κανενα 5ωρο???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτην την εχει βαλει κανεις?

http://galnetmiui.co.uk/landing/ics-builds/

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αλλο mod εκτος απο αυτο του sicopat για call recording? Γιατι το συγκεκριμενο μεγαλωνει την εικονα κ μπλεκετε με τον αριθμο κ το ονομα. Λεπτομερεια θα μου πεις..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αλλο mod εκτος απο αυτο του sicopat για call recording? Γιατι το συγκεκριμενο μεγαλωνει την εικονα κ μπλεκετε με τον αριθμο κ το ονομα. Λεπτομερεια θα μου πεις..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Γιατί δεν βάζεις κάποια εφαρμογή; υπάρχουν πολλές και πάρα πολύ καλές out there ;)

Εγώ αυτό έκανα και ησύχασα..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις κάποια εφαρμογή; υπάρχουν πολλές και πάρα πολύ καλές out there ;)

Εγώ αυτό έκανα και ησύχασα..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Χμμμ επειδη ειναι ενσωματωμενο, δεν θα ηθελα καποια εξτρα εφαρμογη να τρεχει, με βολευει ετσι οπως το εχουν τα mods κ σε συνδιασμο με το no rotate during calls δουλευει αψογα μεχρι στιγμης αν εξαιρεσεις το μεγεθος της εικονας. Θα το ψαξω ομως, για να το λες ;-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα σημαντικο προβλημα με το gps μου.Πριν απο 4 μερες ημουν στο δρομο και ειπα να τσεκαρω το gps μου και ανοιξα το gps test να δω σε ποσους δορυφορους θα συνδεθει.12 λεπτα ημουν εξω κ μεχρι που εφτασα σπιτι δεν ειχε συνδεθει!!Εβρισκε 9-10 δορυφορους και ξαφνικα μηδενιζοταν και παλι απο την αρχη.Εψιαξα στο ιντερνετ κ πριν απο 2 μερες αποφασησα να του περασω ξανα το modem KI4.Ειμαι με omega 6 και το φλασαρα απο cwm.Χτες που το χρησιμοποιησα συνδεθηκε σε 2 λεπτα αλλα το accurasy feet στο gps test δεν ελεγε να πεσει με αποτελεσμα να ψιλολαγκαρει το sygic.Μετα απο 10 λεπτα επεσε στα 15-30 feet.Και σημερα πηρα ενα αλλο galaxy s II και τα εβαλα διπλα διπλα και τα ανοιξα ταυτοχρονια μεσα σε δωματιο και το αλλο galaxy συνδεθηκε σε 20 δευτερολεπτα και εμενα εκανε καπου στα 3 λεπτα.Και το αλλο galaxy omega 6 εχει.Μπορει να μου πει καποιος τι μπορει να φταει?εχω δοκιμασει τα παντα.(Faster fix,clear data απο gps test).

 

Για δοκίμασε αυτό

Εγκατάσταση από recovery

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...