Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόντεμ κi4 και με διαφορά .ότι καλύτερο .έχω δοκιμάσει τα πάντα και πάντα καταληγω εδώ .

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

 

Να σου πω την αληθεια νομιζω οτι με το ΚΙ3 ειχα λιγο καλυτερη αποδοση στην μπαταρια οποτε χρησιμοποιουσα το 3g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σου πω την αληθεια νομιζω οτι με το ΚΙ3 ειχα λιγο καλυτερη αποδοση στην μπαταρια οποτε χρησιμοποιουσα το 3g

 

Επίσης πολύ καλό μόντεμ.

Κοίτα σίγουρα πολλά παίζουν ρόλο.για μένα για το χώρο μου την δουλειά μου κτλ κτλ το ΚΙ4 ανταποκρίνεται καλύτερα. :)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@hackfree, @tsilas_1991, @georgioskio

να είστε καλά

 

Να μας μεταφέρω στην τάξη , για να μην μας μεταφέρουν εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

edit: Ας τολμήσω .......

Το sygic aura έχει τα καλλίτερα γραφικά , καλό χάρτη ,ευχάριστο σαν την omega rom, κλειδώνει σε δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι

Το DON'T PANIC ,έχει καλό χάρτη, καλά γραφικά , κλειδώνει με λίγα δεύτερα παραπάνω από sygic

το Navigon έχει καλό χάρτη , πολύ μέτρια γραφικά , κλειδώνει σε κανα δυο λεπτά σε σπίτι

το igo χρησιμοποιεί τον ίδιο χάρτη με navigon αλλά βγαίνει πιο αργά από Navigon , γραφικά τα (skins) τα κάνουν οι χρήστες και έχει φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο ,εικονίδια για poi, κάμερες....

κλειδώνει σε μισό λεπτό σε πορεία (σε σπίτι σε περίπου στα 5 λεπτά )

To Ndrive χάλια γραφικά, καλός χάρτης

(χάρτης ανάλογα στην περιοχή που κινούμαστε)

Τα παραπάνω δοκιμασμένα με την OMEGA ROM (για το γρήγορο κλείδωμα των δορυφόρων)

Ξέρεις πως μπορώ να βάλω pois speedcams κλπ στο igo και με ποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

...Κοίτα σίγουρα πολλά παίζουν ρόλο.για μένα για το χώρο μου την δουλειά μου κτλ κτλ το ΚΙ4 ανταποκρίνεται καλύτερα...

 

Θα συμφωνησω μαζι σου ως προς την επιλογη του modem και θα αναφερω ενδεικτικα οτι σε σημεια οπου ειχα 3-4 γραμμες 2G σημα,με το KI4 ειχα μια γραμμη 3G.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως μπορώ να βάλω pois speedcams κλπ στο igo και με ποιο τρόπο?

 

φιλε υπαρχει ολοκληρο θεμα για το igo

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

πήγαινε απο εκει καλυτερα και ρωτα οτι θελεις:)

 

Θα συμφωνησω μαζι σου ως προς την επιλογη του modem και θα αναφερω ενδεικτικα οτι σε σημεια οπου ειχα 3-4 γραμμες 2G σημα,με το KI4 ειχα μια γραμμη 3G.

 

και εγω καπως ετσι ειμαι!

επισης και το wifi ανταποκρινεται καλυτερα!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ενα backup απο cwm και θελω να το σβησω...που ακριβως είναι εγκατεστημενο για να το σουταρω???ξερει κανεις???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ενα backup απο cwm και θελω να το σβησω...που ακριβως είναι εγκατεστημενο για να το σουταρω???ξερει κανεις???

 

υπαρχει φακελος στην sd clockworkmod...:)

Link to comment
Share on other sites

και εγω καπως ετσι ειμαι!

επισης και το wifi ανταποκρινεται καλυτερα!

 

ακριβως!κλειδωμα σε ασυρματο δικτυο στο μισο χρονο απο τα XI1 & XI3 modems.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, σαν καινουργια κατοχος του κινητου αυτου μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια επισημη ρομ για το κινητο μας απο την samsung? εχω εχω την ΚΙ1 και που μπορω να την βρω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, σαν καινουργια κατοχος του κινητου αυτου μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια επισημη ρομ για το κινητο μας απο την samsung? εχω εχω την ΚΙ1 και που μπορω να την βρω?

 

Διάβασε εδω

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

*nnik_1969* Νικολα Κανενα νεο απο τους "Kamerounezous"....?????

 

 

Giorgiosalon αγορίνα μου, μου εγραψες στο νήμα της Ωμέγα αλλά σου απαντώ εδώ για να μη βγούμε off topic.

Χρησιμοποιώ εδώ και δυο ημέρες την turkbey.

Η ρομ για μένα έχει με διaφορά το πιο όμορφο theme,που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή ακόμα και όταν γίνεται λίγο "καγκούρικο".

Ίσως υστερεί λίγο σε smoothness σε σχέση με την Ωμέγα ,μπορεί και όχι όμως.

Ωστόσο όσον αφορά την εμφάνιση είναι τα πάντα προσεγμένα μέχρι κεραίας.

Έχει έναν φοβερά όμορφο dialer ,όπως και ένα εξαιρετικο full screen caller ID,δηλαδή όταν σε καλεί κάποιος φαίνεται η φωτογραφία του σε όλη την οθόνη και όχι σε μικρό πλαίσιο-πιξελιασμένη βέβαια-

Κατά τα άλλα είναι μια kj3 σαν αυτή που θα βγεί στην Ωμέγα με ίδια συμπεριφορά στη μπαταρία.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Giorgiosalon αγορίνα μου, μου εγραψες στο νήμα της Ωμέγα αλλά σου απαντώ εδώ για να μη βγούμε off topic.

Χρησιμοποιώ εδώ και δυο ημέρες την turkbey.

Η ρομ για μένα έχει με διaφορά το πιο όμορφο theme,που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή ακόμα και όταν γίνεται λίγο "καγκούρικο".

Ίσως υστερεί λίγο σε smoothness σε σχέση με την Ωμέγα ,μπορεί και όχι όμως.

Ωστόσο όσον αφορά την εμφάνιση είναι τα πάντα προσεγμένα μέχρι κεραίας.

Έχει έναν φοβερά όμορφο dialer ,όπως και ένα εξαιρετικο full screen caller ID,δηλαδή όταν σε καλεί κάποιος φαίνεται η φωτογραφία του σε όλη την οθόνη και όχι σε μικρό πλαίσιο-πιξελιασμένη βέβαια-

Κατά τα άλλα είναι μια kj3 σαν αυτή που θα βγεί στην Ωμέγα με ίδια συμπεριφορά στη μπαταρία.

 

Φιλε μου μου ειπαν καποιοι που την δικιμασαν για την μπαταρια της και οτι ανεβαζει θερμοκρασια...ισχυει???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μου ειπαν καποιοι που την δικιμασαν για την μπαταρια της και οτι ανεβαζει θερμοκρασια...ισχυει???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι φιλε μου, ισχυει.. Τουλαχιστον σε μενα.. Εκανα μια ερευνα ανταγωνισμου, δεν εντοπισα κατι ανησυχητικο (η omega ειναι η καλυτερη rom εκει εξω) και ξαναγυρισα στα γνωστα καλα της omega..

 

Με τη rom του τουρκου η στανταρ θερμοκρασια μου ηταν γυρω στους 27 βαθμους αλλα παιζοντας λιγο angry birds πηγαινε ανετα στους 38-39.. Θερμοκρασια που με omega δεν εχω δει..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Giorgiosalon αγορίνα μου, μου εγραψες στο νήμα της Ωμέγα αλλά σου απαντώ εδώ για να μη βγούμε off topic.

Χρησιμοποιώ εδώ και δυο ημέρες την turkbey.

Η ρομ για μένα έχει με διaφορά το πιο όμορφο theme,που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή ακόμα και όταν γίνεται λίγο "καγκούρικο".

Ίσως υστερεί λίγο σε smoothness σε σχέση με την Ωμέγα ,μπορεί και όχι όμως.

Ωστόσο όσον αφορά την εμφάνιση είναι τα πάντα προσεγμένα μέχρι κεραίας.

Έχει έναν φοβερά όμορφο dialer ,όπως και ένα εξαιρετικο full screen caller ID,δηλαδή όταν σε καλεί κάποιος φαίνεται η φωτογραφία του σε όλη την οθόνη και όχι σε μικρό πλαίσιο-πιξελιασμένη βέβαια-

Κατά τα άλλα είναι μια kj3 σαν αυτή που θα βγεί στην Ωμέγα με ίδια συμπεριφορά στη μπαταρία.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ για το θέμα και ειδικά για τον dialer με τον full screen caller ID. Εγώ την είχα βάλει για μια μέρα, αλλά τελικά ξαναγύρισα στην αγαπημένη Omega βάζοντας τον dialer του @@@Bey και είμαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μου ειπαν καποιοι που την δικιμασαν για την μπαταρια της και οτι ανεβαζει θερμοκρασια...ισχυει???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Όταν την έβαλα full wipe όλα δούλευαν ρολόι.

Ά και με τον speedmod kernel.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ για το θέμα και ειδικά για τον dialer με τον full screen caller ID. Εγώ την είχα βάλει για μια μέρα, αλλά τελικά ξαναγύρισα στην αγαπημένη Omega βάζοντας τον dialer του @@@Bey και είμαι κομπλέ!

 

Εμένα με τρελαίνει και η taskbar.Φοβερή 3d αίσθηση.

Edited by ioathe
Διπλο post

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όταν την έβαλα full wipe όλα δούλευαν ρολόι.

Ά και με τον speedmod kernel.

 

Ποιον απο ολους???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ποιον απο ολους???

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

s2-k2-i3...

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά καλησπέρα!!

Περασα πριν καποιες μέρες κ γω την ΚJ2 με το ΚΙ4 modem, αλλά από τότε έχω προβλήματα με τη συνδεση Wifi!!

Προηγουμένως είχα την ΚΙ3 Rom me to KI3 modem κ δεν είχα κανένα θέμα!

Μπορώ να φλάσάρω το παλιό μοντεμ στην Omega 5.0 XT??

Αν γινεται, δώστε μου ένα λινκ για το ΚΙ3 modem κ ενημερωστε με για τον τροπο φλασαρισματος του!

Πρεπει να κάνω reboot σε recovery κ να πατήσω κάτι συγκεκριμένο???

Ευχαριστω εκ των προτέρων παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά καλησπέρα!!

Περασα πριν καποιες μέρες κ γω την ΚJ2 με το ΚΙ4 modem, αλλά από τότε έχω προβλήματα με τη συνδεση Wifi!!

Προηγουμένως είχα την ΚΙ3 Rom me to KI3 modem κ δεν είχα κανένα θέμα!

Μπορώ να φλάσάρω το παλιό μοντεμ στην Omega 5.0 XT??

Αν γινεται, δώστε μου ένα λινκ για το ΚΙ3 modem κ ενημερωστε με για τον τροπο φλασαρισματος του!

Πρεπει να κάνω reboot σε recovery κ να πατήσω κάτι συγκεκριμένο???

Ευχαριστω εκ των προτέρων παιδια!!

 

Ναι μπορείς να αλλάξεις modem

Δες εδω για modem.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα για να αλλαξω το lockscreen και επεσα πανω σε αυτο.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1307266 ..

το εχει δει κανεις?εχουν κανει απιστευτη δουλεια οι ανθρωποι.. .

Link to comment
Share on other sites

κατέληξα για άλλη μια φορά σε checkrom 3.1 και η ρομ απλά τα σπάει για μένα παιδιά.

Τα πάντα όλα,ότι κ αν κάνω πάντα ο leo με κερδίζει...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Σε αρχικο σταδιο βεβαια αλλα μαλλον θα χαρουμε τα χριστουγεννα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε αρχικο σταδιο βεβαια αλλα μαλλον θα χαρουμε τα χριστουγεννα :lol::lol:

 

Ναι...και η οθονη μας απο 4,3 θα γινει 3,7 γιατι θα μας τρωει το κατω μερος η π@π@ρια με τα εικονιδια...μονο αν τα 3 πληκτρα που εχει κατω λειτουργεισουν για το ICS και αφησει ολη την οθονη για εμας θα λεει αλλιως....:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...