Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δεν σου φαίνονται καλύτερα τα χρώματα στο S4 mini; γιατί εγώ βλέπω καλύτερο λευκό στο S4 mini.

 

Ναι, τελικά το παρατηρώ αυτές τις 2 μέρες που το έχει ο αδερφός μου και μπορώ να πω ότι τα χρώματα είναι πιο σωστά απ'του S2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγκατέστησα στο κινητό το πρόγραμμα τησ vodafone to protect και ορισα κωδικό όπωσ ακριβώσ ζητούσε η εταιρεία με 8ψήφιο αριθμό με γράμματα κεφαλαία και αριθμούς...βάζοντας με νέα κάρτα σιμ αυτομάτως ενεργοποιείται το πρόγραμμα και μου ζητάει τον κωδικό pin αλλά το κινητό δεν μου δίνει να γράψω γράμματα παρά μονο αριθμούσ και ξαφνικά το τηλ είναι κλειδωμένπο και δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω...γνωρίζει κάποιοσ τι μπορώ να κάνω γιατί έχω μείναι ξαφνικά χωρίσ κινητό.
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα στο κινητό το πρόγραμμα τησ vodafone to protect και ορισα κωδικό όπωσ ακριβώσ ζητούσε η εταιρεία με 8ψήφιο αριθμό με γράμματα κεφαλαία και αριθμούς...βάζοντας με νέα κάρτα σιμ αυτομάτως ενεργοποιείται το πρόγραμμα και μου ζητάει τον κωδικό pin αλλά το κινητό δεν μου δίνει να γράψω γράμματα παρά μονο αριθμούσ και ξαφνικά το τηλ είναι κλειδωμένπο και δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω...γνωρίζει κάποιοσ τι μπορώ να κάνω γιατί έχω μείναι ξαφνικά χωρίσ κινητό.

πας σερβις επισημο η μη μαλλον.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα στο κινητό το πρόγραμμα τησ vodafone to protect και ορισα κωδικό όπωσ ακριβώσ ζητούσε η εταιρεία με 8ψήφιο αριθμό με γράμματα κεφαλαία και αριθμούς...βάζοντας με νέα κάρτα σιμ αυτομάτως ενεργοποιείται το πρόγραμμα και μου ζητάει τον κωδικό pin αλλά το κινητό δεν μου δίνει να γράψω γράμματα παρά μονο αριθμούσ και ξαφνικά το τηλ είναι κλειδωμένπο και δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω...γνωρίζει κάποιοσ τι μπορώ να κάνω γιατί έχω μείναι ξαφνικά χωρίσ κινητό.

 

Μα το pin (της sim) είναι μόνο αριθμοί... :X

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

μέρα, τελικά ρε παιδιά, για να κάνουμε restore ένα nandroid back up ή και να φλασάρουμε μια καστομιά, πρέπει να κάνουμε, μετά τα 3 wipe, format preload & system ή όχι???

:confused:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του facebook κάθε φορά που την ανοίγω βγάζει το σπαστικό μήνυμα "SAMSUNG GALAXY" will have access to your profile" κλπκλπ ...Πατάω φυσικά cancel. Πώς γίνεται να το ξεφορτωθώ να μην το βγάζει κάθε φορά?! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή του facebook κάθε φορά που την ανοίγω βγάζει το σπαστικό μήνυμα "SAMSUNG GALAXY" will have access to your profile" κλπκλπ ...Πατάω φυσικά cancel. Πώς γίνεται να το ξεφορτωθώ να μην το βγάζει κάθε φορά?! Ευχαριστώ!

 

 

Κάνεις αποσύνδεση κάθε φορά από την εφαρμογή, και ξανά σύνδεση όταν θες να ξαναμπείς; Γιατί έχω την εντύπωση πως μόνο την πρώτη φορά το βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

μέρα, τελικά ρε παιδιά, για να κάνουμε restore ένα nandroid back up ή και να φλασάρουμε μια καστομιά, πρέπει να κάνουμε, μετά τα 3 wipe, format preload & system ή όχι???

:confused:

 

Σε καποιες περιπτωσεις πρεπει, εγω π.χ. οταν πηγαινω απο Samsung based rom σε AOSP/CM εχω προβληματα αν δεν κανω format system...

Το ιδιο κι οταν επαναφερω καποιο nandroid backup, οχι της rom που εχω ηδη, αλλα καποιας αλλης...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αποσύνδεση κάθε φορά από την εφαρμογή, και ξανά σύνδεση όταν θες να ξαναμπείς; Γιατί έχω την εντύπωση πως μόνο την πρώτη φορά το βγάζει.

Nαι έτσι κάνω...δεν θέλω να είναι ανοιχτό. Γι'αυτό λες ε?

Link to comment
Share on other sites

Nαι έτσι κάνω...δεν θέλω να είναι ανοιχτό. Γι'αυτό λες ε?

 

Γι' αυτό το κάνει, ναι. Αν πας ρυθμίσεις, διαχείριση εφαρμογών, όλες, υπάρχει μία εφαρμογή με το όνομα SNS, αν δεν κάνω λάθος, και έχει για εικονίδιο αυτό του facebook. Σου έχει επιλογή να την απενεργοποιήσεις; Αν ναι, καν' το και κοίτα αν θα στο βγάλει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το native camera app σε galaxy s2. Μόλις ανοίξω την εφαρμογή το μόνο που βλέπω είναι μαύρη οθόνη. Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δίχως αποτέλεσμα. Δεν νομίζω να είναι θέμα hardware γιατί κάποιες εφαρμογές όπως το mirror που κάνει χρήση της μπροστινής κάμερας δουλεύει κανονικότατα. Το κινητό είναι εκτός εγγύησης και δεν θέλω να πληρώσω για έλεγχο κτλ. Αντιμετώπισε κάποιος τέτοιο θέμα; Καμιά συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το native camera app σε galaxy s2. Μόλις ανοίξω την εφαρμογή το μόνο που βλέπω είναι μαύρη οθόνη. Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δίχως αποτέλεσμα. Δεν νομίζω να είναι θέμα hardware γιατί κάποιες εφαρμογές όπως το mirror που κάνει χρήση της μπροστινής κάμερας δουλεύει κανονικότατα. Το κινητό είναι εκτός εγγύησης και δεν θέλω να πληρώσω για έλεγχο κτλ. Αντιμετώπισε κάποιος τέτοιο θέμα; Καμιά συμβουλή;

 

Kαι ποιος σου είπε ότι μόνο παρέα χαλάνε οι κάμερες;

Δοκίμασε και μια άλλη εφαρμογή για κάμερα και αν δε σου δουλεύει και πάλι σε βλέπω για αλλαγή πίσω κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το native camera app σε galaxy s2. Μόλις ανοίξω την εφαρμογή το μόνο που βλέπω είναι μαύρη οθόνη. Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δίχως αποτέλεσμα. Δεν νομίζω να είναι θέμα hardware γιατί κάποιες εφαρμογές όπως το mirror που κάνει χρήση της μπροστινής κάμερας δουλεύει κανονικότατα. Το κινητό είναι εκτός εγγύησης και δεν θέλω να πληρώσω για έλεγχο κτλ. Αντιμετώπισε κάποιος τέτοιο θέμα; Καμιά συμβουλή;

το ειχες το προβλημα πριν η παρουσιαστηκε με την εφαρμογη που περασες? αν ειναι μετα, απεγκατεστησε την εφαρμογη η ξαναεγκατεστησε την ρομ,πριν ενα χρονο επαθα το ιδιο,και αν θυμαμαι στον πανικο μου εκανα αυτα που σου γραφω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έτσι είναι όπως τα λες! Δοκίμασα εφαρμογή για χρήση της πίσω κάμερας και τίποτα. Οπότε η αλλαγή κάμερας είναι αναπόφευκτη:cry:
Link to comment
Share on other sites

σε συσκευη γνωστου, οχι S2, μετα απο πτωση ειχε σταματησει να λειτουργει η καμερα. πηγαινοντας το στο service, του ειπαν πως απλα ειχε αποσυνδεθει η καλωδιοταινια της καμερας, την οποια και συνδεσαν ξανα. μηπως εχει συμβει κατι τετοιο και σε σενα;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχει υποστεί πεσίματα οπότε πιθανότατα να αποσυνδέθηκε η κάμερα! Μάλλον θα το χειρουργήσω ο ίδιος κάποια στιγμή :D Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας!
Link to comment
Share on other sites

απο οταν περασα την 4.1.2 μου φαινεται πως εχει χασει την ευασθησια στο δεξι(back) πληκτρο :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό με το δεξί πλήκτρο να αντιδρά πιο αργά αλλά νόμιζα πως ήταν η ιδέα μου
Link to comment
Share on other sites

απο οταν περασα την 4.1.2 μου φαινεται πως εχει χασει την ευασθησια στο δεξι(back) πληκτρο :confused::confused:

 

 

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό με το δεξί πλήκτρο να αντιδρά πιο αργά αλλά νόμιζα πως ήταν η ιδέα μου

 

Οχι βρε παιδια... δεν νομιζω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σκάλιζα και έχασα το εικονίδιο Ρυθμίσεις . Πως να το επαναφέρω ?????:scared::scared::scared:

 

Από τις εφαρμογές ή συντόμευση?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σκάλιζα και έχασα το εικονίδιο Ρυθμίσεις . Πως να το επαναφέρω ?????:scared::scared::scared:

 

μήπως τις έκρυψες? οι σύγχρονοι launchers το κάνουν αυτό :ninja:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Tις προάλλες δοκίμαζα κάποιους launcher (go & next) και ξαφνικά είδα ότι μετά από καιρό μου εμφάνισε sod, όταν ακόμα είχα ics. Έχω την 4.1.

 

Στην αρχή νόμισα ότι ήταν από τους launcher αλλά μου το κανε και αφότου τους ξύλωσα και παρέμεινα με τον apex. Λέτε να ναι κανά θέμα του κινητού ή να φταίει ο opera που αν και δεν τον χρησιμοποιώ είναι η πιο πρόσφατη αναβάθμιση εφαρμογής που θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.1.2 , κάποια πράγματα δεν πήγαιναν τόσο καλά , και κάποιες εφαρμογές δεν δούλευαν σωστά .

Είπα να κάνω " επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων " , λαμβάνοντας σαν δεδομένο 'οτι θα με επέστρεφε στη 4.0.3 που

ήταν και η version android , όταν αγόρασα το S2 και τα πάντα δούλευαν ρολόϊ . Το θέμα είναι ότι μετά την "επαναφορά :lol:"

βλέπω και πάλι την 4.1.2

Τι διάολο γίνεται , δεν μπορώ να γυρίσω στην 4.0.3 και υπάρχει περίπτωση/τρόπος να επαναφέρω τις επαφές μου ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...