Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για βνα δουμε ... και εγω επιτελους μεσω ΚΙΕΣ κατεβαζω την αναβαθμιση που μου δινει (LS4) και απορω που ενω ειναι όπως λετε 22mb στην εξελιξη αναβαθμισης υλικολογισμικου κετεβαζει περιπου 20 λεπτα τωρα και ειναι ακομα στο 35%......!!!!!!!!!!! τοση ωρα για 22 ΜΒ??? εχω την εντυπωση οτι κατεβαζει απο την αρχη την ROM 400+ mb .... και να δω στο τελος αν κανει την αναβαθμιση μιας και ειμαι και ROOT. θα σας πω σε λιγο.

 

Tόλη τίποτα νεότερο; Κάνω κι εγώ το ίδιο ακριβώς αυτή τη στιγμή (με root) και έφτασε στο 20% σε μόλις ένα λεπτό, εσένα έγινε κανονικά η αναβάθμιση; Όπως είπα και στα "firmwares" πάντως, αν κάνει νερά.. nordic με Odin και τέλος.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tόλη τίποτα νεότερο; Κάνω κι εγώ το ίδιο ακριβώς αυτή τη στιγμή (με root) και έφτασε στο 20% σε μόλις ένα λεπτό, εσένα έγινε κανονικά η αναβάθμιση; Όπως είπα και στα "firmwares" πάντως, αν κάνει νερά.. nordic με Odin και τέλος.:p

 

παιδια μολις τελειωσε .... ΟΛΑ ΚΑΛΑ !! βεβαια το τηλ ειναι τωρα UNROOT και το alliance mods αλλα και το ripple effect που ειχα βαλει χαθηκan .... οπότε εμενα σιγουρα κατεβασε την ολοκληρη νεα ROM και την περασε απο πανω. δεν χαθηκε καμια ρυθμιση ή προγραμμα (εκτoς απο οτι ειχα κανει με το alliance mod ) :):)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις τελειωσε .... ΟΛΑ ΚΑΛΑ !! βεβαια το τηλ ειναι τωρα UNROOT και το alliance mods αλλα και το ripple effect που ειχα βαλει χαθηκan .... οπότε εμενα σιγουρα κατεβασε την ολοκληρη νεα ROM και την περασε απο πανω. δεν χαθηκε καμια ρυθμιση ή προγραμμα (εκτoς απο οτι ειχα κανει με το alliance mod ) :):)

 

Tα ίδια ακριβώς κι από εδώ, ρυθμίσεις εφαρμογές κλπ όλα στη θέση τους, συν του ότι προστέθηκαν ξανά όσα είχα απεγκαταστήσει με το titanium backup (hubs κλπ κλπ) και το ότι προστέθηκε και το Moυσική Play στις υπόλοιπες. Το εικονίδιο του root υπήρχε κανονικά αλλά μιας και δεν μπορούσε να δουλέψει το απεγκατέστησα απ'το Play και είμαι και πάλι όπως θα με ήθελε η μαμά Samsung..:rolleyes:

 

Τη βλέπω λίγο πως συμπεριφέρεται και ενημερώνω :)

Link to comment
Share on other sites

Tα ίδια ακριβώς κι από εδώ, ρυθμίσεις εφαρμογές κλπ όλα στη θέση τους, συν του ότι προστέθηκαν ξανά όσα είχα απεγκαταστήσει με το titanium backup (hubs κλπ κλπ) και το ότι προστέθηκε και το Moυσική Play στις υπόλοιπες. Το εικονίδιο του root υπήρχε κανονικά αλλά μιας και δεν μπορούσε να δουλέψει το απεγκατέστησα απ'το Play και είμαι και πάλι όπως θα με ήθελε η μαμά Samsung..:rolleyes:

 

Τη βλέπω λίγο πως συμπεριφέρεται και ενημερώνω :)

ποιο εικονειδιο ειναι για το ροοτ???? εγω δεν το βρηκα ....αραγε κανει το root του philz γαι την LS8 στην νεα εκδοση???

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος γνωρίζει, ας με διαφωτίσει παρακαλώ:confused:

Εδώ και κάπου 3 μέρες,έχουν αρχίσει να εξαφανίζονται εικονίδια απο τη notification bar. Όταν η φόρτιση ειναι στο 100%, δεν το δείχνει πλέον, το ξυπνήτρι ενώ το δείχνει, ξαφνηκά εξαφανίζεται και πρέπει να ενεργοποιήσω ξανά κάποια αφήπνιση για να το εμφανίσει. Τι συμβαίνει βρε παιδιά?:confused: (ics 4.04 cos )

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος γνωρίζει, ας με διαφωτίσει παρακαλώ:confused:

Εδώ και κάπου 3 μέρες,έχουν αρχίσει να εξαφανίζονται εικονίδια απο τη notification bar. Όταν η φόρτιση ειναι στο 100%, δεν το δείχνει πλέον, το ξυπνήτρι ενώ το δείχνει, ξαφνηκά εξαφανίζεται και πρέπει να ενεργοποιήσω ξανά κάποια αφήπνιση για να το εμφανίσει. Τι συμβαίνει βρε παιδιά?:confused: (ics 4.04 cos )

 

δοκίμασες να κάνεις hard reset???

 

ποιο εικονειδιο ειναι για το ροοτ???? εγω δεν το βρηκα ....αραγε κανει το root του philz γαι την LS8 στην νεα εκδοση???

 

φαντάζομαι εννοεί το superuser

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες να κάνεις hard reset???

Όχι δεν έκανα, θα προτιμούσα να το αποφύγω καθώς είναι ολόκληρη διαδικασία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη:confused: Θα μπορούσε να είναι κάποια εφαρμογή που δημιουργεί το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι εννοεί το superuser

 

Αυτό ακριβώς! Μετά το update υπήρχε ακόμα στο μενού η εφαρμογή αλλά δεν δούλευε, δοκίμασα να μπω και μου έλεγε ότι δεν μπορούσε να αναβαθμίσει τα binary files οπότε δεν ήμουν πια root, απεγκατέστησα την εφαρμογή απ'το Play και καθάρισα (υποθέτω τουλάχιστον :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς! Μετά το update υπήρχε ακόμα στο μενού η εφαρμογή αλλά δεν δούλευε, δοκίμασα να μπω και μου έλεγε ότι δεν μπορούσε να αναβαθμίσει τα binary files οπότε δεν ήμουν πια root, απεγκατέστησα την εφαρμογή απ'το Play και καθάρισα (υποθέτω τουλάχιστον :lol: ).

 

Α!!!!ενταξει γιατι εμενα δεν υπαρχει.... Μακη εβαλες παλι το ροοτ του philz ???? δοκιμασες ???θα κανει αραγε ή θα πρεπει να βγει νεο?????

Link to comment
Share on other sites

Α!!!!ενταξει γιατι εμενα δεν υπαρχει.... Μακη εβαλες παλι το ροοτ του philz ???? δοκιμασες ???θα κανει αραγε ή θα πρεπει να βγει νεο?????

 

Δεν δοκίμασα και αυτή τη φορά δεν θα είμαι εγώ ο τολμηρός..!:p

 

Αν μας πει κάποιος ότι κάνει στα σίγουρα..;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα και αυτή τη φορά δεν θα είμαι εγώ ο τολμηρός..!:p

 

Αν μας πει κάποιος ότι κάνει..;)

 

και εγω ρε συ ημουν ετοιμος να πατησω το update from sdcard το root αλλα την τελευταια στιγμη δεν το εκανα .... μαλον ειναι θεμα λιγων ωρων να βγει παντως.

Link to comment
Share on other sites

και εγω ρε συ ημουν ετοιμος να πατησω το update from sdcard το root αλλα την τελευταια στιγμη δεν το εκανα .... μαλον ειναι θεμα λιγων ωρων να βγει παντως.

 

Λογικά.. αυτή τη φορά πάντως θα αντέξω την αναμονή γιατί θέλω να τσεκάρω και πως συμπεριφέρεται γενικότερα η ισπανική μετά το update, υπομονή Τόλη μου και θα το πάρουμε και αυτό!:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά.. αυτή τη φορά πάντως θα αντέξω την αναμονή γιατί θέλω να τσεκάρω και πως συμπεριφέρεται γενικότερα η ισπανική μετά το update, υπομονή Τόλη μου και θα το πάρουμε και αυτό!:)

 

υπομονη... παντως απο οτι διαβαζω οι εκδοσεις που κυκλοφορησαν σημερα ειναι ολοιδιες μεταξυ τους. δεν εχουν καμια διαφορα η Ισπανικη (με το τελευταιο update) με την Νορβηγική και την Ιταλικη.

Link to comment
Share on other sites

υπομονη... παντως απο οτι διαβαζω οι εκδοσεις που κυκλοφορησαν σημερα ειναι ολοιδιες μεταξυ τους. δεν εχουν καμια διαφορα η Ισπανικη (με το τελευταιο update) με την Νορβηγική και την Ιταλικη.

 

Το περίμενα αυτο απ'τη στιγμή που είπε ο Στράτος ότι η Ισπανική ήταν κατά κάποιο τρόπο "πειραματική", ήμουν σχεδόν βέβαιος ότι κάποια στιγμή θα δωθεί σε αυτήν ένα μικρό update παράλληλα με τη διάθεση νέων firmwares άλλων χωρών..:)

Link to comment
Share on other sites

υπομονη... παντως απο οτι διαβαζω οι εκδοσεις που κυκλοφορησαν σημερα ειναι ολοιδιες μεταξυ τους. δεν εχουν καμια διαφορα η Ισπανικη (με το τελευταιο update) με την Νορβηγική και την Ιταλικη.

 

Δεν μας δίνεις link να το διαβλασυμε και εμεις;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκίμασα και αυτή τη φορά δεν θα είμαι εγώ ο τολμηρός..!:p

 

Αν μας πει κάποιος ότι κάνει στα σίγουρα..;)

 

Πότε δοκίμασες κάτι πρώτος τολμηρέ;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας δίνεις link να το διαβλασυμε και εμεις;

 

Offtopic Μα ήταν προφανές αφού δεν την δώσανε αμέσως και σε άλλες χώρες κάτι δεν είχε πάει καλά, νομίζω αυτό είχε συμβει και στην πρώτη Πολωνέζικη 4.0.3 ή 4.0.4.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε και το ρουτ του Philz για LSD εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270&page=174 κατω κατω η 4.22 ειναι Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Offtopic Μα ήταν προφανές αφού δεν την δώσανε αμέσως και σε άλλες χώρες κάτι δεν είχε πάει καλά, νομίζω αυτό είχε συμβει και στην πρώτη Πολωνέζικη 4.0.3 ή 4.0.4.

 

Διάβασε που το γράφω φίλε μου

 

παντως απο οτι διαβαζω οι εκδοσεις που κυκλοφορησαν σημερα ειναι ολοιδιες μεταξυ τους. δεν εχουν καμια διαφορα η Ισπανικη (με το τελευταιο update) με την Νορβηγική και την Ιταλικη.

 

Απλά να το διαβάσω και εγώ θέλω, πειράζει;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε και το ρουτ του Philz για LSD εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270&page=174 κατω κατω η 4.22 ειναι

 

Το έχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα.

 

Απλά να το διαβάσω και εγώ θέλω, πειράζει;

 

SamMobile

 

GT-I9100 Italy 2013 February Android 4.1.2 I9100XWLSD

GT-I9100 Nordic countries 2013 February Android 4.1.2 I9100XWLSD

GT-I9100 Spain 2013 February Android 4.1.2 I9100XWLSD

Link to comment
Share on other sites

Στο update και μενα μου βγαζει: "σειράς προτεραιότητας" αφου το κανουμε οταν γινει διαθεσιμο μετα γινομαστε root με αυτον τον τροπο?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37735014&postcount=1736

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει στην προηγούμενη σελίδα.

 

Στράτο μπορούμε κατεβάζοντας το zip να φλασάρουμε κανονικά από recovery έτσι; Επίσης -κι εντελώς ενημερωτικά- πρόκειται για τον "μαμά" kernel με μοναδική προσθήκη το root, σωστά;

 

Edit: Οκ, είμαι root, ούτε τριγωνάκια ούτε τίποτις!:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους θέλουν να μάθουν τις διαφορές.

 

LS8/LSD

 

Απ'όσο είδα μικροαλλαγές στον κέρνελ, στη διαδικασία αναγνώρισης και ζήτησης του κωδικού Puk, κάποια codecs, κάποιες αλλαγές στον package manager, csc κτλ. μαζί με κάποια που δεν καταλαβαίνω.

 

Σε όσους δουλεύουν με Jkay επίσης να ξέρετε πως θα δουλέψει με βάση την LSD.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δουλεύουν με Jkay επίσης να ξέρετε πως θα δουλέψει με βάση την LSD.

 

Τα καλά νέα δεν έρχονται ποτέ μόνα τους :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...