Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μια γρήγορη και εύκολη ελπίζω ερώτηση: Πως μπορώ να δω την ώρα που στάλθηκε σε εμένα ένα εισερχόμενο sms? Αυτό που μπορείς να δεις προς το παρόν είναι η ώρα που το έλαβες, όχι και πολύ χρήσιμο...

 

Δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα επάνω στο μήνυμα, επέλεξε Προβολή Λεπτομερειών και λογικά θα σου γράφει την ώρα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω αυτη XWLP7 αλλα το θεμα ειναι ποια 4.0.4 πρεπει να περασω και οταν τη περασω σβηνονται τα παντα απο το κινητο μου?

 

Το λεω γιατι ειχα κανει παλιορερα επαναφορα σε επισημη 4.0.3 και σβηστικαν οτι ειχα περασει στο κινητο.

 

Τελικα το τελευταιο samsung kies πρεπει να κανει πληρες backup της συσκευεις αφου κανει backup των παρακατω:

http://s7.postimage.org/kxe1zlnl7/image.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη XWLP7 αλλα το θεμα ειναι ποια 4.0.4 πρεπει να περασω και οταν τη περασω σβηνονται τα παντα απο το κινητο μου?

 

Το λεω γιατι ειχα κανει παλιορερα επαναφορα σε επισημη 4.0.3 και σβηστικαν οτι ειχα περασει στο κινητο.

 

Τελικα το τελευταιο samsung kies πρεπει να κανει πληρες backup της συσκευεις αφου κανει backup των παρακατω:

http://s7.postimage.org/kxe1zlnl7/image.png

 

Κοίτα δεν σβήνονται... αλλα κάνε backup πρώτα!! Μετά κάνε erase και μετά θα επανέλθουν τα περισσότερα απο το google play (εφαρμογές κτλ) και καλό θα είναι γενικά πάντα να κάνεις syncrhonize τις επαφές σου με outlook με κάποιο πρόγραμμα όπως το MyPhoneExplorer!

 

Προσοχή σε μένα μετά το erase δούλεψε κανονικά.

 

Φιλικά πάντα

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτη XWLP7 αλλα το θεμα ειναι ποια 4.0.4 πρεπει να περασω και οταν τη περασω σβηνονται τα παντα απο το κινητο μου?

 

Το λεω γιατι ειχα κανει παλιορερα επαναφορα σε επισημη 4.0.3 και σβηστικαν οτι ειχα περασει στο κινητο.

 

Τελικα το τελευταιο samsung kies πρεπει να κανει πληρες backup της συσκευεις αφου κανει backup των παρακατω:

http://s7.postimage.org/kxe1zlnl7/image.png

ναι ολα σβηνονται αν θελεις βαλε την τελευταια που σου ειπα ειναι γερμανικη και θα παρεις πολυ πιο γρηγορα την 4.1.2 που θα βγει.εσυ αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω τοτε να περιμενω μεχρι τον ιανουαριο που ουτο σι αλλος θα βγει επισημα η 4.1 οποτε δεν υπαρχει λογος για μερικες μερες να περασω την 4.0.4 και να χασω ολα μου τα δεδομενα.

 

Παιδια γιατι με το που ανοιγει το κινητο μου κολλαει και βγαζει το μυνημα οτι το swype διακοπηκε.

και το θεμα ειναι οτι δεν το εχω ενεργοποιησει καν.

Και μετα σκαλωνουν ολες οι αλλες εφαρμογες και βγαζει το ενα μυνημα μετα το αλλο οτι μια μια εφαρμογη δεν ανταποκρινετε.

 

Τι να κανω για να μην κολλαει το κινητο μου?

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΥΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το s2 GT-i9100 με ice cream 4.0.3 φάσμα (δεν ξέρω τη είναι αυτό):I9100XXLPS

kernel 3.0.15-i9100xwlp7-cl340913 (ούτε αυτό ξέρω τη είναι).

Το θέμα μου είναι ότι συνδέω κάτι με usb π.χ. mouse και δεν κάνει καμιά ένδειξη νεκρό τίποτα γιατί? μπορεί κανείς να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες το πήρα στα χέρια μου! Είναι απίστευτη η ποιότητα που σου προσφέρει. Μπράβο στη Samsung.

 

Έχω έναν προβληματισμό. 16GB εσωτερικής μνήμης σωστά; Γιατί τα διαχωρίζει: 2GB στο τηλέφωνο, 14BG σαν συσκευή αποθήκευσης USB;

 

Που αποσκοπεί αυτό; Δεν θα έπρεπε η μνήμη που παιρνιούνται παιχνίδια και εφαρμογές να είναι σαν μία δηλαδή κοντά στα 16gb?

 

Tα 2GB θα γεμίσουν κατευθείαν. Πως θα περάσουμε τις εφαρμογές μας λοιπόν στο υπόλοιπο 14GB?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες το πήρα στα χέρια μου! Είναι απίστευτη η ποιότητα που σου προσφέρει. Μπράβο στη Samsung.

 

Έχω έναν προβληματισμό. 16GB εσωτερικής μνήμης σωστά; Γιατί τα διαχωρίζει: 2GB στο τηλέφωνο, 14BG σαν συσκευή αποθήκευσης USB;

 

Που αποσκοπεί αυτό; Δεν θα έπρεπε η μνήμη που παιρνιούνται παιχνίδια και εφαρμογές να είναι σαν μία δηλαδή κοντά στα 16gb?

 

Tα 2GB θα γεμίσουν κατευθείαν. Πως θα περάσουμε τις εφαρμογές μας λοιπόν στο υπόλοιπο 14GB?

 

rootareis και μετα τα περνας στην sd με διαφορα Apps!!!!!!! app2sd για παραδειγμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

 

Σήμερα παρατήρησα ότι η οθόνη όσο και να την αφήσω σε ηρεμία δεν κλείνει..

τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

rootareis και μετα τα περνας στην sd με διαφορα Apps!!!!!!! app2sd για παραδειγμα!!!!

 

Προφανώς και μία εύκολη λύση δεν είναι το Root. Ευχαριστώ πάντως. Το app2sd το έχω περάσει και αυτό περνάει εν τέλει τις εφαρμογές στα διαθέσιμα 14gb που μένουν. Αλλά και πάλι ''τρώγονται'' κάποια Mbs από τα 2gb της μνήμης τηλεφώνου.

 

Με λίγα λόγια η 8GB SD Card μου, μου μένει άχρηστη και μόνο για εικόνες βίντεο μουσική κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το s2 GT-i9100 με ice cream 4.0.3 φάσμα (δεν ξέρω τη είναι αυτό):I9100XXLPS

kernel 3.0.15-i9100xwlp7-cl340913 (ούτε αυτό ξέρω τη είναι).

Το θέμα μου είναι ότι συνδέω κάτι με usb π.χ. mouse και δεν κάνει καμιά ένδειξη νεκρό τίποτα γιατί? μπορεί κανείς να βοηθήσει.

 

Που ακριβως συνδεεις το mouse???

 

(οσο για αυτα που ρωτας, ICS 4.0.3 ειναι η version του Android που τρεχει η συσκευη σου. Kernel ειναι οι drivers που χρειάζεται το σύστημα , όπως της οθόνης, της κάμερας κλπ.κλπ.)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

rootareis και μετα τα περνας στην sd με διαφορα Apps!!!!!!! app2sd για παραδειγμα!!!!

Eγώ πάντως κατέβασα την εφαρμογή APP2SD και ενώ 2-3 εφαρμογούλες που κατέβασα δεν έχουν απαγορευτικό Χ για μετακίνηση, όταν με την εφαρμογή app2sd πάω να τα βάλω στην "sd" μνήμη που θεωρεί το τηλέφωνο (γιατί micro sd δεν έχω βάλει), γράφει ότι η μνήμη δεν χωράει και δεν τις μετακινεί! Μήπως πρέπει να βάλω τελικά Micro sd για να περνάνε? Τι δεν κάνω καλά ρε παιδιά? Ευχαριστώ και πάλι.

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως κατέβασα την εφαρμογή APP2SD και ενώ 2-3 εφαρμογούλες που κατέβασα δεν έχουν απαγορευτικό Χ για μετακίνηση, όταν με την εφαρμογή app2sd πάω να τα βάλω στην "sd" μνήμη που θεωρεί το τηλέφωνο (γιατί micro sd δεν έχω βάλει), γράφει ότι η μνήμη δεν χωράει και δεν τις μετακινεί! Μήπως πρέπει να βάλω τελικά Micro sd για να περνάνε? Τι δεν κάνω καλά ρε παιδιά? Ευχαριστώ και πάλι.

 

Δεν μπορουν να μεταφερθουν εφαρμογες στον 16gb ενσωματωμενο χωρο της συσκευης, παρα μονο σε εξωτερικη sd και παλι μονο οσες το επιτρεπουν... (τουλαχιστον μεσα απο τις Ρυθμισεις, δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε αναλογη εφαρμογη)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας.

 

Σήμερα παρατήρησα ότι η οθόνη όσο και να την αφήσω σε ηρεμία δεν κλείνει..

τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ

 

Κάποια εφαρμογή από πίσω κάνει την δουλεία.Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις μία μία τις τελευταίες εφαρμογές που έχεις περάσει.Οτιδήποτε μπορεί να είναι αυτό και τέσταρε ταυτόχρονα.Εμένα π.χ μου το έκανε το Go Launcher κάποτε

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το s2 GT-i9100 με ice cream 4.0.3 φάσμα (δεν ξέρω τη είναι αυτό):I9100XXLPS

kernel 3.0.15-i9100xwlp7-cl340913 (ούτε αυτό ξέρω τη είναι).

Το θέμα μου είναι ότι συνδέω κάτι με usb π.χ. mouse και δεν κάνει καμιά ένδειξη νεκρό τίποτα γιατί? μπορεί κανείς να βοηθήσει.

 

Για να συνδέσεις κάτι θες καλοδιο otg.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

 

Tα 2GB θα γεμίσουν κατευθείαν. Πως θα περάσουμε τις εφαρμογές μας λοιπόν στο υπόλοιπο 14GB?

 

Όταν καταφέρεις να γεμίσεις 2GB με εφαρμογές μόνο, πες μου... :happy: είναι πολλά τα 2GB. Δεν αποθηκεύονται τα δεδομένα τους, μόνο τα apk και κάποια databases και lib, σύνολο λίγα MB για την κάθε μία...

 

Μη φρικάρετε χωρίς λόγο παιδιά... το app2sd και τέτοια είναι παντελώς άχρηστα στο SGS2. Eίναι απομεινάρια των HTC Desire που αντί για 2GB είχαν 128ΜΒ. Έλεος δηλαδή.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορω να λαβω/στειλω email απο πολλους email host οπως gmail, hotmail, yahoo, forthnet κ.τ.λ.

Αν ναι ποιο?

 

Επισης ποιο προγραμμα μου προτεινετε για να μπλοκαρει ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ απο διαφορα προγραμματα που τρεχω στο κινητο.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορω να λαβω/στειλω email απο πολλους email host οπως gmail, hotmail, yahoo, forthnet κ.τ.λ.

Αν ναι ποιο?

 

Επισης ποιο προγραμμα μου προτεινετε για να μπλοκαρει ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΗΣΕΙΣ απο διαφορα προγραμματα που τρεχω στο κινητο.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

O stock email client δε σου κάνει;

Το adfree (πρέπει να είσαι root)

Link to comment
Share on other sites

Όταν καταφέρεις να γεμίσεις 2GB με εφαρμογές μόνο, πες μου... :happy: είναι πολλά τα 2GB. Δεν αποθηκεύονται τα δεδομένα τους, μόνο τα apk και κάποια databases και lib, σύνολο λίγα MB για την κάθε μία...

 

Μη φρικάρετε χωρίς λόγο παιδιά... το app2sd και τέτοια είναι παντελώς άχρηστα στο SGS2. Eίναι απομεινάρια των HTC Desire που αντί για 2GB είχαν 128ΜΒ. Έλεος δηλαδή.

 

Ήδη έχω περάσει κάποιες εφαρμογές και είμαι στα 400mb. Έχω χρησιμοποιήσει το app2sd και τις περισσότερες τις πέρασα στα 14 αναπομείναντα Gb οι οποίες έχουν πιάσει χώρο όπως λέει το κινητό γύρω στα 1.3gb! Άρα δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες εκτός και αν κάνω κάτι λάθος εγώ.

 

Να σημειώσω πως έχω περάσει μόνο 4 παιχνίδια. Είναι γνωστό πως αυτά πιάνουν ΠΟΛΥ χώρο. Γιαυτό φίλε tyxerakia οι ανησυχίες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχω περάσει κάποιες εφαρμογές και είμαι στα 400mb. Έχω χρησιμοποιήσει το app2sd και τις περισσότερες τις πέρασα στα 14 αναπομείναντα Gb οι οποίες έχουν πιάσει χώρο όπως λέει το κινητό γύρω στα 1.3gb! Άρα δεν είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες εκτός και αν κάνω κάτι λάθος εγώ.

 

Να σημειώσω πως έχω περάσει μόνο 4 παιχνίδια. Είναι γνωστό πως αυτά πιάνουν ΠΟΛΥ χώρο. Γιαυτό φίλε tyxerakia οι ανησυχίες μου.

 

Ο tyxerakias καλά τα λέει. Έχω 265 εφαρμογές μαζί με παιχνίδια βαριά κτλ.

Τα data των παιχνιδιών που κατεβάζεις και πιάνουν 1,3gb πηγαίνουν στη μνήμη των 14gb και όχι στην εσωτερική των 2.

Έχω περασμένα 7 παιχνίδια που θέλουν από 1gb+ data το καθένα συν άλλες 248 εφαρμογές με πλοηγους μέσα κτλ κτλ και δεν έχω χρησιμοποιήσει πότε το app2sd ;-)

Παντελώς άχρηστο, τα 2gb δεν γεμίζουν με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

O stock email client δε σου κάνει;

Το adfree (πρέπει να είσαι root)

Οχι γιατι πολυ απλα ειναι ΜΟΝΟ για gmail οποτε...

 

Επισης υπαρχει προγραμμα με το οποιο να παραμενει το κινητο σε δικτυο οταν το εχεις σε standby κοινως οταν πατησεις μια φορα το πληκτρο POWER και κλεισει η οθονη γιατι τοτε αποσυνδεεται απο το wifi και ξανα-συνδεεται οταν πατησεις το home κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι πολυ απλα ειναι ΜΟΝΟ για gmail οποτε...

 

Επισης υπαρχει προγραμμα με το οποιο να παραμενει το κινητο σε δικτυο οταν το εχεις σε standby κοινως οταν πατησεις μια φορα το πληκτρο POWER και κλεισει η οθονη γιατι τοτε αποσυνδεεται απο το wifi και ξανα-συνδεεται οταν πατησεις το home κουμπι.

 

Είναι προφανές ότι δε γνωρίζεις καλά το τηλέφωνο σου.

Υπάρχει άλλος client στο κινητό, όχι του gmail, που λέει σκέτο EMAIL.

Επίσης το άλλο θέμα με το wifi, υπάρχει σχετική ρύθμιση στις ρυθμίσεις των ασύρματων δικτύων (για προχωρημένους).

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι δε γνωρίζεις καλά το τηλέφωνο σου.

Υπάρχει άλλος client στο κινητό, όχι του gmail, που λέει σκέτο EMAIL.

Επίσης το άλλο θέμα με το wifi, υπάρχει σχετική ρύθμιση στις ρυθμίσεις των ασύρματων δικτύων (για προχωρημένους).

Το εχω ηδη αναφερει οτι οντως ειμαι νεος με τα android αφου την πεμπτη πηρα το samsung galaxy s2 και ειναι το πρωτο android κινητο που εχω.

 

Μπορεις λοιπο σε παρακαλω πολυ να μου εξηγησεις ποιο απλα πως θα βαλω ολα τα mail account μου στο κινητο και πως θα ρυθμισω να παραμενει ανοιχτο το wifi ακομα και στην οθονη standby.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ο tyxerakias καλά τα λέει. Έχω 265 εφαρμογές μαζί με παιχνίδια βαριά κτλ.

Τα data των παιχνιδιών που κατεβάζεις και πιάνουν 1,3gb πηγαίνουν στη μνήμη των 14gb και όχι στην εσωτερική των 2.

Έχω περασμένα 7 παιχνίδια που θέλουν από 1gb+ data το καθένα συν άλλες 248 εφαρμογές με πλοηγους μέσα κτλ κτλ και δεν έχω χρησιμοποιήσει πότε το app2sd ;-)

Παντελώς άχρηστο, τα 2gb δεν γεμίζουν με τίποτα.

 

Όπως έιπα μπορεί να κάνω λάθος. Απλά μου κάνει εντύπωση πως εγώ με 40+ εφαρμογές έχω 400 mb στα 2gb και συ με 265 δεν έχεις πρόβλημα! Μάλλον κάτι δεν ξέρω καλά...

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεις λοιπο σε παρακαλω πολυ να μου εξηγησεις ποιο απλα πως θα βαλω ολα τα mail account μου στο κινητο και πως θα ρυθμισω να παραμενει ανοιχτο το wifi ακομα και στην οθονη standby.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

Άνοιξε την εφαρμογή email και θα σε καθοδηγησει αυτόματα να βάλεις τα email σου.

 

Για το wifi πας ρυθμίσεις, για προχωρημενους και εκεί έχει την ρύθμιση που θες.

 

Και εφαρμογές task killer, anti virus, app2sd δεν χρειάζονται!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...