Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα! Από σήμερα κάτοχος του s2 κι εγώ και με άριστες πρώτες εντυπώσεις! Μία απορία για όποιον ξέρει κι έχει διάθεση να απαντήσει, που μάλλον είναι θέμα έκδοσης 4.0.3. To σήμα του wifi και του σήματος της κεραίας γιατί δεν είναι πράσινα αλλά γκρίζα? Οκ, δεν με χαλάνε και τόσο αλλά καλό θα 'ταν να φωτίζονταν.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα! Από σήμερα κάτοχος του s2 κι εγώ και με άριστες πρώτες εντυπώσεις! Μία απορία για όποιον ξέρει κι έχει διάθεση να απαντήσει, που μάλλον είναι θέμα έκδοσης 4.0.3. To σήμα του wifi και του σήματος της κεραίας γιατί δεν είναι πράσινα αλλά γκρίζα? Οκ, δεν με χαλάνε και τόσο αλλά καλό θα 'ταν να φωτίζονταν.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Έτσι είναι στη στοκ.

Αν θες αλλαγές, πας σε ροοτ, εγκατάσταση θεμάτων κ.λ.π.

 

To S2 έχει πάρει επίσημα Jelly Bean?

 

Όχι

Link to comment
Share on other sites

To S2 έχει πάρει επίσημα Jelly Bean?

oχι αλλα εχει βγει μια leak unofficial 4.1.2 η LSJ ειναι πολλη καλη.και απο ωρα σε ωρα περιμενουμε και τη πρωτη official με κωδικο XEO απο πολωνια.παντα οι πολωνοι ειναι οι καλυτεροι testers ετσι φαινεται. λιγη υπομονη

Link to comment
Share on other sites

oχι αλλα εχει βγει μια leak unofficial 4.1.2 η LSJ ειναι πολλη καλη.και απο ωρα σε ωρα περιμενουμε και τη πρωτη official με κωδικο XEO απο πολωνια.παντα οι πολωνοι ειναι οι καλυτεροι testers ετσι φαινεται. λιγη υπομονη

 

Να με συμπαθάς, αλλά καλή δε λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

Να με συμπαθάς, αλλά καλή δε λέγεται.

αν εξαιρεσεις το ρουφηγμα της μπαταριας λεγεται. γνωμη μου βεβαια.καθε αποψη σεβαστη

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις το ρουφηγμα της μπαταριας λεγεται. γνωμη μου βεβαια.καθε αποψη σεβαστη

 

Έχει κι άλλα θέματα, αλλά όντως το κυριότερο είναι αυτό.

Το παν σε ένα κινητό τηλέφωνο είναι η μπαταρία όμως.

Κι από τη στιγμή που σε αυτό το θέμα είναι ένα χάλι μαύρο, για μένα δε λέγεται καλή.

Link to comment
Share on other sites

αμαν με αυτην την samsung ...... απο σημερα 269 € το S2 ..... ρε π@@στη μου το αγορασα πριν 15 μερες 307€ ..... που να το φανταστω ο μ@λ@κ@ς .....καλα με την τιμη αυτη ειναι ΟΤΙ καλυτερο μπορεις να παρεις αυτη την εποχή. ....
Link to comment
Share on other sites

Έχει κι άλλα θέματα, αλλά όντως το κυριότερο είναι αυτό.

Το παν σε ένα κινητό τηλέφωνο είναι η μπαταρία όμως.

Κι από τη στιγμή που σε αυτό το θέμα είναι ένα χάλι μαύρο, για μένα δε λέγεται καλή.

 

Εγώ την 4.1.2 την έχω από όταν βγήκε και είναι η καλύτερη από τις official .Έχω βέβαια κάνει

disabled πολλές άχρηστες εφαρμογές.Kai δεν είναι ROOT

Λιγότερο από 1% καταναλώσει μπαταρίας όλη την νύχτα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την 4.1.2 την έχω από όταν βγήκε και είναι η καλύτερη από τις official .Έχω βέβαια κάνει

disabled πολλές άχρηστες εφαρμογές.Kai δεν είναι ROOT

Λιγότερο από 1% καταναλώσει μπαταρίας όλη την νύχτα

 

και γω για να αφησω τη πολυ σταθερη ρομ του στρατου tin Pulse ζοριστικα αλλα με κερδισε η 4.1.2 με τη γρηγοραδα της.και μενα σε 4 ωρες μου τρωει 4% αλλα εχω μεγαλη μπαταρια 2100mah

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι γενικο εγω ,μιας και ενδιαφερομαι για το κινητο , ειδικα τωρα που βγηκε σε τετοια τιμη.

Αυτο μου με ανησυχει ειναι η ποιοτητα του ηχου απο το 3.5 jack.Εχω διαβασει οτι η Samsung εβγαλε το καλο chipακι (wolfson) dac που ειχε στο Galaxy S και εβαλε ενα κατωτερο yamaha , και η ποιοτητα του ηχου ειναι κατω του μετριου (τουλαχιστον ετσι διαβαζω μην βαρατε:lol:) και οταν δεν ακουγεται μουσικη ακουγεται ενα μικρο ενοχλητικο βουητο ..

Επειδη ακουω μουσικη απο το κινητο και την εχω "βρει" με το Galaxy S (πολλες ρυθμισεις , αν γινει το κινητο root ενταση αρκετη και ΚΑΘΑΡΟΣ ΗΧΟΣ) αν μπορει κανεις να συγκρινει το S2 με το S1 σε αυτον τον τομεα; Γιατι οι αποψεις στο ιντερνετ με κανουν να δισταζω να το αγορασω γι αυτο το λογο.

 

Ευχαριστώ πολυ

(το ξερω ισως ακουγομαι γραφικος , αλλα με τον ηχο εχω κολλημα :lol: και το νυν κινητο μου με καλυπτει σε αυτον τον τομεα)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μολις σημερα το galaxy s2 i9100 και θελω να ρωτησω αν εχει βγει η εκδοση 4.1 για αυτο το κινητο γιατι οταν κανω απο το κινητο σαρωση για νεο λογισμικο μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεο λογισμικο ενω το κινητο μου εχει πανω την 4.0.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μολις σημερα το galaxy s2 i9100 και θελω να ρωτησω αν εχει βγει η εκδοση 4.1 για αυτο το κινητο γιατι οταν κανω απο το κινητο σαρωση για νεο λογισμικο μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεο λογισμικο ενω το κινητο μου εχει πανω την 4.0.3

 

λιγο υπομονη.απ`οτι λενε τα παιδια και απ`οτι ακουγεται,πολυ συντομα βγαινει η official 4.1.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και καμιά εβδομάδα έχω βάλει την ρομ pulse 2.3.6 και είμαι πολύ πολύ ευχαριστημενος απλά θέλω να ξέρω αν μπορώ πάνω στο στάτους μπαρ όταν ανοίγω το wifi να αλλάξω το εικονίδιο να βάλω καπιο άλλο να έχει βελάκια που να δείχνουν την ανταλλαγή δεδομένων αν ξέρεις κανείς αν γίνεται.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιος ο λογος να κανουμε ροοτ αν το θελουμε ΜΟΝΟ για να κανουμε πληρες backup του κινητου αφου μπορουμε να κανουμε πληρες backup του κινητου και με το επισημο προγραμμα της sansung το kies.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιος ο λογος να κανουμε ροοτ αν το θελουμε ΜΟΝΟ για να κανουμε πληρες backup του κινητου αφου μπορουμε να κανουμε πληρες backup του κινητου και με το επισημο προγραμμα της sansung το kies.

 

Δεν κάνει πλήρες backup το Kies, γι'αυτό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aλήθεια, κάτι ανταπτοράκια που βλέπω στο ebay που κάνουν το κινητό να παίρνει 2 κάρτες sim, κάνουν δουλειά? Ειναι αξιόπιστα? Εχει πάρει κανείς? Ευχαριστώ και πάλι.Ασχετο, αλλά έβαλα σαν εικόνα ξεκλειδώματος την εικόνα τη μπλε που έχει το samsung galaxy s3 και είναι πολύ ωραίο! Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα αν παιζω ενα παιχνιδι π.χ. angry birds star wars ή bad piggies και χτυπησει το τηλεφωνο οταν τελειωσει η κληση το παιχνιδι ξαναξεκιναει να φορτωνει και μαυριζει η οθονη και πρεπει να πατησω ειτε το home κουμπι και να συνεχιζει να φορτωνει το παιχνιδι, ειτε το power κουμπι.

 

Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο?

EDIT: Βρηκα την λυση και τη γραφω ωστε αν αντιμετωπίσει και κανεις αλλος το ιδιο θεμα να ξερει τι να κανει.

Η επιλογη που εκανε ολη τη "ζημια" ειναι στις ρυθμησεις -> επιλογες προγραμματιστη -> διαγραφη δραστηριοτητων

Αν οχι τι πρεπει να κανω για να συνεχιζει ακριβως εκει που εμεινε το παιχνιδι?

 

Δεν κάνει πλήρες backup το Kies, γι'αυτό.

 

 

Ναι αλλα απ' οτι βλεπω σου δινει τη δυνατοτητα να αποθηκευσει τα παντα οταν κανεις αντιγραφο ασφαλειας.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα απ' οτι βλεπω σου δινει τη δυνατοτητα να αποθηκευσει τα παντα οταν κανεις αντιγραφο ασφαλειας.

Όταν αναφερόμαστε στις επαφές, σημειώσεις, αρχεία εικόνων / μουσικής / βίντεο και μηνύματα.... δεν εννοούμε τα πάντα!

:p

Αυτό που μας αφορά στην ρουταρισμένη μας συσκευή είναι να κάνουμε ένα πλήρες back-up ακόμη και στα αρχεία του συστήματος μας (εφαρμογές, λειτουργικό και ρυθμίσεις) ακόμη και στα αρχεία που επιμένουν να κρύβονται...

:)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

...

 

 

Ναι αλλα απ' οτι βλεπω σου δινει τη δυνατοτητα να αποθηκευσει τα παντα οταν κανεις αντιγραφο ασφαλειας.

Κυρίως δεν μπορει να σου παρει αντίγραφο των ρυθμίσεων και των δεδομένων των εφαρμογών. Περα όμως από το πλήρες μπακαπ κερδίζεις και κάποιες εφαρμογες-ρυθμισεις. Αν δεν πολυσκαλιζεις το κινητό σου μάλλον δεν χρειάζεσαι ρουτ ,

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις αγορασα το κινητο.ωραιο.αλλα εχω ενα προβλημα.οταν τραβαω βιντεο η φωτεινοτητα ειναι καλη.οταν ομως παω να το αναπαραγω το βιντεο φαινεται πιο σκοτεινο.μηπως επειδη ειναι χαμηλη σταθμη της μπαταριας;περιμενω απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις αγορασα το κινητο.ωραιο.αλλα εχω ενα προβλημα.οταν τραβαω βιντεο η φωτεινοτητα ειναι καλη.οταν ομως παω να το αναπαραγω το βιντεο φαινεται πιο σκοτεινο.μηπως επειδη ειναι χαμηλη σταθμη της μπαταριας;περιμενω απαντησεις.

 

Κατα την αναπαραγωγη πατα το αριστερο πληκτρο αφης και επελεξε τη "φωτεινοτητα βιντεο" για να τη ρυθμισεις εκει που θες. :)

Link to comment
Share on other sites

γινεται να εχω διαφορετικο wallpaper σε καθε μια απο τις 7 επιφανειες εργασιας του τηλεφωνου?

γιατι τωρα οτι βαλω στην μια,το περνουν ολες..

Link to comment
Share on other sites

φιλοι καλησπερα, αγορασα και εγω απο χτες το s2, απο το πλαισιο , και αντι να χαρω , εχω στεναχωρεθει και προβληματιστει πολυ. Πιο συγκεκριμμενα, το κινητο εχει παρουσιασει τα εξης

1. εχει κλεισει μια φορα μονο του , εντελως αναιτιολογητα.

2.δεν μπορω να δω βιντεο που απαιτουν flash, μου βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζει flash!!!! Ειναι δυνατον?

3.Καποιες φορες πατωντας για να ανοιξω το wifi, αυτο , δεν πρασινιζει εντονα (οπως ειναι το κανονικο), αλλα πολυ λιγοτερο, το κινητο παραμενει κολλημενο , και σβηνει και ξανανοιγει τελικα μονο του μετα απο ενα δυο λεπτα.

4.Καποιες σελιδες το ιντερνετ δεν τις ανοιγει σωστα( πχ ανοιγω την κεντρικη σελιδα της αθενς βοις {www.athensvoice.gr} ,προσπαθω να διαβασω ενα αρθρο ,πχ το 'η τελικη λυση στο προβλημα του χρεους' και εμφανιζεται μονο το 1/3 του ολου αρθρου.

Σημειωνω οτι μεχρι χτες ειχα το galaxy s advance στο οποιο δεν ειχα το παραμικροτατο προβλημα, το κινητο ηταν διαμαντι!

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον μου απαντησει, ευχομαι δε σε ολους τους συμφορουμιτες καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μολις σημερα το galaxy s2 i9100 και θελω να ρωτησω αν εχει βγει η εκδοση 4.1 για αυτο το κινητο γιατι οταν κανω απο το κινητο σαρωση για νεο λογισμικο μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεο λογισμικο ενω το κινητο μου εχει πανω την 4.0.3

 

Καλορίζικο φίλε.Για να μην έχεις θέματα ανησυχίας.Να ξέρεις ότι η έκδοση 4.1.2 θα κυκλοφορήσει τέλη Δεκεμβρίου ή μέσα στον Ιανουάριο και έχει ανακοινωθεί επίσημα από την Samsung πώς θα την πάρει το S2.Πρόσφατα βγήκε μια leak(Σχεδόν τελειοποιημένη) επίσημη έκδοση 4.1.2 για το S2 ώστε να δοκιμάσουν πώς είναι στην συσκευή αυτή μέχρι να έρθει η επίσημη ολοκληρωμένη 4.1.2 Εγώ προσωπικά στο S2 είχα δοκιμάσει αυτήν την leak 4.1.2 και ήταν ότι πιο άψογο είχα δεί στην συσκευή αυτή ποτέ.Οπότε κάνε λίγη υπομονή αν δεν θέλεις να φλασάρεις τώρα την leak έκδοση αλλά να πάρεις μέσω Wi-Fi ή μέσω Kies την επίσημη ολοκληρωμένη 4.1.2.Διαφορετικά δοκίμασε και την Leak.Δεν θα χάσεις.Προσωπική μου άποψη ;)

 

φιλοι καλησπερα, αγορασα και εγω απο χτες το s2, απο το πλαισιο , και αντι να χαρω , εχω στεναχωρεθει και προβληματιστει πολυ. Πιο συγκεκριμμενα, το κινητο εχει παρουσιασει τα εξης

1. εχει κλεισει μια φορα μονο του , εντελως αναιτιολογητα.

2.δεν μπορω να δω βιντεο που απαιτουν flash, μου βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζει flash!!!! Ειναι δυνατον?

3.Καποιες φορες πατωντας για να ανοιξω το wifi, αυτο , δεν πρασινιζει εντονα (οπως ειναι το κανονικο), αλλα πολυ λιγοτερο, το κινητο παραμενει κολλημενο , και σβηνει και ξανανοιγει τελικα μονο του μετα απο ενα δυο λεπτα.

4.Καποιες σελιδες το ιντερνετ δεν τις ανοιγει σωστα( πχ ανοιγω την κεντρικη σελιδα της αθενς βοις {www.athensvoice.gr} ,προσπαθω να διαβασω ενα αρθρο ,πχ το 'η τελικη λυση στο προβλημα του χρεους' και εμφανιζεται μονο το 1/3 του ολου αρθρου.

Σημειωνω οτι μεχρι χτες ειχα το galaxy s advance στο οποιο δεν ειχα το παραμικροτατο προβλημα, το κινητο ηταν διαμαντι!

Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον μου απαντησει, ευχομαι δε σε ολους τους συμφορουμιτες καλες γιορτες

 

Καλορίζικο κι εσεσένα φίλε.Καλώς ήρθες στην παρέα.Σαν πρώτη φάση αυτό που θα σου προτείνω αν δεν έχεις σημαντικά δεδομένα να χάσεις από την συσκευή σου είναι να κάνεις την τελευταία ενημέρωση λογισμικού που υπάρχει.Δηλαδή να συνδεθείς στο Wi-Fi να πάς στις ρυθμίσεις-Σχετικα με το τηλέφωνο-Ενημέρωση Λογισμικού-Έλεγχος για ενημερώσεις και να περάσεις την 4.0.3 ή την έκδοση 4.0.4 Αν φοράς ήδη κάποια από αυτές.

 

Τότε κάνε το εξής.Πήγαινε στις ρυθμίσεις έπειτα στην δημιουργία αντίγραφων ασφαλείας στην συνέχεια τσέκαρε την επιλογή επαναφορά τηλεφώνου και εκέι αν σου έχει διαθέσιμη την επιλογή διαγραφή κάρτας SD(στην εμφανίζει αν έχεις συνδέσει κάρτα micro sd στην συσκευή) τσέκαρε την και τέλος πάτησε στο διαγραφή όλων.Αφού κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο θα κάνει λίγη παραπάνω ώρα να ξεκινήσει.Σαν να το πήρες 1η φορά.

 

Από 'κει και πέρα ξεκινάς από την αρχή.Κάνεις τις ρυθμίσεις που θέλεις κ.τ.λ. και αφού τελειώσεις και με αυτό κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή και είσαι έτοιμος να εγκαταστήσεις οτιδήποτε.Όπως για παράδειγμα από το Play Store την εφαρμογή Adobe Flash Player.Κυρίως σου προτείνω να κάνεις την επαναφορά επειδή ανέφερες κι άλλα προβλήματα.Διαφορετικά αν ήταν μόνο το Flash θα σου έλεγα απλά εγκατέστησετο αν δεν το έχεις ήδη.Και βέβαια τσέκαρε το πώς λειτουργεί το τηλέφωνο κι αν σου παρουσιάζει τα προαναφερθέντα σου πιο πάνω ;)

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...