Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρηκα αυτο, στο οποιο λεει καποιες που κανουν με τη μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Ευχαριστώ για το λινκ! Μία SGP NeoHybrid EX για μένα παρακαλώ! Το θέμα είναι... Ασημί ή κίτρινη? ;)

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάω να κατεβάσω μια ταινία 2 γίγα και γράφει ότι Δεν υπάρχει αρκετός χώρος

 

Αν έχεις δεύτερη ρομ αυτό φταίει. Αν όχι διέγραψε ότι υπάρχει μέσα στο φάκελο Lost.dir.

Και κατέβασε κάποιο πρόγραμμα όπως sdmaid για να δεις τα μεγαλύτερα αρχεία στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δεύτερη ρομ αυτό φταίει. Αν όχι διέγραψε ότι υπάρχει μέσα στο φάκελο Lost.dir.

Και κατέβασε κάποιο πρόγραμμα όπως sdmaid για να δεις τα μεγαλύτερα αρχεία στο κινητό σου.

 

1.4mb είχε μέσα, Δεν έχω άλλη ρομ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που του έκανα αναβάθμιση σε ICS, το ΚΙΕS δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει λέει την σύνδεση με το κινητό. Το Upgrade πρέπει να έχει περαστεί γιατί κάτι δευτερεύοντα πραγματάκια αναγνωρίστηκαν πάλι και έγιναν connect. Το KIES συμβούλεψε να αποσυνδέσω, να βγάλω μπαταρία και να ξανασυνδέσω, αλλά το κινητό στην οθόνη λέει ακόμα "downloading, do not turn off target!!"

 

Τι να κάνω?? :(

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα φάκελο universal flasher να τον σβήσω; Εκτός αυτού όταν πάω στο system με βγάζει sd card φάκελο και στο φάκελο storage με δείχνει sd card0 και Έχει τα ίδια αρχεία μήπως το διαβάζει δύο φορές παρά το ότι είναι ένας φάκελος; Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα φάκελο universal flasher να τον σβήσω; Εκτός αυτού όταν πάω στο system με βγάζει sd card φάκελο και στο φάκελο storage με δείχνει sd card0 και Έχει τα ίδια αρχεία μήπως το διαβάζει δύο φορές παρά το ότι είναι ένας φάκελος;

 

Όχι, μια φορά τα έχει. Sdcard/Sd card0 = εσωτερική μνήμη και sdcard1 = εξωτερική κάρτα μνήμης (αυτό ισχύει σε cm Based roms).

Δοκιμασε με το πρόγραμμα sdmaid να δεις τα μεγαλύτερα αρχεία σου αν και φαντάζομαι κάποια εφαρμογή η κυρίως παιχνίδι σου έχει κατεβάσει data 2-3 giga και θα τα έχεις στα data. Αν δεν δεις μόνος σου δεν μπορώ να σου πω εγώ σβήσε εκείνο και το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που του έκανα αναβάθμιση σε ICS, το ΚΙΕS δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει λέει την σύνδεση με το κινητό. Το Upgrade πρέπει να έχει περαστεί γιατί κάτι δευτερεύοντα πραγματάκια αναγνωρίστηκαν πάλι και έγιναν connect. Το KIES συμβούλεψε να αποσυνδέσω, να βγάλω μπαταρία και να ξανασυνδέσω, αλλά το κινητό στην οθόνη λέει ακόμα "downloading, do not turn off target!!"

 

Τι να κάνω?? :(

 

Οκ, το αποσύνδεσα και μετά απο επανεκίννηση, έκανε το update από την αρχή! Όλα καλά, και τώρα βρίσκομαι με 4.0.4! Το θέμα είναι οτι υπάρχουν και κάτι ιστορίες της Cosmote, ενώ το κινητό ήταν από WIND και το update έγινε Πολωνία! :lol:

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παιχνίδια καθόλου μόνο 2 backup, στο φάκελο data Δεν είχε τίποτα μέσα, μετακίνησα κάποια στην εξωτερική και έχω 5 γίγα ελεύθερα τώρα.ο universal flasher Έχει κάτι backup μέσα τι σκατά είναι εκείνα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παιχνίδια καθόλου μόνο 2 backup, στο φάκελο data Δεν είχε τίποτα μέσα, μετακίνησα κάποια στην εξωτερική και έχω 5 γίγα ελεύθερα τώρα.ο universal flasher Έχει κάτι backup μέσα τι σκατά είναι εκείνα

 

Καταρχην σταμάτα να γράφεις τη λέξη σκατά. Γράφεις/απευθύνεσαι σε δημόσιο forum, όχι στη παρέα σου.

 

Ο συγκεκριμένος φάκελος περιέχει backup μάλλον γιατί πέρασες κάποιο θέμα και σου κράτησε το πως ήταν πριν το κινητό σου σε περίπτωση που θέλεις να το επαναφέρεις. Μπορείς να τα σβήσεις, όπως μπορείς και να δεις πόσο χώρο σου πιάνουν βλέποντας με κάποιον explorer τις ιδιότητες του φακέλου. Επίσης σε περίπτωση που έχεις τραβήξει cwm backup στο φάκελο clockworkmod/backup/ τα αρχεία εκεί μέσα πιάνουν συνήθως τουλάχιστον από 1,5gb το καθένα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αντε ας πουμε κατι να ταραξουνε τα νερα..

Γιατι μου αλλαζει ηχο κλησης στα καλα καθουμενα? Δεν εχω καταλαβει ποτε ακριβως γινεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντε ας πουμε κατι να ταραξουνε τα νερα..

Γιατι μου αλλαζει ηχο κλησης στα καλα καθουμενα? Δεν εχω καταλαβει ποτε ακριβως γινεται.

 

Όταν το έχεις συνδεδεμένο με το pc :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχεις συνδεδεμένο με το pc :)

 

Κιομως μια κα μοναδικη φορα το συνεδεσα στο πισι για νακανω ρουτ οταν το πρωτοπηρα. Απο τοτε τιποτα. Νομιζω αλλαζει οταν το βαζω για φορτιση ανοιχτο. :/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κιομως μια κα μοναδικη φορα το συνεδεσα στο πισι για νακανω ρουτ οταν το πρωτοπηρα. Απο τοτε τιποτα. Νομιζω αλλαζει οταν το βαζω για φορτιση ανοιχτο. :/

 

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ παρά μόνο σε μία και μοναδική περίπτωση, πάντα βάζω στο έταιρο ήμισυ διαφορετικό ήχο απ'ότι έχω επιλέξει για γενικό ήχο εισερχομένων κλήσεων. Κι απλώς κάποιες φορές όταν με καλεί, αντί για τον ήχο που έχω επιλέξει για τη συγκεκριμένη επαφή (ο ήχος του πλάστη τον λέω εγώ :lol: ), αντί να χτυπήσει με τον συγκεκριμένο, χτυπάει με τον ήχο όλων των υπόλοιπων κλήσεων.

 

Αυτό βέβαια είναι σπάνιο και μου συνέβαινε σε όλες τις Android συσκευές που πέρασαν απ'τα χέρια μου οπότε δεν με ανησυχεί κιόλας ιδιαίτερα, η περίπτωσή σου Κωστή είναι λίγο πιο ανησυχητική νομίζω..:worry:

 

 

ΥΓ: Βρε μήπως έχεις βάλει για ήχο κλήσης από εκείνα τα "Linkin Park" και το τηλέφωνο που σου έπεσε είναι της κλασσικής; :lol:

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι νεος στο φορουμ, το kies με windows 8 το εχει βαλει κανεις?

 

To Kies το είχα ήδη στα windows 7 και έκανα το upgrade σε 8. Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά, έκανε βέβαια κάποιες αναβαθμίσεις αλλά προφανώς επειδή είχα να το ανοίξω καιρό. Κατά τ'άλλα όμως όλα σωστά και όμορφα, σύνδεσα και το τηλέφωνο, το βρήκε.. έχεις κάποιο πρόβλημα εσύ η απλά σκέφτεσαι να το εγκαταστήσεις;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Σημερα μου "χτυπησε" η micro sd καρτα.

καποιο καλο προγραμμα μηπως σωσω τιποτα, εχετε να προτείνετε;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εγω γιατι ειμαι ακομα στην 4.0.3??

δεν εχει κυκλοφορησει η 4.0.4? γιατι αναβαθμιση δεν μου βγαζει...:(

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εγω γιατι ειμαι ακομα στην 4.0.3??

δεν εχει κυκλοφορησει η 4.0.4? γιατι αναβαθμιση δεν μου βγαζει...:(

 

Unbranded (χωρίς "ταμπέλες" δηλαδή από Cosmote/Vodafone/Wind) δεν έχει κυκλοφορίσει επίσημη 4.0.4 ακόμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Unbranded (χωρίς "ταμπέλες" δηλαδή από Cosmote/Vodafone/Wind) δεν έχει κυκλοφορίσει επίσημη 4.0.4 ακόμα ;)

ξερουμε ποτε αναμενεται?

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε αναμενεται?

 

Αυτό που ξέρουμε μέχρι στιγμής είναι ότι για τώρα, Νοέμβρη, έχει ανακοινωθεί η άφιξη της Jelly Bean 4.1.1, για Ελλάδα ίσως να καθυστερήσει λίγες μέρες παραπάνω όμως. Πιθανολογώ λοιπόν ότι 4.0.4 δεν θα δούμε καν εμείς οι "unbranded".

 

Όλα βέβαια είναι θεωρίες μέχρι στιγμής χωρίς να υπάρχει ακόμα κάτι πιο "χειροπιαστό". Αν σε επείγει, υπάρχει και η λύση του φλασαρίσματος μιας 4.0.4 μέσω Odin, ίσως όμως ν'αξίζει περισσότερο να περιμένεις λίγες μέρες ακόμα..:)

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Βρε μήπως έχεις βάλει για ήχο κλήσης από εκείνα τα "Linkin Park" και το τηλέφωνο που σου έπεσε είναι της κλασσικής; :lol:

 

Χαχαχα ακριβως αυτο!!

Νταξει δεν με πειραζει να αλλαζω απο τις ρυθμισεις αλλα ρε συ θαναι καλο να ξερω τι παιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τώρα τελευταία όταν το φορτίζω μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

 

"η φόρτιση τέθηκε σε παύση. η τάση είναι πολύ υψηλή."

 

έχει συμβεί και σε σας αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα μονο το καλοκαιρι αλλα μιλαμε εκαιγε!!Το αφησα να κρυωσει και μετα δεν το ξαναεβγαλε
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...